Pagina 1 van 1

Kunsttranen en keratoconjunctivitis

Geplaatst: 24 feb 2011 17:05
door Mama Sanneke
Nog maar net genezen van een maag en darmontsteking schrik ik me een bult toen ik vorige
week maandag in Luka zijn ogen keek. Helemaal ontstoken, helemaal uit de lucht gevallen want 's ochtends had ik nog niks gemerkt.
Antibioticazalf en spoelen met boorwater hielp dus helemaal niet, na vijf dagen kon Lukatje zijn oogjes bijna niet meer openhouden en moest ik hem ook een pijnstiller geven.Komt nog bij dat hij een soort hoesten had, met bijna braken vanuit de keel.
Terug Da en nu een oogtest. Luka had helemaal geen vocht meer in de ogen. Kreeg een ooggel, heel goed spul en mocht om kunsttranen.
En antibiotica die heel snel aansloeg.
Nu is mijn vraag zijn er honden die ook Droge keratoconjunctivitis hebben. De kunsttranen moet ik voorlopig blijven geven, de ooggel tot vrijdag.
We hebben ook een luchtbevochtiger aangeschaft, want het percentage lag hier echt te laag.
DA had een brochure waarin poedels als risicorassen worden vermeld.

Re: Kunsttranen en keratoconjunctivitis

Geplaatst: 24 feb 2011 17:17
door monky555
amy heeft kcs en ik gebruik al jaren (bijna 4) kunsttranen lacriforte en als ze ontstekingen heeft 5 dagen caf zalf. Gaat goed, bij haar zie ik redelijk snel dat ze last heeft want dan krijgt ze een blauwe gloed over haar ogen :wink: dan verhoog ik de tranen maar meestal doe ik 3x daags 3 druppels per oog. Succes & sterkte :roos:

Re: Kunsttranen en keratoconjunctivitis

Geplaatst: 24 feb 2011 18:08
door Mama Sanneke
monky555 schreef:amy heeft kcs en ik gebruik al jaren (bijna 4) kunsttranen lacriforte en als ze ontstekingen heeft 5 dagen caf zalf. Gaat goed, bij haar zie ik redelijk snel dat ze last heeft want dan krijgt ze een blauwe gloed over haar ogen :wink: dan verhoog ik de tranen maar meestal doe ik 3x daags 3 druppels per oog. Succes & sterkte :roos:
Thanx
Ik lees op het internet dat het ook kan veroorzaakt worden door een storing in het immuunsysteem
Dan moet ik meteen aan die daling van zijn witte en rode bloedcellen denken in december. Maar die waren begin januari
op peil.
Ik ben er niet echt gerust op, binnen twee weken moeten Luka zijn ogen opnieuw getest worden.
En dan dat hoestend braken kan ik ook niet thuisbrengen, hij is niet in kontakt geweest met andere zieke honden.

Re: Kunsttranen en keratoconjunctivitis

Geplaatst: 24 feb 2011 18:47
door pooh
de hond van mijn schoonouders had het, wel gekregen op oudere leeftijd trouwens. Ook hij kreeg kunsttranen en zo nu en dan een kuurtje met gel of zalf. Overgegaan is het niet, maar hij is er wel redelijk probleemloos heeeel oud mee geworden.

Re: Kunsttranen en keratoconjunctivitis

Geplaatst: 24 feb 2011 22:21
door Mariskah
'Nog maar net genezen van een maag-darmontsteking'; heeft ze diarree gehad wat behandeld is met Salazosulfa??
KCS kan daar namelijk een bijwerking van zijn: Bij (langdurig) gebruik kan als bijwerking de traanproductie worden verminderd,. Hierdoor treden droge ogen en ontstekingen van het hoornvlies op (zie ook sicca)
Sowieso in de gaten houden dat ze in de toekomst beter ook geen Salazosulfa kan krijgen omdat ze dus blijkbaar al gevoelig is voor die oogproblemen.

Re: Kunsttranen en keratoconjunctivitis

Geplaatst: 24 feb 2011 22:43
door YvetteJ
Kori heeft ook een te lage traanproductie.
Zij krijgt momenteel tussen de 4 en 6 keer per dag kunsttranen (Lacriforte), 2 keer per dag Optimmune zalf en 3 keer per dag Pilocarpine via de bek.
Klinkt als een hele handel maar het werkt en dat is het belangrijkst. De pilocarpine hebben we geprobeerd af te bouwen maar dan zie je dat direct terug aan de glans in haar ogen, helaas...

Re: Kunsttranen en keratoconjunctivitis

Geplaatst: 25 feb 2011 00:39
door gemini6
Ik heb jaren geleden ook een poedeltje gehad met hetzelfde. Gelukkig hoefde we de kunsttranen maar tijdelijk te geven.

Re: Kunsttranen en keratoconjunctivitis

Geplaatst: 25 feb 2011 15:13
door Mama Sanneke
Mariskah schreef:'Nog maar net genezen van een maag-darmontsteking'; heeft ze diarree gehad wat behandeld is met Salazosulfa??
KCS kan daar namelijk een bijwerking van zijn: Bij (langdurig) gebruik kan als bijwerking de traanproductie worden verminderd,. Hierdoor treden droge ogen en ontstekingen van het hoornvlies op (zie ook sicca)
Sowieso in de gaten houden dat ze in de toekomst beter ook geen Salazosulfa kan krijgen omdat ze dus blijkbaar al gevoelig is voor die oogproblemen.
Nee, wel Eusaprime.
Zou daar ook wel een invloed op kunnen gehad hebben zegt DA.
Vind het wel raar want Luka heeft al vaker antibiotica gebruikt.