Pagina 1 van 3
Vreemd
Geplaatst: 08 mar 2011 23:52
door Wilm@
Het is ons bekend dat Barca moeilijk buiten de deur eet, al betert dit al iets.
Barca is vanaf pup zijnde een echte thuis eter. Zet zijn bak neer en die is binnen no-time leeg. Je moet helaas wel aan bepaalde voorwaarden voldoen.
-Altijd op dezelfde plek
-Altijd Duck Pens Compleet
-Graag op hetzelfde tijdstip
-Verse waterbak ernaast.
-Het liefst nog het keukenlicht uit.
Als dit in orde is dan eet hij met veel smaak en de boel is zo op.
Vandaag niet.

Na bijna 4 jaar neemt hij ineens geen enkele hap. Hij bekijkt zijn bak niet eens en neemt ook geen slok drinken.
Ik prakizeer mij suf wat het kan zijn dat hij niet eet want eerlijk gezegd, het is wel zijn moment van de dag! Na de laatste avondronde trekt hij mij nog net niet naar huis want hij weet het al, zijn etensbak komt eraan!
Dit is dus niet mijn Bassie, ik heb hem even getempt en dat was 38.5 en dus goed. Hij maakt een duffe, ietwat afwezige indruk. Ligt een beetje ineen gedoken (achterpoten tegen zijn buik aan, het ziet er raar uit want zo ligt hij nooit?) en slaapt veel. Zucht veelvuldig.
Ik heb vandaag ruim 3 1/2 uur met hem gewandeld (is voor ons normaal) en ik heb hem niets vreemds zien eten. Daar ben ik heel alert op! Barca is beslist geen snaaier, kan mij dus niet voorstellen dat hij iets verkeerd zou hebben gegeten, maar ik sluit dit natuurlijk niet uit.
Tijdens het laatste avondrondje heeft hij normaal ontlasting gehad.
Wat hij wel de laatste weken doet is heel veel plassen maar ik zie geen ontsteking, zijn geslachtsopening is schoon en voelt ook niet overdreven warm aan. Anders had hij toch wel koorts gehad? Hij likt daar niet overdreven veelvuldig en er komt geen pus uit.
Dat een hond een maaltijd overslaat lijkt mij best wel normaal, maar zijn aparte lighouding, veel slapen, diep zuchten en beslist niet willen drinken (laatste vochtopname was om 16.00 uur ongeveer drie kleine slokjes) kan ik niet plaatsen?
Heeft Barca gewoon een baaldag mbt eten en drinken of moet ik het in het medische zoeken? Omdat ik nog niet zeker ben of het echt medisch is heb ik mijn topic onder voeding geplaatst. Want dat is juist het probleem, hij eet en drinkt ineens niet meer?
Herkent iemand dit?
Re: Vreemd
Geplaatst: 08 mar 2011 23:54
door Marjoleine
Klinkt naar misselijk en buikpijn.
Virusje?
Re: Vreemd
Geplaatst: 08 mar 2011 23:56
door Wilm@
Ga je daar raar van liggen? Zuchten, weigeren om water te drinken?
Barca is mijn eerste reu dus je kunt best gelijk hebben. Ik heb bijna 30 jaar altijd teefjes gehad. Ik snap er werkelijk geen hout wat van.
Zijn bak heb ik weggehaald, zijn waterbak laat ik staan.
Re: Vreemd
Geplaatst: 09 mar 2011 00:00
door Wilm@
Marjoleine schreef:Klinkt naar misselijk en buikpijn.
Virusje?
Gisteravond heeft hij inderdaad, na het drinken, zijn water er weer uitgekotst. Maar zijn avondprakkie ging gewoon met smaak naar binnen en daarna nog zijn gebruikelijke vocht, halve waterbak.
Misselijkheid zou dus goed kunnen, past ook bij zijn vreemde lighouding.
Hele domme vraag...ik weet het, maar ik ga toch echt niet eerder naar bed!
Kan het een voorbode zijn voor een maagkanteling, want dan blijf ik vannacht gewoon wakker. Daar ben ik nu zo bang voor.

Re: Vreemd
Geplaatst: 09 mar 2011 00:01
door Gipsy
Zet hem even recht en ga zacht met je vingers langs beide zijden van zijn ruggegraat. kijk naar een reactie van haar, huid terugtrekken....
Zet hem voor je op 4 poten en voel zijn buik aan ...is die hard ? reageert hij op pijn in de buik ?
Als er schuim uit de mond komt of herhaaldelijk probeert te braken ga ik direct naar de urgentiedienst.
Is het mogelijk dat hij op de wandeling iets gegeten heeft (evt. met vergif of dood(ziek)dier ?
Ga voort op je intuïtie ! Praat met je hond ! Vraag hem of het zo gaat of dat je naar de arts wil ? Je hond vertelt je meer dan je denkt zolang je er voor open staat. Vertrouw op je intuitie !
Niet eten is één ding...niet drinken wat anders en gevaarlijker als dat te lang duurt !
Sterkte !
Re: Vreemd
Geplaatst: 09 mar 2011 00:11
door Gipsy
Nanna schreef:Loopse teven

Waarom dan pas na 4 jaar ?
Re: Vreemd
Geplaatst: 09 mar 2011 00:45
door Wilm@
Geen verdikking in de buurt van zijn ribbenkast. Hartje kan ik normaal voelen en het klopt. Daar kan ik alles zonder bezwaar betasten.
Als ik voorbij zijn ribbenkast ben en ik betast en/of aai zachtje over zijn buik dan trekt hij zijn lijf vliegensvlug rond. Zeg maar: snuit gaat naar zijn achterste, hij 'schokt, trekt rug bol' en wil bij mij weglopen. Buik is ontspannen, voor zover ik dit met al die haren heb kunnen voelen. Het is zeker niet verdikt of opgezet. Voelt wel ietjes warmer aan dan normaal.
Geen schuim uit zijn mond. Gisteren niet en vandaag niet.
Ik klap mijn slaapbank uit en slaap bij hem. Liever tien keer voor niks beneden slapen, dan een keer boven slapen en niet weten/horen dat er wel iets is.
Als ik nou maar wist waarom hij geen vocht tot zich neemt?
Re: Vreemd
Geplaatst: 09 mar 2011 00:52
door [Sandra]
Ook geen ander vocht dan water? Slokje karnemelk oid?
Sterkte ermee. Ik zou er ook bij blijven. Hier komt het wel eens voor dat Otto wat minder drinkt of een maaltijd overslaat. Misschien is hij dan even niet lekker in zijn maag. Langer dan een dag duurt dat meestal niet.
Re: Vreemd
Geplaatst: 09 mar 2011 01:17
door Wilm@
[Sandra] schreef:Ook geen ander vocht dan water? Slokje karnemelk oid?
Sterkte ermee. Ik zou er ook bij blijven. Hier komt het wel eens voor dat Otto wat minder drinkt of een maaltijd overslaat. Misschien is hij dan even niet lekker in zijn maag. Langer dan een dag duurt dat meestal niet.
Nee, het laatste wat hij dronk was rond 16.00 uur en dat waren drie mini slokjes. Toen liep hij weg van zijn waterbak. Vandaag heeft hij in feite nog geen 100ml water gedronken.
Vanochtend heeft hij helemaal niets gedronken.
Ik twijfel of Barca gedrag vertoont tussen: loopse teven, en ik neem niks meer tot mij wat heel goed kan voorstellen. Maar ook misschien een buikvirus of baterië? Bij dat laatste denk ik dat hij dan minstens verhoging moet hebben, maar misschien denk ik verkeerd.
Terwijl ik dit typ....YES! Hij drinkt! Hij slobbert zijn halve waterbak leeg. PFFFFFFFFF! Tjeempie, wat ben ik blij, hij neemt vocht tot zich! (Ik wilde de kachel al aanzetten om hem op die manier te 'dwingen,' dit hoeft nu niet meer.)
Even over de opmerking van Nanna ivm met 4 jaar. Hier heeft Nanna volkomen gelijk. Waarschijnlijk weet Nanna dat een Briard voor zijn 3de jaar beslist nog niet volgroeid is. Je kunt een Briard dan nog het beste omschrijven als zijnde een puber met pup streken, vooral de eerste drie jaar en soms nog langer. Veel Briard worden tussen hun 3de en eind 4de jaar pas echt volwassen. We hebben het nu over de variant reu hé. Er zijn een heleboel Briards die 'wat later' volwassen worden en inderdaad denk ik nu ook dat Barca die leeftijd heeft bereikt.
De ene Briard is dus met ruim 3 jaar volkomen volgroeid en de ander is dit pas met bijna 4 jaar. Dit is volstrekt normaal. Nanna haar opmerking klopt, ze heeft hierin gewoon gelijk.
Of hij nu last heeft van loopse teven of een buikvirus, dat zie ik wel hoe hij zich de rest van de week gedraagt. Of ik zit morgen gewoon bij de DA als ik het niet vertrouw.
Hartstikke bedankt voor het meedenken, ik durf nu met een gerust hart te gaan slapen.

