Pagina 1 van 1

HD jonge hond

Geplaatst: 21 jan 2009 13:14
door Karen J
Hallo allemaal,

Mijn hond (rottweiler/duitse herder) is afgelopen november 1 geworden.
Hij liep een tijdje mank, en de dierenarts dacht in eerste instantie aan een verrekte spier. Ik vertrouwde het toch niet, en heb een foto laten maken.
En helaas had ik gelijk, HD in zijn heup rechts.

Mijn vorige hond heb ik met HD uit het asiel gehaald. Hij was echter al een stuk ouder, en de HD was bij hem al destijds al ver ontwikkeld, dus konden we hem niet meer helpen wat betreft onze levensstijl.
(heb helaas dus al wel wat ervaring met HD)

Taco is een jonge hond, nog geen 14 maanden oud. En ik weet dat honden met HD ook gewoon een mooi en lang leven kunnen hebben, en ik ben op zoek naar mensen die tips hebben voor mij.

ik weet (van de dierenarts) dat ik geen wisselende inspanningen moet vragen van de hond (lekker dagje naar de zee ofzo is dus niet goed)
en ik weet dat zwemmen goed is voor de spierontwikkeling. En verder opletten met springen en geen behendigheid gaan doen.

Dus als je dingen weet voor mij, wat ik juist wel of vooral niet moet doen dan is dat hartstikke welkom!!!
Ik wil dat mijn hond een zo leuk en pijnloos mogelijk leven heeft en wil daar veel voor doen om dat voor elkaar te krijgen!!!

Groetjes Karen

Geplaatst: 21 jan 2009 13:23
door Hutsje
regelmatige beweging, elke dag een uur en niet de ene dag 3 uur en de andere een half uur. fietsen is heel goed (alleen laten draven en goed opbouwen). geen ballen gooien en hem abrupt laten remmen. verder een glucosamine/chondroitine complex geven, en visolie en vit. c.

Geplaatst: 21 jan 2009 13:58
door Karen J
bedankt voor je snelle antwoord!!
Dat word dan dus fietsen. ga ik even zoeken naar een goed schema om dat op te bouwen.

glucosamine/chondroitine is volgens mij voor de spieropbouw of niet??? en waar is de visolie goed voor?? en extra vit c? weet wel wat dat is natuurlijk, maar doet dat specifiek iets voor zijn botten??

Geplaatst: 21 jan 2009 14:06
door schelsey
Ik heb een bernersenner van 11 maanden met enorme zware HD, ze heeft paar maanden erg gesukkeld, zo erg dat ik dacht dat inslapen de enige optie nog zou zijn, maar nu is ze toch al zeker meer als 1 maand stabiel, ze kan terug wandelen, toch wel half uurtje per keer en heeft zelden nog pijnstillers nodig, maar zoals ik al schreef, bij haar is het echt heel erg, ondervind wel dat spieren enorm veel doen, mijn huidige dierenarts zei nooit meer te gaan wandelen en toen ik dit heb gedaan een tijdje werd ze zo zwak vanachter, daarom tegen zijn mening ingegaan en toch wnadelingen opgebouwd en ze veel sterker vanachter geworden maar zal toch nooit hetgeen kunnen doen dat andere jonge honden kunnen, ik moet altijd opletten dat ze niet te hevig is en zich verzeert en haar loslaten durf ik nog altijd niet goed, af en toe korte stukken maar tis een echte zotte trien die naar niets kijkt en van niets schrik heeft en ben altijd bang dat ze zich eer ergens verzeerd en het weer weken duurt voor het beetje terug beter is, maar ook al vinden sommige dat ze geen waardig leven lijd, ze is op haar manier gelukkig, HD wil niet zeggen dat ze niets meer kunnen, alleen beetje zoeken wat mogelijk is

ik vind dat ze vooral erg is opgeknapt door aan gepaste wandelingen en kvv te gaan geven, suplimenten zoals glucusamine en controitine.

Kijk wat je hond aankan, mankt hij na een bepaalde wandelingen bv met veel crossen en spelen dan is dat te veel voor hem maar blijf zeker wandelen en misschien kan je suplimenten gaan bijgeven.

Mijn oude hond van 8 jaar heeft sinds ze 2 is HD en heeft eigenlijk altijd bijna alles mee kunnen doen, lange wandelingen, spelen, apporeteren maar allemaal ook met mate. nu is ze 8 en sukkelt toch wat, kan deze dingen niet meer aan spijtig genoeg, maar tja, ze is toch zo oud mogen worden en heeft toch wat kunnen genieten van het leven, nu is het tijd om haar rust te gunnen en neem ik haar niet meer mee met lange wandelingen ( heb 3 honden, waarvan 1 gezonde)

sonja

Bewegen dus!

Geplaatst: 24 jan 2009 11:19
door Karen J
kijk, 8 jaar klinkt me al heel wat meer in de juist richting. Het is een grote hond, dus ik was er ook niet vanuit gegaan dat hij heel veel ouder zou worden. Al worden ze natuurlijk nooit oud genoeg.

Maar dat klinkt in principe wel goed, gewoon lekker blijven bewegen dus! Ik heb van meerdere kanten ook het positieve van fietsen gehoord, en wil eens kijken of we ergens goed kunnen zwemmen.
Bedankt voor jullie antwoorden!!!

Geplaatst: 24 jan 2009 11:44
door S@ndr@
de hond is bijna 14 maanden en die operatie gebeurt bij voorkeur bij jongere honden ,in ieder geval onder de 12 maanden :19:

Geplaatst: 25 jan 2009 13:57
door Karen J
De bekkenkanteling was volgens mijn dierenarts geen optie, misschien dat hij dat zei omdat er al een beetje artrose gevormd is. slijtage in de kom aan de binnenkant, en een kleine vergroeiing aan de buitenkant.

en het is ook nog moeilijk te zien hoeveel pijn Taco heeft, omdat hij ook nog last heeft van groeipijn. maar ik denk zelf dat hij er wel last van heeft omdat hij die poot duidelijk ontziet.

Maar ik ga vandaag beginnen met fietsen, heb samen met de dierenarts een schema gemaakt om de conditie op te bouwen en overbelasting te voorkomen. Dus ik hoop gewoon dat dat in ieder geval een positieve uitwerking heeft! En daarnaast ga ik in overleg met de dierenarts kijken wat hij nodig heeft aan glucosamine,chondroitine etc.

groetjes karen

Re: HD jonge hond

Geplaatst: 19 dec 2009 19:46
door yvon
mank lopen word vaak geassoseerd met hd
vaak word de rug vergeten
wij hebben het zelfde gehad
na dat we met de Bullmastiff naar de een specialist zijn geweest kwam de rugten sprake wat ik niet had verwacht
na 6 weken op de Rimadyl tehebben gezeten en de fisio tezijn geweest
loopt hij weer als een engel speelt als nooit tevoren
tewrwijl hij HD C heeft