Pagina 1 van 3

Bij de specialist.

Geplaatst: 03 jun 2009 16:29
door Moos
We komen net terug met Saar. Hart was in orde (op dat mini lekje na dan), zelfs niet vergroot en het drukt ook niet tegen haar luchtpijp :roll:
Wat ze wel heeft is een behoorlijk grote plek achterin haar longen die daar niet hoort was te zien op de rontgenfoto's die daar gemaakt zijn. Dat kan 4 verschillende dingen zijn; longwormen, een vreemd voorwerp als een grasaar, ontsteking, of een tumor.
Haar ontlasting wordt nu onderzocht op longworm, en als het dat is is ze er met een speciale wormkuur van een paar weken vanaf. Is het dat niet dan moeten we weer terugkomen en wordt er een bronchoscopie gedaan mogelijk met scan erbij om echt erin te kijken, en dan wordt er nog eerder gedacht aan een grasaar o.i.d dan aan een tumor, maar die optie kan je niet uitsluiten zonder het zeker te weten zo werd mij verteld.

De uitslag van de ontlasting krijg ik deze week nog, dus het is even hopen dat het 'gewoon longworm' is :wink:

Geplaatst: 03 jun 2009 16:32
door Maylala
De duimen draaien voor een longworm! Hoe raar dat ook klinkt, haha :mrgreen:

Hopelijk weet je snel wat er aan de hand is met je meissie, en is het goed te verhelpen.

Geplaatst: 03 jun 2009 16:35
door Zoek stok!
Brengt longworm geen schade aan? Ik wist niet eens dat het bestond, hoe komt ze daar dan aan? Hopen dat het dit is dan inderdaad.

Geplaatst: 03 jun 2009 16:36
door Dazwa84
Pff, spannend weer.

Geplaatst: 03 jun 2009 16:46
door Moos
Zoek stok! schreef:Brengt longworm geen schade aan? Ik wist niet eens dat het bestond, hoe komt ze daar dan aan? Hopen dat het dit is dan inderdaad.
Van die schade weet ik niet. Ik heb gevraagd of dat te behandelen was, en volgens de specialist was ze er dan met een paar weken kuur vanaf.
Hij had het de laatste tijd wel vaker gezien bij honden die niet in het buitenland geweest waren, en dan ook nog eens bij een aantal uit Noord-Holland.

Geplaatst: 03 jun 2009 16:48
door Moos
Nanna schreef:Longworm bij honden wordt in Nederland maar heel zelden gezien. Sterker nog, tot voor kort werd gedacht dat deze worminfectie in Nederland helemaal niet voorkwam. Toch zijn er de laatste jaren incidenteel gevallen geweest van bewezen longworm bij Nederlandse honden die nog nooit in het buitenland geweest waren. Opvallend hierbij was dat meerdere besmette honden in de omgeving van Den Haag bleken te wonen.

Nou jaaa.
Is het overigens ook besmettelijk voor Vera?
Als het longworm is moet Vera's ontlasting ook onderzocht worden inderdaad :wink:
Nu eet Saar nooit hondenpoep, en eraan ruiken doet ze ook al niet, dus hoe ze er dan in godsnaam aan gekomen zou moeten zijn? Maar goed, het zou wel het simpelst zijn als dat het was.

Geplaatst: 03 jun 2009 17:30
door Ariane
Ik ga hard dat duimen dat het iets onschuldigs is :ok: :ok:

Geplaatst: 03 jun 2009 17:42
door MJ
Mijn duimen draaien ook voor die gekke longworm. :ok: :ok: :ok: :ok: :ok: :ok: :ok: :ok: :ok: :ok: :ok: :ok: :ok: :ok: :ok: :ok: :ok: :ok: :ok: :ok: :ok: :ok: :ok: :ok: :ok:

Geplaatst: 03 jun 2009 17:57
door Sita
Hier draaien de duimen ook dat dit de oorzaak is van de kuchjes van Saartje :ok: :ok: :ok: :ok: :ok: :ok: :ok: :ok: :ok:

Geplaatst: 03 jun 2009 18:09
door *Esther
Ik heb wat gemist denk ik maar ik duim dat t meevalt met die kleine Saar!!!

Geplaatst: 03 jun 2009 18:20
door Fin
Longworm klinkt beter dan een ernstige hartkwaal. Ook hier wordt dus geduimd voor longworm. :ok: :ok: :ok: :ok: :ok:

Geplaatst: 03 jun 2009 18:22
door Moos
christo schreef:Longworm klinkt beter dan een ernstige hartkwaal. Ook hier wordt dus geduimd voor longworm. :ok: :ok: :ok: :ok: :ok:
Nou, die hartkwaal heeft ze sowieso niet, dus dat is dan wel weer 'een pak van mijn hart' :wink:

Bedankt voor de duimen (iedereen) :ok:

Geplaatst: 03 jun 2009 18:33
door *Charlotte
Marloes, in ieder geval fijn dat het niet haar hartje is! We duimen gewoon voor de longworm, en hopen dan dat ze snel verlost is van haar kuchje :ok:

Geplaatst: 03 jun 2009 19:06
door Lysette
Ik duim voor de longworm! Klinkt beter dan hartproblemen :ok:

Geplaatst: 03 jun 2009 20:28
door miekmiek
ik duim hard mee!!!

Geplaatst: 03 jun 2009 21:32
door alm@
Saartje mag niks mankeren hoor. Ik duim heel hard :ok:

Geplaatst: 03 jun 2009 22:57
door Carma
Sterkte met de patient, ik hoop dat het meevalt. Ik weet dat longworm bij kalveren schade kan aanrichten, maar ik weet niet of dit bij honden ook zo is (volgens mij zijn zij tussengastheer?)

Geplaatst: 03 jun 2009 23:49
door piennl
Carma schreef:Sterkte met de patient, ik hoop dat het meevalt. Ik weet dat longworm bij kalveren schade kan aanrichten, maar ik weet niet of dit bij honden ook zo is (volgens mij zijn zij tussengastheer?)
Da's een andere longworm (dictyocaulus viviparus). :) Filaroides Osleri (honden longworm) kan een chronische bronchitis veroorzaken.

Geplaatst: 03 jun 2009 23:50
door pooh
ik duim voor de longworm

Alhoewel ik er echt nog nooit van gehoord heb :N:

Geplaatst: 03 jun 2009 23:54
door flatcoat
Longworm ..... had er ook nog nooit van gehoord maar ik begrijp dat het goed te behandelen is dus ook ik hoop dat het "alleen maar" dat is.
En nu maar wachten op de uitslag .....

Geplaatst: 03 jun 2009 23:58
door JML
Pffff...... Sterkte hoor! Ik hoop dat de uitslagen snel binnen zijn!

Geplaatst: 04 jun 2009 00:11
door Jaap*
Hé bah, hopen dat het meevalt Saar :ok:

Geplaatst: 04 jun 2009 00:43
door blondie
Och jeetje wist niet dat er iets mis was.. heel veel sterkte met de uitslag.. duim dat het meevalt en dat het met medicatie weg gaat :ok:

Geplaatst: 04 jun 2009 00:46
door starfleet
nou in ieder geval duidelijk dat er iets zit in haar long en niet weer 1000 onderzoeken en "wat zou het zijn". Raar om te hopen op longworm, maar daar ga ik voor duimen. Ik heb er nog nooit van gehoord, althans niet bij honden, ooit in een eng oud boek over tropische ziektes (met foto's brr) maar ga even googelen. Fijn dat je dat al zo snel komt te weten.

Ah, deze is wel aardig informatief en compleet (voor de mensen die te lui zijn om te googelen maar toch nieuwsgierig zijn):

http://www.whgdierenartsen.nl/html/docdb.asp?id=520

Als het een grasaar is wordt het zeker opereren? Verdere opties denk ik niet over na, niks ervan. Kan het ook zijn dat ze een ander vreemd voorwerp per ongeluk in de long heeft gekregen. Bij mensen hoor je dat ook wel een enkele keer, een pinda bijvoorbeeld of een klein hard snoepje dat niet meer opgehoest kan worden en gaat ontsteken. Lang leve de verzekering zullen we maar zeggen ;-)

Anne

Geplaatst: 04 jun 2009 08:03
door Carma
piennl schreef:
Carma schreef:Sterkte met de patient, ik hoop dat het meevalt. Ik weet dat longworm bij kalveren schade kan aanrichten, maar ik weet niet of dit bij honden ook zo is (volgens mij zijn zij tussengastheer?)
Da's een andere longworm (dictyocaulus viviparus). :) Filaroides Osleri (honden longworm) kan een chronische bronchitis veroorzaken.
Aha, vandaar :ok:

Geplaatst: 04 jun 2009 08:22
door Tiny
Ik duim ook voor longworm, hoe raar ook. Arm meisje, ik hoop dat ze er snel van verlost is.

Geplaatst: 04 jun 2009 09:12
door Moos
starfleet schreef:
Als het een grasaar is wordt het zeker opereren? Verdere opties denk ik niet over na, niks ervan. Kan het ook zijn dat ze een ander vreemd voorwerp per ongeluk in de long heeft gekregen. Bij mensen hoor je dat ook wel een enkele keer, een pinda bijvoorbeeld of een klein hard snoepje dat niet meer opgehoest kan worden en gaat ontsteken. Lang leve de verzekering zullen we maar zeggen ;-)

Anne
Als het een grasaar is zouden ze die er met de bronchoscopie uit kunnen halen begreep ik :wink:
Iets anders zou denk ik ook kunnen, want hij had het over een vreemd voorwerp zoals bijvoorbeeld een grasaar.

Geplaatst: 04 jun 2009 10:01
door Reny
Als het dan toch iets moet zijn ga ik ook voor de longworm.

Spannend zeker dat afwachten op de uitslag :oeps:
Ik duim :wink:

Geplaatst: 04 jun 2009 10:08
door Marjoleine
Tja, waarom niet, die longworm.
Laten we het hopen!

Geplaatst: 04 jun 2009 11:09
door Tamara.
Ik duim heel hard voor longworm (ieeee! :N: ) :wink: