Pagina 1 van 1

herby vleesmix + aanvulling??

Geplaatst: 23 feb 2009 22:38
door Josee
Was een beetje aan het rondneuzen en kwam op de site van herby vers voeding
Ik zat te kijken naar herby vleesmix 1 /2 en de wildmix, maar dat is volgens mij geen compleet voer.
Maar wat zou ik moeten toevoegen om er een complete maaltijd van te maken voor mijn honden??
Iemand een tips??

Wanrt wil het eens proberen ter afwisseling op de KVV (smuldier) die ik nu voer....

Geplaatst: 23 feb 2009 23:04
door Gollum
Ik stel eigenlijk helemaal zelf samen maar voor de makkelijk (op visite bv) gebruik ik ook wel eens de mixen van herby. De botmix van herby is qua verhouding zo'n 70% bot en 30% spiervlees. Dat is wat teveel bot (voor Gol dan) dus ik mix het dan met de vleesmix. Gol krijgt 500 gram op een dag dus dan doe ik 250 gram botmix en 250 gram vleesmix in een bak en hussel dat wat door elkaar en deel het door tweeën.
Ik vind dat compleet zat, voor de afwisseling kun je de vleesmix vervangen voor een lapje pens, spiervlees, hart of een restje groenten.

Geplaatst: 24 feb 2009 10:20
door Selena
bij mij zijn de vleesmixen de basis, daarnaast krijgen ze pens, kipkarkas en roodvlees, verder ook nog geperste brok.

Geplaatst: 24 feb 2009 12:42
door Josee
Dus als ik de honden 4 dagen smuldier geef en 3 dagen 3/4 vlees of wildmix +1/4 botmix + groenten geef, dan krijgen ze nog steeds alle benodigde voedingsstoffen binnen??

Pens is voor mijn reu geen optie want die krijgt daar uitslag en bulten van (ondervonden na een paar dagen smuldier compleet pens versie), ook gewone vuile pens eet hij echt niet en geeft hij dezelfde reactie :denken: .
Zelfde heeft hij met geperste brokken. Hij wordt echt kaal op zijn oren en hoofd en zit vol met bultjes en krijgt opgezette oogleden die ook echt kapot gaan, randen van zijn oren barsten gewoon tot bloedens toe open echt heel zielig.
Daarnaast beschermt hij zichzelf wel heel goed want bij een brokdag eet hij gewoon niet, oftewel ik moet gewoon het vlees niet vergeten. :wink:
Mijn meiden hebben echter echt nergens last van!
Barfen wel eens geprobeerd maar dat is niks voor mij. Eten hoort hier in een voerbak en niet in de tuin :wink: (en zou dat bij mijn partner ook niet voor elkaar krijgen, hij voert de honden nu ook al niet omdat dat vlees zo stinkt,maar vlees of karkassen in de tuin wordt hij helemaal niet blij van ben ik bang :smile: )

En qua groenten kan ik bv denken aan?? Broccoli hoorde ik al, worteltjes, sperciebonen lijkt mij ook en verder??

Geplaatst: 24 feb 2009 22:47
door Mojuan
Als je hond niet tegen pens kan, denk ik dat de vleesmixen niet geschikt zijn.
Voor zover ik weet bevatten deze ook pens.
Van de vleesmix 2 weet ik dat zeker.

Geplaatst: 24 feb 2009 23:47
door Marjoleine
Paulala schreef:Als je hond niet tegen pens kan, denk ik dat de vleesmixen niet geschikt zijn.
Voor zover ik weet bevatten deze ook pens.
Van de vleesmix 2 weet ik dat zeker.
Op de site staat exact wat erin zit. Er is bv ook zalmmix, gaat er ook in als koek hier.

In de vleesmix zit pens, in de botmix niet.
Je kunt het ook mengen met vlees en zelf orgaan toevoegen.
Het is even een middag prutten, maar als je het allemaal in een keer doet ben je dan wel klaar voor de rest van de maand en hoef je er alleen pakketjes uit te halen per dag.

Die karkassen, daar moet vriendlief even doorheen denk ik. Zo erg is dat niet.
Bovendien kun je die best wel in een bak geven natuurlijk, dat doe ik ook. Dat sommige honden het er dan naast leggen, tja :19: :smile:

Ik heb twee dameshonden en een klieder.
De dameshonden mogen dus binnen eten, de klieder buiten, want die gooit alles in de rondte als ze eet (ook brok), en de dameshonden niet :pffff:
Gewoon praktisch blijven dus ;)

Geplaatst: 25 feb 2009 13:12
door Josee
is het vlees dan nog niet ingevroren??
Dus ik kan zelf een avond alles toevoegen en in kant en klare porties invriezen?? Da's helemaal makkelijk natuurlijk.

Pens verdraagt hij mits het een kleine hoeveelheid is, maar daarom wil ik weten wat hij binnen krijgt. In smuldier vleescompleet zit ook pens en daar heeft hij geen problemen mee, maar vrnl pens gaat niet goed.

Ik ga de vleesmix + wildmix uitproberen (missc dan ook maar de zalmmix) , haal er botmix bij en zal dat gaan aanvullen met groenten, dan kom ik toch een heel eind qua volledige samenstelling??

Ik heb gemaild of hij zaterdag eind vd middag open is, want ik ben dan op de show in groningen en zou mooi zijn als het dan door ons opgehaald kan worden.....

Geplaatst: 25 feb 2009 14:27
door Gollum
Josee schreef:is het vlees dan nog niet ingevroren??
Dus ik kan zelf een avond alles toevoegen en in kant en klare porties invriezen?? Da's helemaal makkelijk natuurlijk.

Pens verdraagt hij mits het een kleine hoeveelheid is, maar daarom wil ik weten wat hij binnen krijgt. In smuldier vleescompleet zit ook pens en daar heeft hij geen problemen mee, maar vrnl pens gaat niet goed.

Ik ga de vleesmix + wildmix uitproberen (missc dan ook maar de zalmmix) , haal er botmix bij en zal dat gaan aanvullen met groenten, dan kom ik toch een heel eind qua volledige samenstelling??

Ik heb gemaild of hij zaterdag eind vd middag open is, want ik ben dan op de show in groningen en zou mooi zijn als het dan door ons opgehaald kan worden.....
Meestal is het vlees wel ingevroren, ik laat het altijd een beetje ontdooien en verdeel het dan in porties en vries het weer in.

Ik denk dat je met die mixen veel meer variatie hebt en dat ze completer zijn dan welke kvv dan ook. Meestal zitten er maar 1 of 2 (goedkope) vleessoorten in kvv, moet je eens tellen hoeveel je er geeft met die mixen.

Geplaatst: 25 feb 2009 16:41
door Youp
In smuldier vlees compleet zit volgens mij ook pens toch?

Geplaatst: 25 feb 2009 17:21
door Josee
Youp schreef:In smuldier vlees compleet zit volgens mij ook pens toch?
Ja dat zei ik ook. maar je hebt de pensversie en de vleesversie, de vleesversie kan hij prima tegen!