Pagina 1 van 1

Kans op besmetting parvo bij geënte hond?

Geplaatst: 14 mar 2011 19:55
door Lewis
Ik maak me wat zorgen....

Vanmiddag was ik met mijn honden ( 7 mnd en 6 jr en volledig geënt) op bezoek bij mijn vriendin (1 volw hond en 2 shih tzu pups, allemaal geënt voor zover mogelijk qua leeftijd) op visite.

Haar dochter heeft ook een pup, ziek, naar nu blijkt Parvo. Mijn vriendin is daar vanochtend geweest, en heeft die pup in handen gehad. Daarna heeft ze haar handen goed ontsmet.

Tóch, maak ik me nu zorgen.

In hoeverre heb ik mijn honden blootgesteld aan een besmettingsrisico? Dierenarts is telefoon bereikbaar voor spoedgevallen, maar ja, is dit spoed?

Heeft er iemand advies voor me?

Re: Kans op besmetting parvo bij geënte hond?

Geplaatst: 14 mar 2011 20:49
door djee01
Toen onze hond een pup was werd ze op ene dag ook heeel erg ziek. Ik was meteen bang dat het misschien wel parvo kon zijn. Ze was toen al wel ingeent. Ik heb toen de weekend dierenarts gebeld om te vragen of dit parvo kon zijn en hij dacht dit vrijwel te kunnen uitsluiten.
Denk dus dat de kans niet zo heel erg groot is, maar ik ben geen dierenarts. Als je het zeker wilt weten bel je toch gewoon even naar de dierenarts om het te vragen

Re: Kans op besmetting parvo bij geënte hond?

Geplaatst: 14 mar 2011 20:59
door Lewis
Ik maak me nogal snel zorgen :roll: en vooralsnog heb ik ook geen reden om te denken dat ze ziek zijn hoor...

...maar ik ben liever iets te vroeg dan iets te laat.

Vandaar dat ik niet goed naar de spoedlijn van de dierenarts durfde te bellen.

Re: Kans op besmetting parvo bij geënte hond?

Geplaatst: 15 mar 2011 08:29
door Lewis
Nou, net even contact gehad met de DA, en volgens hem is het risico op besmetting zéér klein bij een geënte hond. Dat is toch wel een geruststelling.

Een enkele keer kan het voorkomen dat een hond tóch besmet raakt, moet dus letten op symptomen zoals, sloomheid, koorts, braken, en diarree (met bloed).

Re: Kans op besmetting parvo bij geënte hond?

Geplaatst: 15 mar 2011 12:26
door lila660
Wat fijn dat de da je redelijk gerust heeft kunnen stellen.
Wil je ook niet bang maken want de kans op besmetting is vrij klein maar niet geheel onmogelijk.
Hier in de buurt is er een hond toh besmet geraakt door een buurhond ondanks dat deze wel geent was.
Waarschijnlijk door de enting was het ziekte beeld wel iets minder heftig.