Pagina 1 van 16

Wolf doodgereden in Noordoostpolder?

Geplaatst: 05 jul 2013 14:11
door moosje
Aan de Uiterdijkenweg te Luttelgeest is donderdagochtend 4 juli een doodgereden dier gevonden met duidelijke kenmerken van een Europese wolf. DNA is verzameld voor onderzoek. Als hieruit blijkt dat het een wolf is, dan is dit de eerste zekere wolf sinds anderhalve eeuw in Nederland.

Waarschijnlijk is het dier in de nacht van 3 op 4 juli doodgereden, omdat het dode dier er volgens getuigen de avond daarvoor nog niet lag. Experts in Nederland en Duitsland denken dat het een wolf is, maar kunnen een wolfshond niet helemaal uitsluiten. Dergelijke recente kruisingen tussen wolf en hond kunnen erg veel op een wolf lijken. DNA van het dier wordt naar Duitsland gestuurd om zekerheid te krijgen over zijn identiteit. Mocht uit DNA-onderzoek blijken dat het een Duitse wolf is, dan is dit de eerste zekere wolf sinds anderhalve eeuw in Nederland.

Afbeelding

De Duitse wolvenpopulatie neemt de laatste 8 jaar sterk toe. Vorig jaar zijn de eerste jonge wolven geboren op de Lüneburger Heide. Dit jaar hebben zelfs twee roedels in Niedersachsen jongen gekregen. Opgroeiende jonge wolven verlaten met een leeftijd van 1 tot 2 jaar hun ouderlijk territorium en leggen dan grote afstanden af, gemiddeld 50km per nacht. Recent is zo’n jonge wolf in een militair oefengebied bij Meppen gefotografeerd, nog geen 15 km van de Nederlandse grens en circa 100km vanaf de Noordoostpolder. Niet meer als twee nachtjes lopen voor een wolf. Eerder waren er al waarschijnlijke wolvenwaarnemingen bij Duiven en in Zeeuws-Vlaanderen.

Zie www.wolveninnederland.nl voor meer informatie over wolven en de stand van zaken in het buitenland. WolvenInNederland.nl zet zich in om mensen en organisaties voor te bereiden op de komst van de wolf naar Nederland. WolvenInNederland.nl werkt mee aan het nationale wolvenplan dat Alterra in opdracht van het ministerie van Economische Zaken voorbereid.

Voor meer informatie kunt u contact opnemen met Leo Linnartz via leo.linnartz@ark.eu of 06-51701307.
Foto's: J. van der Linde

http://www.wolveninnederland.nl/wolven/ ... -dode-wolf
Is het niet gewoon een Saarloos?

Re: Wolf doodgereden in Noordoostpolder?

Geplaatst: 05 jul 2013 14:18
door Antonetta
Ik ben benieuwd, vind hem ook wel erg op een wolf lijken.

Re: Wolf doodgereden in Noordoostpolder?

Geplaatst: 05 jul 2013 14:20
door Laura84
tegen beter weten in hoop ik toch echt dat ze niet naar Nederland toe komen

Re: Wolf doodgereden in Noordoostpolder?

Geplaatst: 05 jul 2013 14:21
door S@ndr@
zou wel heel zuur zijn, 1 wolf in heel Nederland en die wordt platgereden :roll:

Re: Wolf doodgereden in Noordoostpolder?

Geplaatst: 05 jul 2013 14:22
door Kit
Dafuq?? Een Saarloos vind ik het niet echt, maar zou ook kunnen, net als Inge vind ik t idd erg wolfachtig

Re: Wolf doodgereden in Noordoostpolder?

Geplaatst: 05 jul 2013 14:24
door Machie
Eten wolven eigenlijk reeen? Of vangen ze vooral klein spul?

Re: Wolf doodgereden in Noordoostpolder?

Geplaatst: 05 jul 2013 14:25
door Kit
Machie schreef:Eten wolven eigenlijk reeen? Of vangen ze vooral klein spul?

Ja die eten reeen

Re: Wolf doodgereden in Noordoostpolder?

