Pagina 1 van 1
afvallen
Geplaatst: 20 sep 2012 09:51
door Lisette1985
Sinds Bumba is gecastreerd is hij toch wel een kilo aangekomen, hij is nog niet TE dik maar ik zou hem graag toch weer naar zijn vorige gewicht willen hebben, of is dat niet te voorkomen als ze zijn gecastreerd?
Het kan er trouwens ook mee te maken hebben dat ik hem lotgering voer, dat is ook veel vetter en bevalt mij niet voor Bumba.
Balou doet het hier wel prima op aangezien die iets te mager was naar mijn idee.
Als ik nu op ander kvv wil overstappen voor Bumba waar veel en veel minder vet in zit maar wat wel compleet is wat kan ik dan het beste voeren?
Re: afvallen
Geplaatst: 20 sep 2012 10:30
door Jeannettebo
in principe alles behalve lotgering, dat zal heel veel schelen. Al pak je bv smuldier
Re: afvallen
Geplaatst: 20 sep 2012 10:36
door Inge
Je kunt natuurlijk ook wat minder geven of blijft er dan niks meer over?
Re: afvallen
Geplaatst: 20 sep 2012 15:04
door Loek
Iets minder voeren en meer beweging

Re: afvallen
Geplaatst: 20 sep 2012 16:26
door Pets_Passion
Meestal is iets minder voeren en meer bewegen genoeg.
Teddy is ook gecastreerd en was ook al te dik toen ik hem kreeg.
Afvallen op KVV of normaal zelf samenstellen was geen doen, hij kreeg echt schrikbarend weinig te eten en ik kon daarbij hem laten bewegen wat ik wou maar hij viel gewoon niet af.
Toen ben ik op aanraden van andere rauwvoerders hem hele prooidieren gaan geven vooral wild en gevogelte (magere soorten) en daarbij hem 1 dag vrij veel en de volgende dag nagenoeg niets.
Het advies was om de dag te voeren maar dat vind ik zelf moeilijk. Dus hij krijgt bij mij op de "balansdagen" wel iets te eten maar dan gewoon een muisje, kwarteltje of zo.
Inmiddels is hij keurig op gewicht en eet veel meer dan hij op KVV mocht hebben zonder aan te komen.
Re: afvallen
Geplaatst: 20 sep 2012 16:30
door Lisette1985
Heb met de dierenarts overlegd, daar moest ik vanmorgen toch naartoe.
Ze vond Bumba niet te dik maar als ik hem toch iets wil laten afvallen dan raadde ze mij aan om minder te voeren en daarnaast gekookte boontjes te geven zodat Bumba zich toch vol voelt.
Ik ga dan voor Bumba ook inderdaad weer overstappen naar Smuldier.
Re: afvallen
Geplaatst: 20 sep 2012 16:35
door Pets_Passion
Die gekookte boontjes zou ik niet doen.
Als je groente gaat bewerken dan kan hij daar voedingsstoffen zoals koolhydraten uithalen en valt hij er dus niets vanaf.
Als je het puur als vulling wilt geven moet je de groentes rauw voeren maar dat lusten de honden over het algemeen niet. Teddy niet in elk geval en die lust verder eigenlijk alles wel.
Overstappen naar smuldier en dan in het begin gewoon wat zuinig geven zet meer zoden aan de dijk denk ik.
Karen