Pagina 1 van 1
Oppashond.
Geplaatst: 06 jul 2010 17:58
door Anouk&*
hoi hoi,
Ik heb me net voorgesteld in het voorstel topic, en dan komt nu al meteen mijn eerste vraagje!
Ik ben ontzettend gek op dieren, en zocht al een langere tijd een bijbaantje voor een paar uurtjes per week, zodat ik aan mijn leuke caviaatjes zelf kan gaan mee betalen .
Gister heb ik iets heel leuks gevonden, namelijk op vrijdagmiddag van 3 tot 7 gaan oppassen op de buurhond, en dan zal daar af en toe nog een avondje bijkomen. Het is dan de bedoeling dat ik de hond een half uur uitlaat, en altijd rond half 6 eten geef ivm zwakke darmen. De rest van de tijd mag ik een beetje met de hond spelen, maar ook dingen voor mezelf gaan doen zoals huiswerk ofzo, het is gewoon dat er iemand thuis is! Na afloop leg ik een briefje op de tafel met hoe het is gegaan enzovoorts!
Ohja ik ben trouwens 15 en bijna 16 jaar oud!
Wat lijkt jullie nou een leuk bedrag hiervoor per dag?
Ohja hebben jullie nog tips, dingen waar ik op moet letten?
Ohja het kan wel zijn dat het hier vekeerd staat, heb nog niet alles helemaal door!
Re: Oppashond.
Geplaatst: 07 jul 2010 10:30
door Baron
Geef je even mijn eigen mening. Ik zou mn hond niet bij een onervaren oppas brengen.. wel cavia's etc maar dat heeft niets met honden te maken! Is totaal ander verhaal. Sorry. Een pension is dan net zo voordelig!
Re: Oppashond.
Geplaatst: 07 jul 2010 10:33
door Fin
Baron schreef:Geef je even mijn eigen mening. Ik zou mn hond niet bij een onervaren oppas brengen.. wel cavia's etc maar dat heeft niets met honden te maken! Is totaal ander verhaal. Sorry. Een pension is dan net zo voordelig!
Lezen is ook een kunst.

Re: Oppashond.
Geplaatst: 07 jul 2010 11:47
door KimberleyZero
Ja, ik weet niet wat 'oppassers' verdienen..
Wat willen ze zelf aan je geven dan? Als ik 10/15 euro zou zeggen, is dat dan heel krenterig??
Het is toch zeker 4x in de maand en dan kom je wel op 40/60 euro uit..
Wat is het voor hond?
Re: Oppashond.
Geplaatst: 07 jul 2010 11:49
door Magic
KimberleyZero schreef:Ja, ik weet niet wat 'oppassers' verdienen..
Wat willen ze zelf aan je geven dan? Als ik 10/15 euro zou zeggen, is dat dan heel krenterig??
Ik zou ook 10 euro zeggen, dat is meer dan wat je met 4 uur werken in de supermarkt zou verdienen

.
Re: Oppashond.
Geplaatst: 07 jul 2010 12:12
door 29996D
Ja, zoiets.
Heel sporadisch heb ik ook wel eens opgepast (op kinderen dan) en dan laat ik degene bij wie ik oppas altijd zelf een bedrag voorstellen, wel zo makkelijk. Meestal is dat rond de 5 euro per uur. Maar dat zijn dan baby's, die zijn veeuul moeilijker

Ik vind tien euro voor vier uurtjes een mooi bedrag.
Re: Oppashond.
Geplaatst: 07 jul 2010 12:13
door 29996D
Magic schreef:KimberleyZero schreef:Ja, ik weet niet wat 'oppassers' verdienen..
Wat willen ze zelf aan je geven dan? Als ik 10/15 euro zou zeggen, is dat dan heel krenterig??
Ik zou ook 10 euro zeggen, dat is meer dan wat je met 4 uur werken in de supermarkt zou verdienen

.
Hangt er vanaf welke supermarkt

Hier is d'r een keten die betaalt 6 euro per uur aan zestienjarigen':)
Re: Oppashond.
Geplaatst: 07 jul 2010 12:33
door Hilde
Ik krijg voor mijn oppashondje 6 euro per uur, maar daar moet ik wel bij zeggen dat het een hele rijke, alleenstaande mevrouw is die ook 50 euro op straat legt voor de gelukkig vinder. Die weet niet wat ze met al dat geld moet

En ze is al wat blij dat ik het wil doen omdat het niet zo'n makkelijk hondje is bij tijd en wijle. Altijd héél lief en dan ineens HAP

Nouja, 't vertrouwen is er nu en ze hapt niet meer naar me, maar dat geld is altijd wel fijn. Ik zou het degene zelf laten bepalen. En als diegene een heel krenterig bedrag noemt kun je best zeggen dat je dat wat weinig vindt.
Re: Oppashond.
Geplaatst: 07 jul 2010 12:47
door renee-uk
10 euro voor 4 uur oppassen vind ik wel erg weinig hoor

