Ster topic:

Kijk je naar goedkopere alternatieven voor je hond nu alle de prijzen zo uit de bocht vliegen?
Ster topic! Klik hier om te reageren


Ben je nieuw en wil je een account maken? Klik hier!
Een (zeer) beknopte handleiding voor nieuwe leden vind je hier: Klik!
Het hondenforum team stelt zich hier voor: Klik!


Laatste wijziging 23-03-2022
Wil je deze forummededeling niet meer zien? klik dan rechtsboven in dit vak

Kramp door lijf van James, 'normaal'?

Medische vragen en opmerkingen over de hond, zowel regulier als alternatief.
(Raadpleeg bij twijfelgevallen altijd uw dierenarts!)

Moderator: moderatorteam

SophieDooren
Vaste gebruiker
Berichten: 23
Lid geworden op: 15 feb 2009 17:33
Locatie: Rotterdam

Kramp door lijf van James, 'normaal'?

Ongelezen bericht door SophieDooren »

Beste allemaal,

Ik lees vaak mee en post zelf niet vaak, omdat ik er geen tijd voor heb (moest wel 4 wachtwoorden proberen voor ik de goeie had)
Wat me inmiddels wel duidelijk is, is dat hier veel mensen zitten met verstand van honden en bovendien ervaring.
Nu heb ik een vraag.

Afgelopen zomer kreeg James een soort 'aanval'.
Zijn voorpoot trok richting kop en het leek alsof het kramp was. Hij bibberde ietwat, maar geen schuimbek, rollende ogen o.i.d.
Die kramp trok door heel zijn lijf. Hij legde zijn kop neer en zijn rug trok bol. (Hij ging er wel bij liggen, kon ook niet meer opstaan)
De eerste keer was ik in blinde paniek en heb ik op de grond naast hem gelegen en moest ik heel hard huilen. Wel geprobeerd te masseren. Toen de DA vertelde dat het waarschijnlijk geen epileptische aanval was en dat ik volgende keer rustig moest blijven (ik moest hem ook in de gaten houden, maar alles was prima) was ik gerustgesteld.

Ongeveer een half uur geleden stond hij rechtop, weer die voorpoot op een vreemde manier stijf omhoog, gaan liggen, kop op de grond en rug trok bol, hij kon ook niet opstaan. Alsof de kramp door zijn hele lijf trok. Dit keer ben ik heel rustig gebleven, gemasseerd, zachtjes gepraat en afgewacht. Ook nu trok het weer weg (5 minuten later trok alleen zijn achterpoot nog een beetje, maar dat is nu ook weg.)
Wat ik nu goed heb gevoeld is dat hij helemaal stijf/hard was in zijn nek, daarna in zijn rug/buik en ik denk dus ook in zijn poten vanwege dat rare trekken.

Komt dit vaker voor?

*Hij heeft niets vreemds gedaan, gewoon gerend en gewandeld in de regen, daarna brokken gegeten en een kwartier daarna gebeurde het. Hij heeft wel zondag wat droge volkorenpasta op, maar verder alleen zijn eigen eten/snoepjes.
Vorige keer had hij niet net gegeten, dat was gewoon overdag in de middag.

Alvast bedankt voor jullie antwoord en ervaringen!

Groetjes,
Sophie
en natuurlijk..
James!
<img src="http://www.assisteer.me/~ronald/james.jpg">
Gebruikersavatar
ranetje
Zeer actief
Berichten: 55973
Lid geworden op: 10 apr 2006 11:41
Mijn ras(sen): Griffon Korthals
Aantal honden: 1
Locatie: Gelderland

Re: Kramp door lijf van James, 'normaal'?

Ongelezen bericht door ranetje »

Hij verkrampt kennelijk.
De vraag is waarom.
Er kunnen zo veel redenen zijn dat je daar zo op een forum moeilijk achter komt.
Je hebt al eens eerder iets verteld over hijgen en je kreeg de indruk dat hij zich niet goed voelde.
Ik zou een goede check up bij de dierenarts doen.
Alles na laten kijken wat in eerste instantie snel te doen is.
Misschien is het een idee om je aan te melden op het forum voor epilepsie bij honden. (http://www.epilepsiebijhonden.nl" onclick="window.open(this.href);return false; )
Niet dat ik denk dat hij epilepsie heeft :wink: in ieder geval geen primaire epilepsie.
Daar is hij namelijk een beetje te oud voor om dat nu pas te zien.

Wat voor brokken geef je?
Afbeelding
"The perfection of a life with a gundog, like the perfection of an autumn, is disturbing because you know, even as it begins, that it must end.
Time bestows the gift and steals it in the process."
(citaat van George Evans)
SophieDooren
Vaste gebruiker
Berichten: 23
Lid geworden op: 15 feb 2009 17:33
Locatie: Rotterdam

Re: Kramp door lijf van James, 'normaal'?

Ongelezen bericht door SophieDooren »

Ik heb hem vorige keer dat dat gebeurde al helemaal na laten kijken. Uitgebereid bloedonderzoek. Bloedwaardes waren toen goed, alleen iets te hoog cholesterol maar niet zorgelijk. Ook zijn hart klonk goed.
Ook een maand geleden bij de cocktail werd hij weer nagekeken en klonk zijn hart goed, was hij mooi op gewicht en de enige opmerking die ze maakte was dat hij iets tandsteen heeft.

Ik geef hem Royal Canin voor de oudere hond (al 1,5 jaar) en daarvoor voor de volwassen hond. Hier doet hij het al jaren goed op.
Ooit overgestapt op Farmfood en wilde dan pens bijvoeren maar dat trekt zijn buik totaal niet. Ook bullenpezen, runderhuidbotten enz reageert hij slecht op dus het enige wat hij krijgt is waar hij het goed op doet.
Dat zijn zijn brokken, een nylabone (zodat hij toch kan knabbelen) en wat lam/rijstsnoepjes tijdens wandelingen. Oh ja, en een Dentastick (ik verwachtte dat hij daar niet goed op zou reageren maar het blijkt van wel)
<img src="http://www.assisteer.me/~ronald/james.jpg">
Plaats reactie

Terug naar “Medisch”