Re: Vreemd
Geplaatst: 09 mar 2011 09:41
door flamme
Hoe is het nu met Barca?
Re: Vreemd
Geplaatst: 09 mar 2011 09:45
door Rebble
Ben ook benieuwd hoe jullie de nacht zijn doorgekomen.
Re: Vreemd
Geplaatst: 09 mar 2011 11:28
door sTefaniA
Diesel heeft het ook al twee keer gedaan. Dan geef ik zijn eten, normaal vreet hij zijn bak in 1 keer leeg maar dan opeens kijkt hij ernaar alsof er stront in ligt... Dan gaat hij zuchtend ergens liggen met zijn voorpoten onder zijn buik. Hij wil dan ook niks anders eten en is een beetje zielig en slaapt dan een uurtje en tegen de avond of de volgende dag is hij weer in orde. Ik heb toen aan zijn buik gevoeld en ik hoorde het een beetje rommelen vanbinnen, zijn tandvlees is normaal en zijn temperatuur ook, DA zei dat hij vast een beetje misselijk was ofzo. Ik zou me er niet druk om maken, hij zal vanavond of morgen wel weer eten. Als hij niet wil drinken kan je misschien wat kippenbouillon in een bakje water doen, kijken of hij dat lust, want drinken is toch wel belangrijk.
Diesel ligt trouwens altijd met zijn voorpoten onder zijn buik als hij misselijk is, hij heeft een keer een pak boter opgegeten en toen ging hij ook zo liggen en een beetje erna kotste hij alle boter er weer uit

Re: Vreemd
Geplaatst: 09 mar 2011 11:36
door Wilm@
Op dit moment zit er totaal geen leven in hem. Hij ligt en zucht. Slaapt nu veel (heeft hij vannacht weinig gedaan) en drinkt niks.
Temp. is goed en zijn lichaam voelt ontspannen aan.
Ik ga zo met hem naar buiten om met hem te spelen. Misschien helpt het? En daarna ga ik hem kammen en borstelen want dat vindt hij echt fijn.
Het vreemde is dat ik hem ook niet kan paaien met een koekje of iets anders. Hij neemt het wel aan maar laat het daarna vallen. Loopt weg, gaat ergens anders liggen en zucht, zucht en zucht.
Wat hij vanaf vanochtend doet is vaker zijn geslachtdeel schoonlikken en hij tilt al liggend een poot op.
Voor de rest is hij vanaf gisteravond niet te pruimen, hij heeft een pesthumeur.

Re: Vreemd
Geplaatst: 09 mar 2011 11:53
door Muk
Lastig. Of het is een virus of het zijn de knappe dames waarvan hij van slag is denk ik.
Al denk ik dat een loopse teef meer kans maakt.
Ik vind hem overigens wel heel schattig als hij een pesthumeur heeft.
Sterkte met Barca.
Re: Vreemd
Geplaatst: 09 mar 2011 13:58
door Wilm@
Muk schreef:Lastig. Of het is een virus of het zijn de knappe dames waarvan hij van slag is denk ik.
Al denk ik dat een loopse teef meer kans maakt.
Ik vind hem overigens wel heel schattig als hij een pesthumeur heeft.
Sterkte met Barca.
Net een korte wandeling gemaakt. Ik laat hem los op een weiland en gooi zijn flostouw weg. Normaal sprint hij erachter aan, nu niet. Ik haal dat flostouw op en zie hem overal snuffelen en zijn poot optillen. Dan maar aan de lijn en naar huis, hij had toch alles gedaan wat hij moest doen. Ontlasting is goed.
Ik kom twee buurtgenoten tegen en de ene zei 'Het kan niet aan de loopse teven liggen want die tijd is voorbij.' De andere zei 'Er hoeft er maar eentje later loops te zijn dan de rest en dan kan het wel.' Nou weet ik het ook niet meer?
Muk, als je hem zo schattig vindt met een pesthumeur mag je hem best een weekje in huis nemen hoor. Oh nee, dat gaat ook niet, hij eet niet buiten de deur. En binnen inmiddels ook niet meer
Zijn drinkgewoonte is wel erg slecht. Vanochtend (05.00 uur) heeft hij bij echtgenoot iets gedronken. Die vertelde mij net dat hij verbaasd was dat Barca zo vreselijk weinig heeft gedronken. Bij mij nog niets.

Re: Vreemd
Geplaatst: 09 mar 2011 14:15
door Muk
Breng maar hier hoor. Hier zijn geen loopse teven (nu tenminste dan). Strik hoeft niet.
Als hij zo loopt te snuffelen en markeren, lijkt mij dat wel een bevestiging van zijn verliefdheid.

Re: Vreemd
Geplaatst: 09 mar 2011 23:03
door Wilm@
Na zijn laatste avondrondje loopt Barca bij thuiskomst altijd naar zijn etensplek. Aangezien ik gisteren 8 plakken Duckpenscomplet heb mogen weggooien, kreeg hij vandaag brokjes.
Zie hier het resultaat en let niet op mijn fotokwaliteit. :N:
Bij binnenkomst meteen even kijken wat er in mijn etensbak zit!
Wat ruik ik nou?
Je gaat mij toch niet vertellen dat ik dit vanavond moet gaan kanen hé?
Ik blijf voor de sier nog even 2 secondes boven mij bak hijgen, maar ik neem geen hap!
Dág vrouwtje, zoek het zelf fijn uit met mijn prakkie, en mijn waterbak wens ik ook niet.
Zo ging het gisteren ook toen er 8 plakken Duck in zijn bak lag.

Ik haal zo zijn voeding weg en laat zijn water staan. Wij hebben hier dus nog geen verbetering.

Het moet een prachtdame zijn waar hij verliefd op is en eerlijk gezegd, ik zou haar we eens willen ontmoeten. Want ik kan sinds 2 dagen volledig het rambam van hem krijgen. Hij negeert mij van hier tot Tokio!

En daar ben ik toevallig best gevoelig voor...

Re: Vreemd
Geplaatst: 09 mar 2011 23:19
door Reny
Bob had hetzelfde gedrag maar dan wel gecombineerd met spuitpoep. Geen verhoging niets
Owh en ook een pesthumeur

Re: Vreemd
Geplaatst: 10 mar 2011 01:00
door Muk
Misschien is Barca wel verliefd op Jaymz.
Het scheelt wel schoonmaken. Als Jaymz drinkt dan is het meteen een waterballet, dat heb jij nu niet. Hardstikke praktisch.

Re: Vreemd
Geplaatst: 10 mar 2011 08:04
door Wilm@
Muk schreef:Misschien is Barca wel verliefd op Jaymz.
Het scheelt wel schoonmaken. Als Jaymz drinkt dan is het meteen een waterballet, dat heb jij nu niet. Hardstikke praktisch.

Ik wilde het ook al aankaarten, maar dat merken we straks wel. Het wordt vast weer 'treintje zwemmen'.

