Pagina 1 van 1

Hond sterft nadat taliban z'n baasje neerschiet

Geplaatst: 03 mar 2011 17:16
door Lizzie.
AFGHANISTAN - Een trouwe speurhond is gestorven nadat zijn baasje, de Britse korporaal Liam Tasker, afgelopen dinsdag sneuvelde in een vuurgevecht met de taliban in de Afghaanse provincie Helmand. Springer Spaniel Theo is volgens dierenartsen overleden aan een beroerte die te wijten is aan het verdriet over de dood van zijn baas.


Liam Tasker en Theo in actie. Foto:
Afbeelding


Ministry of Defence De 26-jarige korporaal Tasker en zijn 22 maanden oude speurhond Theo ontdekten in Afghanistan in nog geen vijf maanden zo'n veertien bommen van de taliban. Het onafscheidelijke duo vond daarnaast diverse wapenopslagplaatsen. Door die acties zijn ongetwijfeld de ontelbare levens van militairen en burgers gered, meldt Daily Mail.

Liam Tasker kwam om tijdens een missie in Nahr-e Saraj. Toen er een vuurgevecht uitbrak met de taliban, werd Tasker neergeschoten. Kort nadat zijn lichaam terug gevlogen was naar hun militaire basis, Camp Bastion, kreeg Theo de fatale beroerte. Het was de eerste missie van de Springer Spaniel.

De korporaal beschreef vorige maand in een interview op de website van het Britse leger nog de uitzonderlijke band die hij had ontwikkeld met Theo. "Ik hou van mijn job en van de samenwerking met Theo. Hij heeft een fantastisch karakter en doorzettingsvermogen", aldus de korporaal. "Hij deinst nergens voor terug".

Korporaal Liam Tasker is de 358ste Britse militair die sneuvelde in de oorlog in Afghanistan.

Re: Hond sterft nadat taliban z'n baasje neerschiet

Geplaatst: 03 mar 2011 17:17
door mariabel
oh wat bijzonder. maar in en in triest.. trouw tot in de dood ...

Re: Hond sterft nadat taliban z'n baasje neerschiet

Geplaatst: 03 mar 2011 17:55
door Minhie
Right.. Sneu voor beide..

Re: Hond sterft nadat taliban z'n baasje neerschiet

Geplaatst: 03 mar 2011 17:58
door bennie
Ik vroeg me een moment serieus af of die inderdaad aan een beroerte is overleden. Daarna zag ik dat het een explosievenhond betrof, dus dan zal het wel kloppen, daar zijn ze namelijk erg zuinig op (ivm de hoge aanschafkosten).

Re: Hond sterft nadat taliban z'n baasje neerschiet

Geplaatst: 03 mar 2011 18:20
door bouvierpoedel
Nanna schreef:Wat een romantisch geneuzel weer :wink:
Ik vind het vreselijk voor die jonge man, maar die hond had die beroerte waarschijnlijk evengoed wel gehad.
Je bent mij weer voor hé met je sarcasme. :pffff: :ok:

Re: Hond sterft nadat taliban z'n baasje neerschiet

Geplaatst: 03 mar 2011 18:22
door _Leonie
Nanna schreef:Wat een romantisch geneuzel weer :wink:
Ik vind het vreselijk voor die jonge man, maar die hond had die beroerte waarschijnlijk evengoed wel gehad.
Ach zal wel weer komen omdat het een militair is en in Afghanistan zit.
Ik heb altijd twijfels bij dit soort verhalen hoor.

Re: Hond sterft nadat taliban z'n baasje neerschiet

Geplaatst: 03 mar 2011 21:42
door _Jules_
Hier staat het ook net iets anders;)
http://www.thesun.co.uk/sol/homepage/ne ... aniel.html" onclick="window.open(this.href);return false;

Re: Hond sterft nadat taliban z'n baasje neerschiet

Geplaatst: 05 mar 2011 06:00
door Serenity
Moh :jank:

Arme jonge man en arme hond...

Ook artikkel in engels gelezen. Verdomde taliban :devil: