Pagina 1 van 2

Lompigheid ten top

Geplaatst: 25 sep 2008 12:10
door SannePP
Weet je wat zo heerlijk is van een wat ouder wordende pup: dat ze zo heerlijk lomp zijn!

Gisteren waren we wandelen met Cena bij In Den Bockenryder op landgoed De Utrecht vlakbij Esbeek. We waren ietwat verdwaald (het zal weer eens niet zo zijn) en kwamen op wat open velden uit.
Cena kon het niet laten om door het hoge gras te huppelen. Als een jong hert springt ze dan door dat gras, blij om zich heen kijkend.
Dat ging goed, totdat een of andere onverlaat een sloot had aangelegd tussen al dat gras!
Ik zie dat Cena een aanloop neemt om weer te gaan hupsen en roep nog: "Cena kijk uit!" Maar ja, dat snapt dat beest toch niet!

Dus het ging van "hups, hups, plons!"

Madame donderd dus ZO in die sloot, tot haar kin in het vieze groene slijkwater!

Eventjes was het stil, toen spetterde ze dwars door die sloot een paar meter verder, om daar weer op de kant te klimmen en heel, héél vuil naar ons te kijken. (letterlijk en figuurlijk trouwens!)

De tranen biggelde inmiddels over onze wangen van het lachen! Wat een actie!
Een passerende wielrenner moest ook even afstappen van verbazing en lol. "zag ik dat nou goed?" zei hij lachend. Ik kon niet eens antwoorden, zo'n lol had ik.

Met een vieze, stinkende en ietwat beduuste hond zijn we maar snel bij In Den Bockenryder op het terras gaan zitten, genietend van een stuk appeltaart en warme chocola!

~~~

Nu ben ik errug benieuwd naar jullie lompe-honden acties!!!

Geplaatst: 25 sep 2008 12:21
door C@rmen
Ik heb 'n labrador..als ik al zijn lompe acties moet gaan opnoemen ben ik volgende week nog bezig :pffff: :wink:

Geplaatst: 25 sep 2008 12:22
door Sammy1980
Hahaha, heel bekend :smile:

Die van mij had ook zulke lompe puppy actie's.

Ze heeft het een keer voor elkaar te krijgen om zich om een boompje heen te vouwen.
Achetraf kon ik daar erg om lachen, maar op het moment dacht ik dat ze wel iets gebroken moest hebben :eek:

Geplaatst: 25 sep 2008 12:25
door SannePP
C@rmen schreef:Ik heb 'n labrador..als ik al zijn lompe acties moet gaan opnoemen ben ik volgende week nog bezig :pffff: :wink:
haha dat is zeker waar!!! Hoe komt het dat die beesten sowieso lomp zijn?

Geplaatst: 25 sep 2008 12:27
door Mit
Tsuki in de tuin: " Snuffel snuffel tomtidomtidom. Huppelen pomptidom. Nog wat snuffelen lalaalaaalaaal.....PLONS!

Vijver.

Madam was boos :mrgreen:

Geplaatst: 25 sep 2008 12:52
door Moos
Vera zit nu ook in de fase van "waar moet ik heen met al mijn energie", en ja, daar komt ook de nodige lompheid bij kijken :mrgreen: :19: :mrgreen:

Zo ging ik net de hondjes (incl oppashond) even een plakje ham geven. Alledrie netjes zitten; Saar plakje, oppashond plakje, en.............RANG daar hing Vera in mijn hand waar het resterende plakje ham in zat. Auwwwwwwww!!!! :boos: Dat was naast een voorbeeld van lompheid ook meteen een voorbeeld van hoe je heeeeel welgemeend je hond kan corrigeren :mrgreen:

Geplaatst: 25 sep 2008 16:39
door _diva_
Moos schreef:Vera zit nu ook in de fase van "waar moet ik heen met al mijn energie", en ja, daar komt ook de nodige lompheid bij kijken :mrgreen: :19: :mrgreen:

Zo ging ik net de hondjes (incl oppashond) even een plakje ham geven. Alledrie netjes zitten; Saar plakje, oppashond plakje, en.............RANG daar hing Vera in mijn hand waar het resterende plakje ham in zat. Auwwwwwwww!!!! :boos: Dat was naast een voorbeeld van lompheid ook meteen een voorbeeld van hoe je heeeeel welgemeend je hond kan corrigeren :mrgreen:
Doet het lekkere ding van mij ook :N: .
