Pagina 1 van 1

Nelson loopt mank

Geplaatst: 01 jan 2009 14:27
door Nossie
Nelson loopt al voor de 2de keer mank!
Vorig jaar met z'n rechter voorpoot, en nu is het z'n linker.

We zijn naar de DA geweest, en die kon er eigenlijk weinig over zeggen. Nelson is een held op sokken maar zodra hij op de tafel staat houdt hij z'n adem in en kun je hem onderzoeken tot je een ons weegt, hij geeft gewoon helemaal geen pijn aan.
Nou, behalve bij z'n schouder. Hij zat te hijgen als een gek, maar toen ze zijn schouder wat heen en weer bewoog hield hij, heel aarzelend, even z'n adem in. Verder niks, maar dit was het enige wat hij liet merken.

Nou, rust, en een pilletje 2x p.d. (pijnstiller en ontstekingsremmer) en dan zou het na 2 weken wel beter moeten gaan. Zo niet, dan meer onderzoeken laten doen.

En ja hoor! Eigenlijk ging het precies hetzelfde als vorig jaar! Na een paar dagen loopt hij al veel minder mank en na een week ofzo lijkt hij er geen last meer van te hebben!
We gaan nog even door met de pilletjes, en weinig wandelen, maar het lijkt de goede kant op te gaan!

Nou vragen jullie je af, waarom vertel je dit allemaal?
Nou, ik vroeg me af of er ook een soort reuma bij honden bestaat.
Nelson heeft te stijle achterpoten, en voora bij z'n linker achterpoot zie je dat heel goed. Zijn we ook al mee naar een specialist geweest, maar die kon er vrij weinig aan doen. Gewoon genoeg beweging en dan zou hij er niet veel last van hebben.
OK. Alles gaat nog goed. MAAR, nou krijgt hij dus opeens last van z'n voorpoten. eerst rechts, dan links. Is dit gewoon toeval, of zou er iets met z'n gewrichten/botten/spieren kunnen zijn?

Ik wil later graag dierenarts worden en vond het wel interessant om er wat meer over te weten. Kan iemand mij wat info geven, of is dit gewoon puur toeval?

Groetjes, Tessa.

Geplaatst: 01 jan 2009 15:17
door freskin
Misschien belast hij zijn voorpoten teveel omdat zijn achterhand te steil is......ik weet het niet zeker natuurlijk,maar dat zou eventueel kunnen. Maar het zou ook iets in de ellebogen kunnen zijn. Hoe oud is Nelson?

Honden kunnen wel arthrose krijgen in hun gewrichten, dus dat zou ook nog kunnen.

Ik hoop dat het kreupel lopen maar tijdelijk zal zijn.
Beterschap met Nelson!

Geplaatst: 01 jan 2009 15:28
door Nossie
Ja, daar had ik ook al aan gedacht. Zou kunnen! Maar zou die specialist dat dan niet verteld moeten hebben? :denken:

Nelson is 9,5. Dus heeft er al aardig wat jaartjes op zitten! Nouja, heeft al aardig wat jaartjes gelopen! :mrgreen:

En wat zijn precies de symptomen van artrose?

Ja, ik hoop het ook! Maar gelukkig lijkt hij er nu vrij weinig last van te hebben. Het is een sterke beer hoor! :lol1: