Pagina 1 van 1

Elektra (ideeen gevraagd)

Geplaatst: 07 apr 2010 21:33
door Brigitte
Elektra is vanmorgen verlost van een tumor. Hij zat op een hele vervelende plek en ze kan dus geen halsband en geen tuig om :ugh: nu is dat op zich niet zo'n punt want ze kan makkelijk los lopen, luistert erg goed alleen als ze los loopt dan is het weer lang leve de lol :N:

Ze zit er steeds aan, een kap is geen optie vanwege de plek van de wond, haar operatiepakje heb ik al geprobeerd maar die zit dus net op de wond. Iemand mss een idee wat ik erop of erom kan doen, ik ben even ideeloos op het moment :oeps:

Afbeelding

Re: Elektra (ideeen gevraagd)

Geplaatst: 07 apr 2010 21:39
door Fin
Ik schrik er even van dat Slekkie een gezwel heeft gehad!

Even checken met je dierenarts... maar zijn vloeibare pleisters misschien een optie:

http://solutions.3mnederland.nl/wps/por ... otTherapy/

Als ze dan onverhoopt toch een keer erbij kan komen dan is de wond toch nog wat beschermd. En met die vloeibare pleisters erop zou ik dan een sjaal erom heenknopen. Probeer haar ook zoveel mogelijk af te leiden van het likken met kauwstaafjes e.d.

Beterschap met de patiƫnt (jouw dierenarts is zeker heel blij met je... :tongue: )

Re: Elektra (ideeen gevraagd)

Geplaatst: 07 apr 2010 21:40
door Wilm@
Is tijdens het uitlaten een Gentle Leader een optie of is dat je vraag niet?

Wil je weten hoe je dit moet verzorgen of hoe je haar moet uitlaten met een halsband om?

Re: Elektra (ideeen gevraagd)

Geplaatst: 07 apr 2010 21:42
door Tiny
Dat is zeker een vervelende plek :( Wanneer krijg je de uitslag? Geef je meisje maar een dikke knuffel.

Re: Elektra (ideeen gevraagd)

Geplaatst: 07 apr 2010 21:52
door jacq1970
zo he dat is idd een hele nare en vervelende plek , geen tips maar ik hoop dat het snel en goed geneest..en dat ze er een beetje af wil blijven!

Re: Elektra (ideeen gevraagd)

Geplaatst: 07 apr 2010 21:54
door Triplefox
Fixomull, dat ademt kan je in principe 1x per dag verschonen, daar kan je een gaasje onder doen.... maar dan ben je haar wel iedere keer aan het harsen... misschien met een tondeuse eerst wat meer haar weghalen?
Ik weet het.. niet mooi wel effectief dat spul plakt als de nete helaas zelf ook wel eens moeten gebruiken... :evil:

Re: Elektra (ideeen gevraagd)

Geplaatst: 07 apr 2010 21:57
door Wilm@
Afdichten met een vloeibaar product wil ik je graag afraden. Elke wond die na de operatiekamer in contact is gekomen met 'de buitenwereld' heeft bacillen. Het afdichten beangstigd mij een beetje omdat niet in te schatten is hoe gesloten dit afdichten is. Je bent al met Elektra in je huis, over straat of in je auto geweest. Nu de boel afsluiten is erg onverstandig. Zowel de vloeibare als de spray, totdat je zeker weet dat je het mag gebruiken. Het nadeel is namelijk dat het eraf moet slijten en je het niet kunt verwijderen wanneer jij dat wilt. Stel dat Elektra ondertussen een ontsteking krijgt? Neem morgen even contact op met je DA.
Ondertussen een gaasje erop doen en een verbandje omheen rollen. Kijk in de rol als je het verband aanbrengt. Heb je een nekband wat gebruikt wordt als je een whiplash hebt? Misschien kun je dit tijdelijk gebruiken? Eerst gaasje, dan verband en dan de nekband? Mis ik nou 1 of 2 hechtingsdraadjes of is de foto niet goed genomen?

Re: Elektra (ideeen gevraagd)

Geplaatst: 07 apr 2010 22:08
door cybert2
Een beetje verdunde teatree om de wond heen? Dat ruikt behoorlijk smerig voor ze, misschien dat ze er dan wel afblijft..

Re: Elektra (ideeen gevraagd)

Geplaatst: 07 apr 2010 22:43
door StormenRoxy
een boven been uit een legging knippen en die er om doen mss..

Re: Elektra (ideeen gevraagd)

Geplaatst: 07 apr 2010 22:51
door Caro.
Agos, arme meid :(
Zeg, ik hoop toch dat het geen kwaadaardige tumor was?? :eek:

Overigens lijkt me dit op een plek zitten, waar ze niet met haar bekkie en voorpoten bij kan komen.
Het gaat dus alleen op d'r achterpoten waarmee ze het open kan halen (als ik het goed zie tenminste).
Dus ik zou haar sokken of schoentjes aantrekken zodat ze het niet met haar nagels open kan halen.

Veel sterkte en beterschap voor je meisje gewenst :knuffel1:

Re: Elektra (ideeen gevraagd)

Geplaatst: 07 apr 2010 23:29
door sirene
Misschien een halterhempje verkeerd om aan en dan evt. van T'shirt stof nog een sjaal eroverheen ?
De sokjes van Caro lijken me ook een goed plan!

Re: Elektra (ideeen gevraagd)

Geplaatst: 08 apr 2010 00:28
door Jaap*
Ach die stumper :(
Het lijkt mij vooral lastig als je er geen oog op hebt. Ik zit te denken over iets wat om de nek heen kan, als een soort hele brede halsband. Maarja, het moet ook niet afsluiten denk ik.
Lastig hoor :denken:
In ieder geval beterschap voor de patient :ok:

Re: Elektra (ideeen gevraagd)

Geplaatst: 08 apr 2010 08:09
door chrico
Oh fijn de plek ja. Ehm ehm ketting strak tot net achter haar oren en vastzetten met een sleutelring?

Re: Elektra (ideeen gevraagd)

Geplaatst: 08 apr 2010 08:37
door doggy
Beterschap voor Elektra. :roos:

Re: Elektra (ideeen gevraagd)

Geplaatst: 08 apr 2010 08:48
door Paxi
Rare oplossing misschien, maar ik heb bij een grote nekwond van mijn vorige hond een maandverband gebruikt, lekker groot en makkelijk te verwisselen (was een tip van de dierenarts). Plakt ook niet aan de wond, daar hij bedoelt is om nat te worden :tongue:
Vastgezet met schilderstape, blijft goed aan de haren zitten, maar gaat er ook makkelijk weer af. Later was een inlegkruisje genoeg...

Re: Elektra (ideeen gevraagd)

Geplaatst: 08 apr 2010 10:20
door Brigitte
Bedankt voor de tips, ik heb ze opgeschreven dan kan ik even wat proberen. Met uitlaten heb ik nu idd een halti als optie gekregen, ik heb zelf een tuigje van Hurrta voor haar maar ook die raakt de wond. Als ze moeilijk met de halti gaat doen kan ik idd een slip vastzetten, die kan ik morgen op mijn werk wel even pakken want Elektra loopt nooit aan een slip das een braaf meisje :mrgreen:

de wond moet wel ademen idd maar het is vnl als ik er even geen zicht op heb, ze heeft nu op bed geslapen en dan zit ze er niet aan maar morgen moet ik een paar uurtjes werken en dan gaat ze gewoon mee achter de bali maar ja ik loop continu heen en weer en mijn collega's letten ook wel op maar goed ze doen het vaak net als je net ff weg bent, die van mij dan wel :roll: :mrgreen:

Re: Elektra (ideeen gevraagd)