Hij weet onedertussen dat hij gewoon niks krijgt als hij zo doet en dat werkt super moet ik zeggen.

En ja lompe acties praat me er niet van :N: .

Gr Gemma

Geplaatst: 27 sep 2008 11:04
door Moos
Inge O schreef:ik heb er hier eentje die gelukkig nooit lomp is :pffff: :pffff: .


....... :smile:
Tuuurlijk Inge :smile:

Geplaatst: 27 sep 2008 11:15
door wendy71
Herkenbaar Sanne :N: , mijn rr zijn ook zo lomp als de pest. :mrgreen:
Ach, ik vind dat ook hun charme hoor.. :wink: , ze bedoelen het niet verkeerd maar je moet er wel tegen kunnen. :smile:
Zo te lezen is Cena een heerlijke ondeugende jonge hond.(pup kun je haar nauwelijks meer noemen. :wink: ).

Succes met de dame, waar je ongetwijfeld je handen aan vol hebt. :wink: :mrgreen: .

Geplaatst: 27 sep 2008 11:17
door wendy71
Inge O schreef:ik heb er hier eentje die gelukkig nooit lomp is :pffff: :pffff: .


....... :smile:
:smile: :smile:
En dat uit jou mond. :mrgreen:
Als er één een pittig ding is , is het Crunch wel. :F:

Fien trouwens ook als ik de verhalen van Tamara soms lees.. :N: :mrgreen: .

Naja, daar zijn ze pup voor. :pffff: :wink:

Geplaatst: 27 sep 2008 11:26
door alm@
Mijn schattige hondjes zijn nooit lomp :pffff: ze 'vergeten' alleen nog wel eens, als ze als krankzinnigen achter elkaar aan het racen zijn, dat ik ook nog ergens sta waardoor ik een aantal keer onderuit geschoffeld ben.
Mijn vriend is het ook eens overkomen: beng middenin de modder. Terwijl ik hem overeind hielp, had ik maar één gedachte: ik mag niet lachen, ik mag niet lachen..... :smile:

Geplaatst: 27 sep 2008 11:38
door wendy71
alm@ schreef:Mijn schattige hondjes zijn nooit lomp :pffff: ze 'vergeten' alleen nog wel eens, als ze als krankzinnigen achter elkaar aan het racen zijn, dat ik ook nog ergens sta waardoor ik een aantal keer onderuit geschoffeld ben.
Mijn vriend is het ook eens overkomen: beng middenin de modder. Terwijl ik hem overeind hielp, had ik maar één gedachte: ik mag niet lachen, ik mag niet lachen..... :smile:

:N: :N:
:smile: , ooh wat erg maar ik zou ook moeite hebben om mijn lach te houden dan. :mrgreen:

Geplaatst: 27 sep 2008 11:54
door Peggy75
Mijn Labrador Pim, een aantal jaar geleden...

Als we naar het park gingen, liep hij los en bleef altijd netjes in de buurt. Alleen die bewuste dag niet. We waren al een eindje op weg en geen Pim te bekennen. Na een poosje gezocht te hebben kwamen we langs de vijver waar een paar jongens zaten te vissen. Ik vroeg aan hen of ze een blonde Lab voorbij hadden zien komen.
Het antwoord van die jongens was " Jaaaa, die zit daar achter bij die andere jongens en heeft een hele doos frikandellen leeggevreten".
Kennelijk gebruikten ze stukjes frikandel als visaas.

Nog een voorbeeld...
Ik ging boodschappen doen en Pim was mee, had hem voor de deur aan een fietsenrek vastgemaakt. Toen ik terug kwam stond er een vrouw bij hem en vroeg of hij bij mij hoorde. Toen ze voorbij liep, had meneer namelijk haar zojuist gekochte stokbrood uit de tas getrokken en helemaal opgegeten. Gelukkig kon die vrouw er de humor wel van inzien want we kwamen beide niet meer bij van het lachen.

Nu ik het schrijf bedenk ik me dat het misschien meer met vraatzucht dan met lompheid te maken heeft, maar beide geweldige acties waar ik nu nog van in de lach schiet als ik eraan denk.

Geplaatst: 27 sep 2008 12:01
door Shibby
Shib vindt dat alles wat hij kan normaal is. :roll:
Dus ook over +/-1,50m hoge prikkeldraadhekken springen, via de salontafel naar de voordeur rennen en dwars door Leia heen rennen om vervolgens ruim 2 meter de lucht in te springen om die bal/stok/frisbee te pakken.

Wacht, laat ik het anders zeggen..... Zodra er iets speelbaars is wat eventueel misschien wel eens zou kunnen gaan bewegen, mag wat Shibje betreft alles wijken of lijden. :mrgreen: :mrgreen:

Geplaatst: 27 sep 2008 12:05
door SannePP
Op zich valt het nog wel mee met de lompigheid van Cena. Ze is af en toe gewoon wat onstuimig, maar vooral heel eigenwijs.

Onze Mats was in haar jonge jaren véél lomper. Die is tijdens het wandelen wel eens keihard tegen een hek aangelopen. Of tegen een bankje (toen ze achter eenden aanging). Of tegen de muur (toen ging ze wel ff out...), of door kikkerdril heen gezakt omdat ze dacht dat ze daar wel over heen kon lopen.

Maar inderdaad Wendy, we hebben onze handen vol aan Cena. Het is gewoon een "ondernemend hondje" :smile:

Geplaatst: 27 sep 2008 12:14
door wendy71
SannePP schreef:Op zich valt het nog wel mee met de lompigheid van Cena. Ze is af en toe gewoon wat onstuimig, maar vooral heel eigenwijs.

Onze Mats was in haar jonge jaren véél lomper. Die is tijdens het wandelen wel eens keihard tegen een hek aangelopen. Of tegen een bankje (toen ze achter eenden aanging). Of tegen de muur (toen ging ze wel ff out...), of door kikkerdril heen gezakt omdat ze dacht dat ze daar wel over heen kon lopen.

Maar inderdaad Wendy, we hebben onze handen vol aan Cena. Het is gewoon een "ondernemend hondje" :smile:
Dan weet je tenminste dat je er een hebt. :pffff: :smile:
Lola knalt ook regelmatig tegen een boom aan oid in haar enthousiasme. :mrgreen: :N:

Daarvoor heb ik al eens een keer bij de da gezeten, ze had een bloed uitstorting van jewelste, arm ding. :jank:

Lompigheid, eigenwijsheid brengt konsekwenties met zich mee zullen we maar zeggen.., soms moeten ze zelf ondervinden hoe vervelend bepaalde dingen kunnen zijn. :wink:

Die Cena is me d'r ook een!
Pittig meisje. :ok:

Geplaatst: 27 sep 2008 13:48
door Daanie
:smile: Wat moet dat grappig zijn geweest!

De bockenryder is leuk he....mijn neefjes werken daar :ok:

Geplaatst: 27 sep 2008 15:56
door Anne
Door deze straat lopen blijkbaar altijd hele leuke en interessante mensen. En er staat in deze straat een lantaarnpaal. En som ook wat stilstaande auto's.

Spriet begroet mensen dus altijd enthousiast, en loopt dus zó tegen delantaarnpaal op :N:



Ze is trouwens geen pup meer, maar 5 jaar :mrgreen:

Geplaatst: 27 sep 2008 16:02
door wendy71
@ Spriet: Lola loopt ook nog gerust tegen aan een boom hoor, en zij is inmiddels bijna 2.5 jaar! :mrgreen:
Leeftijd zegt niks dus, in dit geval. :smile:
Je hebt het of je hebt het niet(lompheid in dit geval :mrgreen: ).
Het zal wel aangeboren zijn bij bepaalde honden, je bent het of je bent het niet.. :19: :wink:

Typo.. :N: , de zoveelste..

Geplaatst: 27 sep 2008 16:11
door Gollum
C@rmen schreef:Ik heb 'n labrador..als ik al zijn lompe acties moet gaan opnoemen ben ik volgende week nog bezig :pffff: :wink:
hahaha ja inderdaad, vind het ook gek dat het nog niet bij de rasomschrijving staat :mrgreen:

Geplaatst: 27 sep 2008 16:12
door wendy71
Gollum schreef:
C@rmen schreef:Ik heb 'n labrador..als ik al zijn lompe acties moet gaan opnoemen ben ik volgende week nog bezig :pffff: :wink:
hahaha ja inderdaad, vind het ook gek dat het nog niet bij de rasomschrijving staat :mrgreen:
Ha ha :smile: , bij de rr staat het er wel bij(dat ze lomp en onbezonnen zijn). :smile:

Geplaatst: 28 sep 2008 08:15
door miemot
:smile: :smile: Wat een verhalen :smile:

Guus heeft ook wel eens van die weldoordachte lompe kuren. Zo is hij een professioneel vliegenvanger. Hij gaat voorstaan op de vlieg, helemaal gefixeerd en dan ... HAP.
Vaak is het raak hoor, maar soms gaat het ook helemaal mis. Als er een vlieg op de verwarming zit bijvoorbeeld; helemaal gefixeerd aanstaren en dan, ineens, HAP, BOINK met zijn snuit rammen tegen de verwarming :smile: :smile: Errug grappig, vooral die beduusde kop dan.

Geplaatst: 28 sep 2008 09:41
door Hayley84
C@rmen schreef:Ik heb 'n labrador..als ik al zijn lompe acties moet gaan opnoemen ben ik volgende week nog bezig :pffff: :wink:
en ik een Stafford .. zelfde verhaal :mrgreen:

Geplaatst: 28 sep 2008 09:45
door Hayley84
wendy71 schreef:
Daarvoor heb ik al eens een keer bij de da gezeten, ze had een bloed uitstorting van jewelste, arm ding. :jank:
Wij ook:

Afbeelding

ergens tegenaan gerend .... na 3 dagen was het weer weg.

Geplaatst: 28 sep 2008 12:01
door ** Angela **
Roan kon ook van die acties hebben.

Gooide je de bal, liep hij keihard tegen een boom aan.

1x had ik echt zoiets van die staat niet meer op, hij lag te schudden op de grond alsof hij een epileptische aanval had. Paar sec later staat hij op, schud even en rent naar de bal. Alsof er niets gebeurd was.

Stond ik daar met een halve hartverzakking.

In het bos is hij ook eens tegen een boom geknalt, had gewoon een heel dik oog wat ook een beetje hing en helemaal rood was.
Voor de zekerheid toch maar even naar de dierenarts, gelukkig niets ernstigs aan de hand.

Hij was wel een paar dagen erg rustig ;)

Ook is hij een keer keihard tegen me aangelopen toen mn pa in het bos een bal gooide. Meneer zag me niet staan.
Vol tegen mn knie die toch al verrot is, ze hebben me het bos uit moeten dragen want ik kon echt niet meer lopen.

Op t eind vd wandeling in een vieze modderplas duiken deed hij ook erg graag

En meer van dat soort dingen, tot een paar dagen voor zn dood zelfs nog.


Leentje heeft dat niet zo, ze is alleen wel eens van de bank gevallen toen ze ineens opstond.


Kenji is ook zo'n lekker lomp ding.
Tijdens t spelen van de bank vallen

keihard aankomen rennen als ik dr roep en dan niet op tijd kunnen stoppen, om dan maar te denken van nja dan knal ik lekker tegen vrouwtje op :roll:

van de zomer was ik een weekje in Almere en was met de meiden naar de noorderplassen gegaan. Daar heb je een steiger, dus Kenji heel nieuwsgierig daarop.
Ik roep ze en ze rent keihard naar me toe, alleen had ze niet door dat die steiger lang en smal was, dus ze valt zo t water in.

Niet dat ze dat erg vond hoor, ze trok zo'n bekkie van ooohhh ik ben in t water beland, nja dan zwemmen we toch naar t vrouwtje

En meer van die dingen, mja dan ben ik morgen nog bezig met vertellen ;)

Geplaatst: 28 sep 2008 12:12
door irwi
Vorige week tijdens een event van BAAS in Belgie nog een leuke actie van lompigheid meegemaakt.
Tijdens de sprint zat er ook een onderdeel met in de kruiwagen zitten bij.
Onder begeleiding van mij achter de kruiwagen en Rilana die de riem vasthield bedacht mevr. zich dat ze toch iets interessants zag en jumptje uit de kruiwagen en nam Rilana een dikke meter al liggend mee. :smile:
Het was om het zo maar te zeggen een Tena moment.

Geplaatst: 28 sep 2008 12:56
door SannePP
haha heerlijk, die lompe honden allemaal!

Cena had gister toch nog maar even een actietje: ze zat aan de andere kant van de ren, omdat schoonvader aan het schilderen was buiten.
Ineens hoor ik een kabaal van jewelste, dus ik ren naar buiten; ligt mevrouw luid piepend ónder de ren! Hoe ze het voor elkaar kreeg? Géén idee! She just did...

Geplaatst: 28 sep 2008 13:27
door irwi
De mijne is dan wel volwassen maar af en toe kukelt ze nog van de bank als ze ligt te slapen en die verontwaardige kop als je lacht en dan met de kont naar je toe gaan liggen :smile:

Geplaatst: 28 sep 2008 15:32
door chutney
SannePP schreef:
C@rmen schreef:Ik heb 'n labrador..als ik al zijn lompe acties moet gaan opnoemen ben ik volgende week nog bezig :pffff: :wink:
haha dat is zeker waar!!! Hoe komt het dat die beesten sowieso lomp zijn?
Daar las ik laatst een stukje over op het hondengedragsforum. Ik ben zo vrij om dat te quoten:
"De Labrador is van origine bedoeld als Jachthond.
De Jager schiet het wild en de Labrador zoekt en brengt het terug. Dit
vergt veel concentratie van de Labrador, want je moet je baas volgen,
kijken wat hij doet, kijken waar de prooi valt en dan met je neus het
geschoten wild opsporen. Hoe hij naar het geschoten wild gaat, moet
hij zelf weten het is al dood en zal heus niet weglopen als hij dit met veel kabaal doet. Sommige jagers lieten hun Labradors ook eenden op jagen, zodat zij die in de lucht konden neer schieten.

- De Labrador rent recht naar zijn doel.....zonder omweg.
- De Labrador is erg mensgericht en niet op andere honden.
- De Labrador is bedoeld om heel de dag met zijn baas bezig te zijn en
's avonds gezellig samen uitgeteld bij de openhaard te zitten.
- De Labrador heeft geleerd om tijdens de jacht zichzelf van eten te voorzien. (natuurlijk niet van het geschoten wild)"

Geplaatst: 28 sep 2008 15:39
door chutney
Op de behendigheidstraining zei de trainer de eerste les, dat onze hond niet zo goed in de gaten had dat ie ook nog een achterkant had.
:smile:
Hij had heel veel moeite om netjes over de toestellen te gaan, rende er in volle vaart op af om er vervolgens weer af te sodemieteren...
Iets te lompig en enthousiast. Inmiddels is gaat het hartstikke goed en is enorm gegroeid wat betreft beheersing en zelfvertrouwen. :ok: