Pagina 1 van 1

omvallen

Geplaatst: 03 okt 2012 11:03
door Marieta
Even een vraagje. Mn moeder belde net. Buster, het foxje van mn moeder deed heel vreemd.
Hij kwam uit zn mand, kroop heel vreemd uit zn mand en begon te snuffelen. Mam dacht dat hij naar buiten wilde, maar hij kroop met doorgezakte poten. Ineens liet hij zn plas lopen, toen zn ontlasting. toen liep hij weg, zakte door zn achterpoten en is 2 keer omgevallen. Voor hij hij omviel begon hij wat rondjes te rennen/lopen. Hij was de weg kwijt leek het wel.
Met binnenkomen liep hij wel weer recht, maar wel nog de weg kwijt.

Nu hoor ik dat hij een keer eerder plas en poep liet lopen, maar verder niks aan de hand.
Buster is altijd een angstig hondje geweest en liet wel eens vaker zijn plas lopen, maar dan leek het of hij ergens van schrok. Beestje is mishandeld enzo van waar hij vandaan kwam. Mams kan nu niet gelijk naar de dierenarts, want ze kan niet autorijden. Ze probeert mn vader te bereiken. Anders rij ik dalijk richting eindhoven voor de dierenarts.

Heeft iemand enig idee??? Het lijkt wel een hersenbloeding ofzo?

Re: omvallen

Geplaatst: 03 okt 2012 11:04
door Jeannettebo
vestibulair syndroom?

Re: omvallen

Geplaatst: 03 okt 2012 11:06
door StephanieR
Doet de hond nu nog gek of is het nu over en was het 'tijdelijk'?
Ik zou wel even langs de da gaan vandaag, want dit kan niet goed zijn denk ik.

Re: omvallen

Geplaatst: 03 okt 2012 11:18
door Marieta
Nee dit is niet goed nee. Hij is nu rustiger. Hij is wel meer bij, maar hij gaat in zn mand liggen en is niet helemaal oke.
Hij heeft niet liggen trillen ofzo. want dacht ook al aan epileptie. Als ze ons pap niet kan bereiken ga ik dalijk naar eindhoven.
Dr klopt gewoon iets niet. :o( Beestje is pas 6 of 7 jaar.........
Ik maak me zorgen en baal dat ik nog niet weg kan. :gvd:

Re: omvallen

Geplaatst: 03 okt 2012 18:21
door ranetje
Jeannettebo schreef:vestibulair syndroom?
Was het eerste waar ik ook aan dacht :ok:

Re: omvallen

Geplaatst: 03 okt 2012 18:23
door krullie
Nanna schreef:Misschien een epileptische episode? Het is vanaf de pc moeilijk te zien, ik zou er idd even mee naar de DA als het zo blijft. Of in ieder geval even telefonisch overleggen.

daar zou ik ook aan denken.
maar zoals nanna al zegt, heel moeilijk te zien zo achter de pc naar aanleiding van
een geschreven tekst.
dus zou ik een da laten kijken.

Re: omvallen

Geplaatst: 03 okt 2012 18:25
door marian*
Klinkt inderdaad als GVS maar als je naar de dierenarts gaat zou ik als het kan een aanval filmen.

Re: omvallen

Geplaatst: 03 okt 2012 19:02
door Marieta
wordt lastig te filmpen. Het was de eerste keer zo. Ze is bij de dierenarts geweest, en hij vermoed epileptie. Al zijn het dezelfde symptomen als van een hersenbloeding.
Dus nu voor 2 mnd medicijnen en kijken of het werkt. Ik heb er geen prettig gevoel bij, maar goed. Je kunt niet veel anders.......

Bedankt voor t meedenken iig!

Groetjes Marieta.

Re: omvallen

Geplaatst: 03 okt 2012 20:26
door ranetje
Marieta schreef:wordt lastig te filmpen. Het was de eerste keer zo. Ze is bij de dierenarts geweest, en hij vermoed epileptie. Al zijn het dezelfde symptomen als van een hersenbloeding.
Dus nu voor 2 mnd medicijnen en kijken of het werkt. Ik heb er geen prettig gevoel bij, maar goed. Je kunt niet veel anders.......

Bedankt voor t meedenken iig!

Groetjes Marieta.
Wat voor medicijnen?
Is het één keer voorgevallen nu?

