Pagina 1 van 1
Stok in keel bij Guus
Geplaatst: 13 feb 2011 17:26
door Crista
Ik kan mezelf wel voor mijn hoofd slaan... ik heb al zo vaak gelezen dat een hond een stok in zijn keel heeft gekregen en toch gooien we in het bos stokjes met Guus. Vanmiddag was dus de allerlaatste keer want het is fout gegaan
Pap gooide een stok die schuin in de grond terecht kwam, Guus klapte op de stok en hij gilde het uit van de pijn. Toen hij zijn hoofd omhoog deed stak de stok mee omhoog. Ik word er nu nog misselijk van als ik eraan denk.. Ik ben als een gek naar Guus gerent en ik weet niet meer goed of ik de stok er zelf uitgehaald heb, of dat hij er al uit was. Ik heb in zijn keel gekeken en rechtsachter zag ik bloed, Guus was helemaal overstuur.. hij rilde en hij had enorm grote ogen.
Ik heb Mitch aan de lijn gedaan en ben snel naar huis gerent om de auto te halen, pap bleef bij guus. Ondertussen onze dierenarts gebeld (4 keer) maar die nam niet op. Guus in de auto geladen en eerst naar huis gereden om een nummer op te zoeken van een andere dierenarts. Ondertussen was Guus wat rustiger, maar zijn ogen waren nog steeds heel groot. We konden meteen terecht bij een andere DA, geen geweldige maar het was tenminste iets.
Daar aangekomen heeft hij heel even in Guus z'n keel gekeken, maar hij kon weinig zien. Het ging me eigenlijk allemaal iets te snel, maar daar kon ik later pas over nadenken. Hij zei dat hij nu weinig kon doen, er is een kans dat er nog een splinter in zijn keel zit maar dan zou Guus onder narcose moeten om dat te bekijken. De DA wilde het afwachten en we moeten Guus goed in de gaten houden, zodra zijn keel dikker wordt moeten we meteen terug. Hij heeft Guus een injectie gegeven en een AB kuur ter voorkoming van een ontsteking..
Ik ben me echt rot geschrokken.. Dit was allemaal vanmiddag rond half 3 en nu gaat het niet veel beter met Guus… hij ligt alleen maar en wil helemaal geen eten of drinken, zelfs geen vlees (KVV) van Mitch waar hij anders zo gek op is. Ik weet ook niet zo goed wat we nu moeten doen.. hij moet straks nog een AB pilletje wat echt een gevecht gaat worden omdat hij niets wil.
Iemand tips?? Heel graag… ik voel me verschrikkelijk schuldig

Re: Stok in keel bij Guus
Geplaatst: 13 feb 2011 17:33
door Marina
Ik heb echt geen idee.
maar je schuldig voelen dat hoeft niet. Je wilde met Guus spelen en dan kan het wel is voorkomen dat er ongelukjes gebeuren.
Is natuurlijk wel zielig voor Guus en vervelend maar je doet zoiets toch niet expres.
heel veel beterschap. en geef Guus maar een dikke knuffel.
Re: Stok in keel bij Guus
Geplaatst: 13 feb 2011 17:37
door alm@
Hé wat een rotongelukje

Kan me voorstellen dat je wat overstuur bent. Als je het niet vertrouwd, zou ik nu een andere da bellen voor advies. Sterkte

Re: Stok in keel bij Guus
Geplaatst: 13 feb 2011 17:38
door renee-uk
kijk maar uit, ik heb dat ook een keer meegemaakt en was bijna mijn hond kwijt.
Ook niet goed te zien bij de DA en maar even afwachten en dat resulteerde in een hond die 's avonds niet meer op z'n poten kon staan van de koorts.
Moest ie alsnog onder narcose om in zn keel te kunnen kijken
Ik waarschuw er zo vaak tegen, maar iedereen weet het altijd beter en hen overkomt het niet, nou ja dan ben je gauw uitgewaarschuwd natuurlijk
Veel beterschap voor je hond, maar hou hem goed in de gaten hoor!!
Re: Stok in keel bij Guus
Geplaatst: 13 feb 2011 17:50
door Crista
ik vind het zo moeilijk he... wanneer ga je naar een andere dierenarts en wanneer zit er spoed achter...?
Guus wil nu echt niets eten, ik heb hem net een waterijsje voorgehouden waar hij 3 likjes van nam en toen hoefde hij hem niet meer. Slikken kost veel moeite en doet echt pijn, hij slikt met zijn hele lichaam en wil dan niets meer. Zo verschrikkelijk zielig

