Pagina 1 van 1
Grijze verkleuring op tanden. Edit: met foto
Geplaatst: 08 jul 2013 10:05
door Inge
Gisteren viel me op dat Numa, met name op zijn hoektanden, grijzige verkleuringen heeft zitten.
Het lijken verticale "strepen" te zijn.
Hij laat me niet goed kijken en een foto maken lukt dus ook niet, maar ik vroeg me af of iemand dat ooit gezien heeft?
Voor hetzelfde geld komt het gewoon door het apporteren van metaal, is het dus gewoon oppervlakkige verkleuring die weer weg zal trekken.
Hij lijkt er verder geen last van te hebben. Hij bijt hard, tanden zien er verder gaaf uit (dus geen afgebroken stukjes of zo), maar apart is het wel.
Ik heb wel gevonden dat door een bloeding in het wortelkanaal de tand van roze naar grijs-paars kan verkleuren, maar bij foto's die ik daarover kan vinden zie ik nergens de grijze streepjes.

Re: Grijze verkleuring op tanden
Geplaatst: 08 jul 2013 13:02
door Inge
Niemand???
Het is me gelukt een foto te maken, hoop dat dat het wat duidelijker maakt.

Re: Grijze verkleuring op tanden. Edit: met foto
Geplaatst: 08 jul 2013 13:04
door Machie
Ik heb het nog nooit gezien... Voor apporteren lijken het me wat gekke plekken, zo op de hoektanden.
Re: Grijze verkleuring op tanden. Edit: met foto
Geplaatst: 08 jul 2013 13:28
door esenhazel
lees ff mee. Hazel heeft dit soms ook. alleen op de hoektanden En dan opeens is het weer weg en dan is het er weer
Hazel speelt alleen maar met pluche speelgoed. geen idee wat het is

Re: Grijze verkleuring op tanden. Edit: met foto
Geplaatst: 08 jul 2013 14:33
door ranetje
Re: Grijze verkleuring op tanden. Edit: met foto
Geplaatst: 08 jul 2013 14:53
door Inge
Ik heb inmiddels het antwoord. Sandra (de fokker) appte me met de vraag of hij toevallig op de spijlen van de kennel bijt. Ja dus, dat doet hij de laatste tijd weleens in de autokennel, wat ik merkte omdat die spijlen helemaal nat waren. Het is een soort aanslag door die tralies.
Hij is nu lekker aan het kluiven, kijken of het straks wat minder is daardoor.
Re: Grijze verkleuring op tanden. Edit: met foto
Geplaatst: 08 jul 2013 15:47
door ranetje
Ben benieuwd.
In ieder geval een geruststelling dan (?)
Re: Grijze verkleuring op tanden. Edit: met foto
Geplaatst: 08 jul 2013 16:08
door esenhazel

Nou je het zegt. Hazel heeft zo'n stoffen bench met een rist en ze zit regelmatig aan die rits te knabbelen
Re: Grijze verkleuring op tanden. Edit: met foto
Geplaatst: 08 jul 2013 16:23
door Sonnie1983
weer wat geleerd. onze ivan had het ook van die streepjes op zijn hoekhand (1tje) maar hem nooit aan tralies zien bijten ofzo. dus waar hij het van had?
Re: Grijze verkleuring op tanden. Edit: met foto
Geplaatst: 08 jul 2013 17:05
door Gos
Inge schreef:Ik heb inmiddels het antwoord. Sandra (de fokker) appte me met de vraag of hij toevallig op de spijlen van de kennel bijt. Ja dus, dat doet hij de laatste tijd weleens in de autokennel, wat ik merkte omdat die spijlen helemaal nat waren. Het is een soort aanslag door die tralies.
Scheelt me weer typen

Hier heeft er eentje dat ook eens gehad (de dikkop), schrok er toen ook van maar was niks, ook de autokennel, op de club.
Re: Grijze verkleuring op tanden. Edit: met foto
Geplaatst: 09 jul 2013 21:14
door indiera
yep inderdaad van de spijlen, hier een mechel die het ook heeft en die bijt inderdaad ook op de spijlen