Geplaatst: 05 jul 2013 14:27
door Browny
zou zo maar kunnen, dan is het eerder dan ze hadden verwacht. in een ander topic had ik al een quote geschreven, waarin ze voorspelde dat de wolf naar Nederland zou komen richting Oostvaardersplassen, maar ze dit pas over 20 jaar verwachtte..
Als het zo is, dan heeft de eerste dit in ieder geval niet gered :roos:

Re: Wolf doodgereden in Noordoostpolder?

Geplaatst: 05 jul 2013 14:28
door Machie
Kit schreef:
Machie schreef:Eten wolven eigenlijk reeen? Of vangen ze vooral klein spul?

Ja die eten reeen
Laat maar komen dan :mrgreen:
Voor mijn gevoel zit nederland te vol met reeen. Elke week als ik vanaf de training naar huis rij kom ik er een lading tegen. Altijd langs de kant van een 100 km weg. Vind ik eng :mrgreen:

Re: Wolf doodgereden in Noordoostpolder?

Geplaatst: 05 jul 2013 14:34
door judith & olly
waarom zou het geen wolf kunnen zijn?
misschien een ontsnapte wolf ofzo, uit de dierentuin :')
want er is wel vaker dat vreemde dieren over de weg lopen, die uit de dierentuin komen ;p

volgens mij is het echt gwn een wolf

Re: Wolf doodgereden in Noordoostpolder?

Geplaatst: 05 jul 2013 14:44
door mercedes2803
Inge O schreef:
S@ndr@ schreef:zou wel heel zuur zijn, 1 wolf in heel Nederland en die wordt platgereden :roll:
ééntje die platgereden is, bewijst niet dat er geen niet-platgeredene zijn :mrgreen: .
Ik denk ook nog een andere kant op...

Misschien een particulier die wolven/kruisingen daarvan houdt en dat die ontsnapt is?
Ik weet niet...
Ik vind het raar dat een wolf vanuit Dld tot in de polder komt en daar dood gereden wordt en onderweg vanaf Dld tot aan de Polder niet opgemerkt is..
Het is best een eindje...

Re: Wolf doodgereden in Noordoostpolder?

Geplaatst: 05 jul 2013 15:24
door binkebobbel
Tja wie weet.. Ik denk dat ze allang in nederland terug zijn. Langer dan we denken i.i.g.
Jammer of het nou een wolf is of niet. Denk niet dat we de waarheid gaan horen.

Re: Wolf doodgereden in Noordoostpolder?

Geplaatst: 05 jul 2013 15:29
door Goldendelicious
Er werd al eerder dit jaar melding gemaakt dat er een wolf in de buurt van Meppen gesignaleerd was.
http://www.nojg.nl/Indexpagina/Archief% ... 20hoe.html
Lijkt mij niet onmogelijk dat zo'n dier nu in de Oostvaarders terecht is gekomen. Ben benieuwd wat er uit het onderzoek komt. Onbewust overreden worden lijkt minder wreed dan bewust afschot.

Re: Wolf doodgereden in Noordoostpolder?

Geplaatst: 05 jul 2013 15:33
door Bmamavan2
Gewoon jammer, of het nou een wolf is of niet en waar hij dan ook vandaan mag zijn gekomen!
Ben wel benieuwd of we er nog iets over horen, ben benieuwd of wolven hier opnieuw zullen gedijen (als ze er inderdaad niet al zijn zoals binkebobbel zegt)

Re: Wolf doodgereden in Noordoostpolder?

Geplaatst: 05 jul 2013 15:37
door Browny
het kan inderdaad ook een hybride zijn (wat een verschrikkelijke benaming :schrik: ) er zit 1 kennel of hoe je dat wilt noemen in Nederland (als ik het goed heb en hij hier ook woont) ik ben dit even aan het opzoeken :engel: ik ken toevallig iemand die hem kent..
maar die honden worden niet verkocht als huishonden, maar zou wel kunnen zijn dat er één of via via één is ontsnapt..

Re: Wolf doodgereden in Noordoostpolder?

Geplaatst: 05 jul 2013 15:44
door Bas Rouge
Reeen zijn zo ongeveer Wolfs lievelingsvoedsel, zeker voor solitair levende wolven is dat een vangbaar dier en zeker de moeite waard om je best voor te doen het te bemachtigen.

Ben het ook eens met Machie, dat er ongelofelijk veel reeen zijn in Nederland. Ik kom op wandelingen meer reeen tegen dan koeien/schapen. Laatst reed ik van Noord Duitsland terug naar Noord Groningen. Op die route met name langs de snelweeg Leer-Winschoten stonden in elk weiland/open veld groepjes reeen. Eerst was het bijzonder: 'hey, kijk daar reeen', maar goed daar werden we op een gegeven moment flauw van. Dus dat die wolven de ree achterna komen en dus ook Nederland gaan bevolken, vind ik meer dan logisch.

Ik vind het dier op de foto ook heel erg wolverig, ben heel benieuwd.Leuk, spannend!

Re: Wolf doodgereden in Noordoostpolder?

Geplaatst: 05 jul 2013 15:47
door Fizgig
Ik herinner me vaag ook nog een geintje op de eilanden, was daar niet een dier uitgestorven en had er toen niet iemand voor de grap een dood dier op dat eiland gelegd? Kwamen ze later achter dan. Ik weet niet meer welk dier en welk eiland maar dat was in Nederland. En het is wel erg vaak in het nieuws dat 'de wolven komen!!' dus wie weet heeft iemand een practical joke gemaakt, dat de hond toch al dood was en dat ze hem daar hebben neergelegd.

Ik vind het dier wel wat fijntjes ogen voor een wolf, fijne botjes en slanke poten. Niet zo heel veel kraag. Ik twijfel.

Re: Wolf doodgereden in Noordoostpolder?

Geplaatst: 05 jul 2013 15:54
door binkebobbel
Ik vindt het echt een wolf lijken. Die borstelige staart en de warrige vacht.
Jammer dat ze wss alleen een dna vergelijking doen.
Ben benieuwder hoe oud het dier was en of er oude botbreuken waren enz.
Bij bv een onderzoek naar maaginhoud kan je al duidelijker krijgen of het om
een particulier gehouden dier ging..
Het ziet er niet uit dat ie honger heeft geleden.

Re: Wolf doodgereden in Noordoostpolder?

Geplaatst: 05 jul 2013 15:56
door binkebobbel
Fizgig schreef:Ik herinner me vaag ook nog een geintje op de eilanden, was daar niet een dier uitgestorven en had er toen niet iemand voor de grap een dood dier op dat eiland gelegd? Kwamen ze later achter dan. Ik weet niet meer welk dier en welk eiland.

Volgens mij was dat Terschelling en daar ging het om reeen of damherten geloof ik.
Kon wel iets vinden over een vos die was uitgezet op vlieland en daar meer dan 3000 vogelnesten
geroofd had. Ben je ook lekker klaar mee.

Re: Wolf doodgereden in Noordoostpolder?

Geplaatst: 05 jul 2013 15:57
door Maeve
Arm dier.
Maar stiekem moest ik wel gniffelen, hebben we verdorie eindelijk wolven sinds anderhalve eeuw, rijden we hem plat :mann:

Re: Wolf doodgereden in Noordoostpolder?

Geplaatst: 05 jul 2013 16:05
door Bas Rouge
binkebobbel schreef:
Fizgig schreef:Ik herinner me vaag ook nog een geintje op de eilanden, was daar niet een dier uitgestorven en had er toen niet iemand voor de grap een dood dier op dat eiland gelegd? Kwamen ze later achter dan. Ik weet niet meer welk dier en welk eiland.

Volgens mij was dat Terschelling en daar ging het om reeen of damherten geloof ik.
Kon wel iets vinden over een vos die was uitgezet op vlieland en daar meer dan 3000 vogelnesten
geroofd had. Ben je ook lekker klaar mee.
Was idd. Terschelling. Ging om edelherten die voor de grap waren uitgezet door een lollige Skylger. Is alweer jaar of 5 terug, ze zouden afgeschoten worden met toestemming van toenmalig minister Verburg.
Weet niet of dat ook daadwerkelijk is gebeurd.

Re: Wolf doodgereden in Noordoostpolder?

Geplaatst: 05 jul 2013 16:20
door Kit
Tara schreef:
Goldendelicious schreef:Er werd al eerder dit jaar melding gemaakt dat er een wolf in de buurt van Meppen gesignaleerd was.
http://www.nojg.nl/Indexpagina/Archief% ... 20hoe.html
Lijkt mij niet onmogelijk dat zo'n dier nu in de Oostvaarders terecht is gekomen. Ben benieuwd wat er uit het onderzoek komt. Onbewust overreden worden lijkt minder wreed dan bewust afschot.
Afschot is niet wreed.

Eensch, laten verpieteren en verhongeren en aangereden, das pas wreed

Re: Wolf doodgereden in Noordoostpolder?

Geplaatst: 05 jul 2013 16:26
door Fizgig
Kon ie het nog maar aan zijn vriendjes doorgeven he, dat die moeten blijven waar ze zijn. Ze gaan hier toch alleen maar dood, volgens mij.

Re: Wolf doodgereden in Noordoostpolder?

Geplaatst: 05 jul 2013 16:28
door binkebobbel
Tara schreef:Afschot is niet wreed.
Idd Afschot is niet wreed als het door kundige mensen gebeurt.
Helaas denkt 80% van de nld bevolking/regering dat afschieten zielig is.
De gevolgen zijn duidelijk.

*Sarcasme modus aan*
Lekker op zondag met de kids naar de oostvaardersplassen, want das niet
zielig das de natuuuuuur.*
:evil:

Van mij persoonlijk mag de wolf terugkomen(zijn). Alleen hopen dat het
niet opnieuw in een klopjacht eindigt.

Re: Wolf doodgereden in Noordoostpolder?

Geplaatst: 05 jul 2013 16:28
door Caro.
S@ndr@ schreef:zou wel heel zuur zijn, 1 wolf in heel Nederland en die wordt platgereden :roll:
Nâh ik dacht precies hetzelfde :ugh: :mrgreen:

Re: Wolf doodgereden in Noordoostpolder?

Geplaatst: 05 jul 2013 16:34
door Sas
zeg, we hebben op het HF toch een heuse wolfman? wat vind hij ervan?

Re: Wolf doodgereden in Noordoostpolder?

Geplaatst: 05 jul 2013 16:34
door Browny
binkebobbel schreef:
Van mij persoonlijk mag de wolf terugkomen(zijn). Alleen hopen dat het
niet opnieuw in een klopjacht eindigt.
gezellig, zijn de herten/reeën op (zitten bijna allemaal achter hek, gelukkig maar anders zie je wolf en ree achter elkaar aan over de weg schieten)..
hap slik weg hondje :engel: oh wacht waar is mijn kind? daar loopt net de wolf mee weg :LOL:
ach ja het kan hier allemaal hè :F:

*sarcasme modus uit* :wink:

Re: Wolf doodgereden in Noordoostpolder?

Geplaatst: 05 jul 2013 16:37
door binkebobbel
Er worden regelmatig dode aangevreten reeen gevonden. Zelfs
mijn hond kwam een tijd terug ineens met een reeenpoot (half vergaan dat wel)
uit de bosjes.
Die reeen worden echt niet door onze huishondjes en schootkeffers verscheurd. :)
Denk dat het veel aannemelijker is dat er al langer wolven in nld zijn.

Re: Wolf doodgereden in Noordoostpolder?

Geplaatst: 05 jul 2013 16:41
door binkebobbel
@ browny'.
Tuuuurlijk kan dat haha
Krijg je van die bordjes in het bos
"Als de Wolf komt stil gaan liggen en bidden voor
hulp, Als de hulp niet komt Sterkte
:LOL:

Re: Wolf doodgereden in Noordoostpolder?

Geplaatst: 05 jul 2013 16:41
door Browny
binkebobbel schreef:Er worden regelmatig dode aangevreten reeen gevonden. Zelfs
mijn hond kwam een tijd terug ineens met een reeenpoot (half vergaan dat wel)
uit de bosjes.
Die reeen worden echt niet door onze huishondjes en schootkeffers verscheurd. :)
Denk dat het veel aannemelijker is dat er al langer wolven in nld zijn.
om dat op te ruimen werden er vossen uitgezet in Oostvaardersplassen (reeën hebben ook niet het eeuwige leven :wink: ), die vossen zijn nu overal hier zitten er ook 2 in de buurt (in een woonwijk) die niet meer weg gaan.. en over de dreven kom je er ook savons vaak meerdere tegen..

mijn honden komen ook wel eens zo een afgekloven poot tegen :wink: voornamelijk in het hollandsehout (dat is tegenover Oostvaardersplassen)