Pagina 1 van 1

vergeten te vragen, blaasontsteking?

Geplaatst: 10 feb 2011 19:10
door monky555
vandaag een afspraak gemaakt bij de DA voor maandag, sara is al een tijdje gevoelig op der blaas en dat was onder controle te houden met 2000 mg vitamine C en 900 mg cranberry nu dus niet meer daarom ook een afspraak gemaakt :wink: maar nu weet ik dus niet of ik ff moet stoppen zodat je echt aan haar urine kan zien (moet ik opvangen) wat er aan de hand is (ivm valse uitslag oid). Of kan ik ermee doorgaan en het bij de DA vermelden dat ze vitamine C + cranberry krijgt? En mocht ze antibiotica oid krijgen is het dan aan te raden om toch vitamine C + cranberry te blijven geven of kan ik daarna mee stoppen?, ik ben bang dat ze gevoelig blijft op haar blaas namelijk of moet ik daar dan na de antibiotica weer mee beginnen? Stom misschien dat ik het hier nu al vraag maar ben bang dat ik dat bij de DA vergeet te vragen :mrgreen: alvast bedankt voor de antwoorden :ok:

Re: vergeten te vragen, blaasontsteking?

Geplaatst: 10 feb 2011 19:26
door tekkel
Volgens mij kan je het gewoon blijven geven, want hij zoekt naar bacteriën en niet naar de zuurgraad.
En of je het bij een eventuele ab-kuur kan blijven geven moet je aan hem vragen :wink:

Re: vergeten te vragen, blaasontsteking?

Geplaatst: 14 feb 2011 17:53
door Miriampje
tekkel schreef:Volgens mij kan je het gewoon blijven geven, want hij zoekt naar bacteriën en niet naar de zuurgraad.
En of je het bij een eventuele ab-kuur kan blijven geven moet je aan hem vragen :wink:
maar bacteriën gaan wel dood als het erg zuur is ;)

Ik denk niet dat je ermee moet stoppen, maar ik zal het er wel even bij zeggen als ik jou was, gewoon voor de zekerheid.

Re: vergeten te vragen, blaasontsteking?

Geplaatst: 14 feb 2011 21:09
door jessica74
we hebben ook lang met onze gesukkeld en ben dus ook toen met vitaminen c begonnen.
het hielp allemaal niet echt.

de dierenarts kan aan de hand van de zuurgraad goed bepalen of de urine te zuur is of niet en dit geeft nu geen duidelijk beeld.
blaasontsteking wordt veroorzaakt door bacterien maar deze brengen de ph ook omhoog.

bij een te hoge ph kunnen zich kristallen vormen maar ook bij een te lage pg je moet dus wel in de gaten houden als je vitamen c geeft enzo of de ph goed is rond de 6.

laat ook nakijken of er kristallen in de urine zitten onze hond moest een operatie om blaasstenen weg te halen deze ormen zich door kristallen die dus ontstaan in een verkeerde ph.

daanaast is een hoge dosis vitaminen c voor alnge tijd niet aan te raden voor de darmen deze worden steeds geprikkeld door het zuur. en honden met nierfalen mogen geeneens vitaminen c dus het lijkt me ook niet zo goed voor de nieren.