Pagina 1 van 1
Re: Wat tegen Wortelabces?
Geplaatst: 11 aug 2012 22:27
door gemini6
Ik heb wel ervaring met een konijn een paar jaar terug. Die moest ik langdurig iedere dag antibiotica injecteren en dat heeft heel goed geholpen.
Re: Wat tegen Wortelabces?
Geplaatst: 12 aug 2012 20:32
door CKS
Met een wortelabces zou ik niet gaan knutselen, liever gewoon met bij de bron aanpakken en met wortel en al verwijderen

Als je bang bent voor de narcose zou je eerst bloedonderzoek kunnen laten doen (sowieso aan te bevelen) want als zijn nieren lever en hart nog goed zijn er in principe niet meer risico qua narcose dan bij een hond van drie jaar oud.
Groetjes, Kees
Re: Wat tegen Wortelabces?
Geplaatst: 12 aug 2012 20:44
door pioenroos
Helaas hielp hier niks behalve trekken. Olivier (14jr teckeltje) had al tijden telkens last van een snotneus en veel niezen. 3 verschillende antibiotica pillen en druppels geprobeerd. Niks hielp. Omdat hij geen enkele pijn aangaf en hij een flinke hartruis heeft, verder onderzoek uitgesteld. Totdat hij wel opeens z'n dagelijkse kluifje niet meer aanpakte.
Da heeft onder narcose met een camera in z'n neus gekeken en toen bleek er toch ter hoogte van een tand pus te zitten. Tand getrokken en was dus een ontstoken wortel waar hij al een maand of 2 mee rond liep
Uit kweek bleek ook nog eens dat er een bacterie bijzat die voor veel antibiotica resistent was.
Het heeft hem een goede week gekost om te herstellen van de narcose. Maar gelukkig toch goed gegaan en als ik had geweten dat hij een ontstoken wortel had was ik het risico van de narcose eerder aangegaan.
Olivier heb ik er trouwens ook een tijdje Groene Os voor luchtwegproblemen bijgegeven. Maar dat hielp dus niks.
Re: Wat tegen Wortelabces?
Geplaatst: 12 aug 2012 22:13
door Melanie 74
Mercurius d6
Tip van mijn eigen dierenarts.
Re: Wat tegen Wortelabces?
Geplaatst: 15 aug 2012 19:15
door Jacq
ik heb de kies van mijn hond ook laten trekken.
narcose was riskant maar hij moest er wel uit.
ik hoop dat het je helpt met de ondersteuning maar ik ben er bang voor
dat hij er alsnog uit zal moeten.
Re: Wat tegen Wortelabces?
Geplaatst: 07 sep 2012 16:09
door S@ndr@
yep, alleen de tand of kiez trekken of een operatie waarbij het abces wordt weggehaald kan werken, ik heb het zelf op verschillende plekken in mijn kaak gehad, en eigenlijk is er geen medicijn voor

sorry. alleen dus opereren of trekken.
AB helpt alleen maar tijdelijk
Re: Wat tegen Wortelabces?
Geplaatst: 07 sep 2012 16:41
door CKS
Die 10% bestaat eigenlijk niet dus de kans dat het echt weg zou blijven bestond bij voorbaat al niet, voel je daar dus niet te slecht onder. Succes met de operatie
Kees
Re: Wat tegen Wortelabces? - Kies is getrokken
Geplaatst: 12 sep 2012 09:10
door sonj@
Daar is ze maar mooi vanaf
Is ze erg beroerd nu?
Re: Wat tegen Wortelabces? - Kies is getrokken
Geplaatst: 12 sep 2012 09:14
door S@ndr@
ja er is geen andere manier om er van af te komen, hopelijk knapt ze nu snel op

Re: Wat tegen Wortelabces? - Kies is getrokken
Geplaatst: 12 sep 2012 09:22
door gonnie
Fijn dat het goed is gegaan, altijd best spannend als je hond onder narcose moet.
Bij Jarah is er een jaar geleden ook een kies uitgetrokken, bij haar hebben ze eerst nog een echo gemaakt omdat ze een vernauwde aorta heeft en het dan een extra risico is om onder narcose te gaan.
De dierenarts wilde zelf zien hoe ernstig de vernauwing was, die was wel ernstig maar de aderwand was nauwelijks verdikt dat vond hij heel goed want meestal zie je een paar jaar later dat de aderwand dikker is geworden, 50% van de honden met een vernauwde aorta wordt ook maar ouder dan 7 jaar, tenminste dat vertelde de dierenarts die de eerste echo heeft gemaakt toen ze een jaar was. Ze wordt in november 8 jaar dus alles wat ze nu ouder wordt is mee genomen.
Alleen het trekken van de kies plus schoonmaken van het gebit, dat hebben ze gedaan zonder dat we een gevraagd hadden, was het 350 euro. Dat was zonder de kosten van de echo want die was een paar dagen eerder al gemaakt.
Re: Wat tegen Wortelabces? - Kies is getrokken
Geplaatst: 12 sep 2012 18:43
door gonnie
Mickie schreef:sonj@ schreef:Daar is ze maar mooi vanaf
Is ze erg beroerd nu?
Nee, helemaal niet. Het liefst had ze meteen weer een bak voer naar binnen gewerkt toen ze thuiskwam. Dat hebben we toch maar een beetje gespreid
Ze heeft nog wel pijn en ze kreunt in haar slaap. Ze krijgt dus ook pijnstillers.
Verder gaat het prima met haar
@Gonnie, wat een bedragen he?
Nou, inderdaad.
Re: Wat tegen Wortelabces? - Kies is getrokken
Geplaatst: 12 sep 2012 19:48
door lieke
Fijn dat ze weer is opgeknapt.
Ik heb nog steeds de hoop dat Kyra niet onder het mes hoeft. De zwelling is nog meer afgenomen en er zit nu nog een lichte bobbel. Maar goed, de kuur is nog niet afgenomen.
Ik heb overigens geïnformeerd bij mijn da of het mogelijk is om evt. operatief in te grijpen met valium en plaatselijke verdoving. Maar dat zag ze niet zitten omdat het een tamelijk lastige ingreep is omdat de wortels zo groot zijn en omdat het de achterste kies in haar bovenkaak is. En collies hebben natuurlijk een smalle snuit wat het er niet gemakkelijker op maakt.
Voor de zekerheid neemt zij trouwens wel contact op met een specialist over de meest veilige narcose en zal ze Kyra wss. ook even onderzoeken of haar hart nog goed genoeg is.
Maar goed, als deze ab-kuur niet helpt, dan moet zij toch onder het mes. Ik kan haar natuurlijk niet laten doorlopen met zo'n ontsteking in de kaak.
Als ik die prijzen trouwens lees, kan ik mijn borst wel natmaken....

Re: Wat tegen Wortelabces? - Kies is getrokken
Geplaatst: 12 sep 2012 20:18
door jelle & syb
Fijn dat ze weer opknapt !
Het kost idd een rib uit je lijf
Maar ja als je hond dan weer gezond is , dat is wel wat waard !
Dikke knuffel voor haar

Re: Wat tegen Wortelabces? - Kies is getrokken
Geplaatst: 12 sep 2012 20:43
door gonnie
Ach, een houtspintertje van een paar mm operatief laten verwijderen kostte bij Tama 900 euro dus de kies van Jarah viel nog mee.
Re: Wortelabces? Kies getrokken, upd: restant ontstoken
Geplaatst: 12 jun 2014 12:17
door Pemba
Re: Wortelabces? Kies getrokken, upd: restant ontstoken
Geplaatst: 12 jun 2014 12:47
door Telgter Toller
bah, dat is niet wat je wil voor zo'n bejaarde hond, Hopelijk doorstaat ze de ingreep goed en kunnen jullie weer gauw samen genieten, zonder pijn
Re: Wortelabces? Kies getrokken, upd: restant ontstoken
Geplaatst: 12 jun 2014 12:51
door alm@
Hé gets arme Mickie. Sterkte hoor

Re: Wortelabces? Kies getrokken, upd: restant ontstoken
Geplaatst: 12 jun 2014 12:52
door Marjoleine
Verdorie.
Nou maar duimen dat ze het fluitend doorstaat.
Wat stom trouwens. Dat zou toch niet moeten mogen, zo'n splinter.
Re: Wortelabces? Kies getrokken, upd: restant ontstoken
Geplaatst: 12 jun 2014 12:57
door Elmo/maureen
Jemig zeg. Duimen draaien

Re: Wortelabces? Kies getrokken, upd: restant ontstoken
Geplaatst: 12 jun 2014 14:20
door Branka
Nog uurtje geduld! Sterkte daarmee en met de dame!
Re: Wortelabces? Kies getrokken, upd: restant ontstoken
Geplaatst: 12 jun 2014 16:34
door Pemba
Dat is zeker netjes van de da.
Fijn dat ze weer thuis is, het is toch altijd weer spannend.
Re: Wortelabces? Kies getrokken, upd: restant ontstoken
Geplaatst: 12 jun 2014 17:55
door gonnie
Fijn dat het goed is gegaan.
Re: Wortelabces? Kies getrokken, upd: restant ontstoken
Geplaatst: 12 jun 2014 19:28
door Elmo/maureen
Dat is zeker netjes van de da
Fijn dat ze weer thuis is.
Re: Wortelabces? Kies getrokken, upd: restant ontstoken
Geplaatst: 12 jun 2014 21:17
door ranetje
Mickie schreef:Ocherm, we hoorden Mickie in de wachtkamer al piepen, ze wilde héél erg graag naar huis! Ik kreeg dan ook een hysterische begroeting. Ze wijkt nu niet meer van mijn zijde, zelfs wc-bezoek mag alleen onder haar supervisie.
De kosten vielen mee. De klachten kwamen inderdaad van een kieswortelrestje dat was blijven zitten bij de vorige operatie en daarom is alleen het bloedonderzoek vooraf in rekening gebracht, de operatie en het consult niet. Da's toch wel heel netjes van de DA

Dat is heel erg netjes van de DA
Fijn dat ze goed door de operatie is gegaan.
En dan nu maar snel weer opknappen
