Pagina 1 van 1

Zout vergiftiging - waarschuwing

Geplaatst: 26 dec 2010 10:59
door CharlesvdBerkt
Op het DH forum is er een topic over een hond die ineens allerlei vage klachten begon te ontwikkelen (onrustig en braken)
De eiegenaren vertrouwden het niet en zijn er mee naar de DA gegaan, waar de hond iets voor zn maag heeft gekregen. Maar er kwam geen verbetering en de hond begon steeds meer ongecoördineerd t worden. Op een echo was niks te vinden en daarna is er bloedonderzoek gedaan.
Uit dat onderzoek kwam een veel te hoog zoutgehalte.
Dit bleek regelmatig voor te komen bij deze weersomstandigheden Bij honden kan dat al gebeuren door aflikken van de poten, misschien een hap pekel.
Hij kreeg een infuus om zijn vochtgehalte op peil te brengen. Zijn gedrag werd veroorzaakt doordat het zout eigenlijk ook zijn hersenen uitdroogde. Hij moest langzaam weer op peil komen omdat anders zijn hersenen weer te veel vocht zouden krijgen.
Ondanks dit alles heeft de hond het niet overleefd.

De eigenaren zijn daarna op het i-net gaan zoeken:
De hoeveelheid zout die een hond fataal kan worden ligt tussen 1,9 en 3,7 gram zout per kg hond, de klachten kunnen tot 72 uur na inname beginnen op te treden, de meest voorkomende klachten zijn braken en/of diarree, maar neurologische klachten kunnen ook optreden. Dit wordt veroorzaakt door uitdroging van de hersenen. Het lichaam probeert dan door het aanmaken/mobiliseren van bepaalde stoffen om toch vocht vast te houden in de weefsels, waardoor het toedienen van vloeistof (om het zout uit te spoelen en de uitdroging op te heffen) ook met de nodige voorzichtigheid moet gebeuren, anders kan er zwelling van de hersenen optreden en dit kan ook fataal worden. Norit heeft geen zin, want zout bindt niet aan norit. In dit geval was pekel aan de poten de boosdoener, maar ook de (bekende) tip om je hond te laten braken door hem zout te geven kan dus fataal aflopen!

Een extra reden dus om de pootjes goed af te spoelen na de wandeling

Re: Zout vergiftiging - waarschuwing

Geplaatst: 26 dec 2010 11:02
door Pemba
Deze waarschuwing is hier afgelopen week ook geplaatst. http://www.hondenforum.nl/plaza/hond-en ... 03870.html" onclick="window.open(this.href);return false;