Re: TV tip voor morgen...
Geplaatst: 02 jan 2013 23:22
Even offtopic, ben jij met je verhaal wel eens op tv geweest? Ik zat pas een stuk over fokken te kijken en toen moest ik aan jou denken 
eh gaat dat om jouw hond?Kells schreef:Dit las ik net in de nieuwsbrief van Dier&Recht:
AANKONDIGING
Uitzending vanavond 3 januari 18.15 uur EénVandaag
Rashondenfokker veroordeeld tot vergoeding van
€ 6.000 voor Ierse setter met epilepsie
Amsterdam, 3 januari 2013
Vanavond zal het tv-programma EénVandaag aandacht besteden aan een vonnis met vergaande implicaties voor het fokken van (zieke) rashonden. De fokker verkocht de Ierse setter Sam die naderhand primaire epilepsie bleek te hebben. Ook de NRC van vanavond besteedt hier aandacht aan, evenals de Volkskrant van morgenochtend.
De rechtszaak werd aangespannen door de Stichting Dier&Recht.
Suuz! schreef:Of is er gefokt met ouderdieren waarvan bekend is dat die epilepsie vererven???
Suuz! schreef:Net even dat stukje van uitzendinggemist gelezen, het gaat er voornamelijk om dat de pupkoper er niet over ingelicht is welke ziektes zich binnen het ras voor doen.
Maar goed, dat kan een pupeigenaar natuurlijk ook uit zijn duim zuigen. Oftewel, moeten we echt maar alles zwart op wit gaan gooien?? Ik licht al mijn pupkopers tijdens een kennismakingsgesprek in van de risico's die ze lopen. De afwijkingen die voorkomen, en waar ik op let. En dat het hun eigen keus is om een pup aan te schaffen, en dat ik nooit garanties kan geven, behalve de garanties die in het koop contract staan.
Kells schreef:Inderdaad, plus het feit dat de fokkers meenden de hond te kunnen resetten. Kort samengevat, de hond is daar een korte periode geweest en van de medicijnen afgehaald. Dit zorgde voor ernstige clusters aanvallen waardoor de hond meerdere malen in Utrecht opgenomen moest worden.marian* schreef:Suuz! schreef:Of is er gefokt met ouderdieren waarvan bekend is dat die epilepsie vererven???
Volgens mij is het dit.
Komt u maar dan.Rea schreef:Als zoals ik hier lees willens en wetens met ouderdieren is gefokt die epilepsie in de lijnen hebben. Mogen ze van mij aan 't kruis gehangen worden. Kom zelf wel de nagels slaan.
Heb er hier ook 2 lopen(amerikaantjes) met epilepsie waarvan we kunnen stellen dat dit niet onwetendheid is. Een 3e is inmiddels overleden.
Fokker heeft zelfs met een zus 4 jaar gewacht en toen een nestje gefokt, terwijl er bekend was dat 2 nestbroertjes dit hebben.
Dan praat ik niet meer over onwetendheid, maar willens en wetens.
Dan mag je genageld worden
Jij schrijft "vermoedelijk" bij de fokker waar ik over spreek was dat al heel duidelijk. (zover bij mij bekend, 2 maal 2 uit nesten met de zelfde voorouder, ik ga er ook vanuit dat de getallen die ik hard kan maken gewoon een topje van de ijsberg zijn)Suuz! schreef:Komt u maar dan.Rea schreef:Als zoals ik hier lees willens en wetens met ouderdieren is gefokt die epilepsie in de lijnen hebben. Mogen ze van mij aan 't kruis gehangen worden. Kom zelf wel de nagels slaan.
Heb er hier ook 2 lopen(amerikaantjes) met epilepsie waarvan we kunnen stellen dat dit niet onwetendheid is. Een 3e is inmiddels overleden.
Fokker heeft zelfs met een zus 4 jaar gewacht en toen een nestje gefokt, terwijl er bekend was dat 2 nestbroertjes dit hebben.
Dan praat ik niet meer over onwetendheid, maar willens en wetens.
Dan mag je genageld worden
Ik heb willens en wetens met Lune gefokt. Lune heeft een broer die vermoedelijk aan Epilepsie overleden is.
Echter, onze genenpoel is zodanig klein dat uitsluiten van alle lijnen waar iets mee mis zou zijn geen positief effect zal hebben op het ras. Ik ben er echter wel voor om daar tegenover een hond te zoeken die dusdanig bewezen is, dat een risico op een pup met epilepsie zeer klein wordt. En tot zover heeft Lune dan ook nog geen pups met epilepsie gelukkig.
