Pagina 1 van 4
Soms kom je mensen tegen met veel kennis van....
Geplaatst: 20 jun 2010 14:32
door hondeponnetje
...Allerlei zaken. Dit weekend stonden we met de camper in Nieuw Vennep, er was een motorcross gebeuren daar van twee dagen dus wij waren weer van de partij. Stond een hele gezellige buurman naast ons die veel verstand had van motoren

maar nog meer van honden. Hij vond Kobus nogal leuk en begon gelijk vreselijk wild met het beesie te spelen. Nou is Kobus wel wat gewend en hij staat zn mannetje wel maar ik irriteer me altijd een beetje aan mensen die niet eerst eens kennis maken met een hond maar er gelijk een machtsspelletje mee beginnen. Meneer had veel kennis van honden, eerst vroeg hij wat Kobus er nou voor eentje was, nou is Ko een Terriër maar eentje zonder stamboom en hoogbenig. Dus ik zei dat Ko een kruising was tussen een Jack Russell terriër en een Parson Russell Terriër. Oh dat kende hij niet maar hij wist wel dat ze fel konden zijn en toen had hij een verhaal over teckels die werden ingezet bij het verdrijven van een muskusrat op een boerderij. Kan natuurlijk maar toen meneer zei dat een teckel een 100% Terriër was

, en ik nog probeerde te vertellen dat een teckel toch iets anders was dan een terriër maar meneer stellig bij zijn bewering bleef, werd het tijd om eens een maaltijdje in elkaar te gaan prutsen in de camper. De volgende dag vroeg hij maar eens wat Biru er voor eentje was. Ik, "dat is een Australiën Cattle Dog" hij. "oh is dát er nou eentje?" Ja meneer dat is er nou eentje, volgens mij dacht die vent dat ik één of ander sportmerk noemde, ik ben maar gauw een rondje gaan lopen.
Re: Soms kom je mensen tegen met veel kennis van....
Geplaatst: 20 jun 2010 14:57
door Sanne!!
whahahah!
Ik vind dat ook altijd zo stom ja...
Re: Soms kom je mensen tegen met veel kennis van....
Geplaatst: 20 jun 2010 15:46
door Cash
Oh ja vreselijk irritant dat soort lui.
Van die mensen die denken dat je vooral op hun advies en commentaar zit te wachten.
Zo had ik dat ook met Cash als ik hem mee nam om Rosalie op te halen bij school.
Ja Cash mag graag wat bijten en doen in je handen en armen. Dat boeit mij niet zo heel erg en als ik klaar zeg dan is het ook klaar.
Maar goed, dan krijg je dus ook van die opmerkingen "goh zit je wel met hem op een hondenschool?" "uh nee hoor dat kan ik zelf prima". En dan kijken ze je aan. :N:

Re: Soms kom je mensen tegen met veel kennis van....
Geplaatst: 20 jun 2010 15:46
door Joera
Hahaha je moest eens weten hoevaak ik belachelijk aangekeken word omdat mijn rasechte Ridgeback geen ridge heeft. Je ziet die mensen gewoon denken dat ik belazerd ben en helemaal geen echte ridgeback heb. Dat moet vast een Viszla zijn

Re: Soms kom je mensen tegen met veel kennis van....
Geplaatst: 20 jun 2010 15:51
door Cash
Joera schreef:Hahaha je moest eens weten hoevaak ik belachelijk aangekeken word omdat mijn rasechte Ridgeback geen ridge heeft. Je ziet die mensen gewoon denken dat ik belazerd ben en helemaal geen echte ridgeback heb. Dat moet vast een Viszla zijn

dat had ik met Chello.
Chello was nogal mislukt zeg maar; 1 slapoor en een overbeet.
Toen wij nog in de flat woonde liep er daar altijd een man die zelf ook een duitseherder had en die was er van overtuigd dat wij belazerd waren met Chello. Het bestond gewoon niet dat Chello rasecht was en een stambom had.
Die stamboom was gewoon vals volgens hem.

Re: Soms kom je mensen tegen met veel kennis van....
Geplaatst: 20 jun 2010 15:55
door heidie
Ik had dat met robbie, mensen die zeggen hee hij heeft een kopvlek. Uhm nee want hij is wit geboren. Nouja mevrouw je kan het toch zo zien!!!! pppff
Re: Soms kom je mensen tegen met veel kennis van....
Geplaatst: 20 jun 2010 15:58
door Dolfine
Beste stuurlui staan aan wal he???????
Dolfine
Re: Soms kom je mensen tegen met veel kennis van....
Geplaatst: 20 jun 2010 21:45
door patricia
Mijn bouvier Demi is wat groot voor een teef toen iemand Demi een mooie reu vond en ik zei dat het een teef was kreeg ik als antwoord dat ze als reu getrimd was en dat ze zich daarom hadden vergist.
Ze waren er ook heilig van overtuigd dat het echt zo was en ik moest het maar eens aan mijn trimster vragen.
Ik heb mijn mond maar gehouden dat ik zelf haar trimster ben, ik heb geen zin om in discussie te gaan met zulk soort mensen.
Dat je niet meteen kan zien of het een reu of teef is vind ik prima maar ga dan niet zo'n stom verhaal verzinnen.
Re: Soms kom je mensen tegen met veel kennis van....
Geplaatst: 20 jun 2010 21:54
door Marjoleine
Zulke mensen zijn reuze gelukkig, moet je maar denken
Eens in de zoveel tijd zien we op onze clubdagen weer zo iemand verschijnen die dan een stabij heeft van de "kennel die ze terug aan het fokken is".
Want ja, dit zijn natuurlijk de echte niet, he?
In die kennel zijn ze al 20 jaar bezig maar ze zijn er nu bijna, er zit nu nog maar 1/28 bloed van andere rassen in (of zoiets). Dus straks gaat hij erkenning aanvragen. Dat hebben wij dus niet, want wij hebben het echte type niet namelijk, maar die fokker wel, dus die gaat dat doen.
Tja, en die verschillen met die van ons zie je toch, he?
Dat bevestig ik altijd netjes

Re: Soms kom je mensen tegen met veel kennis van....
Geplaatst: 20 jun 2010 22:07
door Hilde
Beau is ook te groot voor een Beagle en pas begon iemand mij te vertellen dat ik een gewéeeeeeeeeldige labrador kruising had; 'Apart, zo, met die kleurtjes'. Ik legde uit dat Beau gewoon een groot uitgevallen Beagle is met eventueel ergens een kruising in zijn familie, maar ze wist zeker dat het een labrador was, want die kon ze heus wel herkennen. Ik zei hardop dat hij er niet eens op leek en toen begon ze me te vertellen dat ze dat HEUS wel wist en dat ik dom was omdat ik niet eens wist wat voor hond ik had! Toen zei ze: 'Beagles zijn namelijk ALTIJD helemaal wit!!!!!!' en liep heel hard weg. Ik heb maar heel hard gelachen en ik heb heel veel medelijden met die vrouw omdat ze toch echt wat rassen door elkaar aan het halen was
En ook eens op de camping had Beau een bot en toen een meneer langsliep gromde hij. Ik pakte zonder problemen het bot van Beau af en legde het ergens anders neer, want ik wil niet dat hij telkens gaat grommen naar iedereen. Ik wou weer door gaan lezen in mijn hondenboek toen die meneer mij even ging vertellen hoe het moest. Ik kon wel ophouden met hondenboeken lezen want het was duidelijk dat ik nog niets geleerd had; een hond hoort namelijk te grommen voor zijn bot. Ik dacht eerst dat hij een grapje maakte en dus ik grapte terug, dat ze ook moesten bijten als de baas het af probeerde te pakken. Hij antwoorde wel heel serieus dat dat zo was, want het was immers het bot van de hond en in de natuur geven ze het ook niet zomaar af. Ik heb hem maar gelijk gegeven en gelukkig liep hij door
Die mensen zijn echt geweldig, je kunt er heerlijk om lachen

Re: Soms kom je mensen tegen met veel kennis van....
Geplaatst: 21 jun 2010 08:16
door britty
Een vrouw wist me ooit met 100% zekerheid te zeggen dat mijn Bullmastiff een "kruising Bordeauxdog-Rottweiler"was.. Ze had die nl al een paar keer eerder gezien...

Re: Soms kom je mensen tegen met veel kennis van....
Geplaatst: 21 jun 2010 08:33
door Ody

Altijd lachen dat soort mensen.
Je wilt niet weten wat mensen al beweerd hebben dat Ody is, een JR (uhm beetje groot uitgevallen misschien?), een dalmatier (goh het heeft ook vlekken) en weet ik veel niet wat allemaal.
Laatst kreeg ik ook een uitgebreid en ongevraagd voedingsadvies voor Sira. Ik moest haar op een dieet van alleen brood en melk zetten en dan 1x per week een balletje rauw gehakt, want daar krijgen ze een prachtige vacht van en Sira had allemaal roos. Ik heb maar niet verteld dat ze gewoon in het stof had liggen rollen en ben giegelend doorgelopen.

Re: Soms kom je mensen tegen met veel kennis van....
Geplaatst: 21 jun 2010 08:37
door Marie-Josée
Ik puur dat soort types er meteen uit en zeg dan op alles braaf "ja hoor".

Re: Soms kom je mensen tegen met veel kennis van....
Geplaatst: 21 jun 2010 08:40
door bouvierpoedel
Ja altijd leuk dat ongevraagde advies.?/
hahaha
Soms om je kapot te lachen en soms om je kapot te ergeren.
En meestal nog geen eens van de leken ,maar van collega fokkers die kritiek uiten.
Mijn oude poedelteef en haar zus zijn niet al te groot.
53 en 54 cm [ standaard 45 t/m 60 met 2 cm speling naar boven.] .
Komt dus een andere poedelfokker mij regelmatig op de show vertellen dat ik middenslagjes heb.
Terwijl ze zelf met jonge honden [ type pony park slagharen.] loopt die al aan de 62 cm of daar boven zitten.
Of wat te denken van mensen die komen kijken voor een pup en iemand mee nemen die zogenaamd de kenner is.??
Heb mijn zwarte poedel teef een poosje in Kerry blue model gehad.
En de meeste poedelhaters vonden dat toch een leuk hondje .
Maar die poedels die er liepen vonden ze 3 x niets en oerlelijk.
hahaha
Re: Soms kom je mensen tegen met veel kennis van....
Geplaatst: 21 jun 2010 08:45
door Bonnie F
Wij noemen al die mensen IWABS. Heb ook zo'n buurman. Echt een leuke kerel maar een echte: IkWeetAllesBeter.....
Die durfde ook te beweren dat Duuk, mijn vorige reu niet dominant naar hem was want hij kwam een paar aaitjes halen. Dat Duuk zich zo groot mogelijk maakte, op zijn voet ging staan en probeerde zijn kop boven het hoofd van buum uit te steken ontging hem geheel. Om geen ongelukken te krijgen heb ik aardig wat tijd moet steken in uitleg.
Re: Soms kom je mensen tegen met veel kennis van....
Geplaatst: 21 jun 2010 08:57
door Sjoera
Verschrikkelijk dat soort mensen
Re: Soms kom je mensen tegen met veel kennis van....
Geplaatst: 21 jun 2010 12:24
door Mojuan
Tara schreef:Ach ja, een kennis van mijn man destijds, ze was helemaal gek op honden, had er nog nooit een gehad, maar wist in theorie alles.
Ze was een keer bij ons op visite, en ze vond mijn reu toch wel vreselijk dominant.
Hij stond namelijk met zijn voorpoten op mijn knieën, met zijn gezicht heel dicht bij het mijne, om even een dikke knuffel te komen halen...
Of de man die een vriend van mij tegenkwam tijdens het uitlaten van zijn Tchouvac.
Man: "Goh, wat een mooie Schotse Collie heeft u daar zeg!"
Vriend: " Dank u, u bent trouwens de eerste die ziet dat het een Schotse Collie is."
Man: " Ja, maar ik heb best wel kijk op honden, al zeg ik het zelf."
Vriend: " Nou, dat blijkt! Weet je, er zijn zelfs mensen *Pffffrgh* die denken dat het een Tchouvac is!"
Man: " Nou, die hebben er dus duidelijk geen verstand van!"
Nou, je kon me opvegen toen hij me dat verhaal vertelde!

Whahaha, ik zie het tafereel al helemaal voor me.
Geweldig verhaal.
Re: Soms kom je mensen tegen met veel kennis van....
Geplaatst: 21 jun 2010 12:29
door Chicoahua
ja irritant is het soms, zeker als ze zeker weten wat voor kruising of ras het zou zijn, terwijl het eigelijk niet eens zo is.
Ik knik dan gewoon met ja en amen en laat ze lekker in de waan. zo had ik paar dagen terug iemand met een jr, die al heel gespannen naar chico keek, zag het aan zn lichaamshouding. ik hield chico kort en liep er langs (moest wel het was een smal straatje), dus die jr er gelijk boven op,die vrouw liep gewoon de lijn gaan. ik probeerde chico weg te trekken maar dat mens bleef nog staan ook! chico wist niet wat hij moest doen, dat is helemaal geen bijter. ik zei nog tegen dat mens dat ze haar hond kort moest houden en toch kon zien dat de jr niks van mijn hond moest weten maar dit was niet zo want hij was gewoon heel nieuwschierig, naja die discussie bah!
gister was ik heel blij met een man met kennis, we waren de caravan/voortent aan het opzetten, Nou al die stokken die niet gemerkt waren het leek wel een puzzel, we waren met zn 5en en kwamen er gewoon niet uit, nou daar kwam die beste meneer die zou het wel even uitleggen, in het begin irriteerde ik mij er lichtelijk aan want de stokken werden gewoon uit onze handen gehaald en hij vertelde wel even hoe je ze moest neerzetten want hij had zelf ook zon oude voortent gehad.
het leek wel een mierennest maar met zijn geduld en leiding stond dat ding wel na 2,5 uur!! Uiteindelijk was ik hem heeeel erg dankbaar, zonder hem zouden we er nu nog staan :d
Re: Soms kom je mensen tegen met veel kennis van....
Geplaatst: 22 jun 2010 10:37
door Mekkie
Heeel herkenbaar.. Wildvreemde mensen die je hond commando's gaan geven (ZIT, ZIT, ZIIIIIIIIIIIIIITTTTTTTT)om vervolgens op te merken dat ie slecht opgevoed is...
Fritz gaat er domweg vanuit dat als er hard geschreeuwd word het niet voor hem is, niet dat ie het vertikt om te luisteren, hij heeft gewoon niet door dat het een commando voor hem is...
Vervolgens hoef ik hem alleen maar aan te kijken en gaat ie zitten
Normaal gesproken heeft meneer het te druk om naar mij te luisteren maar op dit soort momenten snapt ie gelukkig dat ik het ECHT wil...

Re: Soms kom je mensen tegen met veel kennis van....
Geplaatst: 22 jun 2010 10:43
door Ilse met haar witte
Cash schreef:Joera schreef:Hahaha je moest eens weten hoevaak ik belachelijk aangekeken word omdat mijn rasechte Ridgeback geen ridge heeft. Je ziet die mensen gewoon denken dat ik belazerd ben en helemaal geen echte ridgeback heb. Dat moet vast een Viszla zijn

dat had ik met Chello.
Chello was nogal mislukt zeg maar; 1 slapoor en een overbeet.
Toen wij nog in de flat woonde liep er daar altijd een man die zelf ook een duitseherder had en die was er van overtuigd dat wij belazerd waren met Chello. Het bestond gewoon niet dat Chello rasecht was en een stambom had.
Die stamboom was gewoon vals volgens hem.


