Pagina 1 van 1

Welke soorten KVV?

Geplaatst: 08 jun 2011 21:57
door Marjoka
Hallo allemaal,

Onze Engelse Cocker Spaniel teef van 11 maanden heeft al geruime tijd last van onstabiele ontlasting. De ene keer
heeft ze (bijna) diarree, het volgende moment zit ze verstopt. Eigenlijk zijn we vanaf het moment dat we haar
hebben al aan het zoeken naar een goed voer, omdat ze het op veel brokken niet goed doet.

Onze dierenarts adviseerde mij uiteindelijk vers voer (ook omdat ik de hypo-allergene brokken e.d. niet zag zitten) en ik heb
voer van Energique mee gekregen. Omdat ze dit pas sinds gister krijgt kan ik nog niet van resultaat spreken, maar ik
ben benieuwd wat jullie ervaringen met Energique zijn, en of dit het enige merk is wat ook wetenschappelijk onderzocht is en "goed gekeurd" is. Ik heb te horen gekregen dat ik absoluut geen ander merk moest proberen, omdat Energique de enige goede zou zijn.
En dat klinkt mij weer 'kort door de bocht' in de oren.

Dus zijn er ook ander merken voor vers voer waarmee jullie goede ervaringen hebben? Zijn deze ook wetenschappelijk onderzocht?
En wat zijn de verschillen in kosten tussen de diverse merken?

Ik hoor het graag van jullie!
Groeten,
Marrit

Re: Welke soorten KVV?

Geplaatst: 08 jun 2011 22:11
door Marie-Josée
Ik gebruik liefst Runner en Rodi. Of Prins.Het eerste merk is hier nu niet meer verkrijgbaar.
Als je de kvv topics doorleest zie je dat iedereen verschillende ervaringen heeft, het blijft een kwestie van uitproberen en niet meteen wisselen, de darmen moet vaak ook wennen aan het voer.
IK wissel nu wel geregeld maar alleen met de merken die ze goed verteren.Verder krijgen ze yoghurt, ei en verse vis of stukjes rundvlees, kip ed. En 's morgens Farm Food.

Re: Welke soorten KVV?

Geplaatst: 08 jun 2011 22:20
door kloesje
Ik geef voornamelijk Prins Complete Plus, dit krijgt hij 's ochtends en 's avond Taste of the Wild brokjes. (graanvrij)
Soms wissel ik af met Rodi of smuldier.
Alleen de pensvariant van smuldier beviel niet, omdat hij hier erg diarree van kreeg.
Verder krijgt hij af en toe een ei (rauw of gekookt) en gekookte groenten.

Re: Welke soorten KVV?

Geplaatst: 09 jun 2011 12:28
door Meike
Dus zijn er ook ander merken voor vers voer waarmee jullie goede ervaringen hebben? Zijn deze ook wetenschappelijk onderzocht?
En wat zijn de verschillen in kosten tussen de diverse merken?

Zelf heb ik goede ervaring met Darf: een biologische kvv die de barfpercentages aanhoudt en niet duur is. Bovendien 4 diersoorten bevat en dus in principe compleet is zonder premix.

