Pagina 1 van 1

Tekenband allergie

Geplaatst: 04 jul 2009 11:06
door billyboy2
Hallo,

Wie heeft hier ervaring met de Scalibor tekenband?

Mijn puppenkind is nogal aantrekkelijk voor teken en hebben in nog geen 24 uur 4 teken verwijdert. En dit terwijl wij niet eens in het bos zijn geweest.

Ben er mee naar de dierenarts geweest omdat een kopje was blijven zitten en wat dik werd. Was niet erg.

Toen meteen een tekenband meegenomen. En 's avonds omgedaan.

Vanmorgen haal ik haar uit de bench en heeft ze dus vannacht haar hele hals open gekrabt.
Band meteen afgehaald, en nekje ingesmeert met calendulanzalf. Vond ze natuurlijk helemaaaaaaaaal niet leuk. En ze is best lenig :blauwoog:

Nou staat er dus in de folder dat dit kan gebeuren, en ik hem 2 dagen af moet laten.

Maar ja, ben nou wel een beetje huiverig.

Dus daarom zoek ik ervaringen.....

Groetjes

Re: Tekenband allergie

Geplaatst: 04 jul 2009 11:16
door kiki78
Daan heeft 2 jaar geleden ook zo gereageerd op de scalibor band. Ik heb toen eerst gewacht totdat de plekjes weg waren en daarna de band weer om gedaan. Daan begon binnen een paar uur weer te krabben en had weer zijn nek open. Ik heb de band daarna af gedaan om nooit meer om te doen. Ik gebruik voor Daan geen anti teken spul meer. Ik controleer hem elke avond voordat we naar bed gaan op teken. Soms mis ik een teek en dan vind ik die de dag erna wel.
Bedan heeft nu wel een scaliborband om en reageerd er gelukkig niet op. Hij heeft nog wel af en toe een teek, voornamelijk op zijn kop.

Re: Tekenband allergie

Geplaatst: 04 jul 2009 15:20
door Carmen
Kira is er allergosch voor. Dikke opgezette nek, ze krijgt hem dus ook niet meer om. Ik gebruik enkel nog druppels

Re: Tekenband allergie

Geplaatst: 04 jul 2009 18:15
door Bea.
Kayleigh en Bowie krijgen ook flinke uitslag van de scalibor banden.

Re: Tekenband allergie

Geplaatst: 05 jul 2009 00:58
door flatcoat
Mijn flatcoat reageerde goed op de band maar ik heb het inderdaad vaker gehoord. Ik zou de band dan maar niet meer omdoen, ook niet om nog even "te testen". Dan maar dagelijks je hond even controleren op teken.

Re: Tekenband allergie

Geplaatst: 05 jul 2009 11:47
door billyboy2
Carmen schreef:Kira is er allergosch voor. Dikke opgezette nek, ze krijgt hem dus ook niet meer om. Ik gebruik enkel nog druppels
Wat voor druppels gebruik jij?

Nee kid krijgt de band echt niet om, en als het morgen niet beter is, dan ga ik ook maar weer langs DA.

Zitten erg dikke korsten in haar nekje, en doet haar erg pijn!

Re: Tekenband allergie

Geplaatst: 05 jul 2009 13:45
door flatcoat
Ik gebruik PracTic maar ............ jij hebt een pup dus je zult heel goed moeten uitkijken met wat je je pup wel of niet kan/mag geven, gezien de leeftijd!!!! Ik zou trouwens bij een pup niet met deze middelen in de weer gaan, gewoon dagelijks controleren met je handen .... is het meest veilige voor zo'n jong diertje!!

Re: Tekenband allergie

Geplaatst: 05 jul 2009 18:41
door Brigitte

Re: Tekenband allergie

Geplaatst: 05 jul 2009 19:03
door blacky
Hier de bolvo vlooien en tekenband. Laika heeft ook 2 dagen "raar" gedaan maar dat kwam waarschijnlijk omdat ze nooit een halsbandje heeft gedragen. Deze band werkt net als de skalibur band tegen teken maar ook tegen vlooien. Ze waren er wel beiden twee dagen erg sloom van. Is nu weer over.

Re: Tekenband allergie

Geplaatst: 05 jul 2009 22:48
door billyboy2
Puppenkind wordt dinsdag alweer 12 weekjes!

Ik dacht goed bezig te zijn met de tekenband. Ook met eventuele besmetting van een teek.... snik.

Teken verwijderen is nog niet zo heel makkelijk bij mijn puppenkind. Ze is erug lenig en heeft vlijmscherpe tandjes :blauwoog:


Hoe verwijderen jullie de teken? Gewoon met de nagels? Of met een tang? En welke?

Heb mij er nooit in verdiept. Billy heeft nooit teken!

Re: Tekenband allergie

Geplaatst: 05 jul 2009 22:52
door Suuz!
billyboy2 schreef:Puppenkind wordt dinsdag alweer 12 weekjes!

Ik dacht goed bezig te zijn met de tekenband. Ook met eventuele besmetting van een teek.... snik.

Teken verwijderen is nog niet zo heel makkelijk bij mijn puppenkind. Ze is erug lenig en heeft vlijmscherpe tandjes :blauwoog:


Hoe verwijderen jullie de teken? Gewoon met de nagels? Of met een tang? En welke?

Heb mij er nooit in verdiept. Billy heeft nooit teken!
Deze is ideaal om teken er uit te halen:

Afbeelding

Kan je er overheen schuiven en draaien volgens mij ;). Is misschien handig voor een vliegensvlug puppenkind. De teek is in ieder geval makkelijker te pakken dan met een
tekentang ;)

Re: Tekenband allergie

Geplaatst: 05 jul 2009 23:23
door parelridder
Ik heb 1 keer een tekenband gekocht en deze na een maand af gedaan en weg gegooid. Indra had met die band net zo vaak een teek als zonder, dus waarom dan dat gif om hangen? :19: Nu ik meerder honden heb valt eenm band voor mij sowieso af, omdat ze heel veel spelen samen en daarbij geregeld speels in elkaars nek en oren happen. Mensen mogen de band niet aanraken, gebruik in een gezin met kinderen wordt door dierenartsen ontraden, dus ik zie er ook niet naar uit mijn honden er in te laten happen.

Ik spray met Hagopur voor we het bos in gaan, dat maakt ze minder aantrekkelijk voor teken en kan geen kwaad.
Onlangs heb ik Prac-tic pipetten gekocht voor mijn beide oudsten, Indra en Merel. Dat mag je ook op een pup druppelen, maar ik wilde eerst het resultaat eens zien op Indra en Merel.
Ik ben niet onder de indruk van het resultaat, dus na deze verpakking stoppen we er weer mee. Ik heb na de behandeling nog net zo vaak een teek gevonden en helaas ook 3 maal een dikkerd die er echt al langer gezeten moet hebben.
Ik blijf ook na behandeling controleren, want hoe eerder je ze verwijderd, hoe beter! Die bestrijdingsmiddelen maken dat de teek los laat binnen 48 uur, terwijl een teek verwijderd moet worden binnen 24 (of zelfs 12) uur...
Van de Prac-tic hoopte ik dan ook dat het de teken zou doden die ik niet gevonden heb. Vol gezogen loedertjes behoor ik niet te vinden na behandeling :boos:
Als je kiest voor een bestrijdingsmiddel, lees dan vooral goed hoe het zit met aanraken van de hond na behandeling e.d. Ik vind veel middelen af vallen, omdat je de hond 24 uur niet mag aanhalen, eea niet ingeademd mag worden en zwemmen de vissen zal doden. Het wil er bij mij niet in dat het middel dan geen bedreiging vormt voor de gezondheid van mijn hond.

Ik ben vooralsnog het meest te spreken over Hagopur (het beloofd tenminste geen gouden bergen en is onschadelijk) in combinatie met dagelijkse zorgvuldige controle, mede middels een fijn kammetje.

Het verwijderen van een teek doe ik ook het liefst met een Otom. Zeker als het een klein teekje is en sowieso tav een spartelende pup.
Wat ik met pupsel doe is haar op de grond laten liggen, er naast zitten en als ze (opnieuw) ligt en het me ernst is, werkt ze plots verbazingwekkend goed mee. De Otom schuif je tegen de huid om de teek, dat is eenvoudiger dan met goed om te teek vast knijpen, tegen de huid aan, met een klassiek tangetje, als pupsel wiebelt. Eenmaal stevig er om geschoven een klein beetje draaien en trekken. Dan heb je de teek in het mini-koevoetje zitten en kun je 'm verzuipen in een sopje van afwasmiddel en water :F:
Ik heb een setje thuis en een setje in de auto liggen, zodat ik ze verwijderen kan zodra ik er eentje ontdek.
Een teken lasso van goede kwaliteit is ook een heel handig hulpmiddel. Ik heb er eea over op m'n site gezet, daar vind je ook linkjes naar verkopers: http://www.knightsofthepearls.nl/Rasinfo/Gezondheid.htm" onclick="window.open(this.href);return false;

Re: Tekenband allergie

Geplaatst: 05 jul 2009 23:42
door Carmen
billyboy2 schreef:
Carmen schreef:Kira is er allergosch voor. Dikke opgezette nek, ze krijgt hem dus ook niet meer om. Ik gebruik enkel nog druppels
Wat voor druppels gebruik jij?

Nee kid krijgt de band echt niet om, en als het morgen niet beter is, dan ga ik ook maar weer langs DA.

Zitten erg dikke korsten in haar nekje, en doet haar erg pijn!
Ik gebruik nu pulvex maar dat is omdat we op vakantie gaan naar Frankrijk en dit ook helpt tegen zandvliegen/ teken. Ik heb geen idee of dit slecht is voor pupjes, het blijft wel allemaal gif he.

Re: Tekenband allergie

Geplaatst: 06 jul 2009 07:29
door parelridder
Carmen schreef:Ik gebruik nu pulvex maar dat is omdat we op vakantie gaan naar Frankrijk en dit ook helpt tegen zandvliegen/ teken. Ik heb geen idee of dit slecht is voor pupjes, het blijft wel allemaal gif he.
Volgens de bijsluiter mag het op pups vanaf 2 weken.
Advies is na behandeling aanrakingen tot een minimum te beperken :denken:

Re: Tekenband allergie

Geplaatst: 06 jul 2009 17:27
door billyboy2
parelridder schreef:
Carmen schreef:Ik gebruik nu pulvex maar dat is omdat we op vakantie gaan naar Frankrijk en dit ook helpt tegen zandvliegen/ teken. Ik heb geen idee of dit slecht is voor pupjes, het blijft wel allemaal gif he.
Volgens de bijsluiter mag het op pups vanaf 2 weken.
Advies is na behandeling aanrakingen tot een minimum te beperken :denken:

Hmm dan is dat niet echt geschikt voor mijn puppenkinde. Meisje is dol op knuffelen en zoenen en zou dat het liefst de hele dag doen. En ik vind ook niks leuker dan lekker met haar knuffelen.

Ik ga eens even op zoek naar bovenstaande tekentang.

Re: Tekenband allergie

Geplaatst: 06 jul 2009 21:00
door konijn
Toch is er iig wel één hier blij met de Scaliborband. Joep had er soms wel 5 op een dag en nu bijna nooit meer. Ons bevalt ie (geukkig) wel goed.

Re: Tekenband allergie

Geplaatst: 07 jul 2009 14:53
door Podenji
hier reageren ze ook niet goed op de scalibor halsbanden :N:

pulvex weiger ik te gebruiken, de werkzame stof is permethrin en wel 65%
in anti houtworm middel zit 0.5 % en daar mee wordt geadviseerd het niet in de buurt van je huisdieren te gebruiken, dus ik zie het niet zitten om 65% in mn hondennekje te druppelen waarbij het in het bloed dus opgenomen gaat worden, recente studies wijzen overigens uit dat het niet goed is voor honden, bij katten was dat al bekent. Ik snap dus werkelijk waar niet hoe ze dit kunnen maken voor honden :19:

Re: Tekenband allergie

Geplaatst: 07 jul 2009 20:06
door Carmen
Podenji schreef:hier reageren ze ook niet goed op de scalibor halsbanden :N:

pulvex weiger ik te gebruiken, de werkzame stof is permethrin en wel 65%
in anti houtworm middel zit 0.5 % en daar mee wordt geadviseerd het niet in de buurt van je huisdieren te gebruiken, dus ik zie het niet zitten om 65% in mn hondennekje te druppelen waarbij het in het bloed dus opgenomen gaat worden, recente studies wijzen overigens uit dat het niet goed is voor honden, bij katten was dat al bekent. Ik snap dus werkelijk waar niet hoe ze dit kunnen maken voor honden :19:
Welk ander middel kun je dan gebruiken tegen zandvliegen?

Re: Tekenband allergie

Geplaatst: 07 jul 2009 23:02
door Eef
De scalibor band (en andere chemische middelen) kunnen soms inderdaad een reactie uitlokken.

Ik gebruik daarom natuurlijke middelen om vlooien en teken af te weren (en vliegen). Ik heb ze dit voorjaar en vorig zomer elke keer ingesprayd met Espree Knock out. Vanaf volgende week ga ik ze druppelen met ProCare spot-on. Dat is minder werk, omdat je maar 1x in de vier maanden hoeft te druppelen. Beide zijn middelen op natuurlijke basis.

Wanneer er echt heel veel teken zouden zijn, of ze vlooien hebben, ga ik met het stevige spul aan de slag. Vlooien hebben ze gelukkig nog nooit gehad. Twee jaar geleden heb ik ze zomers wel met Exil gedruppeld.

Re: Tekenband allergie

Geplaatst: 13 jul 2009 23:05
door Hetty2501
Binky is er ook allergisch voor. De band heeft toen heel snel de prullenbak gezien!

Re: Tekenband allergie

Geplaatst: 13 jul 2009 23:13
door Frenk
Eef schreef:De scalibor band (en andere chemische middelen) kunnen soms inderdaad een reactie uitlokken.

Ik gebruik daarom natuurlijke middelen om vlooien en teken af te weren (en vliegen). Ik heb ze dit voorjaar en vorig zomer elke keer ingesprayd met Espree Knock out. Vanaf volgende week ga ik ze druppelen met ProCare spot-on. Dat is minder werk, omdat je maar 1x in de vier maanden hoeft te druppelen. Beide zijn middelen op natuurlijke basis.

Wanneer er echt heel veel teken zouden zijn, of ze vlooien hebben, ga ik met het stevige spul aan de slag. Vlooien hebben ze gelukkig nog nooit gehad. Twee jaar geleden heb ik ze zomers wel met Exil gedruppeld.
Ik ben uiteindelijk toch niet tevreden over die Espree Knock-Out spray. Bij een hond met wat meer vacht krijg je het gewoon niet goed genoeg verdeeld, vind ik. Ik heb voor Frenk (naast de pipetjes van practic/frontline de bobons/snoepjes van biofood met teek/vlowerende eigenschappen en ik was hem met de vlowerende shampoo van animalplus. En zelfs dan moet ik hem nog controleren, hoor. :wink:

het valt mij op dat ik je vooral zie reageren met links naar je eigen site. Zelf zou ik dat niet zo doen, maar dat is misschien persoonlijk :wink:

Re: Tekenband allergie

Geplaatst: 14 jul 2009 13:32
door Eef
Frenk schreef: Ik ben uiteindelijk toch niet tevreden over die Espree Knock-Out spray. Bij een hond met wat meer vacht krijg je het gewoon niet goed genoeg verdeeld, vind ik. Ik heb voor Frenk (naast de pipetjes van practic/frontline de bobons/snoepjes van biofood met teek/vlowerende eigenschappen en ik was hem met de vlowerende shampoo van animalplus. En zelfs dan moet ik hem nog controleren, hoor. :wink:

het valt mij op dat ik je vooral zie reageren met links naar je eigen site. Zelf zou ik dat niet zo doen, maar dat is misschien persoonlijk :wink:
Die van mij hebben natuurlijk een korte vacht, maar dat gaat super.

Als ik meer info wil geven over producten, zou het raar zijn als ik naar andermans site zou linken, als op mijn site de info staat, toch? :wink: