Pagina 1 van 1

Niet kunnen/durven gaan zitten

Geplaatst: 18 mei 2009 22:52
door -Mieke-
Bob durft sinds deze ochtend niet meer gaan zitten :denken:
Ik vond het erg vreemd dat hij niet ging zitten vooraleer hij zijn eten kreeg, normaal doet hij dat spontaan. Maar ondertussen is wel duidelijk dat hij helemaal niet durft te gaan zitten. Gaan liggen doet hij op een vreemde manier: veel rondjes draaien dan daarbij stilaan door zijn poten en uiteindelijk op zijn zij gaan liggen. Soms draait hij geen rondjes en laat zich wat zakken om op zijn zij te ploffen. Ik heb hem vandaag 2 keer bijna zien zitten, tegen iets aangeleund en helemaal scheef (twee poten aan eenzelfde kant)

Bob is vorige week verdoofd geweest omdat een nagel van een teen ver ingescheurd was (achterpoot) en meteen zijn foto's van zijn 'slechte' heupen genomen.
Volgens de dierenarts (even gebeld) is wat hij nu doet niet typisch aan heupproblemen. Problemen met de anaalklieren is ook niet direct te verwachten gezien dit meestal toch bij een grote hond niet aan 8 jaar zo plots opkomt.

Waar zouden jullie aan denken?

Geplaatst: 18 mei 2009 23:03
door Esther 1
ik zou toch echt aan anaalklieren denken, of misschien door de foto's wat zijn genomen dat hij daardoor pijn aan zijn heupen heeft :19:

maar dat ronddraaien en niet willen zitten en op de zij gaan liggen denk ik toch meer aan de anaalklieren

Geplaatst: 18 mei 2009 23:06
door Jaap*
Gebruikt hij zijn staart wel? Koudwaterstaarten geven ook wel eens zulke symptomen.

Geplaatst: 18 mei 2009 23:07
door marian*
Ik heb het idee dat hij bij het maken van de foto's in een erg onprettige houding heeft gelegen en daar nu de naweeen van ondervindt.

Geplaatst: 18 mei 2009 23:09
door Esther 1
Jaap* schreef:Gebruikt hij zijn staart wel? Koudwaterstaarten geven ook wel eens zulke symptomen.


wat is dat precies: koudwaterstaarten ?

Geplaatst: 18 mei 2009 23:21
door Jaap*
Esther 1 schreef:
Jaap* schreef:Gebruikt hij zijn staart wel? Koudwaterstaarten geven ook wel eens zulke symptomen.
wat is dat precies: koudwaterstaarten ?
Een verrekte/verkrampte staartspier (of zoiets :mrgreen: ) door overbelasting van de staart. Bijvoorbeeld door zwemmen. Maar zwemmen hoeft niet altijd de oorzaak te zijn bij mijn weten.
Meestal kan de staart dan tijdelijk niet worden gebruikt en het is pijnlijk.

Geplaatst: 18 mei 2009 23:23
door Hanneke2
Ik zou ook aan zijn staart denken. Kwispelt hij wel gewoon?

Geplaatst: 18 mei 2009 23:24
door -Mieke-
Voor de foto's is er niet teveel getrokken enzo. Het gaat hem niet om echt goeie foto's. Bij Bob is HD al vastgesteld op 7 maanden, voor hij 2 jaar werd, was de slechtste heup geopereerd (heupkopamputatie). Nu was het om te zien hoe het daar gesteld is, hoe de geopereerde heup geƫvolueerd is, en de andere... artrose edg... (is niet mooi om zien, eigenlijk functioneert hij nog veel beter dan wat de foto's zouden laten vermoeden)

Tja zijn staartje, daar zit inderdaad niet veel beweging in. Bob is nog een ouwe belg met gecoupeerder oren en staart. :roll: ik moet ook eerst even googlen op 'koudwaterstaart'.

Geplaatst: 18 mei 2009 23:44
door Monique_Nino
Ik denk ook ontsteking of iets aan of bij zijn anaal klieren.
Mag je wel kijken en betasten?

Nino kwispelde niet en deed precies zo, niet willen zitten ,moeilijk liggen enz.
Ook kwam hij steeds bij me, zo van ,doe er wat aan! :jank:

Hij heeft het rond zijn 9/10 jaar wel een paar keer gehad, een behoorlijk grote ontsteking, dus kan wel hoor plots opkomen op oudere leeftijd :wink:

Geplaatst: 19 mei 2009 00:08
door -Mieke-
Zwemmen doet Bob (helaas) niet.
Aan Bobbe's kont komen, dat mag NOOIT :N: We hebben nog maar een week geleden de pijnlijke en erg stressende situatie met die teennagel gehad. Dus hem nu weer forceren (met de nodige manschappen, muilkorf etc...) liever niet :(:

Voorstel van de Da was Bob een weekje metacam te geven en te zien of het verbeterde. Klinkt misschien maar vreemd, maar Bob is een zwaar probleemgeval om te onderzoeken (zeker vanaf richting achterlijf/achterpoten) verder is hij zoooo lief, mijn bobbewopke :I:

Geplaatst: 19 mei 2009 00:25
door Hanneke2
paulemieke schreef:Zwemmen doet Bob (helaas) niet.
Aan Bobbe's kont komen, dat mag NOOIT :N: We hebben nog maar een week geleden de pijnlijke en erg stressende situatie met die teennagel gehad. Dus hem nu weer forceren (met de nodige manschappen, muilkorf etc...) liever niet :(:

Voorstel van de Da was Bob een weekje metacam te geven en te zien of het verbeterde. Klinkt misschien maar vreemd, maar Bob is een zwaar probleemgeval om te onderzoeken (zeker vanaf richting achterlijf/achterpoten) verder is hij zoooo lief, mijn bobbewopke :I:
Zou je Bob niet gewoon standaard op pijnstilling zetten? Nu effe een forse dosis omdat hij duidelijk last heeft, en dan op een stevige onderhoudsdosis?

Beterschap voor Bobbemans!

Geplaatst: 19 mei 2009 08:49
door jacq1970
Als je vermoed dat hij pijn heeft zou ik in zijn geval gewoon metacam geven en kijken wat hij erop doet... onderzoeken is nu eigenlijk uit den boze gezien zijn probleem.... dus ik zou idd metacam proberen en kijken wat er gebeurt.

Geplaatst: 19 mei 2009 10:06
door Knoeppie
Ik herken het wel van Knoeppie, die al 3x een koudwaterstaart heeft gehad.
Dat is met een paar dagen over, als het erg pijnlijk is kan je hem pijnstillers geven.

Geplaatst: 19 mei 2009 13:31
door doggy
Jaap* schreef:
Esther 1 schreef:
Jaap* schreef:Gebruikt hij zijn staart wel? Koudwaterstaarten geven ook wel eens zulke symptomen.
wat is dat precies: koudwaterstaarten ?
Een verrekte/verkrampte staartspier (of zoiets :mrgreen: ) door overbelasting van de staart. Bijvoorbeeld door zwemmen. Maar zwemmen hoeft niet altijd de oorzaak te zijn bij mijn weten.
Meestal kan de staart dan tijdelijk niet worden gebruikt en het is pijnlijk.
Ook door te veel kwispelen kan het opkomen.
Beike heeft 2X CWT gehad ( Engelse term voor Koudwaterstaart).

Binnen 2 wk was het over.

Afbeelding
Zo heeft de hond dan meestal de staart hangen.

Geplaatst: 19 mei 2009 18:48
door Brindlecardi
Zou van de HD kunnen komen, maar dat zou je niet zo enorm plots verwachten. Veel oudere honden die last van de gewrichten hebben, hebben moeite met het gaan zitten en liggen

Geplaatst: 19 mei 2009 18:50
door marian*
Zou het niet ook te maken kunnen hebben met de korte staart?

Geplaatst: 19 mei 2009 19:12
door jelle
Ferro heeft ook eens iets vergelijkbaars gehad (niet willen liggen/zitten), dat kwam uit zijn schouder bleek uiteindelijk. Elke keer als hij wilde gaan liggen deed het zeer natuurlijk en kwam hij weer overeind.
Al met al vind ik het in ieder geval als signaal van pijn klinken, als er niet ahcter te komen is waar het zit zou ik ook voor pijnstillers gaan en dan hopen dat het snel over is.

Geplaatst: 21 mei 2009 00:13
door -Mieke-
Bedankt voor jullie reacties.
Ondertussen heeft de metacam duidelijk effect. Bob is weer een stuk vrolijker, zijn staartje kwispelt weer. Hij begint nu ook terug te zitten, soms, eventjes maar, en met de nodige voorzichtigheid. Wat er aan de hand was???....Ik ben al heel blij dat ik terug een levendige Bob zie. :cheer: Nog enkele dagen de volle dosis metacam en dan op de helft overgaan. Misschien verder, eerst zien hoe hij nu de komende dagen reageert.

Geplaatst: 21 mei 2009 00:53
door Hanneke2
Fijn dat het beter gaat!

Geplaatst: 21 mei 2009 11:04
door Sylvia 1980
Fahim heeft dit laatst ook gehad, bleek een blessure aan zijn rug te hebben. Door de pijn in zijn rug spande hij zijn spieren zo enorm dat het wel een plank leek. Hij heeft toen valium gekregen om zijn spieren wat te ontspannen en rymadil voor de pijn. Gelukkig was het toen snel minder.

Geplaatst: 21 mei 2009 11:43
door MJ
Ik lees dit nu pas.....fijn dat het iig beter gaat ! :ok:

Geplaatst: 21 mei 2009 21:16
door asani
Asani doet dit ook rondjes draaien en op zijn zijkant gaan zitten en liggen.
Asani is geopereerd aan OCD aan beide knieen en heeft nog steeds pijn aan zijn linkerknie.
Dus misschien heeft hij wel pijn aan zijn knie.

Groetjes Rian,Ijuba,Fynn en Asani