Ster topic:

Kijk je naar goedkopere alternatieven voor je hond nu alle de prijzen zo uit de bocht vliegen?
Ster topic! Klik hier om te reageren


Ben je nieuw en wil je een account maken? Klik hier!
Een (zeer) beknopte handleiding voor nieuwe leden vind je hier: Klik!
Het hondenforum team stelt zich hier voor: Klik!


Laatste wijziging 23-03-2022
Wil je deze forummededeling niet meer zien? klik dan rechtsboven in dit vak

Lyme of allergische reactie?

Medische vragen en opmerkingen over de hond, zowel regulier als alternatief.
(Raadpleeg bij twijfelgevallen altijd uw dierenarts!)

Moderator: moderatorteam

Gebruikersavatar
Suuz!
Zeer actief
Berichten: 12151
Lid geworden op: 06 jan 2004 15:52
Mijn ras(sen): Grand Basset Griffon Vendeen
Aantal honden: 3

Lyme of allergische reactie?

Ongelezen bericht door Suuz! »

Weet iemand dit, we hebben vanavond een teek bij Lune weggehaald, die er hooguit sinds vanmiddag kan zitten.
Vanmiddag namelijk naar het bos geweest. Gister ook, maar gister heb ik dr ook nog 's avonds geheel gecontroleerd en toen vond ik geen teken
die zich vastgezogen hadden.

Dit was een klein teekje, dus vermoed van vanmiddag meegenomen uit het bos, Caro heeft de teek verwijderd, en riep me om een rare plek te laten zien.
Ik moest gelijk aan lyme denken, maar weet het niet zeker. Heb even een paar foto's genomen. Je ziet in het midden heel duidelijk een witte plek van dr huid waar
de teek gezeten heeft, en daarom heen zit een hele dikke rode kring. Kan dit ook een allergische reactie zijn? Of toch maar morgen even aan de dierenarts laten zien?
En zo ja, als het lyme is, is daar dan wat aan te doen?

Even wat foto's om te laten zien wat ik bedoel.

Afbeelding

Afbeelding

Afbeelding

Alvast bedankt!
Often people say to me that grand bassets are not trainable and even think that they're not so smart. I think the grand basset makes most breeds look like they're brain dead
d'Artagnan, Pompidou & Lune.
~Suzanne~
Zeer actief
Berichten: 14006
Lid geworden op: 02 jul 2007 21:46

Re: Lyme of allergische reactie?

Ongelezen bericht door ~Suzanne~ »

Ik zie dit nog als een normale reaktie op een tekenbeet, maar als je twijfelt, dan even langs de DA zou ik zeggen. Als er kringen omheen komen ook trouwens.

Ik haal per dag denk ik 6 teken per hond weg ;-( en nu voor het eerst heeft 1 van de 3 een flinke bult... die hou ik ff in de gaten, maar ik ga niet meteen nu al naar de DA.. "hoort erbij" ..

Suzanne
Gebruikersavatar
Maeve
Zeer actief
Berichten: 28879
Lid geworden op: 03 mei 2008 22:37
Mijn ras(sen): Nova Scotia Duck Tolling Retriever
Aantal honden: 3
Locatie: Enschede
Contacteer:

Re: Lyme of allergische reactie?

Ongelezen bericht door Maeve »

Eng! Ik zou het sowieso aan de dierenarts laten zien en goed in de gaten houden! En misschien de datum opschrijven wanneer de teek is weggehaald. Lyme kan namelijk ook maanden later pas tot uiting komen. Dan heb je natuurlijk geen idee meer waar het van kwam.

Toen de DA dacht dat Nilo lyme had, had hij het over doxycycline voorschrijven. Als je er op tijd bij bent moet het dan goed genezen!
Tulp
Zeer actief
Berichten: 3148
Lid geworden op: 13 dec 2004 18:58
Mijn ras(sen): boerboel
Aantal honden: 0

Re: Lyme of allergische reactie?

Ongelezen bericht door Tulp »

Volgens mij krijgen mensen een AB-kuur bij een twijfelachtige tekenbeet, mss even navragen of dat bij honden ook zo is?
* * *
People say that money cannot buy you happiness..............
but you can buy a boerboel and that is pretty damn close
Maaike
Zeer actief
Berichten: 996
Lid geworden op: 22 apr 2002 08:44

Re: Lyme of allergische reactie?

Ongelezen bericht door Maaike »

Ik zou het gewoon even rustig afwachten en in de gaten houden. Mocht maandag die plek er nog zitten of groter zijn geworden, dan zou ik pas de DA bellen om advies.
Groetjes van mij en een poot van Casper
Afbeelding
**Ella**
shanty

Re: Lyme of allergische reactie?

Ongelezen bericht door shanty »

Ach wat een vreemde plek Suus.. Ik zou het even in de gaten houden wordt de kring groter toch maar even langs ome doc. En die teken allemaal maar afschieten
Gebruikersavatar
Rosita Compagner
Zeer actief
Berichten: 8402
Lid geworden op: 25 dec 2003 16:08
Mijn ras(sen): waterhonden
Locatie: Achterberg (Rhenen )
Contacteer:

Re: Lyme of allergische reactie?

Ongelezen bericht door Rosita Compagner »

De meeste honden zijn wel in aanraking geweest met Lyme maar hebben meestal geen symptomen. Voor mij ziet het eruit als een tekenbeet die wat hardhandig was, soort zuigzoen? :smile:

Wat de DA kan doen is in haar bloed reactie op Lyme testen en aan de hand daarvan AB voorschrijven. Gezien bovenstaande zou ik daar niet voor kiezen. Beetje een oogje ophouden en verder loopt het wel los, denk ik
Gebruikersavatar
Argos
Actief
Berichten: 126
Lid geworden op: 13 okt 2009 14:38
Mijn ras(sen): Kuvasz
Locatie: Halle (DE)

Re: Lyme of allergische reactie?

Ongelezen bericht door Argos »

Ik ben toevallig twee weken geleden met Argos bij de dierenarts geweest met exact hetzelfde uitziende plekken, en volgens de dierenarts waren het alergische reacties op teken, die kunnen gaan ontsteken als ze er veel aanzitten.

Argos had een van de plekken in zijn lies en die had hij helemaal kapot gelikt. Hij heeft hierna een week met een kap om gelopen en toen was de plek weg.

Ik ben nu erg alert op deze plekken en op teken natuurlijk, en als hij weer zo'n plek heeft behandel ik die meteen met calendulan wondspray. Dit bevorderde de genezing volgens de dierenarts en inderdaad is de plek dan met twee dagen weg.

Daarnaast geeft ik hem nu twee keer in de week een halve teen knoflook door zijn voer om te voorkomen dat de teken zich vastbijten.
Hier zijn we nog maar net mee bezig, dus ik weet nog niet of dit werkt.
jacq1970
Zeer actief
Berichten: 14721
Lid geworden op: 15 feb 2005 18:04
Aantal honden: 1
Locatie: Baasje Bowie
Contacteer:

Re: Lyme of allergische reactie?

Ongelezen bericht door jacq1970 »

k zou toch even langs de da gaan.. vind het een nare plek... en lyme zit je echt niet op tewachten....
Afbeelding
Plaats reactie

Terug naar “Medisch”