Ster topic:

Kijk je naar goedkopere alternatieven voor je hond nu alle de prijzen zo uit de bocht vliegen?
Ster topic! Klik hier om te reageren


Ben je nieuw en wil je een account maken? Klik hier!
Een (zeer) beknopte handleiding voor nieuwe leden vind je hier: Klik!
Het hondenforum team stelt zich hier voor: Klik!


Laatste wijziging 23-03-2022
Wil je deze forummededeling niet meer zien? klik dan rechtsboven in dit vak

Raar loops gedrag dominante teef.

Medische vragen en opmerkingen over de hond, zowel regulier als alternatief.
(Raadpleeg bij twijfelgevallen altijd uw dierenarts!)

Moderator: moderatorteam

Pluuster Bear's
Zeer actief
Berichten: 389
Lid geworden op: 16 jun 2010 19:56
Mijn ras(sen): Chihuahua, Oudduitse herder, Amerikaanse Haarloze Terriër, Havanezer.
Locatie: Zandpol
Contacteer:

Raar loops gedrag dominante teef.

Ongelezen bericht door Pluuster Bear's »

Wij zitten hier met een probleempje.
Ik heb dus een groep honden in huis, waarvan 7 Chihuahua's.
1 van die Chihuahua's heeft iets vreemds.
Ze is bij ons gekomen in Januari omdat ze sterk getraumatiseerd was en niemand haar meer kon benaderen.
Met veel gedult en liefde hebben wij haar weer wat vertrouwen kunnen geven.
Op dit moment kunnen wij zelf alles met haar doen en ook bekenden die hier regelmatig komen kunnen haar aaien en oppakken.
Vreemden is ze eerst afstandelijk en blafferig, maar als alles rustig is zoekt ze vaak wel toenadering.
In de groep honden is ze een bazig en soms kattig teefje, maar verder wel speels en kan goed opschieten met de rest.
Ze staat alleen nogal op haar strepen zeg maar ( Ze is in een vorige roedel ernstig te grazen genomen, en mede hierdoor is haar trauma ontstaan).

Nu het probleem:

Ze is anderhalf jaar en in januari (toen ze een gebroken poot had en dus apart van de groep zat) voor het eerst loops geweest.
Dit was een normale loopsheid volgens het boekje.
Daarna bleef haar vulva iets opgezet en had ze wat rose tepels, ook was ze wat kattiger in de groep en knuffeliger naar ons als normaal.
Ik ging uit van schijnzwangerschap in lichte mate.
Maar toen onze Nora (Oudduitse Herder) loops was betrapte ik Shy (de Chihuahua) ineens met 1 van mijn gecastereerde reuen waardoor ze zich wou laten dekken, ze stond als een blok.

Ik kon bij haar geen uitvloeiing ontdekken maar haar Vulva was wel gezwollen (alleen niet zo erg als bij haar eerste loopsheid).

Toch maar een bevriende fokker opgebeld (ze zou nml gedekt worden bij haar volgende loopsheid) en geprobeerd of ze zich liet dekken.
Nou de dekkingen verliepen prima, en ze bleef ook mijn geholpen reutjes verzieren.
Alleen bleek ze later niet drachtig en haar vulva blijft wat opgezwollen.
Nu is 2 weken geleden ongeveer, op de tijd dat ze eigenlijk pups had moeten krijgen, ze weer begonnen met het verzieren van mijn reuen.
In overleg met haar fokker en ook de eigenaar van de reu besloten haar daar een week te brengen. (dit was wel een beetje een normaler moment om echt loops te worden ivg met de vorige dekking, en ze vloeide ook licht.)
Toen ze net een dag weg was bleek een andere Chihuahua (Rose) loops te zijn hier.
Shy is een week weg geweest en heeft zich meerdere malen laten dekken.
We hebben haar weer opgehaald en ze is nu alweer een week thuis maar hangt nog steeds de slettebak uit.
Mijn reuen vinden haar ook het meest interesant en kijken amper tot niet naar Rose om, terwijl die ook duidelijk staat/ vloeit/ en de reuen probeert te verzieren.
Nu wordt ook Barbie, een andere Chihuahua loops, dit is de enige Chihuahua die boven Shy staat in de Chygroep. En nog steeds probeert ze alle reuen op haar te laten letten.

Ik begin zelf haast te denken dat ze de hoogste teef wil zijn en niet wil dat de andere teven pups krijgen.
En dat ze daarom een soort neploopsheid heeft waarbij ze de reuen echt alleen voor haarzelf opeist.
Zou dit kunnen en heeft iemand dat hier al eens meegemaakt?

We zijn ook al in overleg met de dierenarts en die weet ook niet precies wat te doen. hormonen spuiten?, naar Utrecht?, of steriliseren? of ergens plaatsen waar geen andere teven zijn en kijken wat ze dan doet? (al vind ik dit laatste met haar verleden erg moeilijk).
Al met al dus erg raar, en voor medische ingrepen moeten we toch eerst wachten om zeker te weten dat ze niet toch nu drachtig is.

Maar is er hier iemand die dit gedrag herkent?
Pluuster Bear's
Zeer actief
Berichten: 389
Lid geworden op: 16 jun 2010 19:56
Mijn ras(sen): Chihuahua, Oudduitse herder, Amerikaanse Haarloze Terriër, Havanezer.
Locatie: Zandpol
Contacteer:

Re: Raar loops gedrag dominante teef.

Ongelezen bericht door Pluuster Bear's »

Niemand enig idee???
Niemand die dit al eens meegemaakt heeft?
Melanie 74

Re: Raar loops gedrag dominante teef.

Ongelezen bericht door Melanie 74 »

Tjah, een roedel doet veel met intakte honden.
Ze kan ook een gespleten loopsheid hebben gehad, of een stille loopsheid.

Ik zou progesteron laten bepalen om te weten of er in die zin aktiviteit is als je echt met haar wil fokken.
Plaats reactie

Terug naar “Medisch”