Pagina 1 van 1

spoed bij de dierenarts en wachten

Geplaatst: 20 dec 2009 13:24
door AnneMarie
Als waar ik woon iets is met je hond in het weekend moet je zo'n 27 km reizen om terecht te kunnen.
Dat kan erg lastig zijn.
Tegelijkertijd, als je zelf naar de eerste hulp moet of op een ambulance moet wachten, duurt het ook wel 10-15 minuten en bij de eerste hulp duurt het vaak wel een uur voordat je daadwerkelijk geholpen wordt.

Wat vinden jullie, hoe snel moet je terecht kunnen?

En wat is spoed? Ik denk dan aan een ongeluk of hevige pijn die plots opkomt.

Re: spoed bij de dierenarts en wachten

Geplaatst: 20 dec 2009 13:28
door iones
Je kunt beter dier zijn dan mens, want als er op zondag of buiten werktijden iets met je is, dan heb je een probleem. Op de huisartsenpost wordt je afgescheept maar een dierenarts is nog wel te krijgen en die neemt je een stuk serieuzer.

Re: spoed bij de dierenarts en wachten

Geplaatst: 20 dec 2009 13:34
door ChantalBos
Ik heb gelukkig een da die altijd paraat staat. Heb zelfs haar privénummer.
En anders is de spoedkliniek in A'dam voor mij nog een optie.

Re: spoed bij de dierenarts en wachten

Geplaatst: 20 dec 2009 14:07
door ladybird
Als er spoed is, kunnen wij met 15 min bij onze da terecht. Zowel op de praktijk als bij haar boerderij, waar ze ook een kleine praktijk heeft. :wink:

Re: spoed bij de dierenarts en wachten

Geplaatst: 20 dec 2009 16:15
door samantha!
Onze DA is ook altijd bereikbaar, erg fijn!

Re: spoed bij de dierenarts en wachten

Geplaatst: 20 dec 2009 16:36
door petra/jacky
Bij ons in almere is het ook goed geregeld.
Onze dieren arts is er door de weeks altijd tot een bepaald uur in de avond.
Als de praktijk dicht is dan schakelt ze de telefoon over naar de spoed lijn en wordt je doorverbonden met de dienstdoende dierenarts in almere.
En wij hebben hier zoveel praktijken dat je er altijd wel snel bent.

Ja wat dat betreft mogen wij niet mopperen hier.

Re: spoed bij de dierenarts en wachten

Geplaatst: 20 dec 2009 16:47
door gyanty
Hier ook goed geregeld hoor. De dierenartsen in Drachten draaien wisseldiensten, dus ik heb altijd een dierenarts op 15 minuten afstand(per auto). We hebben 1 van de dierenartsen 's nachts(zondagnacht nogwel) een keer met spoed nodig gehad, toen Kay als 12 weken oude pup ineens doodziek werd (ik kon alleen nog een slikreflex voelen als ik mjn vinger in zijn keel stak, verder geen teken van leven, hartslag en ademhaling waren nauwelijk waarneembaar) We belden ze uit bed en we waren tegelijk bij de praktijk. En ze hebben Kay's leven gered en zelfs dat was echt maar kantje boord. Dus tja nee dat probleem heb ik hier niet echt. We hebben 2 grotere dierenklinieken in Drachten, die volgens mij allebij altijd wel bijna bereikbaar zijn.

Ook de gewone menselijk zorg is hier redelijk geregeld. Ik heb nog nooit problemen gehad bij dokterswacht of de seh of het krijgen van ambulance (ben een keer op zaterdagavond van mijn paard gevallen, de dokterswacht duurde even voor ze ter plekke ware, de ambulance was er met 15 minuten hoor, ook in ziekenhuis werden meteen rugfoto's gemaakt e.d.) Nee ik heb eigenlijk geen problemen met het krijgen van zorg hier in de buurt!

Re: spoed bij de dierenarts en wachten

Geplaatst: 20 dec 2009 16:55
door JML
Mijn dierenarts zit ook best ver weg, maar dat is mijn eigen keuze. Hij is wel dag en nacht bereikbaar en heeft vrijwel altijd dienst.
Als hij op vakantie is, dan zorg ik voor het paard, dus dat is dan ook geen verrassing.
Voor bloedspoed heb ik lokaal ook goede contacten met de dierenartsen, dus ik maak me geen zorgen.

