Pagina 1 van 1
Hart als beloning
Geplaatst: 23 jan 2009 11:05
door Zoek stok!
Bram traint drie keer in de week. Hij krijgt daarbij veel voerbeloningen. Ik ben weer eens kritisch gaan kijken wat ik geef en dat is niet altijd even gezond.
Ik wil weer zelf vlees gaan drogen en koken om te geven. Nou vroeg ik me af, is het slecht als hij twee a drie gekookte lamsharten per week extra binnen krijgt? Telt dit dan ook als orgaan zodat hij veel te veel orgaan binnen krijgt, of is het gewoon 'extra' omdat ik het kook?
Geplaatst: 23 jan 2009 11:08
door Marjoleine
Ik droog lever.
Eerst snijd ik het in dikke plakken (1 cm) en dan heel even de kook erover, dan droogt het beter.
En dan dus in blokjes drogen.
Ik gebruik er niet zo heel veel van, maar misschien geef ik minder vaak een beloning?
Hangt ook wel van de hond af denk ik, RR vindt dingen doen vaak al leuk genoeg
De stabijs hebben wel erg veel beloning nodig.
Volgens mij is het niet zoveel extra dat je er in je menu rekening mee moet houden.
Geplaatst: 23 jan 2009 11:29
door Roelfien
Ik denk niet dat het een probleem is. Hart is wellicht een beetje laxerend, maar gekookt... Volgens mij kan je dat best doen. En dan rekening houden met zijn normale eten dat je het daar dus dan niet meer geeft.
Geplaatst: 23 jan 2009 12:13
door Valerie
Gewoon zo een droogmachine halen joh

Geplaatst: 23 jan 2009 14:09
door Rami
Hart - in gedroogde vorm - als beloning, ook als het om redelijk grote hoeveelheden zou gaan, kan heel goed. Van alle organen die je kunt drogen, vind ik het de beste keuze. Je hoeft het dan niet te compenseren met je maaltijden. Met lever zou ik er wel weer rekening mee houden.
Daarbij vinden honden gedroogde hart erg lekker (lekkerder dan bijv. long) en het is ook nog eens mager.
Spiervlees drogen kan trouwens ook.
Edit: oh, ik zie dat je het gekookt wilt geven. Kan ook wel, denk ik. Mits het niet om ponden en kilo's gaat zou ik er zelf niet zo heel veel rekening mee houden wat de voeding betreft. Misschien kun je - om helemaal zeker te zijn - de beloningen ook eens afwisselen met gekookt kippenvlees (spiervlees).
Geplaatst: 23 jan 2009 14:15
door Marjoleine
Mijn honden vinden lever veel lekkerder
Hart vinden ze echt maar matigjes.
Maar ach, hoeveel geef je helemaal, een gram of 20?
Daar hoef je toch niet moeilijk over te doen, op een gemiddelde hond?
Geplaatst: 23 jan 2009 14:19
door Rami
Marjoleine schreef:Mijn honden vinden lever veel lekkerder
Hart vinden ze echt maar matigjes.
Maar ach, hoeveel geef je helemaal, een gram of 20?
Daar hoef je toch niet moeilijk over te doen, op een gemiddelde hond?
Maar met lever moet je niet overdrijven, als je zelf samenstelt zoals Linda. Je geeft immers al lever en om het dan ook nog als beloning te geven...
Mocht je biologische lever geven, kun je nog wel een beetje 'smokkelen', maar ik zou het zelf niet te veel/vaak geven.
Geplaatst: 23 jan 2009 14:20
door Hutsje
ik schaar hart net zo goed onder spiervlees dus ik zie er geen problemen in, ik zou dan verder geen hart meer toevoegen aan zijn dieet.
Geplaatst: 23 jan 2009 14:51
door Zoek stok!
Okay! Kip was ik even vergeten, dat heb ik eerder ook gedaan. Ik kook het liever dan dat ik het droog omdat het simpelweg veel minder tijd kost. Erg he
