[Sandra] schreef:Ik heb
de oorspronkelijke wetstekst maar even gezocht. Daaraan hecht ik dan weer meer dan aan een overname op een forum.
Maar ik denk dat we ervan uit mogen gaan dat TS binnen de context van de vraag geen intenties heeft om te jagen met de hond en dat het gaat om gewoon losloopgebied waarbij het probleem van andere honden willen benaderen juist niet het probleem is. Deze FF-wet gaat over jagen en dat heeft met de vraag van TS niets te maken.
Vannacht de F/F nog even opgezocht op de pagina van de NOJG. Het desbetreffende artikel over aanlijnen van lange honden is inderdaad verwijderd.Ik loop dus weer eens wat jaren achter. ( Een jaar of zes)
Dat wil niet zeggen, dat ik de plank helemaal missla. De F/F wet geldt voor iedereen. Dus niet alleen voor jagers. Als een hond, ook in een losloop gebied achter een ree aangaat en een BOA ziet dat, dan ben je zwaar de beer. Je hond is dan aan het jagen, of je dat wilt of niet. Natuurlijk wil jij en TS dat niet. Maar jagen is: bemachtigen, doden of het met het oog daarop opsporen van wild alsmede het doen van pogingen daartoe'', aldus artikel 1.
Artikel 2
1.
Een ieder neemt voldoende zorg in acht voor de in het wild levende dieren en planten, alsmede voor hun directe leefomgeving.
2. De zorg, bedoeld in het eerste lid, houdt in ieder geval in dat een ieder die weet of redelijkerwijs kan vermoeden dat door zijn handelen of nalaten nadelige gevolgen voor flora of fauna kunnen worden veroorzaakt, verplicht is dergelijk handelen achterwege te laten voorzover zulks in redelijkheid kan worden gevergd, dan wel alle maatregelen te nemen die redelijkerwijs van hem kunnen worden gevergd teneinde die gevolgen te voorkomen of, voorzover die gevolgen niet kunnen worden voorkomen, deze zoveel mogelijk te beperken of ongedaan te maken.
Artikel 9
Het is verboden dieren, behorende tot een beschermde inheemse diersoort, te doden, te verwonden, te vangen, te bemachtigen of met het oog daarop op te sporen.
Artikel 10 de FF-wet
Het is verboden dieren, behorende tot een beschermde inheemse diersoort, opzettelijk te verontrusten.
Heel snel kom je dan ook in aanraking met artikel 11.
Artikel 11
Het is verboden nesten, holen of andere voortplantings- of vaste rust- of verblijfplaatsen van dieren, behorende tot een beschermde inheemse diersoort, te beschadigen, te vernielen, uit te halen, weg te nemen of
te verstoren.
Bijna alle in het wild levende dieren vallen onder beschermde dieren. ( bruine- en zwarte rat huismuis en mol niet)
Dus als Fikkie niet netjes naast je loopt en achter een beestje aangaat, kun je een pittige rekening tegemoet zien.
Bij ons in het dorp ging een Rothweiler achter een haas aan in een losloop gebied. Boete €450,-
Artikel 16
*
1.Het is degene die niet voorzien is van een jachtakte, verboden in het veld een geweer of een gedeelte van een geweer te dragen tenzij hij uit andere hoofde tot het gebruik van een geweer ter plaatse gerechtigd is.
*
2.Het is degene die zich in het veld ophoudt, verboden zich zonder gegronde reden met een fret, een buidel of een kastval te bevinden op gronden, waarop hij niet bevoegd is van die middelen gebruik te maken voor de uitoefening van de jacht of in verband met beheer en bestrijding van schade als bedoeld in de artikelen 65, 67 en 68.
*
3.Een ieder is verplicht te verhinderen dat een dier dat hem toebehoort of onder zijn toezicht staat, in het veld dieren opspoort, doodt, verwondt, vangt of bemachtigt.