Pagina 1 van 1
Concour Hippique (Graag tips ;))
Geplaatst: 15 mei 2010 16:16
door DogDalton
Vandaag even wat foto's gemaakt van het springen en dressuur. Ik heb mijn camera handmatig ingesteld (voor het eerst :N: ) en het is toch wel vrij moeilijk pff ha ha. Zouden jullie wat tips willen geven want heb veel foto's onscherp helaas. Ook een aantal die redelijk gelukt zijn al zeg ik het zelf
1.
http://s22.photobucket.com/albums/b346/ ... G_2053.jpg
2.
http://s22.photobucket.com/albums/b346/ ... G_2051.jpg
3.
http://s22.photobucket.com/albums/b346/ ... _2072.jpg]
En een aantal onscherpe,wel jammer want vindt ze op zich wel mooi
4.
http://s22.photobucket.com/albums/b346/ ... G_2048.jpg
Wat heb ik bij deze foto niet goed gedaan?
Re: Concour Hippique (Graag tips ;))
Geplaatst: 15 mei 2010 16:20
door Inge2104
Ik zie niks???

Re: Concour Hippique (Graag tips ;))
Geplaatst: 15 mei 2010 16:20
door DogDalton
ik ook niet,wat raar

Re: Concour Hippique (Graag tips ;))
Geplaatst: 15 mei 2010 16:24
door DogDalton
Ik heb ze bij Photobucket staan,misschien werkt ie niet?
Re: Concour Hippique (Graag tips ;))
Geplaatst: 15 mei 2010 16:29
door Elly*
Met rechtermuisknop, afbeelding bekijken, zie ik ze wel.
bij de laatste lijkt er scherpgesteld op de achtergrond.
Heb je alle focuspunten ingesteld? Ik fotografeer vaak met alleen het middelste focuspunt actief, dan richt ik dan op het deel van het onderwerp dat scherp moet zijn. het nadeel is dan, dat dit precies midden in je foto is, maar met een beetje ruimte om het onderwerp, kan ik dan wat wegsnijden voor een mooie compositie.
en welke manier van scherpstellen heb je gekozen: one shot of Ai-Servo?
Je zegt dat je handmatig hebt scherpgesteld. had je de camera op sluitertijdvoorkeuze? met ISO 400 had je nog wat sneller kunnen fotograferen. ISO 400 heeft meestal nog een acceptabele ruis.
volgens mij heb je niet de goede link gekozen. heb je die uit de adresbalk?
Je moet links even kijken naar de tags en de IMG delecteren en hier plaatsen, of komt het omdat we anders inmoeten loggen?
Re: Concour Hippique (Graag tips ;))
Geplaatst: 15 mei 2010 17:16
door DogDalton
Hij stond Oneshot,dat moet dus Al servo zijn begrijp ik? Hoe je op alle focuspunten insteld weet ik niet,of doet de camera dat zelf?
Sluitertijd was bij de meeste 1/250 en iso 100 geloof ik.
Ik zal straks nog even kijken of ik ze nu wel goedkrijg hier,ben het niet meer gewend om foto's te posten hier :N:

Re: Concour Hippique (Graag tips ;))
Geplaatst: 15 mei 2010 17:30
door Elly*
focuspunten kun je zelf instellen, of allemaal, of alleen het rechter/linker/onder/boven punt.
Het staat wel in de handleiding: De AF- en transportmodi selecteren (zo heet dat bij mijn type) Daar staat ook hoe je van Oneshot naar Ai-Servo kunt gaan.
bij een paar foto's zie ik sluitertijden van 1/400 s en ISO 200. bij ISO 200 had je een nog snellere sluitertijd gehad.