Pagina 1 van 3
9 Birmanenkitties - nog maar 4 birmanenkitties..
Geplaatst: 09 apr 2012 10:58
door sjm
Zaterdag 7 april was het dag 67 van de zwangerschap voor Lenthe.
Ze begon 's ochtends heel erg te miauwen en dit bleef doorgaan. Ze wilde naar boven, maar dat wilde ik niet want dan kon ik d'r niet in de gaten houden.
Uiteindelijk heb ik haar toch naar boven laten gaan en is ze in mijn inloopkast gaan liggen. Even later stond ze weer beneden, ging weer bij me liggen en na een tijdje begon het gemiauw weer.
Om half 3 was ze écht aan het mauwen en liep steeds naar de deur van de gang en weer terug naar mij. Ze haalde me echt op.
Ik ben met haar meegegaan, ze liep meteen de kast in en ging liggen. Nog geen kwartier later had ze weeën. En om 14:58 is het eerste poesje geboren, in een stuit maar het ging heel makkelijk.
Lenthe deed het super goed en het ging haar heel makkelijk af, de kittens waren eruit voor ik het doorhad. Maar één perswee per kitten en het kitten lag er.
De kittens zijn ongelooflijk fel, één kitten kwam ongeveer miauwend uit Lenthe die was echt super druk meteen.
Het zijn kleine felle dondertjes!
Poes 1: Belle Fae's Nena Rêve woog 111 gram bij de geboorte en viel gister af tot 108 gram (avondweging). Ik heb haar Nutridrops gegeven zodat ze kracht en honger kreeg en lekker op eigen kracht aan kon komen. Ik heb wel geprobeerd haar even een flesje te geven maar ze vocht er gigantisch tegen. Ze was vanmorgen gelukkig 2 gram aangekomen dus ik hoop dat de groei doorzet.
Kater 1: Belle Fae's Sen Niño woog 114 gram bij de geboorte en nu 131
Kater 2: Belle Fae's San Ragazzo woog 108 gram bij de geboorte en nu 123
Poesje 2: Belle Fae's Jente Aisling woog 82 gram bij de geboorte en nu 93
Dit D-nest is het Droomnest. Ik wil erg graag een kitten houden van Lenthe (mits ze mooi uitgroeit) dus dat wordt mijn droompoesje.
Omdat het de vorige keer helaas niet goed is gegaan is het nóg meer mijn Droomnestje. Het moest gewoon het Droomnest worden.
De ene helft van de kittennaam betekent Droom en de andere helft van de naam betekent meisje of jongen. De betekenissen zijn dus voor een poes Droommeisje en voor een kater Droomjongen.
Ik hoop ontzettend dat ze lekker gaan groeien en gezonde felle rakkers mogen worden.
Lenthe moet nog behoorlijk wennen. Die zit normaal de hele dag aan mij vastgeplakt en kan nu ineens veel minder aandacht krijgen.
Ze loopt er nog veel bij weg om te knuffelen met mij maar ze begint er een balans in te vinden.
Re: Het Droomnestje van Lenthe (Birmaantjes)
Geplaatst: 09 apr 2012 11:02
door Pemba
Gefeliciteerd met de kittens

Re: Het Droomnestje van Lenthe (Birmaantjes)
Geplaatst: 09 apr 2012 11:22
door Rinne Roos
Gefeliciteerd!
Sen Nino mag wel hier komen wonen, hoor, wat een prachtig mombakkes heeftie!
Is het laatste poesje niet wat klein? geen idee hoeveel kittens normaal wegen bij geboorte, maar ze scheelt nogal met de anderen. de groei zit er al wel meteen goed in, fijn!
Re: Het Droomnestje van Lenthe (Birmaantjes)
Geplaatst: 09 apr 2012 11:28
door nelleke
Gefeliciteerd! Wat klein zijn ze

Re: Het Droomnestje van Lenthe (Birmaantjes)
Geplaatst: 09 apr 2012 11:32
door Ariane
Van harte meis, ik gun je dit toch zo
Deze keer gaat alles goed, echt waar!
Heel veel geluk met je Droomnest

Re: Het Droomnestje van Lenthe (Birmaantjes)
Geplaatst: 09 apr 2012 11:44
door sjm
Jente is inderdaad een kleintje vergeleken met de rest. Bij 't vorige nest zat één van 78 gram.
Maar ze worden ook wel eens geboren van 50/60 gram dus wat dat betreft zijn deze nog wel gemiddeld.
Meestal zijn de kittens rond de 90/100/110 gram.
Maar het kleintje is héél fel en mept de kittens zo van de tepel als zij wil en ze groeit goed. Die zit ook zo boven de 100 gram.
Dankjewel allemaal!
Re: Het Droomnestje van Lenthe (Birmaantjes)
Geplaatst: 13 apr 2012 18:12
door sjm
Lenthe doet het super en de kitties ook, die felle rakkertjes.
Ze komen goed aan!
Nena (111): 134 (gisteravond) - 145 (nu)
Sen Niño (114): 166 - 181
San Ragazzo (108): 166 - 178
Jente (82): 118 - 127
Re: Het Droomnestje van Lenthe (Birmaantjes)
Geplaatst: 13 apr 2012 18:40
door Ariane
Goed zo

Re: Het Droomnestje van Lenthe (Birmaantjes)
Geplaatst: 23 apr 2012 21:03
door sjm
2 weken en 2 dagen foto's!!
Ze zijn echt geweldig. Ze lopen op me af, lopen achter me aan de werpkist uit.. Ze letten echt al op je!
Nena Rêve weegt nu 259 gram
Sen Nino had z'n oogje weer dicht, het zijn echt ruige donders. Hij weegt nu 297 gram.
San Ragazzo is echt een heerlijke dikke beer met een hele aparte dikke vacht. Hij weegt 315 gram.
En Jente Aisling, het kleine pittige ding weegt nu 220 gram.

Re: Het Droomnestje van Lenthe (Birmaantjes)
Geplaatst: 23 apr 2012 21:12
door _Leonie
Ach ze zijn echt te leuk!

Re: Het Droomnestje van Lenthe (Birmaantjes)
Geplaatst: 24 apr 2012 12:39
door fleurie
San Ragazzo
Geweldig, kittens zijn echt te schattig.
Re: Het Droomnestje van Lenthe (Birmaantjes)
Geplaatst: 26 apr 2012 18:54
door [A]nneloes
Wat zijn ze leuk!

Re: Het Droomnestje van Lenthe (Birmaantjes)
Geplaatst: 26 apr 2012 18:57
door Lizzie.
Ik ben verliefdddddddddddddd

Re: Het Droomnestje van Lenthe (Birmaantjes)
Geplaatst: 26 apr 2012 19:01
door Gon
Ooo, wat zijn ze leuk!!

Re: Het Droomnestje van Lenthe (Birmaantjes)
Geplaatst: 28 apr 2012 17:04
door sjm
Zo, die van Lenthe zijn vandaag al 3 weken en die van Tessa morgen 6 weken. Tijd voor foto's!
Lenthes kids doen 't super. Ze wandelen door m'n hele slaapkamer, Lenthe wil ze nog niet beneden in de kittenren. Dus het moet nog maar even zo.
Ze hebben wel nog een beetje vieze oogjes steeds, maar dat maak ik steeds schoon en wordt al een stuk beter. Ik nam ze even één voor één mee naar beneden voor een foto'tje. Als ze op de bank lagen werden ze meteen geadopteerd. Of door Tessa, of door één van de Tessabeebs.
Nena Rêve
Nena en Tessa
Sen Niño
Sen Niño werd hier geadopteerd door een van Tessa's kleintjes. Die kwam erbij liggen en begon hem te wassen.
San Ragazzo
Jente Aisling

Re: Het Droomnestje van Lenthe (Birmaantjes)
Geplaatst: 28 apr 2012 17:59
door Atiana
wow wat mooi zijn die gefeliciteerd!!

Re: Het Droomnestje van Lenthe (Birmaantjes)
Geplaatst: 01 mei 2012 10:51
door sjm
Het is één grote gezellige bende inmiddels. De fotostudio is ingericht voor de kittens, zodat ze daar 's nachts in kunnen en als wij er niet zijn.
Lenthe zit daar nu sowieso met haar kittens omdat de overgang van boven naar beneden anders zo groot is. Mamapoezels vinden het niet zo leuk als ze meteen het hele huis moeten overzien met hun kleine kindjes, dus ze mag eerst even aan beneden wennen in die ruimte. Als ze allemaal samen zitten is het écht één wirwar van kittens. Mini's liggen bij Tessa aan de tiet, de "grote" kittens liggen in allemaal in de werpkist met alle mini's ertussen. Tessa sleept alle kittens (incl die van Lenthe) steeds weer naar mandjes etc.
Het is echt een grote gezellige fluffy kittenbende. Zó lief om te zien dat die kleine witte bolletjes tussen die grote monsters liggen. De monsters zitten nu gewoon in de kamer en hangen weer overal als spidercatjes aan of klimmen via m'n broek omhoog en vallen op schoot in slaap. Wat een feest hier
De kleintjes van Lenthe begonnen gister ook al te eten! De dikke San Ragazzo wilde eerst de Taste of the Wild brok (volwassen) gaan eten, toen heb ik hem maar even kittenbrokjes voorgezet en dat begon 'ie ook al op te eten. De kittens van Tessa eten alles, heeerlijk love..
En terwijl ik dit berichtje typ rent Ivory wild spinnend en knuffelend over m'n laptop, bedankt hoor pluisje!!
Re: Het Droomnestje van Lenthe (Birmaantjes)
Geplaatst: 01 mei 2012 12:24
door Zeeuws meisje

Wat een heerlijke wolbaaltjes.
Re: Het Droomnestje van Lenthe (Birmaantjes)
Geplaatst: 01 mei 2012 13:32
door _Leonie
Leuk zijn ze weer! En geinige namen verzin je elke keer.

Re: Het Droomnestje van Lenthe (Birmaantjes)
Geplaatst: 01 mei 2012 18:59
door [A]nneloes
Oh elke keer smelt ik weer. Wat een mooie diertjes!
Re: Het Droomnestje van Lenthe (Birmaantjes)
Geplaatst: 06 mei 2012 11:23
door sjm
Gister gauw na het kittenbezoek even een paar foto's gemaakt van de kittens.
Het kittenbezoek was erg geslaagd! De kittens lagen languit op hun rug bij hun op schoot en ze waren helemaal verkocht. Heerlijk!
Vanmiddag weer allemaal kittenbezoek dus ze hebben het druk
Nena Rêve
Sen Niño
San Ragazzo
Jente Aisling a.k.a "Iepie"
Cherry en Jente
Cherry en Nena

Re: Het Droomnestje van Lenthe (Birmaantjes)
Geplaatst: 06 mei 2012 13:07
door Ariane
Wat ik in je andere topic al zei

Re: Het Droomnestje van Lenthe (Birmaantjes)
Geplaatst: 09 mei 2012 15:19
door foxalert
De mooiste katten in combi met een goede fotograaf. TOP!
Re: Het Droomnestje van Lenthe (Birmaantjes)
Geplaatst: 09 mei 2012 15:24
door semmyboy
Jeetje! Ik ben verliefd! Ik wou dat ik een kat mocht. Gaat helaas niet:( anders had ik er wel 1 tje uit dit nestje willen hebben haha.
Die blauwe oogjes dan!
Oohhh echt zo lief!
Re: Het Droomnestje van Lenthe (Birmaantjes)
Geplaatst: 12 mei 2012 14:41
door sjm
Re: Het Droomnestje van Lenthe (Birmaantjes)
Geplaatst: 12 mei 2012 14:46
door Pemba
Prachtig zijn ze

Verharen birmanen erg, of valt dat mee als je ze regelmatig borstelt?
Re: Het Droomnestje van Lenthe (Birmaantjes)
Geplaatst: 12 mei 2012 15:01
door samantha!
Wauw

Re: Het Droomnestje van Lenthe (Birmaantjes)
Geplaatst: 12 mei 2012 16:25
door sjm
Pemba schreef:Prachtig zijn ze

Verharen birmanen erg, of valt dat mee als je ze regelmatig borstelt?
Birmanen verharen net zo goed als gewone katten dat doen. De haren vallen natuurlijk wel op omdat ze lang en wit zijn. Onze andere katten verhaarden allemaal net zo erg. Als ze goed voedsel krijgen verharen ze alleen flink door hormonen of de rui, maar doorgaans niet zo.
Ik borstel mijn birmaantjes eigenlijk nooit, ze krijgen geen klitten. Twee van Tessa's vorige kittens hebben een iets andere vachtsoort die moet wel af en toe geborsteld worden. Dus het is eigenlijk afwachten, of je ze wel of niet moet borstelen.
Re: Het Droomnestje van Lenthe (Birmaantjes)
Geplaatst: 17 mei 2012 15:21
door sjm
Re: Het Droomnestje van Lenthe (Birmaantjes)
Geplaatst: 17 mei 2012 17:42
door Chihuahua-paws
zucht.....