Re: Soms kom je mensen tegen met veel kennis van....
Geplaatst: 22 jun 2010 10:47
door Ilse met haar witte
Kijk eens! Zo ziet een labradoodle er dus uit !
Zo groo als een labrador en met krulletjes!
Re: Soms kom je mensen tegen met veel kennis van....
Geplaatst: 22 jun 2010 11:09
door Ilse met haar witte
Nanna schreef:Mekkie schreef:Heeel herkenbaar.. Wildvreemde mensen die je hond commando's gaan geven
Had ik van de week nog. Maar nu was ik de "commandogever".
Een meneer met een witte herderreu komt mij tegemoet op een bospad met aan beide kanten vrij dicht struikgewas.
Hoppa liep door dat struikgewas te snuffelen en die herder wilde dat wel es effe nader bekijken. Die meneer geeft dat beest zijn zin en laat de flex vieren, zódanig dat hij mij blokkeerde en ik geen stap meer verder kon.
Tsja, dan pak ik toch écht die hond bij de halsband en trek hem weer links van me om. Wegwezen. Ik wil graag doorlopen.
Hoe verzín je het trouwens om zoiets te doen. Ik haat sowieso al die flexriemen met hun vaak stupide eigenaars.
Wat ben jij een brutaal ding zeg :N:
Had je het niet eerst even netjes gevraagd?
Re: Soms kom je mensen tegen met veel kennis van....
Geplaatst: 22 jun 2010 11:25
door Budkes
Oh ja ontelbaar van dat soort verhalen.
De meest opvallende; Ik loop hard met Cento en mijn toenmalige Hollandse Herder Arrow. Zie in de verte een vrouw met een patsende Rottweiler reu, roep de beide jongens bij me en lijn ze aan. De Rottweiler komt op hoge poten, staart kaarsrecht omhoog, borstelend en grommend recht op ons af en ik dirigeer beide herders achter me. Rottweiler staat een halve meter voor me, al grommend en zich nog groter makend, waarop ik zeg, mevr. wilt u aub
nu uw hond bij u halen.
Zegt ze: "Nee,
jij moet ze los laten, dan gaat het namelijk altijd goed!"
Ja tuurlijk

.
haha zelfs mijn medehardlopende hondloze buuf was met stomheid geslagen over zoveel domheid.

Re: Soms kom je mensen tegen met veel kennis van....
Geplaatst: 22 jun 2010 11:30
door Mekkie
Nanna schreef:Mekkie schreef:Heeel herkenbaar.. Wildvreemde mensen die je hond commando's gaan geven
Had ik van de week nog. Maar nu was ik de "commandogever".
Een meneer met een witte herderreu komt mij tegemoet op een bospad met aan beide kanten vrij dicht struikgewas.
Hoppa liep door dat struikgewas te snuffelen en die herder wilde dat wel es effe nader bekijken. Die meneer geeft dat beest zijn zin en laat de flex vieren, zódanig dat hij mij blokkeerde en ik geen stap meer verder kon.
Tsja, dan pak ik toch écht die hond bij de halsband en trek hem weer links van me om. Wegwezen. Ik wil graag doorlopen.
Hoe verzín je het trouwens om zoiets te doen. Ik haat sowieso al die flexriemen met hun vaak stupide eigenaars.
Ow maar in dit geval had ik precies hetzelfde gedaan aangezien de hond in dit geval beter te corrigeren is dan de baas
Maar was niet wat ik bedoelde.. Een hond "corrigeren" die jou wel degelijk in de weg staat is wat anders dan een hond die op een verjaardag gewoon gezellig in het praat kringetje naast zijn baasje staat een commando toe tetteren...
Snap daarnaast niet zo goed waarom veel mensen met "verstand" van honden altijd pootjes willen van honden... T is geen circus dier...
Re: Soms kom je mensen tegen met veel kennis van....
Geplaatst: 22 jun 2010 11:31
door Budkes
Of mijn vroegere hondagressieve Boxer, die vocht met alle honden, reu of teef. Was zelf een reu. Had echter een nog uitgesprokener hekel aan Chowchow's (die fokte onze overburen) en aan zwarte honden.
Kom ik een man tegen met een zwarte chowchow teef. Ik had Haiko aan de lijn, vraag aan die mijnheer of hij zijn hond bij zich wil houden, want die van mij bijt. Hij: "Nee hoor, is niet nodig want die van mij is een teef en die van jou een reu, die doen elkaar niet wat." Nou mijnheer, deze wel die maakt dat niets uit. "Nee hoor, dat gaat altijd goed". Ja maar ik ken m ijn eigen hond het beste hou haar alstjeblieft nu vast. "Nee, ze doen elkaar echt niets"
Tsja en toen was het al te laat.

