Pagina 1 van 1

Nu weet ik het zeker...

Geplaatst: 21 mar 2010 21:35
door Brindlecardi
..Ik weet nu gewoon zeker dat er gewoon bij de geboorte van Ben, verkeerde software is geïnstalleerd in die hersens van hem.

En wel omdat meneer wel zo'n verdomd slechte neus heeft. Hij ruikt echt zoveel dingen niet die gewoon heel dichtbij hem zijn. Vanmiddag lag er een varkensoor op nog geen meter van z'n neus vandaan, en hij rook het niet. Ook katten buiten, waar hij normaal altijd naar kijkt als ie ze ziet, die ruikt hij niet. Dingen in huis zoals speelgoed vind ie zelden door z'n neus. Gisteren liep ik nog langs een dode vogel, die normaal echt z'n aandacht zou moeten trekken, en hij loopt er zo langs.

Ik vind het maar bizar, een retriever met zo'n slechte neus. Anderzijds is het overigens wel in m'n voordeel :mrgreen:

Re: Nu weet ik het zeker...

Geplaatst: 21 mar 2010 21:44
door Maeve
Oh hier ook een Retriever die amper wat met zn neus doet hoor. Hij gebruikt alleen zn zicht. Erg handig ook, als hij iets moet zoeken :lol1:

Re: Nu weet ik het zeker...

Geplaatst: 21 mar 2010 21:58
door Machie
Dat gebrek aan neus is dan bij de mijne extra ingeplant denk ik.. Die ruikt namelijk alles en loopt altijd met zijn neus over de grond..

Re: Nu weet ik het zeker...

Geplaatst: 21 mar 2010 22:06
door eee
misschien is ie chronisch verkouden :mrgreen:

of het boeit hem allemaal niet.. als je zegt dat ie een vogel normaal gesproken wel interessant vindt, kan ie het dus wel

Re: Nu weet ik het zeker...

Geplaatst: 21 mar 2010 22:18
door Brindlecardi
Nanna schreef:Misschien ruikt hij het allemaal wel maar interesseert het hem niet ;-)
Ben is zo nieuwsgierig en alert als de neten. Dus ik geloof niet dat het hem niet interesseert. Daarnaast doet ie een moord voor een varkensoor, als ie 'm ruikt dan :mrgreen: Overigens heeft ie loopse teven ook altijd pas heel laat, of helemaal niet door.

Re: Nu weet ik het zeker...

Geplaatst: 22 mar 2010 00:30
door sjaak-k
De neus van max is meestal uitgeschakeld. Als ik zn ogen dicht doe en een vleesreepje voor zn neus houd... Gebeurd er niks :ugh:. Tik ik er even tegenaan, dan begint hij te ruiken en ben ik mn vingers ook bijna kwijt.

Re: Nu weet ik het zeker...

Geplaatst: 22 mar 2010 08:27
door mim
Ha ha, mss nieuwe software bestellen!

Re: Nu weet ik het zeker...

Geplaatst: 22 mar 2010 08:31
door freskin
:oohja: Dat is het......je bent vergeten om het knopje op "aan" te zetten! Kijk nog even in de gebruiksaanwijzing! :F: :smile:

Maar alle gekheid op een stokje: niet iedere hond heeft een goed ontwikkeld reukorgaan. Misschien is deze bij Ben niet goed ontwikkeld of gestimuleerd, vroeger. Maar hij heeft er in ieder geval niet veel last van :wink:

Re: Nu weet ik het zeker...

Geplaatst: 22 mar 2010 12:55
door Sjoera
Kun je hem niet stimuleren om zijn neus te gaan gebruiken?
Bij Taiko doe ik wel eens het volgende spelletje: pak 3 plastic bekers, doe onder 1 van ze een brokje (of iets lekkers), even de bekers om elkaar heen laten draaien, en laat hem maar zoeken onder welke beker de traktatie zit.

Re: Nu weet ik het zeker...

Geplaatst: 22 mar 2010 12:56
door Tamara.
Sommige honden vertrouwen in eerste instantie op hun ogen, of zijn daarmee aan het werk, dan dat ze met hun neus bezig zijn. Bowie is er ook zo een.