Wat zijn de verschillen tussen de merken? Het wel of niet bevatten van:
- calciumbron: Calcium is belangrijk voor de hond, te weinig calcium veroorzaakt problemen. In kvv zit vaak bot als calciumbron, maar soms wordt er ook gebruik gemaakt van een calciumsupplement. Bot is een natuurlijke calciumbron en wanneer de hond daar teveel van binnenkrijgt, wordt dit gewoon weer uitgepoept. Een calciumsupplement is niet natuurlijk en dan ook niet aan te raden. Zeker voor pups is dat belangrijk. Meer lezen hierover: http://www.barfplaats.nl/forum/index.ph ... 632.0.html Het gaat daar over pups
- graan: zeker tarwe is een graan die problemen kan veroorzaken, maar alle graansoorten kun je het beste vermijden, zeker als je hond gevoelig is. Graan bestaat voor een groot gedeelte uit zetmeel en dit is niet goed verteerbaar. Lees meer hierover: http://www.barfplaats.nl/forum/index.ph ... 716.0.html Je kunt kijken naar het percentage koolhydraten om in te schatten hoeveel graan erin zit.
- andere plantaardige ingredienten: er zijn merken die naast granen veel andere plantaardige ingredienten gebruiken, zoals groenten, olie, kruiden en zeewier. Een beetje plantaardige ingredienten is ok, zeker groenten, maar olie zou ik liever niet aan mijn hond geven. Liever dierlijke olie zoals visolie.
- premix: kvv die 'compleet' heet, bevat een premix. Waaruit deze premix bestaat is vaak onduidelijk, alleen het merk Naturis heeft dit vrijgegeven. Dan zie je dat er heel veel suiker inzit en andere stoffen die je niet in je voer wilt hebben. Daarom geef ik de voorkeur aan een merk zonder premix. Waar je dan alleen op moet letten is dat je minimaal 4 diersoorten voert, dan voer je ook compleet.
- diersoorten Veel merken gebruiken alleen rund en kip of alleen rund of alleen kip. Dit zijn de goedkoopste vleessoorten om te gebruiken, maar ik vind het wat summier. Het wordt dan natuurlijk aangevuld met een premix om het compleet te maken, maar ik denk dat het toch het gezondste is om minimaal 4 diersoorten te geven. Daarbij kun je nog kijken naar het soort dier, gevogelte bevat een beter aminozurenpakket dan rund en andere grazers.
- herkomst: er zijn merken die het vlees uit de bio-industrie gebruiken en er zijn ook merken die biologisch vlees gebruiken. Zeker met al die verhalen over antibiotica en ook doordat biologisch vlees meer omega 3 zou bevatten, zou ik zeker aanraden een biologische kvv te geven. Darf en Bandit zijn geheel biologisch en Carnibest en Ropadog hebben biologische versies naast de gewone versies. Darf is niet zo duur, 3,15 per kg geloof ik, de rest is aan de prijs.
- kwaliteit van het vlees: Ook de kwaliteit van het vlees kan verschillen, maar hierover laten de fabrikanten niet veel los. Alleen Lotgering (gebruikt vooral pezen en zenen) en Bandit (vlees wat voor humane voeding bestemd is) zegt hier wat duidelijks over. De andere merken zeggen allemaal dat het om dieren gaat die voor humane consumptie is goedgekeurd, maar dit is dan ook verplicht.
- verhouding tussen spiervlees-bot-orgaan Door dierenartsen is uitgezocht wat de beste verhoudingen zouden zijn. Nu verschillen sommige experts van mening over de exacte percentages, maar het komt er op neer dat de hond nodig heeft in volgorde van hoeveelheid: spiervlees, bot/orgaan, groenten en andere supplementen (bv ei, rauwe noten) Bij de merken die vrijgeven welke verhoudingen gebruiken, zit dit altijd wel goed. Het zijn de merken die hier niets over willen zeggen, die ik verdenk op niet goede verhoudingen. Orgaanvlees en vleesbot is goedkoper dan spiervlees, en als de fabrikant dus minder kosten wil hebben, snap je wel dat de verhoudingen wat scheefgetrokken kunnen worden.

Volgens mij waren dit de belangrijkste verschillen tussen de merken. Je zou op de verpakking van Energique moeten kijken naar de specifieke eigenschappen, maar ik geloof dat Energique:
- kippenbot als calciumbron gebruikt
- graan bevat
- ook plantaardige olien bevat
- een premix bevat
- alleen rund en kip gebruikt
- vlees uit de bio-industrie gebruikt
- niets zegt over de kwaliteit en verhoudingen

Merken die goed scoren op de hierbovengenoemde punten:
- Darf
- Haaksbarf
- Shaweca
- Alaska
- All Animal
- Carnivoer
- Tinlo's Barfmenu
- Ropadog Eko en Ropadog Natural

Is Energique wetenschappelijk goedgekeurd? Wat houdt dit in? Is de samenstelling door iemand goedgekeurd? Nou de merken die de samenstelling vertellen, zouden volgens mij niet wetenschappelijk afgekeurd worden, want dat ziet er meestal prima uit. Alle merken moeten hun mixen laten testen op bepaalde bacterien (en een analyse laten maken), dus dat zit wel goed lijkt me. Ik weet trouwens wel dat Duck ook zegt een bepaalde goedkeuring of iets dergelijks te hebben.

Re: Welke soorten KVV?

Geplaatst: 09 jun 2011 18:40
door malinois
Smuldier en Lotgering, mijn pups is groot geworden op Smuldier (is nu 11 maanden en vanaf 3 weken oud al op smuldier). Groeit er super goed op, heel gelijkmatig en ziet er uitstekend uit. Nu lotgering puur omdat smuldier zijn prijs ineens met 31 % verhoogt heeft en dat vind ik een absurde prijsverhoging.
Zeker met 3 werkhonden die volledig op kvv zitten, dus vandaar hier nu Lotgering, Smuldier (wat ik nog heb) en een penslap in de week.

Re: Welke soorten KVV?

Geplaatst: 11 jun 2011 16:01
door Marjoka
@ Meike: Aha! Bedankt voor de uitleg, dat maakt het een stuk duidelijker!
De rest ook bedankt voor de antwoorden.
Ik snap dat het een kwestie is van uitproberen, maar omdat we al zoveel gedonder hebben
gehad, wilde ik liever nu eerst goed informatie inwinnen voordat we klakkeloos van alles gaan proberen.

Ik zal eens een paar topics doorspitten!

Re: Welke soorten KVV?

Geplaatst: 11 jun 2011 16:13
door Sarah5
Komt bij dat Energique 3,75 per kilo kost en dat er granen inzitten.

Juist honden die gevoelig zijn met voer hebben vaak last van granen. Voor minder geld kan je een kwalitatief veel betere KVV voeren. Succes met je keuze!

Re: Welke soorten KVV?

Geplaatst: 11 jun 2011 16:58
door ** Angela **
Hier krijgen ze smuldier, kivo en duck

Met af en toe eens proplan brok als ik weer eens ben vergeten uit te halen

Smuldier is idd in prijs omhoog gegaan, schrok er gewoon van :80:

Re: Welke soorten KVV?

Geplaatst: 11 jun 2011 17:38
door pioenroos
Mijn allergie vrije teckel krijgt zo nu en dan energique. Hij vindt het lekker. Enige nadeel is dat hij er juist wat harde/droge ontlasting van krijgt.
Mijn andere hond heeft een kip-allergie en krijgt lotgering omdat dit voor mij de enige betaalbare kvv zonder kip is. Hij doet het hier heel netjes op. Op Smuldier is zijn ontlasting soms heel goed, soms minder.
Ik denk dat je zelf moet gaan experimenteren: De ene hond doet en nu eenmaal veel beter op een bepaald merk dan een ander.

En tja, wetenschappelijk bewijzen weet ik niet. Maar is vergelijk het maar met mensen: Het beste is om gevarieerd te eten zodat je geen toegevoegde vitamines en mineralen nodig hebt. Veel brokken en sommige kvv (smuldier) hebben wel toevoegingen nodig om volledig te zijn. Ik voer liever iets waar alles in 'pure' vorm in zit. Lijkt mij dat een hond daar beter de voedingsstoffen uit kan halen :ok: En ze vinden het vaak veel lekkerder!

Re: Welke soorten KVV?

Geplaatst: 18 jun 2011 21:47
door Mir
..........