Pagina 1 van 1

Shib mankt...mogelijk als gevolg van entingen?

Geplaatst: 02 apr 2009 13:22
door Shibby
Sinds vanochtend met z'n linker achterpoot.
Shib is totaal niet kleinzerig dus als hij mankt, heeft hij er ook echt goed last van. :(:

Ik heb z'n voetkussentjes allemaal nageplozen en zo in het eerst opzicht ook niks gevonden. Ik heb ook niet het idee dat het echt dik is, maar daar kijk ik vanmiddag nog eens goed naar. Ik kan ook wel alles bewegen en strekken en duwen zonder dat hij duidelijke tekenen van pijn of gevoeligheid geeft.

Nu heeft hij gisteren z'n entingen weer gekregen (cocktail en rabies), kan dit ermee te maken hebben? Ik denk zelf eigenlijk niet, maar ik maak me uiteraard weer veels te veel zorgen dus ik wil het manken het liefst op iets 'onschuldigs' af kunnen schuiven. :wink:

Nu had ik ook eigenlijk gepland om zaterdag naar het strand te gaan. Maakt dat veel uit? Zal dat niet te belastend zijn?
Uiteraard voorop gesteld dat het morgen wel beter gaat.

Pijnstilling ben ik zelf niet zo'n voorstander van, want ik ben bang dat hij dan weer te lang door gaat met als gevolg dat het daarna alleen maar erger is.

Jaja, voor hetzelfde geld heeft hij zich 1 keer verstapt en is het verder niks, maar ik ga gelijk weer malen in m'n hoofd. :oeps:

Geplaatst: 02 apr 2009 13:42
door Aiske
Onze Jidske heeft er ook last van gehad. Nog geen week na de enting zo kreupel als het maar kan, ze had wel haar kussens tot bloedens toe kapot gebeten. Omdat het dezelfde achterpoot was als de vorige keer ben ik gelijk naar mijn acupuncturist geweest. En na de ene behandeling liep ze weer zonder een spoor van manken.
Zij vertelde dat er vaker honden zijn die op entingen zo reageren.

Geplaatst: 02 apr 2009 13:45
door Shibby
Aiske schreef:Onze Jidske heeft er ook last van gehad. Nog geen week na de enting zo kreupel als het maar kan, ze had wel haar kussens tot bloedens toe kapot gebeten. Omdat het dezelfde achterpoot was als de vorige keer ben ik gelijk naar mijn acupuncturist geweest. En na de ene behandeling liep ze weer zonder een spoor van manken.
Zij vertelde dat er vaker honden zijn die op entingen zo reageren.
Heeft ze dat toen ook ineens gekregen?

Want Shib heeft dus tot nog toe nooit last van zijn entingen gehad, daarom leek het mij zo onwaarschijnlijk.

Geplaatst: 02 apr 2009 13:59
door Cantus
dongo had ook laatst na de enting, een dagje mank gelopen, erna was het goed...precies de plek van de prik was ook erg gevoelig...

Geplaatst: 02 apr 2009 14:06
door Aiske
Ja Jidske had het ook van de ene op de andere dag dat ze kreupel was, vorig jaar heeft ze er geen last van gehad. De DA deed haar met de enting duidelijk wat pijn want ze vond het niet prettig terwijl ze anders nooit ergens op reageert.

Misschien is Jidske er wel gevoeliger voor geworden doordat ze vorig jaar heel erg kreupel is geweest aan haar linkervoorpoot. Door een stuk overbelasting ging ze toen rechtsachter kreupelen en beet ze haar zooltjes kapot.
Toen ik daar voor het eerst met deze klacht bij mijn alternatieve DA kwam vertelde ze een verhaal over entingen en injecties die per ongeluk in iets van een zenuw gegeven worden. Dit doet een DA niet met opzet maar het kan gebeuren. Hierdoor kunnen honden en andere dieren best nare gevolgen overhouden als mensen er niet op tijd bij zijn. Er was zelfs bij een hond al 1 of 2 tenen geamputeerd voordat ze er achter kwamen dat het andere oorzaken had.

Geplaatst: 03 apr 2009 09:53
door Shibby
Het gaat nog niet beter met Shibje. :jank:
Heb voor vanavond toch een afspraak met de dierenarts gemaakt, want ik heb toch het idee dat het probleem 'm echt in z'n poot zit en dat het niet zomaar wat stijf is door de entingen.

Geplaatst: 03 apr 2009 10:57
door kobus08
Ow wat vervelend :(: . Succes bij de dierenarts!

Geplaatst: 03 apr 2009 11:19
door iones
Ik heb zelf een schurfthekel gekregen aan inenten, sinds ze vroeger ooit een spuit in mijn arm hebben gezet waardoor ik een week nog last heb gehad van die arm. Dus ja, ik geloof wel degelijk dat dit bij honden ook kan gelden.

Geplaatst: 03 apr 2009 11:47
door bianca83
Achjee ik hoop dat je vanavond te horen krijgt dat het toch niks erg is.