Geplaatst: 08 apr 2010 10:28
door Jaap*
Ik weet het ook niet hoor, maar ik zou er zwaar over denken om een brede nekband (zodat die niet zo ver kan schuiven dat de wond zichtbaar wordt) uit een emmer ofzo te snijden, en die even om te doen als ze even uit zicht is. Desnoods met een windsel er onder.
Misschien kun je een paar gaatjes in de overlap prikken en daar een paar platte schroefjes doorheen steken zodat de band ruim genoeg blijft?
Of ben ik dan te boerig bezig :19: :mrgreen:

Re: Elektra (ideeen gevraagd)

Geplaatst: 08 apr 2010 11:19
door cloris
Bij Fangio is, toen hij 6 maanden was, ook een bultje weggehaald op precies dezelfde plaats als hij Elektra, ik heb gewoon een ketting gebruikt en een halti. Alleen heeft hij toen ik hem even alleen had gelaten de boel opengekrabt en moest Vestjens (jou wel bekend :lol1: ) de boel weer opnieuw bij elkaar plakken.
Verder deed ik maar een soort sjaal om als ik even weg moest.

Re: Elektra (ideeen gevraagd)

Geplaatst: 08 apr 2010 18:07
door Brigitte
Betere foto waar het zit,

Afbeelding

Toen ik vanmiddag thuis kwam kwam ze zo aanlopen :D
had mijn vriendin gedaan :mrgreen:

Afbeelding

Vooralsnog werkt het wel, ze kan er niet met haar vieze poten aanzitten en het plakt niet vast omdat het er meer voor hangt zeg maar.

Re: Elektra (ideeen gevraagd)

Geplaatst: 08 apr 2010 18:10
door fenneke
nu zie ik pas waar het zit :oeps:

kon er bij die andere foto niet uitkomen :8):

Re: Elektra (ideeen gevraagd)

Geplaatst: 08 apr 2010 18:24
door chrico
:smile: wat stom, ik dacht dat het boven haar schouder zat dus in haar hals en dat je daarom geen halsband omkon :oohja: :oohja:

Re: Elektra (ideeen gevraagd)

Geplaatst: 08 apr 2010 20:11
door Brigitte
Ja sorry foto was ook niet duidelijk :ugh: ik hield daar haar kop omhoog :wink:

Re: Elektra (ideeen gevraagd)

Geplaatst: 12 apr 2010 11:42
door cloris
Brigitte schreef:Betere foto waar het zit,

Afbeelding

Toen ik vanmiddag thuis kwam kwam ze zo aanlopen :D
had mijn vriendin gedaan :mrgreen:

Afbeelding

Vooralsnog werkt het wel, ze kan er niet met haar vieze poten aanzitten en het plakt niet vast omdat het er meer voor hangt zeg maar.
Nou dat bedoelde ik precies, alleen gebruikte ik een theedoek omdat de rest niet paste :lol1:

Re: Elektra (ideeen gevraagd)

Geplaatst: 12 apr 2010 13:37
door melly
je kan mss een mooncollar proberen of zou die er dan net tegen komen ?

Re: Elektra (ideeen gevraagd)

Geplaatst: 12 apr 2010 16:45
door Femmel
Bij Joy is vorig jaar augustus een tumor op dezelfde plek weggehaald maar dan bovenop haar nek. Inderdaad ellende omdat halsband en tuig niet aan konden. Uiteindelijk hebben we het tuig zo groot gemaakt dat beide banden tussen voor en achterpoten om haar buik konden en de wond dus vrij bleef. Het zag er niet uit, maar werkte wel. :ok:

Re: Elektra (ideeen gevraagd)

Geplaatst: 12 apr 2010 17:31
door L@nghaar
fenneke schreef:nu zie ik pas waar het zit :oeps:

kon er bij die andere foto niet uitkomen :8):
Hier hetzelfde.

Maar die zakdoek is toch een prima oplossing?