Pagina 1 van 1

Ouderdom??

Geplaatst: 03 dec 2008 12:00
door bianca83
Het wil af en toe allemaal niet meer zo lekker met Quincy. Heel oud is hij niet, 9 jaar, maar als je hem af en toe ziet geef je hem het dubbele. Hoe ontzettend hij opgeleefd is de laatste 2 jaar, hoe vrolijk hij ook is nu en hoe erg hij straalde, ik ben het af en toe kwijt bij hem. Spelen doet hij weer op zijn manier als m'n vriend thuis komt maar dat is het. Ik moet geen wandeling meer met hem gaan doen van 2 uur want dat trekt hij allemaal niet meer. Een paar keer in de week gaan we een kwartiertje fietsen met hem en dat vind hij leuk en is goed vol te houden voor hem. Maar dat maakt allemaal niet uit, het beestje wordt ouder. Hij is goed zindelijk geweest altijd maar dit gaat minder goed de laatste tijd. Vaak als we 's morgens heel vroeg beneden komen heeft hij binnen geplast, het is altijd in de keuken maar via die deur gaan we niet naar buiten als we hem uitlaten. Hij blaft niet 's nachts dat hij eruit moet. Nu gebeurd het ook steeds vaker dat hij het gewoon binnen doet terwijl hij net buiten geweest is. Van het weekend ook m'n vriend kwam terug met hem en Quincy loopt naar binnen ik was buiten dus Quincy kwam ook de tuin in, we gaan weer naar binnen en hij laat het zo lopen. Gisteren wilde hij z'n mand uitgaan en hij piest zo z'n mand onder :jank: Als ik hem roep op dat moment gaat hij door en hij kijkt heel zielig, kruipt weg in een hoekje en gaat daar raar zitten. Hij is al zovaak helemaal nageken de laatste tijd omdat hij vaker weleens vreemde dingen had en desnoods gaan ze weer alles testen bij hem. Maar, wat zou het toch zijn, het arme ventje wordt ouder maar of dit nou gewoon ouderdom is?

Geplaatst: 03 dec 2008 12:03
door ranetje
Geen idee wat er allemaal is nagekeken :wink:
Misschien zou je de urine nog eens kunnen laten nakijken en anders is er misschien nog een medicatie te proberen tegen incontinentie?

Geplaatst: 03 dec 2008 12:05
door Mit
Mist hij geen maatje ofzo? Misschien stom maar het zou kunnen.
Verder misschien checken op blaasontsteking.

En dat hij niet meer 2 uur kan wandelen is mi vrij normaal met zijn 9 jaar, maar dat is ook niet erg.

Geplaatst: 03 dec 2008 12:08
door Katja
Misschien een blaasontsteking ?
Drinkt hij meer dan normaal ?

Geplaatst: 03 dec 2008 12:12
door bianca83
Nee hij drinkt niet meer dan normaal, hij doet verder gewoon hetzelfde als anders zeg maar. Bloed zit er ook niet in zijn urine en het zijn ook geen kleine beetjes als er weer een plas in huis ligt zeg maar :mrgreen:

Of hij een maatje mist? Dat denk ik niet, dit gedrag is echt pas sinds kort en dan had hij dit nu al 2 jaar moeten hebben. Het zou kunnen natuurlijk maar daar ga ik niet vanuit.

Geplaatst: 03 dec 2008 12:14
door Mit
Quasar leefde na Quincy's vertrek ook een hele poos op. Maar na een tijdje (dik een jaar ongeveer) kakte hij enorm in. En dat is nu dus volledig over sinds de komst van Tsuki, dus vandaar dat ik daaraan dacht :wink:

Geplaatst: 03 dec 2008 12:17
door Katja
Ik zou toch ,voor de zekerheid, zijn urine/nieren laten testen bij de DA.

Geplaatst: 03 dec 2008 12:20
door bianca83
Ik snap wel wat je bedoelt maar dit heb ik bij Quincy nooit gemerkt. Even he hoe het toen was, Quincy bv. zat er ook nooit mee als Quasar even weg was terwijl Quasar helemaal kon flippen als Quincy weg was. Quasar was graag met andere honden, Quincy interesseerde het niet. Quincy vond het best toen puppie Quasar binnen kwam wandelen maar hij moest niet bij hem gaan liggen terwijl Quasar dat toen wel graag wilde. Maar goed dat was toen he om even en voorbeelde te geven. Andere honden interesseren Quincy nog steeds niet echt. Gizmo bv. was echt een maatje van Quincy maar was ze weer weg was het ook goed hij zat daar niet zo mee :mrgreen: Ik ben dus bang dat het niks uit zou maken als er wel een 2e hond in huis is hier en die komt er ook wel alleen nu gaat dat nog even niet.

