Pagina 1 van 1

Terugkerende huidinfectie

Geplaatst: 30 jan 2009 10:55
door Femmel
Onze Joy heeft nu al 2x een kuur antibiotica (Ceferal) van 14 dagen gekregen. Ook hebben we haar gewassen met Sebomild en heeft ze op 29 december een injectie cortico's gekregen tegen de jeuk.

Sinds 11 januari is ze dus van de antibiotica af. De antibiotica helpt altijd snel en goed. Maar helaas ook maar erg kort.... Sinds vorige week beginnen de korstjes en jeuk weer terug te keren.

Ik wil niet dat ze WEER antibiotica en prednison krijgt, maar weet ook niet hoe nu verder te handelen? Omdat de antibiotica zo goed aanslaat ga ik er vanuit dat het inderdaad een bacteriele huidinfectie is.

Joy is overigens 12 jaar, bekend met hypothyreoidie waarvoor ze Forthyron krijgt. Ze krijgt dagelijks ook Sasha's Blend tegen artrose c.q. gewrichtsklachten.

Het is niet waarschijnlijk dat haar schildklierwaarden slechter zijn geworden. Ze blijft mooi op gewicht en is vrolijk en aktief.

Wie heeft er een idee? Ik sta absoluut open voor iets homeopatisch/natuurlijks.

Geplaatst: 30 jan 2009 10:57
door Hutsje
je zou een bezoekje kunne brengen aan een holistisch da, die kan de oorzaak meestal achterhalen end aar wat aan doen.

Geplaatst: 30 jan 2009 14:35
door flatcoat
Wanneer is er voor het laatst bloed onderzocht mbt schildklier? Ze hoeft natuurlijk niet alle verschijnselen te hebben die bij de schildklier behoren en m.s. is een simpele verhoging van de Forthyron bijv. al genoeg om van alle ellende af te zijn.

Geplaatst: 30 jan 2009 16:43
door Snokkie
Wat is er verder aan diagnostiek gedaan? Want dit klinkt een beetje als 'we proberen maar wat'. Dat de AB aanslaat, zou goed kunnen als het om een secundaire bacteriele infectie gaat. Als het onderliggende probleem niet wordt behandeld, komt het gewoon weer terug!

De dierenarts moet m.i. nu dus echt even verder gaan kijken.

Geplaatst: 30 jan 2009 17:42
door tervueren milo
Ik heb hier de zw newfoundlander die het ook met de schildklier heeft en ook steeds ontstekingen (soort hotspots) maakt en dus jeuk heeft.......
Voor de rest zit hij heel goed in de vacht,mooi glimmend en zo.
Hij krijgt L-Thyroxine 5 tabletten per dag en weegt 65 kilo,dus staat nog niet helemaal op max. tabletten
Ik hoopte dus dat het met die medicijnen over ging...........nee dus
Zo af en toe heeft hij het weer heel erg,nu dus ook weer zo dat hij echt een kap op moet omdat hij tot bloedens toe alles kapot maakt.
ALs hij weer een spuit cortico's heeft gehad gaat het meestal weer een hele tijd goed.
Het is begonnen toen we er dus achter zijn gekomen dat de schildklier niet goed werkte...........ik weet het af en toe ook niet meer.
Ook al bkijft het gewicht en de activiteit goed kunnen de waardes toch niet helemaal jofel zijn,dat was dus hier het geval.
Het is een ellende.

Geplaatst: 30 jan 2009 23:43
door flatcoat
Zowel bij mensen als dieren kan het echt wel even duren voordat de juiste "instelling" is gevonden voor de Forthyron. Beauty zat op een bepaald moment op 8 pillen per dag ...... zij had overigens geen huid/vachtproblemen, wel derest van de ellende.
Toch om de zoveel tijd bloed laten prikken!!

Edit: bloed pas prikken 8 uur na de laatste inname van de medicatie!!