Re: Soms kom je mensen tegen met veel kennis van....
Geplaatst: 22 jun 2010 14:27
door ranetje
Tara schreef:Ach ja, een kennis van mijn man destijds, ze was helemaal gek op honden, had er nog nooit een gehad, maar wist in theorie alles.
Ze was een keer bij ons op visite, en ze vond mijn reu toch wel vreselijk dominant.
Hij stond namelijk met zijn voorpoten op mijn knieën, met zijn gezicht heel dicht bij het mijne, om even een dikke knuffel te komen halen...
Of de man die een vriend van mij tegenkwam tijdens het uitlaten van zijn Tchouvac.
Man: "Goh, wat een mooie Schotse Collie heeft u daar zeg!"
Vriend: " Dank u, u bent trouwens de eerste die ziet dat het een Schotse Collie is."
Man: " Ja, maar ik heb best wel kijk op honden, al zeg ik het zelf."
Vriend: " Nou, dat blijkt! Weet je, er zijn zelfs mensen *Pffffrgh* die denken dat het een Tchouvac is!"
Man: " Nou, die hebben er dus duidelijk geen verstand van!"
Nou, je kon me opvegen toen hij me dat verhaal vertelde!

Wat is een Tchouvac?
Ik heb de naam nooit gehoord.
Heb je daar een plaatje van?

Google geeft geen uitsluitsel
Re: Soms kom je mensen tegen met veel kennis van....
Geplaatst: 22 jun 2010 14:34
door Mekkie
Chouvac doet ie ook niet...
Re: Soms kom je mensen tegen met veel kennis van....
Geplaatst: 22 jun 2010 14:36
door stefanie
ranetje schreef:
Wat is een Tchouvac?
Ik heb de naam nooit gehoord.
Heb je daar een plaatje van?

Google geeft geen uitsluitsel
Misschien een Kuvasz?

Re: Soms kom je mensen tegen met veel kennis van....
Geplaatst: 22 jun 2010 14:39
door ranetje
stefanie schreef:ranetje schreef:
Wat is een Tchouvac?
Ik heb de naam nooit gehoord.
Heb je daar een plaatje van?

Google geeft geen uitsluitsel
Misschien een Kuvasz?

Zou kunnen, maar dat wordt, volgens mijn boeken, in Hongarije net zo geschreven als hier

Re: Soms kom je mensen tegen met veel kennis van....
Geplaatst: 22 jun 2010 14:41
door stefanie
ranetje schreef:stefanie schreef:ranetje schreef:
Wat is een Tchouvac?
Ik heb de naam nooit gehoord.
Heb je daar een plaatje van?

Google geeft geen uitsluitsel
Misschien een Kuvasz?

Zou kunnen, maar dat wordt in Hongarije net zo geschreven als hier

Misschien heeft Tara de naam verkeerd geschreven?