Geplaatst: 03 dec 2008 12:24
door Mit
Ik heb ze idd samen meegemaakt en Quincy was de onafhankelijke van het stel, dat weet ik :wink:
Maargoed, het was gewoon maar even een gedachte die bij me opkwam omdat ik het met Quasar heb meegemaakt, dat ie opleefde toen alle aandacht voor hem was zeg maar. En later werd ie weer lusteloos, begon heel veel te janken en wilde eigenlijk alleen maar slapen. Totdat die kleine etterbaal binnen kwam tippelen, vanaf toen was het weer een andere hond. Nu is ie altijd vrolijk, meer energie, ziet er beter uit en de conflicten met mij zijn ook over :mrgreen:

Maargoed, vandaar dus.
Ik zou het dan zelf toch op ouderdom houden, helaas komt dat soms ook met onzindelijk zijn. Je kan nog ff checken op blaasontsteking maar levert dat niks op dan zou ik gewoon denken: Het wordt een oud baasje.

Geplaatst: 03 dec 2008 12:26
door Mit
Oh, en geef die kleine gekbek maar een knuffel van me :mrgreen:

Geplaatst: 03 dec 2008 12:28
door bianca83
Of het ouderdom is dat weet ik niet maar daar hoop ik nu maar op. Naar de DA gaan we zowieso wel even Arie is wat voorzichtiger hiermee dan mij, bij hun Bouvier begon het ook zo en het wijffie was toen zo weg :(:

Knuffel zal ik geven kroelen vind hij weer helemaal leuk :I: en kruipt ook helemaal in je................... als ik alleen ben in ieder geval anders ben ik niet interessant genoeg meer :jank: :mrgreen:

Geplaatst: 03 dec 2008 12:31
door Katja
bianca83 schreef:Of het ouderdom is dat weet ik niet maar daar hoop ik nu maar op. Naar de DA gaan we zowieso wel even Arie is wat voorzichtiger hiermee dan mij, bij hun Bouvier begon het ook zo en het wijffie was toen zo weg :(:
:denken:

Geplaatst: 03 dec 2008 13:47
door bianca83
Katja schreef:
bianca83 schreef:Of het ouderdom is dat weet ik niet maar daar hoop ik nu maar op. Naar de DA gaan we zowieso wel even Arie is wat voorzichtiger hiermee dan mij, bij hun Bouvier begon het ook zo en het wijffie was toen zo weg :(:
:denken:
Die is toen dood gegaan :wink:

Geplaatst: 03 dec 2008 13:58
door Hutsje
ik zou er zelf even een consultje holistisch dierenarts aan wagen ;).

Geplaatst: 03 dec 2008 14:01
door bianca83
Ook voor zoiets als dit? Verder heeft hij eigelijk nerges last van, daarom :wink:

Geplaatst: 03 dec 2008 14:02
door Katja
Baat het niet .... :ok:

Geplaatst: 03 dec 2008 14:05
door bianca83
Katja schreef:Baat het niet .... :ok:
Dat snap ik maar ik vraag me af waarom ze nu eerder voor een holistische da kiest dan voor een gewone da :wink:

Geplaatst: 03 dec 2008 14:25
door Hutsje
bianca83 schreef:Ook voor zoiets als dit? Verder heeft hij eigelijk nerges last van, daarom :wink:
ja, juist. en dan heb je ook meteen aan algehele check up. de klachten kunnen wel een hele andere oorzaak hebben, maar ook als het idd ouderdomsklachten zijn kan hij heel goed ondersteund worden daarin.

Geplaatst: 03 dec 2008 17:29
door freskin
En het kan ook niet iets van beginnende suikerziekte zijn?

Vervelend. Ik hoop voor jullie dat dit van voorbij gaande aard zal zijn.
Beterschap met Quincy!

Geplaatst: 03 dec 2008 17:56
door wiek
freskin schreef:En het kan ook niet iets van beginnende suikerziekte zijn?

Vervelend. Ik hoop voor jullie dat dit van voorbij gaande aard zal zijn.
Beterschap met Quincy!
Ja daar zat ik ook aan te denken, beginnende suiker...
Mijn hond dat ook en toen we insuline gingen spuiten knapte ze heel erg op.

Geplaatst: 03 dec 2008 18:30
door Marjoleine
Ik heb dat ook gehad met een teefje, die had ook suiker.
Exact hetzelfde beeld als wat je schetst.
Ik zou dat eerst even laten checken, een stripje in urine is genoeg en dat is makkelijk op te vangen bij deze hond.

Is het dat niet, dan kun je altijd verder zoeken.

Geplaatst: 04 dec 2008 07:00
door thom
Marjoleine schreef:Ik heb dat ook gehad met een teefje, die had ook suiker.
Exact hetzelfde beeld als wat je schetst.
Ik zou dat eerst even laten checken, een stripje in urine is genoeg en dat is makkelijk op te vangen bij deze hond.

Is het dat niet, dan kun je altijd verder zoeken.
Met wat urine ben je er nog niet, daarna toch ook altijd bloedonderzoek, pas daarna kun je Diabetes vaststellen.....Sterkte..!!