Re: Vreemd
Geplaatst: 10 mar 2011 11:33
door Muk
Wilm@ schreef:Muk schreef:Misschien is Barca wel verliefd op Jaymz.
Het scheelt wel schoonmaken. Als Jaymz drinkt dan is het meteen een waterballet, dat heb jij nu niet. Hardstikke praktisch.

Ik wilde het ook al aankaarten, maar dat merken we straks wel. Het wordt vast weer 'treintje zwemmen'.

Jaymz is natuurlijk ook heel knap en lief.
Ben benieuwd straks.

Re: Vreemd
Geplaatst: 10 mar 2011 16:28
door Muk
En heeft Barca al gegeten?
Re: Vreemd
Geplaatst: 10 mar 2011 19:06
door Wilm@
Muk schreef:En heeft Barca al gegeten?
Nope, hij krijgt zijn maaltijd pas rond 22.00 uur.
Maar dat hij van jouw wél iets aannam, en dan nog mét smaak!

Re: Vreemd
Geplaatst: 10 mar 2011 19:50
door Muk
Wilm@ schreef:Muk schreef:En heeft Barca al gegeten?
Nope, hij krijgt zijn maaltijd pas rond 22.00 uur.
Maar dat hij van jouw wél iets aannam, en dan nog mét smaak!

Hehehe, verschil moet er zijn.
En ik ben natuurlijk ook een echte dogwhisperer, dat helpt ook.

Re: Vreemd
Geplaatst: 10 mar 2011 20:13
door Wilm@
Muk schreef:
Hehehe, verschil moet er zijn.
En ik ben natuurlijk ook een echte dogwhisperer, dat helpt ook.

Grapjas! Ik geef
mijn hond het commando
voet en....hij loopt zo naar jou om 'aan de voet' te komen. En dan ga jij nog zeggen dat mijn hond zeer goed luistert en prima is opgevoed.

Ik zei nog tegen Bassie 'Hallo Bas,
mijn voet graag!' Met moeite kwam hij aan mijn voet en als je lang genoeg geduld had ging hij ook nog even zitten....
Hij heeft het nu echt heel zwaar te pakken. Ik denk inderdaad dat hij ernstig verliefd is op jou en op jouw Jaymz.
Toen we samen opliepen kwam hij zachtjes met zijn snuit tussen ons in lopen en heel voorzichtig claimde hij je been. Je aaide hem even en hij was al helemaal niet meer bij je weg te slaan, zij ogen rolde zowat uit zijn kassen van verliefdheid.
Het te claimende gedrag tegenover Jaymz was vandaag stukken minder.

Dat gedrag wil ik niet, dus dan laat hij het maar achterwege.

Gaat hij zich met jou vermaken, oh, een koekje, van die lieve schat die wel iets lekkers bij zich heeft.
Staat ie het weg te kauwen alsof hij van mij nooit iets krijgt? Niet mij aankijken, nee, hij kauwt overdreven op dat lekkers en Muk kreeg volop aandacht.
Bas is een eerste klas aansteller! :M:
Re: Vreemd
Geplaatst: 10 mar 2011 20:35
door Muk
Bas is lief!
Hoe kan hij nu een aansteller zijn? Onmogelijk!

Re: Vreemd
Geplaatst: 10 mar 2011 20:40
door Wilm@
Muk schreef:Bas is lief!
Hoe kan hij nu een aansteller zijn? Onmogelijk!

Ohhhh, die is echt mooi gelukt! Hoe hij kijkt, schitterend!
Re: Vreemd
Geplaatst: 10 mar 2011 20:46
door Muk
Deze is ook leuk

Re: Vreemd
Geplaatst: 10 mar 2011 21:30
door Wilm@
Oh, wat een poepie is die Bas toch! Om in te lijsten zo mooi.
Voorstel om van camera te ruilen heeft vast geen succes?

Re: Vreemd
Geplaatst: 10 mar 2011 21:32
door Reny
Hoe is het met mooie Barca ondertussen