Als ik aan zijn keel wil voelen, draait hij ook meteen zijn hoofd weg.. het doet gewoon echt pijn. Nu twijfel ik.. wachten tot morgen of vanavond nog naar een andere dierenarts?
Re: Stok in keel bij Guus
Geplaatst: 13 feb 2011 17:50
door HaddockandFriends
He wat naar!! Ik merk dat je het totaal niet vertrouwd?! Ik zou zeggen, ga naar een andere Da!
Ikzelf zou het ook niet vertrouwen en toch echt dat er verder naar gekeken wordt, sterkte!!
Re: Stok in keel bij Guus
Geplaatst: 13 feb 2011 17:54
door Marina
idd als je het niet vertrouwd ff een andere da bellen en gewoon gaan.
je kunt het beter zeker weten. toch??
Re: Stok in keel bij Guus
Geplaatst: 13 feb 2011 17:55
door yamie
ik zou direct naar een Da gaan, willen weten wat voor schade er is
Re: Stok in keel bij Guus
Geplaatst: 13 feb 2011 17:56
door mariabel
als je het zelf niet vertrouwd dan bellen.. want zo blijf je maar twijfelen. .. en niemand kan hier Guus zien.. dat kun je alleen maar zelf.. dus doe wat jij nodig vindt.. en je kunt beter voor ' niets 'bellen .. en nu is het nog geen nacht. maar zo te lezen ga jij vanavond zo niet gerust naar bed.. sterkte hoor..
Re: Stok in keel bij Guus
Geplaatst: 13 feb 2011 18:21
door laeken
Ik zou hem laten verdoven en eisen dat ze in zijn keel kijken. Straks zit daar een enorm gat? Wat je niet ziet kan er best wel zijn. En als het meevalt weet je dat ook meteen. Zelf zou ik hier geen genoegen mee nemen.

Sterkte, klinkt vreselijk pijnlijk voor het arme mannetje.

Re: Stok in keel bij Guus
Geplaatst: 13 feb 2011 18:26
door Magic
mariabel schreef:als je het zelf niet vertrouwd dan bellen.. want zo blijf je maar twijfelen. .. en niemand kan hier Guus zien.. dat kun je alleen maar zelf.. dus doe wat jij nodig vindt.. en je kunt beter voor ' niets 'bellen .. en nu is het nog geen nacht. maar zo te lezen ga jij vanavond zo niet gerust naar bed.. sterkte hoor..
Inderdaad, bij twijfel gewoon bellen. Daar zijn ze voor.
Ik hoop dat het meevalt met Guus

.
Re: Stok in keel bij Guus
Geplaatst: 13 feb 2011 18:39
door renee-uk
Als hij zo helemaal niet opknapt en er zo beroerd aan toe is zou ik zeker weer bij mijn DA op de stoep staan en als die het zo lekker makkelijk opnam ging ik naar een andere DA.
Neem alsjeblieft geen risiko, hij kan inderdaad wel een enorm gat in zn keel hebben, dat had mijn hond toen ook.
Niet dat ze daar veel aan kunnen doen, maar extra pijnstillers en eventueel koortsverlagers kunnen ze hem wel geven én je weet wat er mis is in die keel.
Re: Stok in keel bij Guus
Geplaatst: 13 feb 2011 18:43
door Maeve
Ach wat schrikken!

Ik zou ook sowieso even bellen, overleggen met de DA. Alleen al voor je eigen gevoel!
Re: Stok in keel bij Guus
Geplaatst: 13 feb 2011 20:16
door Crista
We zijn net terug van de dierenarts!!
Ik heb onze eigen dierenarts gebeld (hij nam nu gelukkug wel op) en ik heb het verhaal uitgelegd. Hij vroeg ons meteen om even langs te komen dus dat hebben we gedaan. Hij heeft heel goed bij Guus in z'n keel gegeken en hij zag een gaatje links achterin. Het was rood en gezwollen maar hij kon verder niks zien. Guus heeft een injectie gehad tegen de pijn en we hebben pijnstilling meegekregen. Onze DA vond het al erg raar dat de DA van vanmiddag geen pijnstilling heeft gegeven
We moeten Guus heel goed in de gaten houden want hij gaf wel aan dat er nog ergens een splinter kan zitten.. hoeft niet maar kan wel natuurlijk. Dinsdag moeten we bellen hoe het gaat en als er ondertussen iets vreemds is, moeten we het ook meteen laten weten. Het vervelende is dat een hele kleine splinter vrijwel niet te zien is op een röntgenfoto of met een MRI scan, dat gaf de DA aan.
Gelukkig is Guus na de pijnstilling alweer ietjes beter.. hij heeft een heel klein beetje vlees op. Drinken wil nog niet lukken, maar ik heb net wat kipfilet gekookt in water, misschien dat hij dat wel lust. Nu ligt hij lekker te slapen. Ik voel me nu weer iets meer gerust!!
Re: Stok in keel bij Guus
Geplaatst: 13 feb 2011 20:19
door renee-uk
dat klinkt inderdaad al weer wat beter gelukkig
ik blijf duimen voor een spoedig herstel hoor