Ligt eraan, als die friteuse voor een brand gezorgd heeft in jou huis bijvoorbeeld...MirandaH schreef: En wat het bedrag betreft. Als ik nou heel erg teleurgesteld ben in mijn friteuse van 40 euro, dan krijg ik toch ook geen 100 euro terug van de fabrikant? Want in NL is een hond toch voor de wet een ding? Daar ben ik het niet mee eens hoor, maar dit gaat mij persoonlijk echt te ver.
NRC.nl schreef:Veroordeling hondenfokker legt ‘bom’ onder fokken rashonden
door Dick Wittenberg
Een veroordeling van een hondenfokker uit het Brabantse Oud Gastel legt “een bom” onder het fokken van rashonden. Dat zegt de stichting Dier en Recht.
De fokker had een Ierse setter met erfelijke epilepsie verkocht aan een Rotterdamse vrouw, zonder erbij te vertellen dat die ziekte bij dit ras erg veel voorkomt. De kennelhouder had dat risico ook niet op de website vermeld. Toen de ziekte zich na vijftien maanden openbaarde, ontkende de fokker dat er sprake was van epilepsie, volgens de kantonrechter in Bergen op Zoom vermoedelijk uit angst voor negatieve publiciteit.
Fokker schuldig aan oneerlijke handel
De kantonrechter bepaalde vorige maand dat de fokker zich heeft schuldig gemaakt aan oneerlijke handelspraktijken. De fokker moet de gedupeerde hondenkoper ruim 4.500 euro betalen: de volledige aankoopsom, een vergoeding voor medische kosten en rechtsbijstand plus 1.500 euro smartengeld. “Een consument [...] mag zeker van een relatief dure rashond met stamboom verwachten dat deze gezond is [...]”, aldus het vonnis.
Hans Baaij van de Stichting Dier en Recht, die de Rotterdamse vrouw juridisch bijstond, noemt de uitspraak “baanbrekend”. Fokkers die erfelijk zieke dieren verkopen, maken zich niet alleen schuldig aan wanprestatie, ze zijn ook verantwoordelijk voor schade en leed. Elke gedupeerde hondenbezitter met een erfelijk zieke hond kan de fokker voortaan aansprakelijk stellen.
Fokker moet alles doen voor de gezondheid van de hond
Volgens de kantonrechter in Bergen op Zoom is al enkele jaren bekend dat veel rashonden aan erfelijke aandoeningen lijden. Een fokker is verplicht om adequate voorlichting te geven, aldus het vonnis. Een fokker moet ook alles in het werk stellen om te zorgen voor een gezonde hond. Baaij van de stichting Dier en Recht zegt dat dit bij sommige hondenrassen neerkomt op een fokverbod. Die rassen zijn zo verziekt dat het onmogelijk is om nog gezonde honden te fokken.
Bron
Eens, ik vind dit ook ver gaan. Waarschijnlijk ingegeven door de hype om alles wat met rashonden te maken heeft, over één kam te scheren en negatief te benaderen.MirandaH schreef:Ik vind het in Nederland steeds krommer worden. Als ik na heel veel zorg een nest fok met stamboom waar een probleem in voorkomt, dan ben ik blijkbaar aansprakelijk voor meer dan het me heeft opgeleverd. Als ik zomaar de boomer van de buurman erop zet dan is er geen probleem? Want ja, er is immers niets bekend. Ik vind ècht dat je zo zorgvuldig mogelijk moet fokken, maar ik ben geen Schepper. Ik weet niet wat eruit komt. Je kunt ook niet garanderen dat een kind gezond is, op een levend wezen kun je toch geen garantie geven.
Dat vertel je je pupkopers toch ook neem ik aan?MirandaH schreef:Ik vind het in Nederland steeds krommer worden. Als ik na heel veel zorg een nest fok met stamboom waar een probleem in voorkomt, dan ben ik blijkbaar aansprakelijk voor meer dan het me heeft opgeleverd. Als ik zomaar de boomer van de buurman erop zet dan is er geen probleem? Want ja, er is immers niets bekend. Ik vind ècht dat je zo zorgvuldig mogelijk moet fokken, maar ik ben geen Schepper. Ik weet niet wat eruit komt. Je kunt ook niet garanderen dat een kind gezond is, op een levend wezen kun je toch geen garantie geven.
MirandaH schreef:
En wat het bedrag betreft. Als ik nou heel erg teleurgesteld ben in mijn friteuse van 40 euro, dan krijg ik toch ook geen 100 euro terug van de fabrikant? Want in NL is een hond toch voor de wet een ding? Daar ben ik het niet mee eens hoor, maar dit gaat mij persoonlijk echt te ver.
Dat dacht ik tot nu toe ook. Maar diezelfde rechter zegt ook: “Een consument [...] mag zeker van een relatief dure rashond met stamboom verwachten dat deze gezond is [...]”, aldus het vonnis. Dat vind ik behoorlijk ver gaan.Nanna schreef: Ik denk dat als je alles eraan gedaan hebt om een gezonde rashond te fokken én je hebt de pupkoper gewezen op de gezondheidstechnische valkuilen in het ras dat er geen rechter ter wereld je zo'n boete laat betalen.
Dat mag ik hopen, ik heb de uitspraak niet gelezen, al zie ik net dat die gequote wordt. Maar dan nog geeft het mij een naar gevoel. Het kan best zijn dat de casus zelf een exces is. Maar die Stichting DIer&Recht brengt het in de media wel even heeeeel anders vind ik.Machie schreef:Ligt eraan, als die friteuse voor een brand gezorgd heeft in jou huis bijvoorbeeld...MirandaH schreef: En wat het bedrag betreft. Als ik nou heel erg teleurgesteld ben in mijn friteuse van 40 euro, dan krijg ik toch ook geen 100 euro terug van de fabrikant? Want in NL is een hond toch voor de wet een ding? Daar ben ik het niet mee eens hoor, maar dit gaat mij persoonlijk echt te ver.
Bij dit verhaal komt meer kijken dan alleen een hond met epilepsie.
Dat weet ik. Maar de wet maakt geen onderscheid voor zover ik weet. Als er anders mee om gegaan moet worden, dan zal hier toch een wettelijke basis voor gelegd moeten worden, al is het door jurisprudentie. Tot op heden is dat niet/nauwelijks het geval voor zover ik weet.marian* schreef:MirandaH schreef:
En wat het bedrag betreft. Als ik nou heel erg teleurgesteld ben in mijn friteuse van 40 euro, dan krijg ik toch ook geen 100 euro terug van de fabrikant? Want in NL is een hond toch voor de wet een ding? Daar ben ik het niet mee eens hoor, maar dit gaat mij persoonlijk echt te ver.
Een friteuse is geen levend wezen
Misschien komt er nu wat jurisprudentie, na deze uitspraak van de rechter?MirandaH schreef:Dat weet ik. Maar de wet maakt geen onderscheid voor zover ik weet. Als er anders mee om gegaan moet worden, dan zal hier toch een wettelijke basis voor gelegd moeten worden, al is het door jurisprudentie. Tot op heden is dat niet/nauwelijks het geval voor zover ik weet.marian* schreef:MirandaH schreef:
En wat het bedrag betreft. Als ik nou heel erg teleurgesteld ben in mijn friteuse van 40 euro, dan krijg ik toch ook geen 100 euro terug van de fabrikant? Want in NL is een hond toch voor de wet een ding? Daar ben ik het niet mee eens hoor, maar dit gaat mij persoonlijk echt te ver.
Een friteuse is geen levend wezen
Dat zou mooi zijn omdat je dan een handvat hebt.ranetje schreef:Misschien komt er nu wat jurisprudentie, na deze uitspraak van de rechter?MirandaH schreef:Dat weet ik. Maar de wet maakt geen onderscheid voor zover ik weet. Als er anders mee om gegaan moet worden, dan zal hier toch een wettelijke basis voor gelegd moeten worden, al is het door jurisprudentie. Tot op heden is dat niet/nauwelijks het geval voor zover ik weet.marian* schreef:MirandaH schreef:
En wat het bedrag betreft. Als ik nou heel erg teleurgesteld ben in mijn friteuse van 40 euro, dan krijg ik toch ook geen 100 euro terug van de fabrikant? Want in NL is een hond toch voor de wet een ding? Daar ben ik het niet mee eens hoor, maar dit gaat mij persoonlijk echt te ver.
Een friteuse is geen levend wezen
Ja dat was waardeloos.Tara schreef:Dat was weer een hoop niks.