Pagina 1 van 1

KVV 1 of 2 x per dag

Geplaatst: 03 jun 2011 10:22
door Sarah5
Ik ben bezig een gebruiksaanwijzing te schrijven bij de Darf die ik verkoop.

Na mijn folder en nu die overal is verspreid krijg ik veel mensen die willen overstappen van brok naar Darf :)
Nu heb ik al opgenomen hoe je het beste kan overstappen bij honden die gevoelig zijn (spijsvertering)

Ik probeer nu een soort van algemene richtlijnen te schrijven en ik voer zelf 1 x per dag, maar...... wil natuurlijk niet zeggen dat dat voor iedereen beter is.

Wat zijn jullie ervaringen 1 x of 2 x per dag en waarom

Re: KVV 1 of 2 x per dag

Geplaatst: 03 jun 2011 10:43
door flamme
2 x per dag. Omdat m.n Escan hier redelijk gevoelig is en gaat kotsen als hij teveel eten krijgt. Daarbij lijkt het mezelf ook fijner om meerdere keren te eten ipv in 1 x veel. Maar dat is mijn invulling natuurlijk.

Re: KVV 1 of 2 x per dag

Geplaatst: 03 jun 2011 11:16
door Sanner
Twee keer per dag. Ik vind het fijner om twee keer kleine hoeveelheden te geven dan in één keer zo een grote hoeveelheid. De honden zijn soms ook erg druk na het eten en dan ben ik bang dat het daar binnen niet helemaal goed gaat. :ugh: Nou is die kans bij een chihuahua natuurlijk wel heel klein maar bij de andere twee is het al gevaarlijker.

Re: KVV 1 of 2 x per dag

Geplaatst: 03 jun 2011 12:50
door malinois
hier krijgen ze 2 x per dag kvv... 1 is veel te veel tegelijk...
als ze een penslap krijgen, is dat hun enige maaltijd die dag overigens... maar dat is het enige waarbij ze maar 1 x per dag iets krijgen.

Re: KVV 1 of 2 x per dag

Geplaatst: 03 jun 2011 12:52
door Sarah5
Ok. Ik had verwacht dat de meesten 1x per dag zouden voeren.

En met kleinere honden dan ook 2x per dag?

Re: KVV 1 of 2 x per dag

Geplaatst: 03 jun 2011 12:54
door wendy71
Ik zou voor twee maal daags gaan.
Kvv is gemalen, paseert het darmgestel vrij vlug, dat zou voor mij een reden zijn twee maal daags kvv te geven.

Hier krijgen ze nrv, dat geef ik wel 1 maal daags, maar dat zijn oha vrij grote stukken vlees, met bot, heeft veel langer tijd nodig om te verteren itt kvv.

Re: KVV 1 of 2 x per dag

Geplaatst: 03 jun 2011 12:57
door Sil
Mijn Maltezers krijgen 2 keer per dag KVV. Bij kleine honden wordt het ook aangeraden om het eten over twee keer te verdelen. Of het in de natuur zo werkt betwijfel ik (vreet je klem als er vreten is) maar ik doe het toch lekker zo omdat het mij als mens lekkerder lijkt :pffff:

Re: KVV 1 of 2 x per dag

Geplaatst: 03 jun 2011 13:00
door frank-bobby
Hier krijgen ze maar 1 x per dag te eten of het nou kvv nrv of brok is.

Re: KVV 1 of 2 x per dag

Geplaatst: 03 jun 2011 13:02
door dagmar88
Hier 1 keer; maar normaal eten ze kvv en barf spulletjes.
Zit nu even tussen bestellingen in, en ze zijn het nu eenmaal zo gewend nu.

Re: KVV 1 of 2 x per dag

Geplaatst: 03 jun 2011 16:14
door Sarah5
Ok :scratch: daar kan ik dus niet echt een zinnig advies over opnemen in de gebruiksaanwijzing.

Wat zou ik er naast de volgende punten nog in kunnen opnemen?

- Overstappen van brok naar KVV
- Hoeveelheid voeren
- Tips

Is het verstandig om iets over ontgiften op te nemen?

Re: KVV 1 of 2 x per dag

Geplaatst: 03 jun 2011 17:52
door Lizzie.
1x per dag kvv :wink:

Re: KVV 1 of 2 x per dag

Geplaatst: 03 jun 2011 18:17
door blondie
Ik weet niet precies hoe of wat en houdt me nooit echt aan bepaalde regeltjes. Zat net even te kijken wat ze vandaag hadden, 4 kippenbouten totaal 1100 gram, normaal geef ik bij thuiskomst direct voer, nu liet ik ze even uithijgen en gaf ik ze pas rond 14.00 uur de bouten, beiden 2. Maar het was niet genoeg dus heb ik dat andere pak ook opengetrokken.
Normaal voer ik ook 2x per dag maar afhankelijk van wat ik voer pas ik dat dus aan. Bij pens of lotgering blijft het bij 1x per dag. Dan in de avond misschien een restje groenten of rijst maar geen honden maaltijd meer.
En nu met die bouten dus ook niets anders meer. (beetje spaghetti kaal kunnen ze zo nog weghappen maar dat is het dan wel weer)

Re: KVV 1 of 2 x per dag

Geplaatst: 03 jun 2011 20:22
door Sarah5
Ja dat is het bij mij ook ik voer gewoon 'op gevoel' kan steeds anders zijn.

Soms 2x per dag, meestal 1x, meestal alleen Darf, soms orgaan en wat karkassen.

Maar ja ik wil juist voor de mensen die gewoon zo overstappen van brok een soort duidelijke handleiding schrijven. Ik kan toch moeilijk van iedereen verwachten dat ze uren op een forum rondneuzen en allerlei info overal vandaan trekken

Maar ja ik was net thuis bij een nieuwe klant super leuke hond op RC en dus allerlei klachten. Nu gaat hij lekker aan de Darf en dat vind ik dan zo fijn voor het beestje. Gelukkig had ik al een ruwe versie van de handleiding uitgeprint en bij me en heb ik zelf nog wat zaken uitgelegd :E:

Re: KVV 1 of 2 x per dag

Geplaatst: 04 jun 2011 09:28
door Miranda
Ik voer een keer per dag kvv. Met af en toe dubbele hoeveelheid op een dag met daarna een vastendagje (als ze volwassen zijn).
Honden zijn bulketers, het beste zou zijn, zo las ik in een artikel geschreven door een dierenarts, om één keer per drie dagen een grote hoeveelheid te geven, en dan twee dagen te vasten.
Maar daar begin ik niet aan, vind ik wat sneu (teerhartige antromorphiserende sukkel dat ik ben :mann: ).
Ik heb het nu over jonge/volwassen honden vanaf een maand of 9. Pups moeten wel vaker eten.

Re: KVV 1 of 2 x per dag

Geplaatst: 04 jun 2011 11:12
door dretje
twee keer (meestal s ochtend brok en savonds KVV)
is gewoon zo gegroeid .....een gevoel......bevalt goed.

Re: KVV 1 of 2 x per dag

Geplaatst: 05 jun 2011 11:42
door schelsey
ik geef meestal 2 keer per dag eten maar ik las soms wel dagen in dat ze maar 1 keer krijgen

ik zou in je folder schrijven 1 tot 2 maal per dag naargelang de behoefte van de hond, want niet elke hond zal het goed doen op 1 keer, sommige honden zullen zelfs op 3 keer moeten en pups dus nog meer, dit moet je ook vermelden, op veel kvv site's staat het toch zo vermeld

als je maar 1 keer schrijft gaan veel mensen denken dat dit bij alle honden van toepassing is en ook misschien pups maar 1 keer voeden wat niet goed is

Re: KVV 1 of 2 x per dag

Geplaatst: 05 jun 2011 11:53
door Sarah5
schelsey schreef:ik geef meestal 2 keer per dag eten maar ik las soms wel dagen in dat ze maar 1 keer krijgen

ik zou in je folder schrijven 1 tot 2 maal per dag naargelang de behoefte van de hond, want niet elke hond zal het goed doen op 1 keer, sommige honden zullen zelfs op 3 keer moeten en pups dus nog meer, dit moet je ook vermelden, op veel kvv site's staat het toch zo vermeld

als je maar 1 keer schrijft gaan veel mensen denken dat dit bij alle honden van toepassing is en ook misschien pups maar 1 keer voeden wat niet goed is
Ja mee eens dat is misschien ook beter dan er helemaal niks over te schrijven :)

Re: KVV 1 of 2 x per dag

Geplaatst: 06 jun 2011 08:26
door Esmay87
Sarah5 schreef:Ok :scratch: daar kan ik dus niet echt een zinnig advies over opnemen in de gebruiksaanwijzing.

