Pagina 1 van 1
Moeders
Geplaatst: 26 mar 2011 16:57
door mixy
Ik weet niet of het hier goed staat, anders mag het natuurlijk verplaatst worden.
Nja. Ik ben vandaag bij iemand met pups wezen kijken. Op zich vond ik het er wel goed uitzien. (even een globaal beeld):
Ze woonde in een mooi landelijk gebied en hadden een grote tuin. Ze hadden ook veel andere dieren die achter in de tuin zaten. Ik mocht gewoon de hele tuin bekijken, niets mis mee voor zover ik kon zien. De pups zaten binnen in huis in een redelijk groot 'hok' met een werpkist (geloof ik, weet niet precies hoe je dat noemt) met mams. Mams mocht even later buiten lopen. De pups zijn vandaag precies 6 weken. Al met al zag het er dus wel oké uit. Ze hebben een paar keer eerder nestjes gehad. Ze hebben 4 Collies (3 teefjes en 1 zoon van 1 van hun. Dezelfde als waar ze nu een nestje van hebben) en ze hadden nog een vlinderhondje, waar ze 1 keer een nestje mee hebben gehad. De vorige keer dat deze moeder een nestje had was in 2009.
Het is een hobbyfokker, maar de ouderdieren waren wel getest op erfelijke ziektes. Hele vriendelijke mensen ook.
Maar nou komt het. Ten eerste was ik mijn lijstje (ja heel stom natuurlijk) vergeten met alle vragen. Degene die ik nog wist heb ik wel gesteld en daar kreeg ik ook gewoon antwoord op. Het leek me allemaal wel in orde maar ik ben bang dat ik het een en ander vergeten ben. Nu hoef ik geen showhond of whatever. zelfs een stamboom vind ik niet echt nodig (krijgen ze trouwens wel mee) ik wil gewoon een leuke lieve gezinshond. En alle honden waren ook heel sociaal en rustig.
Maar. De moederhond had een nogal droge neus, en was een beetje 'flets'. haar vacht was dof, en ze leek nogal vermoeid. Wel was ze beschermend over haar jongen en ook heel lief tegen ons.
Maar is het normaal dat de moederhond zo uitgeput is? Want ik kan me voorstellen dat 4 van die pups hebben zwaar is, maar uitgeput? hmm.
Zijn er nog andere punten waarvan ik moet nagaan: was dit wel in orde? of overdrijf ik dat ik gelijk achterdochtig ga doen?
Re: Moeders
Geplaatst: 26 mar 2011 17:07
door Ayurveda
zoals je het omschrijft vind ik het wel netjes klinken ja, hoe dat met de moeder hond zit weet ik niet. Kan me wel voorstellen dat ze flink uitgeput is hoor! En de andere honden dan? zaten die wel mooi in hun vacht enzo?
Re: Moeders
Geplaatst: 26 mar 2011 17:11
door 29996D
Die erge vermoeidheid/doffe vacht herken ik niet eigenlijk, heb verschillende collie/sheltienesten meegemaakt bij de fokker van Joey maar de moeder lag er alert bij. Maar heel raar vind ik het ook niet hoor, als de rest gewoon goed is.
HD is ook getest?
Re: Moeders
Geplaatst: 26 mar 2011 17:12
door Jeannet
Zoals je het zo vertelt, zou ik daar wel een pup weghalen hoor

Re: Moeders
Geplaatst: 26 mar 2011 17:14
door EstherK
Het klinkt als een prima fokker. Ik vind het niet vreemd dat de moederhond een wat doffe vacht heeft, ik zou me daar geen zorgen over maken.

Re: Moeders
Geplaatst: 26 mar 2011 17:15
door mixy
Ayurveda schreef:zoals je het omschrijft vind ik het wel netjes klinken ja, hoe dat met de moeder hond zit weet ik niet. Kan me wel voorstellen dat ze flink uitgeput is hoor! En de andere honden dan? zaten die wel mooi in hun vacht enzo?
Ja de andere honden hadden wel mooie vochtige neusjes en waren ook niet 'dof', de reu was in de reu (haha) maar ze zaten goed in hun vacht.
Re: Moeders
Geplaatst: 26 mar 2011 17:16
door 29996D
mixy schreef:
de reu was in de reu (haha)
Ik hoop dat je rui bedoelt? Ja of het was een hitsige boel daar

Re: Moeders
Geplaatst: 26 mar 2011 17:16
door mixy
Inge O schreef:mixy schreef: of overdrijf ik dat ik gelijk achterdochtig ga doen?
naar mijn gevoel wel, ja

. het is zeker goed dat je niet zomaar bij de eerste de beste een pup weghaalt maar er eerst een soort visitatiecommissierapport van maken lijkt me weer het andere uiterste

.
waarop baseer je je om te zeggen dat die teef 'vermoeid' was? een droge neus is op zich perfect normaal en ja, als je een teefje in haar beste vacht wil zien moet je haar niet net een aantal weken na de geboorte beoordelen want dan begint de vacht uit te vallen tot bijna kaal worden aan toe.
Sorry. Ik ben gewoon al eens bij iemand geweest en daar was het totaal niet in orde, en dat had ik in eerste instantie niet door (gelukkig geen pup vandaan gehaald)
maar ik wil niet straks de fout ingaan ofzo.
Re: Moeders
Geplaatst: 26 mar 2011 17:17
door mixy
MissDorien schreef:mixy schreef:
de reu was in de reu (haha)
Ik hoop dat je rui bedoelt? Ja of het was een hitsige boel daar

Sorry rui XD ik kan de eu/ui niet uit elkaar houden (A) ook niet uitspreken trouwens.
Re: Moeders
Geplaatst: 26 mar 2011 17:18
door mixy
MissDorien schreef:Die erge vermoeidheid/doffe vacht herken ik niet eigenlijk, heb verschillende collie/sheltienesten meegemaakt bij de fokker van Joey maar de moeder lag er alert bij. Maar heel raar vind ik het ook niet hoor, als de rest gewoon goed is.
HD is ook getest?
Japs, HD is ook getest. Ze noemde wel op waar ze allemaal op getest is maar dat weet ik zo even niet meer. Heeft ze wel ook naar me gemaild dus zou het zo kunnen opzoeken.
Re: Moeders
Geplaatst: 26 mar 2011 19:31
door lieke
Ik neem aan dat je een langhaar collie bedoelt? Zoals Inge zegt, hun vachten worden een aantal weken na de geboorte (meestal tegen de tijd dat de pups ongeveer gespeend worden) vreselijk lelijk en vallen ontzettend uit. Het eerste jaar na hun nest zien ze eruit als geplukte kippen en pas daarna begint het weer mooi te worden. En als het een druk nest is, kan ik me ook voorstellen dat ze een tikje vermoeid oogt.
Een droge neus op zichzelf zegt helemaal niks, ook mijn honden hebben weleens een droge(re) neus.
Re: Moeders
Geplaatst: 26 mar 2011 20:24
door gyanty
Klinkt mij als een prima nestje! En als je zelf enthousiast bent en misschien een aantal vragen vergeten ben, zeg je dat toch gewoon tegen de fokker en stel je ze alsnog? (per mail of telefoon) En vraag gewoon of moeder het zwaar te verduren heet onder het nest(druk nest misschien?) omdat je idee had dat ze nogal vermoeid was. Die droge neus zie je wel eens vaker bij collies. We hebben er zelf ook 1 gehad die altijd een droge neus had. Ze had er verder niet zo last van en we smeerde de neus regelmatig in. Dierenarts dacht dat door de lange neus, bepaalde zenuwen ofzo misschien niet helemaal einde van neus bereikte
Re: Moeders
Geplaatst: 26 mar 2011 20:29
door malinois
klinkt prima, ik ben het overigens met Inge eens, wordt bijna eng om te lezen :N:
Droge neus kan, Xena had het ook met haar nest...

Re: Moeders
Geplaatst: 26 mar 2011 20:33
door Dazwa84
mixy schreef:MissDorien schreef:mixy schreef:
de reu was in de reu (haha)
Ik hoop dat je rui bedoelt? Ja of het was een hitsige boel daar

Sorry rui XD ik kan de eu/ui niet uit elkaar houden (A) ook niet uitspreken trouwens.
Zaans?

Re: Moeders
Geplaatst: 26 mar 2011 22:28
door mixy
Dazwa84 schreef:mixy schreef:MissDorien schreef:
Ik hoop dat je rui bedoelt? Ja of het was een hitsige boel daar

Sorry rui XD ik kan de eu/ui niet uit elkaar houden (A) ook niet uitspreken trouwens.
Zaans?

Ja (A)
Re: Moeders
Geplaatst: 27 mar 2011 10:52
door amber81
Eensch met de meesten; onze Tara had ook een droge neus en een verschrikkelijke vacht in een bepaalde periode, daar waren we trwns ook voor gewaarschuwd door andere fokkers en de DA, dus we wisten dat van tevoren. Niets bijzonders. En na zes weken zijn de mamma's ook moe. Logisch toch?Nee, ik lees niets verkeerds.
Re: Moeders
Geplaatst: 27 mar 2011 11:09
door Ayurveda
Ik zeg: DOEN!

Re: Moeders
Geplaatst: 27 mar 2011 13:18
door Kelev de oude
mixi schreef;
ik wil gewoon een leuke lieve gezinshond. En alle honden waren ook heel sociaal en rustig.
Maar. De moederhond had een nogal droge neus, en was een beetje 'flets'. haar vacht was dof, en ze leek nogal vermoeid. Wel was ze beschermend over haar jongen en ook heel lief tegen ons.
Ik heb de belangrijkste criteria maar even onderstreept. Droge neus en een doffe vacht?
Dat is normaal. Maar het sociale verhaal is veel belangrijker. Rustige sociale pups zijn door de moeder doorgaans goed gedrag ingeprent. Dat is een eigenschap die niet meer weg gaat.
Als je een pup van dat nest aanschaft krijg je met de grootst mogelijke waarschijnlijkheid precies wat je zoekt; "een leuke lieve gezinshond."