Pagina 1 van 3

Yuna Baarmoederonsteking :( - Operatie achter de rug!

Geplaatst: 21 feb 2012 14:36
door dancingdaydream
Gisteren zijn we naar de DA geweest, omdat Yuun al een tijdje niet lekker was, eerste gedacht dat het het "griepje" was, maar ze was vooral erg lusteloos, wilde niet eten en spelen en wandelen, ze lag alleen zielig op haar kussen te slapen en kreunen, en was misselijk (kwijl overgeven en overgeven wat ze meteen weer doorslikte) en likte aan haar buik en muts.

Gisteren dus even bloed afgenomen, en haar witte bloedcellen lagen te hoog, dus een infectie.. Gezien de klachten dachten we aan een BMO, en vanochtend dus even een echo laten maken, waaruit blijkt dat er dus toch een beginnende/milde baarmoederontsteking is ontstaan. Baarmoeder was vergroot/verdikt en er was een zweem vocht te zien in wat er niet hoorde.. :cry:

Ze heeft nu AB en ontstekingsremmer meegekregen, en volgende week moet ze geopereerd, dan gaat de hele boel eruit... Zie er erg tegenop, ik vind operaties altijd maar eng.

Maargoed, hoop dat mn meisje snel weer de oude is, zo zielig en teneergeslagen als ze nu is is ook niet leuk om te zien..

We hebben wat blikvoer van de DA wat licht verteerbaar is, omdat ze bijna niks wil eten, en daar eet ze gelukkig wel steeds kleine porties van.

Re: Yuna Baarmoederonsteking :(

Geplaatst: 21 feb 2012 14:38
door yamie
waarom nu eerst ab e.d en pas volgende week de operatie?

hoe dan ook, sterkte met haar :roos:

Re: Yuna Baarmoederonsteking :(

Geplaatst: 21 feb 2012 14:42
door dancingdaydream
Omdat ze niet al te lang geleden loops is geweest, en het nu een milde infectie is en geen grote pusbol waardoor een spoedoperatie nodig zou zijn wilde de DA haar lichaam even de kans geven om het iets meer tot rust te laten komen om de kans op complicatie wat te verkleinen... Ik krijg als het goed is ergens vandaag een email met alle voorzorgsmaatregelen voor de operatie volgende week, maar als jullie nog tips hebben dan hoor ik ze ook graag!

Re: Yuna Baarmoederonsteking :(

Geplaatst: 21 feb 2012 14:45
door Priscill@
Beterschap voor je kleine meissie :roos:

Re: Yuna Baarmoederonsteking :(

Geplaatst: 21 feb 2012 14:49
door kayleigh*
Kira had de zelfde klachten na der eerste loopsheid. Zij heeft ook ab en pijnstillers gehad en is weer opgeknapt.
We moeten het nu in de gaten blijven houden en anders ook alles eruit, maar ze is nog geen jaar, dus dat vind ik nog een beetje te jong.

Sterkte voor Yuna. :ok:

Re: Yuna Baarmoederonsteking :(

Geplaatst: 21 feb 2012 14:59
door twinkeltje
Ik zou liever hebben dat ze het gelijk deden voor het wel fout gaat,maar goed dat komt vast door de schik die ik nog heb van Ruby toen ze een acute baarmoederondsteking had en al zo ver was dat ze zelfs al nergens meer op reageerde.
beterschap en hou haar maar goed in de gaten

Re: Yuna Baarmoederonsteking :(

Geplaatst: 21 feb 2012 15:00
door dancingdaydream
Dank je! Yuun is nu bijna 2, en we wilden niet het risico nemen met alleen AB behandelen en dan de kans dat het weer (mogelijk erger) terugkomt, dus dan toch maar opereren..

Re: Yuna Baarmoederonsteking :(

Geplaatst: 21 feb 2012 15:16
door gaga,rusty
wens je hond heel veel beterschap :roos:

Re: Yuna Baarmoederonsteking :(

Geplaatst: 21 feb 2012 15:34
door Fizgig
Geluk bij een ongeluk dus, want je bent er op tijd bij. Zo eng vind ik dat, baarmoederontsteking. Ik ken ook een hondje die er bijna aan overleden is. Buiten het feit dat ik geen nest met Shelly wil was dat ook een argument om haar te laten castreren. Je hoort er gewoon ook best vaak van baarmoederontsteking, vind ik, het kan toeval zijn. Nou sterkte en beterschap!

Re: Yuna Baarmoederonsteking :(

Geplaatst: 21 feb 2012 15:42
door dancingdaydream
Ja, we zijn ook wel blij dat we er vroeg bij zijn, al blijft het natuurlijk even enorm k*t nieuws om het bevestigd te krijgen!

Re: Yuna Baarmoederonsteking :(

Geplaatst: 21 feb 2012 15:54
door gonnie
Beterschap voor Yuna.

