Pagina 1 van 1

Nieuweling

Geplaatst: 17 aug 2011 22:07
door Elvis
Kan iemand me wat meer vertellen over KNPV, IPO en de verschillen?
IPO is alleen puur pakwerk en knpv is met speuren e.d. ofzo..?

Boris is een echt happertje en vindt het geweldig om tijdens het stoeien in mn mouw te hangen. Voor Boris lijkt het me sowieso erg leuk, maar nu nog voor mezelf :mrgreen:

In hoeverre beïnvloedt het de hond in het dagelijks leven? Ik heb geen zin dat hij straks ongevraagd in iemands arm hangt en ik heb zelf een baby van bijna 9 mnd. De sport zelf lijkt me wel erg leuk en vindt het ook echt gaaf om te zien, alleen moet hij thuis ook als gezinshond functioneren.

Waar het me dus eigenlijk om gaat is dat Boris en ik iets leuks hebben wat we samen kunnen doen maar wat hem niet agressief maakt. Of is dat een misverstand? Zien ze het echt alleen als een spelletje?

Ik vind gehoorzaamheid eigenlijk behoorlijk doods en hier op de club moet je a en b afgerond hebben voordat je iets van agility/flyball mag gaan doen.

Wat zijn leuke clubs in de omgeving hilversum/eemlanden/amersfoort?

Sorry als ik stomme vragen stel hoor. :19:

Re: Nieuweling

Geplaatst: 17 aug 2011 23:38
door CharlesvdBerkt
Je zou al eens kunnen beginnen met het lezen van de reglementen dan weet je gelijk een hele hoop meer.

KNPV: http://www.knpv.nl/landelijk/info/256/reglementen.html

IPO: http://www.commissiewerkhonden.nl/downloads.htm

Via http://www.nbg-hondensport.nl/indexkiesvereniging.html kan je zien waar in de buurt een vereniging zit die aan IPO doet en op de site van de VDH kan je vinden waar er Duitse Herder verenigingen zitten waar je met een stamboom DH terecht kan

KNPV verenigingen zal je denk ik wel via de site http://www.knpv.nl kunnen vinden

Re: Nieuweling

Geplaatst: 18 aug 2011 10:08
door Elvis
Dankje!

Re: Nieuweling

Geplaatst: 18 aug 2011 10:12
door Elvis
Kun je het alleen met een stamboom dh doen?

Re: Nieuweling

Geplaatst: 18 aug 2011 11:52
door CharlesvdBerkt
Elvis schreef:Kun je het alleen met een stamboom dh doen?

Bij Duitse Herder kringgroepen kan je over het algemeen alleen met een stamboom DH terecht (uitzonderingen daargelaten) en bij de NBG kan je met stamboomhonden, niet stamboom honden en kruisingen terecht.
In de KNPV is dat net zo, maar die zullen bijvoorbeeld met een Golden niet gaan trainen voor PolitieHond 1 (PH1), maar misschien wel in het zoekhonden programma.

Zoek een club bij je in de buurt en ga daar eens kijken. Dan krijg je in ieder geval een indruk wat ze doen en hoe ze het doen en kan je kijken of het iets voor jou en je hondje is.