Pagina 1 van 1

Oorontsteking

Geplaatst: 06 sep 2008 23:06
door Mojo2008
Klopt het dat honden van verkeerd voer oorontsteking kunnen krijgen? Ik heb gehoord van iemand dat de honden oorontsteking krijgen van een bepaald merk voer?

Geplaatst: 07 sep 2008 00:19
door Moniek B.
De term 'verkeerd voer' is een nogal ruim begrip...
Maar ja; als je een hond hebt die allergisch reageert kan dat. Belle had chronische oorontstekingen toen ze op de brok stond (maakte niet uit welke brok). Verder geen jeuk of andere allergische klachten overigens. Na de overgang op Carnibest heeft ze nooit een oorontsteking meer gehad..

Geplaatst: 07 sep 2008 00:52
door flatcoat
Nooit van gehoord, of het moet inderdaad van een allergie zijn zoals Moniek al aangeeft. Welk specifiek voer zou dat dan veroorzaken?
Mijn flatcoat zwom dagelijks en had wel 5 tot 6 keer per jaar oorontsteking ..... had niets met het voer te maken, wel met het duiken dat zij deed en soms door het zwemmen in stilstaand of vervuild water.

Geplaatst: 07 sep 2008 14:34
door astrid
Het zou kunnen dat een hond allergisch reageert op bepaald voer, dus in die zin is het voer verkeerd voor je hond. Onze vorige herder had ook altijd oorontstekingen, maar na overschakeling op ander voer was het een stuk minder. Maar daar ging wel het nodige aan vooraf. Oa veel antibiotica, oorspoelen bij de DA en verschillende soorten voer (brok)die we geprobeerd hebben. Uiteindelijk was de overstap naar kvv het beste voor onze hond.

Geplaatst: 07 sep 2008 19:58
door Neeltje
Je krijgt geen oorontsteking van allergie, echter, de binnenkant van het oor is ook huid en de hond krijgt daar dezelfde allergie reakties (wondjes o.i.d.) in het oor als op de huid. Echter in het oor is het natuurlijk lekker warm en vochtig en is er grote kans op ontsteking.

Als je de allergie onder controle kunt krijgen, is de kans heel erg groot dat de oorontstekingen over zijn.

Maar niet iedere oorontsteking is het gevolg van allergie.

Geplaatst: 08 sep 2008 11:23
door Moniek B.
Neeltje schreef:Je krijgt geen oorontsteking van allergie, echter, de binnenkant van het oor is ook huid en de hond krijgt daar dezelfde allergie reakties (wondjes o.i.d.) in het oor als op de huid. Echter in het oor is het natuurlijk lekker warm en vochtig en is er grote kans op ontsteking.
Hoe het precies zit weet ik niet, maar in het geval van Belle was het echt alleen een oorontsteking; er zaten geen wondjes op de huid van het oor en ze had verder geen enkele andere typische allergie-problemen.. Geen jeuk, geen wondjes etc op de huid... Dus in Belle d'r geval was de allergische reactie de ooronsteking...