Re: Yuna Baarmoederonsteking :(

Geplaatst: 21 feb 2012 15:56
door antheman
Geef je kleine meid maar een grote knuffel!

Fijn dat je er zo snel bij was!

Re: Yuna Baarmoederonsteking :(

Geplaatst: 21 feb 2012 15:58
door twinkeltje
Fizgig schreef:Geluk bij een ongeluk dus, want je bent er op tijd bij. Zo eng vind ik dat, baarmoederontsteking. Ik ken ook een hondje die er bijna aan overleden is. Buiten het feit dat ik geen nest met Shelly wil was dat ook een argument om haar te laten castreren. Je hoort er gewoon ook best vaak van baarmoederontsteking, vind ik, het kan toeval zijn. Nou sterkte en beterschap!
Mijn hond is er ook bijna aan onder door gegaan ,maar toch heb ik mijn andere toen niet laten helpen en die is aan lymfklier kanker overleden , ik denk dat als het de tijd is het toch gebeurd je kan niet voorkomen soms gelukkig genezen.
Er kunnen ook veel nadelen aan kleven Ruby kan haar urine niet meer ophouden en haar vacht is niet meer aan te kammen

Re: Yuna Baarmoederonsteking :(

Geplaatst: 21 feb 2012 16:21
door dancingdaydream
Ja, voor incontinentie ben ik ook het meeste bang.. Heeft ze bij jou in huis dan een broekje aan ofzo?
Vacht is gelukkig geen issue met Yuna's korte haartjes.

Re: Yuna Baarmoederonsteking :(

Geplaatst: 21 feb 2012 16:42
door Flevo Bordertje
Wat vervelend voor Yuna :roos: Beterschap hoor :flower:

Re: Yuna Baarmoederonsteking :(

Geplaatst: 21 feb 2012 16:45
door Esther1963
Jeetje wat een schrik en wat een rotnieuws. Ik hoop dat ze snel weer wat beter voelt en mocht ze eventueel na de operatie incontinent worden kun je propalin gebruiken, maar het hoeft natuurlijk niet he dat ze incontinent wordt.

Re: Yuna Baarmoederonsteking :(

Geplaatst: 21 feb 2012 17:10
door samantha!
Beterschap hoor :roos:

Re: Yuna Baarmoederonsteking :(

Geplaatst: 21 feb 2012 17:14
door twinkeltje
dancingdaydream schreef:Ja, voor incontinentie ben ik ook het meeste bang.. Heeft ze bij jou in huis dan een broekje aan ofzo?
Vacht is gelukkig geen issue met Yuna's korte haartjes.
nee ze heeft geen broekje ik dweil gewoon met de kraan open het zijn gelukkig hele kleine plasjes

Re: Yuna Baarmoederonsteking :(

Geplaatst: 21 feb 2012 17:54
door kayleigh*
dancingdaydream schreef:Dank je! Yuun is nu bijna 2, en we wilden niet het risico nemen met alleen AB behandelen en dan de kans dat het weer (mogelijk erger) terugkomt, dus dan toch maar opereren..
Logisch. :ok: Ik hou het ook in de gaten. Wil niet het zelfde als wat we met Bonny hebben gehad meemaken. Bij haar kwam er 2 kilo troep uit. :ugh:

Re: Yuna Baarmoederonsteking :(

Geplaatst: 21 feb 2012 18:02
door Chihuahua-paws
God meis. Dit hoopte ik al zo niet.
toen je het vertelde dacht ik als het maar niet dit is.
en helaas toch.

Incontinentie als ze dat al zou krijgen weegt niet op tegen baarmoeder ontsteking.
Ik denk dat dit wel de beste optie is.

maar je da is een goede die geeft je ook vast goed advies.

Veel sterkte.

Re: Yuna Baarmoederonsteking :(

Geplaatst: 21 feb 2012 19:35
door dancingdaydream
Ja, ik vertrouw ook zeker wel op de DA, bij de kat hebben ze het toen ook netjes gedaan maar het blijft gewoon enorm kl*te....

Ze is goed misselijk, lag net te slapen, en toen moest ze overgeven zo over haar kussen en zichzelf heen, arme schat.
Als ze trouwens achteruit zou gaan in gedrag of wat dan ook vóór de operatiedatum, al is het maar het kleinste beetje, staan we natuurlijk weer op de deurmat van de DA!

Re: Yuna Baarmoederonsteking :(

Geplaatst: 21 feb 2012 19:39
door chrico
Lou is ook vandaag geholpen. Het rommelde wat en had vandaag de afspraak staan. Incontinentie zien we dan wel weer, de kamer zal niet overstromen :mrgreen:

Re: Yuna Baarmoederonsteking :(

Geplaatst: 21 feb 2012 20:02
door Chihuahua-paws
ja het is ook altijd eng. ze gaat toch onder het mes.
Ik zou het ook niet meer weten hoor.

maar de da die is het gewend zal ik maar zeggen.

Ik zou me meer zorgen maken op een ontsteking erna maar je hebt nu iig al ab en denk dat dat in dat geval ook wel goed is.

Re: Yuna Baarmoederonsteking :(

Geplaatst: 21 feb 2012 20:17
door Marion.
chrico schreef:Lou is ook vandaag geholpen. Het rommelde wat en had vandaag de afspraak staan. Incontinentie zien we dan wel weer, de kamer zal niet overstromen :mrgreen:
Daar kan ik ook geen seconde wakker om liggen. Mijn jongste teef (werd 9 die maand) was op 1 augustus zichzelf niet. Graven tot Tokio, en met wandelen vooruit lopend ipv normaal achter me lopend. Wij zijn 's avonds naar de DA gegaan en de volgende ochtend om half 9 lag ze op de operatietafel. Ook bij haar was de loopsheid net een paar weken geleden, en ook bij haar was het geen baarmoeder vol pus maar wel ontstoken.

Ben blij dat mijn DA haar niet een week heeft laten lopen, en er een antibiotica-kuur in heeft willen proppen. Mijn ding is een dagje bleh geweest, en de volgende middag was ze al weer zowat helemaal het hondje.

Maar goed, sterkte ermee. Nooit leuk als je je hond moet overleveren aan anderen :roos:

Re: Yuna Baarmoederonsteking :(

Geplaatst: 21 feb 2012 20:29
door Chihuahua-paws
Maar een operatie bij een klein hondje als Yuna die al een tijdje niet zichzelf is en afgezwakt zal zijn omdat ze niet zo goed heeft gegeten. Is ook niet echt geen goed idee hoor.
Kan best begrijpen dat de da nog een weekje wil wachten.

Re: Yuna Baarmoederonsteking :(

Geplaatst: 21 feb 2012 21:58
door yamie
toots schreef:Maar een operatie bij een klein hondje als Yuna die al een tijdje niet zichzelf is en afgezwakt zal zijn omdat ze niet zo goed heeft gegeten. Is ook niet echt geen goed idee hoor.
Kan best begrijpen dat de da nog een weekje wil wachten.
tja, klinkt heus wel logisch en ik weet dat het zo ook wel gebeurt, alleen ken ik iets teveel verhalen van teefjes die echt niet op de ab reageren en dus wel degelijk nog zieker werden in een week tijd, als ik alleen al zag hoe snel het bij mijn eigen thica ging, daar kon geen ab tegenop ...

Re: Yuna Baarmoederonsteking :(

Geplaatst: 21 feb 2012 22:56
door dancingdaydream
Gelukkig zit de DA hier om de hoek en op speeddial, en bij het eerste kleine teken van verslechtering sta ik daar echt wel in de spreekkamer! En als de DA dit aanraad om de kans op complicaties (minder kans op bloedingen enzo) net wat te verkleinen wil ik best wel even kijken of ze wat opknapt op de medicatie...

Re: Yuna Baarmoederonsteking :(

Geplaatst: 22 feb 2012 07:30
door Sanne!!
Waarom ze niet meteen opereren is mij ook een raadsel maja....

En tegen incontinentie hebben ze ook medicijnen hoor.

Succes met haar!!!

Re: Yuna Baarmoederonsteking :(

Geplaatst: 22 feb 2012 08:24
door KyraYouri
Nee hoor, het is vrij standaard dat liever niet geopereerd wordt tijdens een ontsteking. Natuurlijk als de ontsteking levensbedreidgend is, dan heb je geen keus.
Maar als er pus en ontstekingsvocht in de buikholte terecht komt, dan heb je kans op o.a. buikvliesontsteking en dan ben je nog veel verder van huis.
Daarbij komt dat de baarmoeder nu nog erg doorbloed is wat ook weer meer kans op complicaties geeft.
Beterschap voor Yuna!

Re: Yuna Baarmoederonsteking :(

Geplaatst: 22 feb 2012 08:34
door chrico
Ik vind het niet zo standaard eerlijk gezegd. Vind het eerder ook laks om bij zulke duidelijke verschijnselen het met een AB kuurtje af te willen doen bij een hond die nu zich al zo beroerd voelt.
Heb het zelf ook een keer gehad bij een invaldierenarts. Wilde het afdoen met een AB kuur en evt een paar dagen later opereren ( dan was ook mijn eigen DA weer terug bleek achteraf). Ik heb bij thuiskomst naar Dieren gebeld, uitgelegd wat er aan de hand was en wij bleken maar net op tijd te zijn. Gesloten baarmoederontsteking die op het punt van scheuren stond.