Re: spoed bij de dierenarts en wachten

Geplaatst: 20 dec 2009 16:56
door Maeve
Toen Nilo gebeten was ben ik gelijk naar de dierenarts gereden, zondr afspraak. En we werden gelijk geholpen. Maar heb inderdaad zelf wel eens een uur bij de EHBO gezeten met een gekneusde arm :ugh:

Re: spoed bij de dierenarts en wachten

Geplaatst: 20 dec 2009 17:01
door gyanty
Maeve schreef:Toen Nilo gebeten was ben ik gelijk naar de dierenarts gereden, zondr afspraak. En we werden gelijk geholpen. Maar heb inderdaad zelf wel eens een uur bij de EHBO gezeten met een gekneusde arm :ugh:
Tja hoe spoed is een kneuzing? :U: Spoed vind ik pas bij levensbedreigende de situaties als slagaderlijke of grote bloedende wonden(of mogelijke inwendige bloedingen of kanzen op verlammingen waarbij snel ingrijpen noodzakelijk is voor mogelijk herstel) of een ademhalingsproblematiek of hartproblematiek......

Re: spoed bij de dierenarts en wachten

Geplaatst: 20 dec 2009 17:11
door duitse herder
Mijn eigen DA is helaas niet in het weekend en avond te bereiken. Daarvoor ga ik naar de dierenziekenhuis in Amsterdam. Ik ga ook in weekend naar mijn DA op werk.
Andere DA in dorp wil niet in weekenden dat je langskomt omdat je geen klant bent. Toen Nanni 41 graden koorts had kreeg ik zelfs te horen dat ze vast wel tot volgende ochtend zou redden :devil:

Re: spoed bij de dierenarts en wachten

Geplaatst: 20 dec 2009 17:15
door Maeve
gyanty schreef:
Maeve schreef:Toen Nilo gebeten was ben ik gelijk naar de dierenarts gereden, zondr afspraak. En we werden gelijk geholpen. Maar heb inderdaad zelf wel eens een uur bij de EHBO gezeten met een gekneusde arm :ugh:
Tja hoe spoed is een kneuzing? :U: Spoed vind ik pas bij levensbedreigende de situaties als slagaderlijke of grote bloedende wonden(of mogelijke inwendige bloedingen of kanzen op verlammingen waarbij snel ingrijpen noodzakelijk is voor mogelijk herstel) of een ademhalingsproblematiek of hartproblematiek......
Nou, het deed wel enorm pijn dus dan wil ik graag weten wat er aan de hand is :mrgreen: Het stomme is dat ik 3 keer een gekneusde arm heb gehad en twee keer heb ik zolang moeten wachten bij de EHBO dat de meeste pijn weer weg was. Terwijl ik die middag echt heel veel pijn had. En dan krijg je te horen dat je je aan stelt dus, want het doet toch niet zo'n pijn :mann: De derde keer dus maar gewoon thuis gebleven..

Re: spoed bij de dierenarts en wachten

Geplaatst: 20 dec 2009 17:26
door Jeannettebo
mijn dierenarts is 24/7 bereikbaar en is 2 minuten rijden voor mij.

Wat betreft de eerste hulp bij een ziekenhuis kan het iddzijn dat je lang moet wachten. vaak komt het dan doordat er wat ernstigere gevallen eerder naar binnen moeten.
Een beroerte/hartinfarct oid is toch iets levensbedreigender dan een gebroken arm.
Tenzij hij er dusdanig naast staat dat de bloedvoorzienng is afgesneden, maar ook dan mag je direct naar binnen

Re: spoed bij de dierenarts en wachten

Geplaatst: 20 dec 2009 17:33
door Marie-Josée
Bij spoed vind ik 15 minuten redelijk.Ik kies mijn dierenarts daar op uit.Helaas heb ik twee keer een spoedgeval in het weekend gehad en moest toen over onbekende landweggetjes mijjn weg naar een da vinden.Bij Bruno's maagtorsie was het ook nog eens donker en mistig.Daar ga je dan, met een kermende hond in de auto.Ik hoop die nachtmerrie nooit meer mee te maken.

Re: spoed bij de dierenarts en wachten

Geplaatst: 20 dec 2009 21:05
door Neeltje
Mijn dierenarts zit in een groep van dierenartsen van Eindhoven e.o. Buiten kantooruren kun je gewoon je eigen dierenarts bellen en krijg je te horen welke 2 dierenartsen er dienst hebben.

En nog even over de huisartsenpost, daar word je echt niet afgescheept als je met echt iets dringends belt. Het is dat er veel mensen onnodig naar de huisartsenpost gaan, dat ze inderdaad de hemd van je lijf vragen. Want ze zijn er alleen voor dingen die niet kunnen wachten totdat je eigen huisarts er weer is.

Re: spoed bij de dierenarts en wachten

Geplaatst: 20 dec 2009 22:55
door jip007
mijn DA is ook altijd berijkbaar , mocht het een keer niet zo zijn , hebben we nog een reserve DA die ook altijd berijkbaar is.

Re: spoed bij de dierenarts en wachten

Geplaatst: 20 dec 2009 23:13
door Marjoleine
Alles bereikbaar hier, buiten de vaste tijden is er telefonisch altijd iemand bereikbaar.
Dat geldt overigens ook voor de huisarts hier.

Alleen het ziekenhuis zit verder weg, maar op zich kan er veel hier gelukkig.

Re: spoed bij de dierenarts en wachten

Geplaatst: 21 dec 2009 02:29
door gizmo
Is mijn da er niet dat kan is er altijd het dierenziekenhuis hier in Groningen
Maar met spoed is mijn da altijd zelf haar warme bed uitgekomen
Een keer was onze kat vergiftigd en ze heeft goed er resoluut gehandeld heeft er 2 dagen moeten blijven

Re: spoed bij de dierenarts en wachten

Geplaatst: 21 dec 2009 22:03
door Ceseman
Onze dierenarts is 24 per dag bereikbaar, 7 dagen in de week.
Het is een praktijk van 4 dierenartsen en ze kennen de honden (en de katten) allemaal.
Ik heb zelfs een keer midden in de nacht gebeld vanuit Frankrijk omdat de hond Babesiose had opgelopen en de véterinair in Frankrijk geen tijd had. Ideaal zo'n dierenarts. :ok:

Re: spoed bij de dierenarts en wachten

Geplaatst: 24 dec 2009 00:05
door *Evie*
gyanty schreef:Hier ook goed geregeld hoor. De dierenartsen in Drachten draaien wisseldiensten, dus ik heb altijd een dierenarts op 15 minuten afstand(per auto). We hebben 1 van de dierenartsen 's nachts(zondagnacht nogwel) een keer met spoed nodig gehad, toen Kay als 12 weken oude pup ineens doodziek werd (ik kon alleen nog een slikreflex voelen als ik mjn vinger in zijn keel stak, verder geen teken van leven, hartslag en ademhaling waren nauwelijk waarneembaar) We belden ze uit bed en we waren tegelijk bij de praktijk. En ze hebben Kay's leven gered en zelfs dat was echt maar kantje boord. Dus tja nee dat probleem heb ik hier niet echt. We hebben 2 grotere dierenklinieken in Drachten, die volgens mij allebij altijd wel bijna bereikbaar zijn.

Ook de gewone menselijk zorg is hier redelijk geregeld. Ik heb nog nooit problemen gehad bij dokterswacht of de seh of het krijgen van ambulance (ben een keer op zaterdagavond van mijn paard gevallen, de dokterswacht duurde even voor ze ter plekke ware, de ambulance was er met 15 minuten hoor, ook in ziekenhuis werden meteen rugfoto's gemaakt e.d.) Nee ik heb eigenlijk geen problemen met het krijgen van zorg hier in de buurt!
Voor mij geld hetzelfde :mrgreen:
Alleen ik kan met 5 a 10 min bij de DA zijn
En ik heb nog nooit iets naars meegemaakt dat we ze nodig hadden met spoed