Pagina 1 van 1

Conflict gehad tijdens training

Geplaatst: 18 feb 2011 23:19
door Maeve
Vanavond agility training gehad met Nilo, en eigenlijk was ik best tevreden. Ik had een bal meegenomen omdat hij snel afgeleid is, en nu liet hij zich door niets of niemand afleiden :ok: Al de hele training zag ik dat een Ridgeback reu uit de groep naar Nilo trok en hem fixeerde. Maar aangezien Nilo alleen zijn balletje zag ( :mrgreen: ) dacht ik dat het wel goed ging. Een tijdje later moesten Nilo en ik wachten op onze beurt. We stonden dus op een afstandje en ik deed wat aandachtoefeningen. Tot meneer de Ridgeback uit het parcour ontsnapte en bovenop Nilo dook :roll: Resultaat was veel gegil en gegrom en uiteindelijk liep Nilo nog een hele tijd te piepen en gillen. Behoorlijk onder de indruk dus. Hij liep ook mank dus heb nog even met hem over het veld gelopen en ben toen gestopt.

Alleen hoe doen we dit nu volgende week? Het is best een gevoelig hondje die hier de volgende keer nog op kan reageren. Moet ik hem hier in begeleiden (hoe?) of juist niet reageren en doen alsof er niets aan de hand is?

Re: Conflict gehad tijdens training

Geplaatst: 18 feb 2011 23:43
door May Linn
Oei dat is jammer :ugh:

Toch zou ik de volgende keer proberen te doen alsof er niets gebeurt is.
Ik denk als je juist voorzichtig gaat doen of gespannen bent je hond dit oppikt en zo ook onzeker word misschien.
Naast zo gewoon als mogelijk doen, zou ik ook met een schuin oog op die RR letten en als hij weer veel fixeert dit aan te geven aan de eigenaar of instructeur, of ergens anders te gaan staan zodat die hond niet op Nilo gaat focussen.

Re: Conflict gehad tijdens training

Geplaatst: 19 feb 2011 00:18
door blondie
soortgelijk heb ik gehad al had ik er een die het kaas niet van zijn brood liet eten.
Afspraken maken, dat degene met de aanvallende hond beter oplet of de lesgevenden.
Ik vond het zo klote dat een ander aanvalt terwijl je eigen hond lekker met je bezig is en je zelf wel oplet op provocaties en dat de kop in drukt of er op in speelt, dan verkloot een ander je spel en samen bezig zijn even.
Ik ben de keer erna gewoon weer gegaan, en die bewuste hond was er niet meer, ze besloot zelf dat de hond niet stabiel genoeg was voor de agilty in een grote groep.

Re: Conflict gehad tijdens training

Geplaatst: 19 feb 2011 16:50
door Maeve
blondie schreef:soortgelijk heb ik gehad al had ik er een die het kaas niet van zijn brood liet eten.
Afspraken maken, dat degene met de aanvallende hond beter oplet of de lesgevenden.
Ik vond het zo klote dat een ander aanvalt terwijl je eigen hond lekker met je bezig is en je zelf wel oplet op provocaties en dat de kop in drukt of er op in speelt, dan verkloot een ander je spel en samen bezig zijn even.
Ik ben de keer erna gewoon weer gegaan, en die bewuste hond was er niet meer, ze besloot zelf dat de hond niet stabiel genoeg was voor de agilty in een grote groep.
Zo voel ik mij nu ook inderdaad. Ik was die hele les bezig Nilo's aandacht bij me te houden. Ik ging met opzet al niet bij die RR in de buurt staan, dat is vragen om problemen. Die eigenaar schoot ook steeds in de stress als die hond tijdens een parcour een misstap zette, dus ik vertrouwde hem al niet. Maar zoiets als dit voorkom je niet. Hond breekt uit en rent in een streep op Nilo af..Vervolgens gaat eigenaar er op zn gemak eens achteraan en excuses kon er ook niet vanaf.

Ik ga dus sowieso een mail naar de trainers doen, wat zij hier aan gaan doen. Want eerlijk is eerlijk, ik ben ook geschrokken en vooral omdat het zo weer kan gebeuren, maakt mij ook niet zelfverzekerder :19:

Re: Conflict gehad tijdens training

Geplaatst: 26 feb 2011 02:49
door Maeve
Vanavond weer training gehad. De betreffende hond was er vanavond niet, wat ik eigenlijk niet heel erg vind. Nilo was niet echt angstig te noemen, maar wel duidelijk voorzichtig en bedrukt zeg maar. Deed alles op laag tempo en ik kon hem ook amper motiveren. Zelfs zijn favoriete balletje was even niet zo belangrijk meer. Hij deed zijn best wel, deed wat ik van hem vroeg maar ik kon merken dat de lol er een beetje af was. :roos:

Re: Conflict gehad tijdens training

Geplaatst: 26 feb 2011 06:18
door S@ndr@
denk dat Nilo ook op jouw stemming reageert, je kunt nog zo luchtig doen, maar dat voelen ze aan.
Dit soort dingen is altijd mijn grote angst, zowel dat mijn hond het zou doen als dat het me overkomt en ik vind het ook het grootste nadeel van honden scholen.
Ik hoop dat jij je overheen kunt zetten, dan zul je zien dat je mannetje er ook weer plezier ik gaat krijgen :ok:
sterkte en succes, want hij blijft een indrukwekkend iets :oeps:

Re: Conflict gehad tijdens training

Geplaatst: 26 feb 2011 08:40
door Herma en Boris
is bij ons op les ook een keer gebeurd en toen heeft zij met de hond door de week, zonder les een paar maal het veld bezocht en er gespeeld met de hond. zo kwam hij er weer overheen.

Re: Conflict gehad tijdens training

Geplaatst: 26 feb 2011 09:41
door Daantjeln4
Mooi balen! Jammer dat je hondje dan de dupe is van een niet oplettende eigenaar...

Maar ik zou ook zeker even aan de eigenaar van de RR vragen of ze hem niet wil laten fixeren.....dan gaat ze maar trainen met die hond op gehoorzaamheid ipv het parcours te doen, maar wel op hetzelfde veld.

Re: Conflict gehad tijdens training

Geplaatst: 26 feb 2011 12:25
door Maeve
Even het hele verhaal, daar had ik gisternacht niet veel zin in om het te typen :mrgreen:

Eerst een uurtje beginners gelopen met een andere hond en Nilo dus in de bench gelaten. Bij het omwisselen van de honden zag ik de eigenaar van de Ridgeback niet. Eigenlijk jammer, want ik had samen met hem willen bespreken wat we er aan kunnen doen om dit een volgende keer te voorkomen. Aan de andere kant leek het me voor Nilo wel goed als hij even zonder die hond dat veld op kon. Ik had verwacht dat hij op de hond zou reageren, maar kennelijk heeft hij ook een link gelegd bij het veld, want hij was lang niet zo enthousiast als normaal. We begonnen met de kattenloop, wat wel Nilo's favoriete onderdeel is. Dat deed hij nog behoorlijk enthousiast, maar het feit dat ik hem bij hield terwijl dat normaal niet mogelijk is, zegt wel wat :mrgreen: Daarna eigenlijk vooral geoefend met wissels en hoogtesprongen en daar verloor hij zn meeste motivatie. Hij deed het echt wel, maar was heel makkelijk afgeleid en ging dan ergens snuffelen. Ik kreeg hem dan ook steeds wel terug, maar erg veel lol heeft hij niet gehad. Ik heb het er maar even bij gelaten en hem ook niet gecorrigeert voor het snuffelen, ik snap hem wel. Ik ben benieuwd hoe hij het volgende week doet.

Hoorde wel van andere cursisten dat de eigenaar van de RR had gezegd dat er niets was gebeurt, zijn hond had Nilo alleen maar omver gelopen :N: Dat klopt dus sowieso niet want Nilo had wel degelijk bijtwonden in zijn oor en op zn neus. Maar goed, het zegt helaas wel iets over hoe die eigenaar er over denkt. Ik ben dus ook heel benieuwd hoe hij gaat reageren als ik hem hier op aanspreek.