Pagina 1 van 1
Grrrrrras
Geplaatst: 02 feb 2010 23:15
door eee
Als ik Micky door het park uitlaat loopt ze bijna altijd los. Meestal gaat dit goed, maar de laatste tijd is er 1 plek waar ze gras loopt te eten. Ze luistert dan echt NIET meer en raakt ook haar balletje kwijt. ik loop uiteindelijk maar naar haar toe tot op kleine afstand en dan straf ik haar met mn stem af en mocht ze dan eens komen, prijs ik haar de hemel in. maar soms smeert ze hem dan alsnog, en dan word ik wel echt gek. ook als ik lekkere dingen bij me heb luistert ze niet. op andere plekken is ze als ik zoiets lekker meeheb niet met meer bij me weg te krijgen, maar op dit plekje. ik snap toch niet dat dat gras daar zo speciaal is. heeft iemand hier ervaring mee of heeft iemand suggesties? ik weet het niet zo meer.. grrr

Re: Grrrrrras
Geplaatst: 02 feb 2010 23:54
door yamie
voorlopig even aanlijnen als je langs dit plekje moet, hoef je ook niet boos te worden

Re: Grrrrrras
Geplaatst: 02 feb 2010 23:56
door Job
honden rennen altijd zo blij af op baasjes die geïrriteerd zijn en ze gaan straffen......

Re: Grrrrrras
Geplaatst: 03 feb 2010 00:17
door Marjoleine
Er zijn verschillende soorten gras, dus het kan prima dat er een soort groeit dat ze lekker vindt.
Buiten dat: wat maak je je nou toch druk?
Loop gewoon door. Pak het balletje op en loop door.
Negeer dat eten.
Moet jij eens kijken hoe snel ze meekomt
Je kunt ook blijven roepen tegen haar.
Dan komt ze natuurlijk niet, want ze weet toch precies waar je bent met al die herrie die je produceert

Re: Grrrrrras
Geplaatst: 03 feb 2010 00:36
door ranetje
Marjoleine schreef:Er zijn verschillende soorten gras, dus het kan prima dat er een soort groeit dat ze lekker vindt.
Buiten dat: wat maak je je nou toch druk?
Loop gewoon door. Pak het balletje op en loop door.
Negeer dat eten.
Moet jij eens kijken hoe snel ze meekomt
Je kunt ook blijven roepen tegen haar.
Dan komt ze natuurlijk niet, want ze weet toch precies waar je bent met al die herrie die je produceert

En bovendien weet ze dan zeker dat jouw roepen betekent dat ze gras moet eten.
Associatieleren wordt dat wel eens genoemd. (activiteit en woord horen bij elkaar)
Je kunt inderdaad gewoon doorlopen, of je lijnt haar even aan en loopt VROLIJK samen met haar verder voor je haar weer loslaat.
"Punten" proberen te scoren levert meestal het tegendeel op

Re: Grrrrrras
Geplaatst: 03 feb 2010 00:37
door Marjoleine
ranetje schreef:"Punten" proberen te scoren levert meestal het tegendeel op

En bovendien lopen ze altijd harder dan jij

Re: Grrrrrras
Geplaatst: 03 feb 2010 00:56
door ranetje
Marjoleine schreef:ranetje schreef:"Punten" proberen te scoren levert meestal het tegendeel op

En bovendien lopen ze altijd harder dan jij

Absoluut

Re: Grrrrrras
Geplaatst: 03 feb 2010 16:58
door eee
even voorde duidelijkheid: zodra ze in mijn richting begint te lopen begin ik al blij te doen tegen haar, en steeds meer. dus ik doe zeer zeker niet boos tegen haar als ze bij me komt, ik ken het principe van conditioneren prima. ook roep ik niet ''hier'' als ik zeker weet dat ze niet komt, dan ontkracht ik het commando alleen maar. maar het punt is, ze blijft daar echt hangen, ook al loop ik verder. en ik snap wel dat ze het lekker vind, maar ik dacht.. ja ik weet niet. ik zal dr daar wel vast houden voorlopig..