Wat zou ik er naast de volgende punten nog in kunnen opnemen?

- Overstappen van brok naar KVV
- Hoeveelheid voeren
- Tips

Is het verstandig om iets over ontgiften op te nemen?
Overstappen van brok naar kvv: is hier in 1x gegaan, gaat super goed. Hondjes hebben beide wel een aantal weken de tijd nodig om er aan te wennen. Ontlasting is de eerste weken nog niet stabiel.

Hoeveelheid: wij geven lotgering en daar zeggen ze 1 a 2% vh lichaamsgewicht, uiteraard weet ik niet hoeveel voer dat bij jou hoort te zijn.

Tips: euh... vriezertje aanschaffen?? :lol1:

Re: KVV 1 of 2 x per dag

Geplaatst: 06 jun 2011 08:53
door YvetteJ
Hier krijgen ze twee keer, niet omdat het zo veel is want ze krijgen maar 75 gram per keer, maar gewoon omdat ik het leuk voor ze vind als ze twee keer per dag eten krijgen. Het is voor hun een feestje dus ja, waarom niet :W:

Re: KVV 1 of 2 x per dag

Geplaatst: 06 jun 2011 10:07
door dagmar88
Hier ook in 1 keer overgestapt; Charlie was toen 13 weken.

Ontgifting is volgens mij niet bewezen, dus zou ik zelf niet zo aanduiden.
Ik zou er zelf wel bijzetten dat de eerste periode na het overstappen het dier last kan hebben van klachten als jeuk, stinkende vacht, dunne ontlasting, sterk ruikende urine en dit normaal gesproken vanzelf weer voorbij gaat.

Qua hoeveelheid zou ik onderscheid maken tussen pup en volwassen en wel een richtlijn geven in percentages, maar er bij zetten dat de energiebehoefte van iedere hond anders is en er het beste op het oog gevoerd kan worden.
Stukje met omschrijving van een goed gewicht.

En tips...
Voeding op kamertemperatuur laten komen en direct na het voeren een nieuwe portie van de diepvries in de koelkast zetten.
1 uit 1 in systeem zeg maar; dan vergeet je ook niet om wat te ontdooien.

Re: KVV 1 of 2 x per dag

Geplaatst: 06 jun 2011 10:12
door Minhie
wendy71 schreef:Ik zou voor twee maal daags gaan.
Kvv is gemalen, paseert het darmgestel vrij vlug, dat zou voor mij een reden zijn twee maal daags kvv te geven.

Hier krijgen ze nrv, dat geef ik wel 1 maal daags, maar dat zijn oha vrij grote stukken vlees, met bot, heeft veel langer tijd nodig om te verteren itt kvv.
Dit is ook mijn redenering.
Behalve dan bij pups. :mrgreen:

Re: KVV 1 of 2 x per dag

Geplaatst: 06 jun 2011 13:25
door senna en odin
Zal ik het je nog lastiger maken :engel: ?

Ik voer de ene dag 1x en de volgende dag 2x.
Zo komen ze in de week aan hun porties die ze nodig hebben anders heb ik hier zo'n 1/3 van een rol steeds over en nu dus de ene dag allebei 1 rol a 500gr en de volgende dag krijgt Sen (op het oog) 700gr en Odin de rest.
Was ff puzzelen maar ze doen het goed nu op Lotgering.

Re: KVV 1 of 2 x per dag

Geplaatst: 06 jun 2011 13:29
door crutz
hier deels kvv met een geperste brok voor sommigen en deels zelf samengesteld
en max 1x per dag, met regelmatig een dag niets....

ook de DJT puppen van nu 8 weken zitten al op 1x per dag...