Pagina 1 van 1

Neurologische problemen

Geplaatst: 21 jan 2011 08:38
door Lies*
Hallo iedereen,

Onze allerliefste Kilan is sinds november 2010 ziek. De dierenartsen weten niet wat er met hem scheelt en spreken van een raar ziekteverloop. Ik hoop dat er misschien mensen op het forum zijn dat Kilan zijn verhaal herkennen en ons verder kunnen helpen.

30 okt 2010 kreeg Kilan een soort aanval, hij draaide rondjes in de keuken en botste overal aan. Ik heb hem toen mee naar de tuin gelokt (daar kon hij zich minder pijn doen) en hij leek er doorgekomen te zijn. We zijn onmiddelijk naar de DA geweest. Hij sprak van een epilepsie-aanval waarvoor we ons niet al te veel zorgen hoefden te maken. Kilan leek ook beter.
4-5 nov 2010 was Kilan heel zwakjes, had geen eetlust en en liep met zijn staart tussen zijn benen tijdens de wandeling, wat zijn favoriete bezigheid is. We zijn opnieuw naar de DA geweest. Hij had tegen de 40° koorts. Volgens de DA was hij goed verkouden en hij heeft dan ook wat baytril en een koortsremmer voorgeschreven.
Toen Kilan er zo wat doorkwam, viel mij op dat hij zijn kop naar rechts liet hangen en hij kwijlde langs deze zijde. Een aantal dagen erna had hij het syndroom van Horner. Opnieuw naar de dierenarts. Echt ongerust was de DA niet, hij heeft iets ingespoten voor dat Horner Syndroom maar hij zei dat dat wel zou over gaan.

Het is niet overgegaan. Het is erger geworden. Op zondag 9 jan zijn hoofd zo wat 45° scheef, de 10de geraakt hij met moeite recht. Onmiddelijk naar de DA, daar heeft hij een cortisonespuit en een spuit cerenia (tegen de misselijkheid) gekregen. Door deze twee spuitjes was Kilan wat beter en hield hij zijn kop terug meer recht en leken de verlammingsverschijnselen beter.

14 jan hadden we een afspraak om een MRI scan van zijn hoofd te laten nemen. Kilan werd van kop tot teen onderzocht, scan werd genomen, zelfs een hersenvochtpunctie. Resultaat: ze weten nog niet wat er mis is met hem. Sinds dan neemt hij ook terug baytril.

Toch is hij deze week terug slechter geworden en moet hij terug cortisone nemen, ze hebben een kuur van 3 weken voorgeschreven. Sinds eergisteren is mij opgevallen dat hij nu ook langs de linkerzijde problemen krijgt, oogje kan niet meer dicht, oor hangt slap en hij kwijlt langs die zijde. Eetlust heeft hij niet..


Is er iemand die nog maar een idee heeft wat Kilan zou kunnen hebben of een vergelijkbaar verhaal heeft. Ik hoor het graag. Mijn vriend en ik zijn ten einde raad...

Bedankt,
Lies*

Re: Neurologische problemen

Geplaatst: 21 jan 2011 08:52
door vivke1965
O jee....wat een eng verhaal ...ik kan je hierbij geen tips geven, maar klinkt als hersenletsel ofzo ??
Heel veel wijsheid en sterkte toegewenst met je lieverd... :roos:

Hoop dat er snel een oplossing komt !

Re: Neurologische problemen

Geplaatst: 21 jan 2011 09:41
door Cashel Vale
Er is een bacterie bij konijnen die ook al eens in honden is gevonden. De symptonen komen erg overeen met wat je hier schrijft. Je moet even door scrollen naar onderen, nieuwe ziekte: http://www.dkdelfland.nl/diergeneeskunde/konijn.htm" onclick="window.open(this.href);return false;

Re: Neurologische problemen

Geplaatst: 21 jan 2011 19:20
door Marina
jeetje wat erg ik zou het echt niet weten

Ben je al bij een specialist geweest?? Die weten vaak weer meer dan een gewone dierenarts.

heel veel beterschap en sterkte

Re: Neurologische problemen

Geplaatst: 21 jan 2011 19:57
door Byrro
Hebben ze ook testen gedaan met zijn achterpoten of deze normaal reageren als ze deze naar achteren trekken? Verhaal lijkt idd heel sterk als Byrro's situatie, enige verschil is dat de symptomen bij jullie "in stappen" zijn gekomen terwijl het bij Byrro op enkele dagen tijd zo slecht ging en pas na een dikke maand zijn andere gezichtshelft ook verlamde.

Hopelijk heb je iets aan mijn reactie op jouw priveberichtje en wij duimen hier zeker mee dat Kilan snel terug de oude mag zijn!!!!

Hou ons op de hoogte he!

Re: Neurologische problemen

Geplaatst: 12 feb 2011 08:35
door Byrro
Is Kilan intussen nog steeds een beetje aan de beterhand?

groetjes

Re: Neurologische problemen

Geplaatst: 12 feb 2011 13:54
door senna03
Zou hij niet een beroerte hebben gehad? Beterschap met je ventje.

Re: Neurologische problemen

Geplaatst: 12 feb 2011 14:58
door MoniqueDM
Kun je niet naar de universiteitskliniek in Gent gaan?
Volgens mij heet dat Merelbeke?

Re: Neurologische problemen

Geplaatst: 14 feb 2011 13:53
door ranetje
MoniqueDM schreef:Kun je niet naar de universiteitskliniek in Gent gaan?
Volgens mij heet dat Merelbeke?
Dacht ook aan Merelbeke :ok:
Volgens mij heb je in België geen verwijzing nodig van je DA om naar Merelbeke te gaan.

Heel veel sterkte met je hond. :ok:

Re: Neurologische problemen

Geplaatst: 15 feb 2011 07:55
door Lies*
Wij zijn al twee keer naar Merelbeke geweest. Bij het eerste onderzoek hebben ze een MRI-scan genomen, zijn bloed onderzocht en een punctie van zijn hersenvocht gedaan. Uit deze onderzoeken is niets gekomen. Het is niet zeker wat de oorzaak is van zijn problemen.

Hij heeft een kuur van 3 weken cortisone achter de rug. Er is wat beterschap gekomen, maar de problemen die hij aan de rechterkant van zijn kop had, zijn verschoven naar de linkerkant. Hij kan zijn beide ogen nog steeds niet sluiten, dus geven we hem druppeltjes.

Ik ben al tevreden dat hij niet opnieuw achteruit gaat bij het stoppen van de medicatie!! Zijn eetlust heeft hij volledig terug. Gaan wandelen is nog steeds zijn favoriete bezigheid en af en toe zet hij het eens op een spurtje!! Hij blijft wat lomper dan voordien, maar lijkt zich voor de rest wel ok te voelen.

Hopelijk trekken de klachten verder weg dat hij toch terug zijn oogjes kan sluiten.

Bedankt voor jullie medeleven en interesse!!

Re: Neurologische problemen

Geplaatst: 15 feb 2011 10:03
door antheman
Lyme veroorzaakt neurologische problemen :wink:

Het is alleen heel moeilijk op te sporen. Ik adviseer je een holistisch arts te bezoeken, die zijn er ook vast wel in Belgie.

Re: Neurologische problemen

Geplaatst: 15 feb 2011 16:23
door Biener
Wat erg!!

Misschien naar een interne geneeskunde specialist gaan?
De symptomen lijken veel om een ziekte bij konijnen ja.
Het lijkt ook op een beroerte.
Heel veel succes en sterkte!