Re: Oppashond.
Geplaatst: 07 jul 2010 13:04
door Anouk&*
Bedankt voor de antwoorden

.
Ze hebben mij inderdaad zelf gevraagt wat ik er voor zou willen hebben,
ik vond dat ontzettend lastig daarom heb ik ook dit topic geopend.
Vandaag kwam ze zelf met het voorstel tussen de 15 en de 20 euro,
dat zou natuurlijk een mooi bedrag zijn!
Het is trouwens een duitse pincher.
Re: Oppashond.
Geplaatst: 07 jul 2010 13:37
door sTefaniA
Magic schreef:KimberleyZero schreef:Ja, ik weet niet wat 'oppassers' verdienen..
Wat willen ze zelf aan je geven dan? Als ik 10/15 euro zou zeggen, is dat dan heel krenterig??
Ik zou ook 10 euro zeggen, dat is meer dan wat je met 4 uur werken in de supermarkt zou verdienen

.
In België is het minimumloon voor studenten (van 16) 5,20€ per uur, als je vier uur werkt in de supermarkt verdien je 20,80€.
Als ik hier minder dan 10€ zou verdienen voor vier uur te werken, dan zocht ik toch wat anders denk ik. Ik weet dat in Nederland de lonen voor studentenjobs heel wat lager liggen, dus op dat vlak ben ik verwend. Op mijn 16de verdiende ik 7,75€ per uur, dus had ik na een voormiddagje 31€

Re: Oppashond.
Geplaatst: 07 jul 2010 14:13
door loeki
Ik heb tot vorig jaar gasthonden gehad in mijn eigen huis als ze goed in de roedel pasten, omdat ze bij mij thuis gewoon meedraaiden en ik het leuk vond vroeg ik 5 euro per uur, maar als ik het bij de hond thuis zou moeten doen zou ik echt iets meer vragen
Re: Oppashond.
Geplaatst: 07 jul 2010 14:16
door sjaak-k
Je moet dus bij die mensen thuis zitten?
Ik betaal hier 5 euro per dag en dan breng ik de hond naar iemand toe. Of moet ik me nu schamen

?
Re: Oppashond.
Geplaatst: 07 jul 2010 14:18
door renee-uk
Anouk&* schreef:Bedankt voor de antwoorden

.
Ze hebben mij inderdaad zelf gevraagt wat ik er voor zou willen hebben,
ik vond dat ontzettend lastig daarom heb ik ook dit topic geopend.
Vandaag kwam ze zelf met het voorstel tussen de 15 en de 20 euro,
dat zou natuurlijk een mooi bedrag zijn!
Het is trouwens een duitse pincher.
dat lijkt me een prima bedrag

Re: Oppashond.
Geplaatst: 07 jul 2010 14:19
door renee-uk
sjaak-k schreef:Je moet dus bij die mensen thuis zitten?
Ik betaal hier 5 euro per dag en dan breng ik de hond naar iemand toe. Of moet ik me nu schamen

?
ik vind het eengroot verschil of je honden opvangt in je eigen huis of dat je daarvoor bij iemand thuis moet gaan zitten.
Maar 5 euro per dag is wel weinig, vind ik dan hè.
Ik zou het er niet voor doen in elk geval.
Re: Oppashond.
Geplaatst: 07 jul 2010 14:24
door sjaak-k
Ik ook niet. Ze hebben zelf 1 hond en 2 katten, vaak lopen er in totaal een stuk of 3 honden. Ze kunnen 3 keer per dag op het weiland spelen en rennen, tussendoor lopen ze er mee en zo nu en dan gaan ze naar het bos. Het belangrijkste vindt ik dat ze gewoon aandacht krijgen en niet in een kennel zitten, ze mogen daar ook op de bank liggen en ze worden net zo behandeld als hier thuis. Ze wil er niet meer voor hebben

Re: Oppashond.
Geplaatst: 07 jul 2010 14:26
door Jacky
Ze hoeft niet te werken. De hond moet er een half uur uit en dan moet ze aanwezig zijn. 15 euro vind ik een mooi bedrag maar beslist niet meer, want je werkt niet, poetst niet, je bent aanwezig.
Werken in een supermarkt is dan ook werken, vakken vullen etc. , dan kan je niet je huiswerk gaan maken.
ik vind trouwens 5 euro voor een hele dag wel krenterig ja

Re: Oppashond.
Geplaatst: 07 jul 2010 15:25
door Magic
renee-uk schreef:10 euro voor 4 uur oppassen vind ik wel erg weinig hoor

Het minimumloon voor 15 jarigen is €2,45 per uur.
Re: Oppashond.
Geplaatst: 07 jul 2010 15:27
door sjaak-k
Magic schreef:renee-uk schreef:10 euro voor 4 uur oppassen vind ik wel erg weinig hoor

Het minimumloon voor 15 jarigen is €2,45 per uur.
Als ze wat doen

. Voor TV kijken en huiswerk maken worden maar weinig "kinderen" betaald.
Re: Oppashond.
Geplaatst: 07 jul 2010 15:45
door Cato
Als tip zorg dat je gewoon een telnummer hebt waar je de eigenaar kan bereiken mocht je vragen hebben.
Re: Oppashond.
Geplaatst: 07 jul 2010 15:46
door Sprokkeltje
Denk dat 15 euro voor 4 uurtjes wel mooi is.
Zeker omdat er niets gedaan hoeft te worden, alleen maar aanwezig hoeft te zijn,
en maar 1 keer uitlaten en voeren.
Makkelijk verdient zo zou ik zeggen...
Heel veel plezier met je oppashondje hoor!
Re: Oppashond.
Geplaatst: 07 jul 2010 16:33
door ~Suzanne~
sjaak-k schreef:Ik ook niet. Ze hebben zelf 1 hond en 2 katten, vaak lopen er in totaal een stuk of 3 honden. Ze kunnen 3 keer per dag op het weiland spelen en rennen, tussendoor lopen ze er mee en zo nu en dan gaan ze naar het bos. Het belangrijkste vindt ik dat ze gewoon aandacht krijgen en niet in een kennel zitten, ze mogen daar ook op de bank liggen en ze worden net zo behandeld als hier thuis. Ze wil er niet meer voor hebben

Hangt er heeeel erg vanaf.
De enige honden die hier tot nu toe waren waren die van vrienden / bekenden, en daar wil ik idd niets voor hebben. Mijn honden zijn icidenteel bij diezelfde vrienden die daar dan ook niets voor willen.
Zou ik honden van 'vreemden' of van 'forumleden' gaan opvangen ligt dat anders. Daar zou ik wel wat voor willen hebben, uitgaan de van het feit dat die mensen dan op vakantie zijn dus voor langere tijd (1 week of langer) hun hond uitbesteden. Dan zou ik een bedrag van 5 euro per dag ook wel prima vinden geloof ik. Dan zou het er meer om gaan 'ik wil het niet gratis doen, ik wil niet dat mensen denken dat ik Gekke Gerritje ben'

Rijk hoef ik er niet van te worden... dan had ik maar een professionele hondenpension moeten beginnen
Suzanne
Re: Oppashond.
Geplaatst: 07 jul 2010 17:38
door gyanty
Tja ik heb regelmatig wat honden uitgelaten. Ik vroeg toen ik een jaartje of 18 was volgens mij 5 euro of 7,50 per uur (en dat ging dan ook echt om een fanatiek wandeling van minimaal driekwartier, ging op een jonge energieke boxer. Later past we ook wel op hun kindje en kregen voor een avond geloof ik 10 euro.
Momenteel vraag ik voor honden om uit te laten nog steeds een bedrag van tussen de 5 euro en 7,50, tevens het bedrag wat ik ook vraag per dag als de honden hier logeren. Dat is overigens nog ver onder de gemiddelde prijs van een pension! Waar de honden niet continue mensen om zich heen hebben, in een kennel of op de speelplaats zitten en zeker niet 3 keer per dag in het bos komen!
Iemand zonder ervaring hoeft niet slecht te zijn. Sommige mensen hebben gewoon een natuurlijk gevoel van met honden omgaan en die kunnen dan niet op tegen mensen die dat gevoel niet hebben en misschien al wel jaren ervaring hebben.
Re: Oppashond.
Geplaatst: 07 jul 2010 17:42
door Marion.
Jacky schreef:Ze hoeft niet te werken. De hond moet er een half uur uit en dan moet ze aanwezig zijn.
Maar ze heeft wel een enorme verantwoordelijkheid (vind ik dan he, want voor oppashonden voel ik me veel verantwoordelijker dan voor mijn eigen honden). Maar als ze betrouwbaar blijkt te zijn, zou ik er zeker 15 euro voor over hebben. Het is gewoon wel 4 uur lang in andermans huis, en 4 uur huiswerk had ik vroeger nooit.
Re: Oppashond.
Geplaatst: 07 jul 2010 17:45
door Jaap*
Anouk&* schreef:Ze hebben mij inderdaad zelf gevraagt wat ik er voor zou willen hebben,
ik vond dat ontzettend lastig daarom heb ik ook dit topic geopend.
Vandaag kwam ze zelf met het voorstel tussen de 15 en de 20 euro,
dat zou natuurlijk een mooi bedrag zijn!
Het is trouwens een duitse pincher.
In dat geval: 18 euro, en 19 euro als je 16 wordt
Leuk hoor

. Tja waar moet je op letten, vooral dat hij er niet vandoor gaat

De rest komt vanzelf wel als je vaker met die mensen praat denk ik. Een telefoonnummer van de eigenaar is wel handig inderdaad.
En wat telefoonnummers van dierenartsen / dierenambulance voor als er echt wat gebeurt.