Re: omvallen

Geplaatst: 04 okt 2012 10:34
door Marieta
Het is nu de eerste keer dat hij is omgevallen. Hij heeft, hoorde ik gister een keer meer zn plas en ontlasting laten lopen. Hij had wel al vanaf het begin af aan, dat hij zo nu en an stil bleef staan en dan zn urine liet lopen.
Maar goed, het hondje is flink mishandeld, uit de auto gesmeten (hebben de vinders gezien). Toen ik het zag, schrik hij ergens van, volgens mij deed ik iets, of mopperde ik ergens op ofzo. Het leek de andere keren ook alsof hij ergens van schrok. Dus daar hebben we nooit bij nagedacht eigenlijk. Het is een vrij onzeker hondje.
Hij heeft ook al huidproblemen die zomaar ineens op komen zetten en hij zn poten kapot bijt en soms zn kont. Nu is het al weer een tijd rustig.

De dierenarts heeft dus het plassen in het verleden bij elkaar genomen, en toch eerst geprobeerd medicijnen te geven voor epileptie. Ik durf niet te zeggen welke medicijnen. Maar wij denken dat het m niet is.
Vanochtend was hij nog steeds rustig. Normaal als je hem aait of er is bedrijvigheid loopt hij lekker door het huis. Als ons mam hem aait of aanhaalt zit hij er al als je het alleen al denkt, Nu blijft hij in zn mand liggen.
Bij epileptie (van de gevallen die ik op mn werk gezien heb) zijn de honden er sneller bovenop. Ze zijn wel wat rustiger de eerste uren, maar degene die ik er heb gezien (denk een stuk of 5 a 6) waren sneller weer zichzelf.
Ik vindt het zo moeilijk, maar goed, het is voor de dierenarts natuurlijk ook niet makkelijk op een verhaal een diagnose te maken. Ik maak me iig nog steeds zorgen en heb het gevoel dat het nog niet over is.

Groetjes Marieta.

Re: omvallen

Geplaatst: 04 okt 2012 10:46
door kooi
Kan ook wijzen op spondylose... :idea:

Vreemd dat d.a. medicijnen geeft zonder verder onderzoek.

Re: omvallen

Geplaatst: 04 okt 2012 11:40
door ranetje
kooi schreef:Kan ook wijzen op spondylose... :idea:

Vreemd dat d.a. medicijnen geeft zonder verder onderzoek.
Dat verbaast mij idd ook.
Een uitgebreid bloedonderzoek lijkt me wel verstandig.

Ga eens kijken op www.epilepsiebijhonden.nl
Daar is ook een forum bij waar je vragen kunt stellen, nadat je je hebt geregistreerd en voorgesteld.

Re: omvallen

Geplaatst: 04 okt 2012 17:09
door Tamara/Bayko
Al direct medicatie toedienen zonder verder onderzoek vind ik ietwat vreemd. Ook al lijken de symptomen te duiden op een neurologisch probleem hoeft dit niet het geval te zijn. Het kan bijv. ook vanuit het hart komen. Een bloedonderzoek lijkt me het minste wat de dierenarts had kunnen doen.

Re: omvallen

Geplaatst: 04 okt 2012 17:20
door tekkel
ranetje schreef:
Jeannettebo schreef:vestibulair syndroom?
Was het eerste waar ik ook aan dacht :ok:
ik ook.
gaan z'n ogen snel heen en weer?

Re: omvallen

Geplaatst: 07 okt 2012 19:28
door yvon
mss een tia

Re: omvallen

Geplaatst: 07 okt 2012 20:02
door Rea
Jeetje strakke actie van die dierenarts. We zetten hem op de pillen dan kijken we wel weer verder.
Als ik dan jou relaas lees over "hij blijft in z'n mand liggen" Tja geen wonder, dat is de werking van de medicatie die hij heeft gehad.
Ben hier niet echt zo kapot van hoor, metteen er van uit gaan de dit epilepsie is, dus volgooien met pillen.
Kijk als je een duidelijk beeld heb kan ik er wel inkomen, maar dit is totaal geen duidelijk beeld over eventueel epilepsie.

Re: omvallen

Geplaatst: 08 okt 2012 17:19
door Marieta
Hij heeft vorig jaar bloedonderzoek gehad en daar kwam niks uit (hij heeft het nog een keer nagekeken). Mams zei dat ook al.
Ik zei dus ook al van, nou dat kan in een jaar tijd flink veranderen. Ik kan morgen ineens een acute nieraandoening krijgen alsi k pech heb............
Phenoral heeft ze meegekregen. Ik zelf dacht ook aan een tia. Het gaat nu wel beter. Ik heb niks meer gehoord van ons mam. Ze zei dat het een stuk beter ging. Ik heb m ook niet meer gezien.

Ik kan er helaas ook niet meer aan doen. Ik moet nu ook afwachten hoe het verder loopt.

Bedankt voor de reacties iig!

Oh en hij draaide niet met de ogen. Het was gewoon omvallen 2x wat mams zei.