Re: Stok in keel bij Guus
Geplaatst: 13 feb 2011 20:22
door MJ
He getver , wat schrikken !
Beterschap voor Guus !
Re: Stok in keel bij Guus
Geplaatst: 13 feb 2011 20:22
door Marina
ik duim ook voor een spoedig herstel
dikke knuff aan Guus
Re: Stok in keel bij Guus
Geplaatst: 13 feb 2011 20:53
door Renee1966
Oef, hopen dat het verder met een sisser afloopt.
Sterkte met de patiënt.
Re: Stok in keel bij Guus
Geplaatst: 13 feb 2011 20:58
door Pemba
Goed dat je nog even naar de da bent gegaan

Beterschap voor Guus
Re: Stok in keel bij Guus
Geplaatst: 13 feb 2011 21:32
door mariabel
er klinkt al veel meer geruststelling in je bericht dus goed dat je nog geweest bent... en gelukkig nog wat pijnstillers gekregen. nu duimen en hopen dat het goed gaat met Guus..
Re: Stok in keel bij Guus
Geplaatst: 13 feb 2011 21:35
door Shima

Beterschap voor Guus.
Re: Stok in keel bij Guus
Geplaatst: 13 feb 2011 21:39
door Madelief
Jakkes, arme Guus. Fijn dat je toch nog even langs de DA bent gegaan. Hopelijk was dit het en loopt het met een sisser af.
Re: Stok in keel bij Guus
Geplaatst: 13 feb 2011 21:48
door Dondersteen
Beterschap voor Guus

Re: Stok in keel bij Guus
Geplaatst: 13 feb 2011 22:53
door Lizzie.
Wat akelig
beterschap voor guusje
Re: Stok in keel bij Guus
Geplaatst: 13 feb 2011 22:58
door corina
Beterschap voor Guus!
Verstandig van je dat je toch nog naar je eigen DA bent gegaan!

Re: Stok in keel bij Guus
Geplaatst: 14 feb 2011 00:35
door Hanneke2
Getver wat een schrik. Ik hoop dat de pijnstilling aanslaat en dat hij weer een beetje wil gaan eten. Ik neem aan dat hij voorlopig alleen vloeibaar mag, dus lekker pap maken van kvv met water enzo, en ijs en vla en dat soort dingen.
Een hond hier in het park, hele leuke podencoreu, is een aantal jaar geleden doodgebloed door een stok in zijn keel. En dochter heeft ooit een gat in haar keel gehad van een plastic bellenblaaspijpje. Dat liep gelukkig wel goed af, alleen een tijdje vloeibaar eten, maar je maag draaide om als je het zag. :N:
Ik ben altijd maar weer blij dat mijn honden nul interesse hebben in stokken, ik vind het doodeng.
Re: Stok in keel bij Guus
Geplaatst: 14 feb 2011 06:49
door Liselore
Hè jakkes . . . Is Guus de nacht een beetje doorgekomen?
Beterschap!
Re: Stok in keel bij Guus
Geplaatst: 14 feb 2011 09:55
door nathalie
Ja, dat doet flink pijn.
Vroeger schoten we met van papieren pijltjes door zo'n pvc(?) buisje. Ik stond er met een in mijn mond en viel toen naar voren. Heel mijn gehemeltje open. Dat deed echt pijn.
Beterschap voor Guus!
Re: Stok in keel bij Guus
Geplaatst: 14 feb 2011 11:06
door DesireeK
Oh bah.. Arme Guus. Ik hoop dat het inmiddels veel beter met em gaat.
Ik heb laatst ook zoiets gehad met Djuna. Die kreeg ook een stok in haar keel. Ze gaf een piep en draaide raar met haar kop.
Het was gelukkig niet zo erg als bij Guus want zij was het snel weer vergeten. Heb thuis wel even gekeken of ik wat zag in haar keel en er zat een klein sneetje van iets meer dan een halve cm aan het eind van haar gehemelte net in het zachte gedeelte.. Zij wilde wel gewoon drinken en eten dus maakte me er niet veel zorgen over. De volgende dag (want het was s'avonds gebeurd) heb ik nog even gekeken en was het sneetje alweer dicht. de dag erna zag ik er al helemaal niks meer van...
Als ik ze nu met een stok laat spelen gooi ik de stok eerst. Pas als de stok stil ligt mogen ze em gaan halen.
Heel veel sterkte met Guus...
Re: Stok in keel bij Guus
Geplaatst: 14 feb 2011 22:43
door moosje
Jeetje wat zul jij geschrokken zijn.
Ik hoop dat het allemaal mee valt en dat hij snel weer de oude is.