Ster topic:

Kijk je naar goedkopere alternatieven voor je hond nu alle de prijzen zo uit de bocht vliegen?
Ster topic! Klik hier om te reageren


Ben je nieuw en wil je een account maken? Klik hier!
Een (zeer) beknopte handleiding voor nieuwe leden vind je hier: Klik!
Het hondenforum team stelt zich hier voor: Klik!


Laatste wijziging 23-03-2022
Wil je deze forummededeling niet meer zien? klik dan rechtsboven in dit vak

Ziekte van weil

Medische vragen en opmerkingen over de hond, zowel regulier als alternatief.
(Raadpleeg bij twijfelgevallen altijd uw dierenarts!)

Moderator: moderatorteam

Gebruikersavatar
rose
Zeer actief
Berichten: 4789
Lid geworden op: 30 mar 2008 17:52
Mijn ras(sen): Labrador
Aantal honden: 2
Locatie: friesland

Ziekte van weil

Ongelezen bericht door rose »

Voor iedereen die wat duidelijkheid wil krijgen over de ziekte van weil.

http://www.labradorforum.nl/viewtopic.p ... 949#929949
Gebruikersavatar
ChantalBos
Zeer actief
Berichten: 967
Lid geworden op: 13 jan 2007 19:19
Mijn ras(sen): Lagotto Romagnolo, Barbet & Whippet
Aantal honden: 5

Ongelezen bericht door ChantalBos »

Heel interresant, bedankt!
Dit vind ik ook een interresant artikel: http://users.poink.be/sativavoordieren/ ... content/f0
Elke grote liefde eindigt met een groot verdriet.
Emma
Zeer actief
Berichten: 7818
Lid geworden op: 05 mar 2008 17:28
Mijn ras(sen): 2 raslozen, namelijk:1 grote husky maal Am. Bulldog, en 1 kleine jack hussel. Nu geen honden meer.
Aantal honden: 0

Ongelezen bericht door Emma »

dat was idd een interessant stukje.
maar hoe meer je te weten komt over ziektes hoe verontrustender ik weer wordt. hebben jullie dat niet?
en dan blijft de hamvraag toch weer. . .vaccineren?? als ik dit net las, dan heeft het niet veel nut. :denken:
Anna*

Ongelezen bericht door Anna* »

Ik ent al een paar jaar geen Weil meer. Ze drinken hier wel uit allerlei sloten en plassen maar ze zijn beide gezond en ik neem het risico, dat volgens mij minimaal is.
Gebruikersavatar
rose
Zeer actief
Berichten: 4789
Lid geworden op: 30 mar 2008 17:52
Mijn ras(sen): Labrador
Aantal honden: 2
Locatie: friesland

Ongelezen bericht door rose »

Emma schreef:dat was idd een interessant stukje.
maar hoe meer je te weten komt over ziektes hoe verontrustender ik weer wordt. hebben jullie dat niet?
en dan blijft de hamvraag toch weer. . .vaccineren?? als ik dit net las, dan heeft het niet veel nut. :denken:
Ik raak er ook helemaal van in de war,ik laat het maar even bezinken denk en ga mij er dan goed in verdiepen. Al die verschillende verhalen en meningen, je word er echt onzeker van :denken: .
We willen het toch allemaal goed doen voor onze honden toch?
Gebruikersavatar
ranetje
Zeer actief
Berichten: 55973
Lid geworden op: 10 apr 2006 11:41
Mijn ras(sen): Griffon Korthals
Aantal honden: 1
Locatie: Gelderland

Ongelezen bericht door ranetje »

Anna*Poncho schreef:Ik ent al een paar jaar geen Weil meer. Ze drinken hier wel uit allerlei sloten en plassen maar ze zijn beide gezond en ik neem het risico, dat volgens mij minimaal is.
http://www.hondenforum.nl/phpBB2/viewtopic.php?t=141326
Afbeelding
"The perfection of a life with a gundog, like the perfection of an autumn, is disturbing because you know, even as it begins, that it must end.
Time bestows the gift and steals it in the process."
(citaat van George Evans)
Gebruikersavatar
jip007
Erelid
Berichten: 20825
Lid geworden op: 23 apr 2002 01:41
Mijn ras(sen): naakthonden .
Aantal honden: 4
Locatie: ergens in een hutje op de veluwe..

Ongelezen bericht door jip007 »

hier worden ze elk jaar geent tegen weil , ga echt het risico niet nemen het stikt hier van de ratten.
Afbeelding
Knuffies van Flirtje, Sophietje, Pommelien en Splinter.
Gebruikersavatar
Caro.
Zeer actief
Berichten: 31794
Lid geworden op: 23 apr 2002 03:52
Mijn ras(sen): Spaanse Draak
Aantal honden: 1
Contacteer:

Ongelezen bericht door Caro. »

Ik ent ze ook ieder jaar tegen Weil (en Parvo trouwens ook).
Wij wonen rondom diverse plassen, veel ratten (Puchu heeft vorig jaar nog een rat opgegeten :N: ).
Ik neem ook geen risico en blijf enten, ondanks ook 'tegenstemmen'. Ze zijn beiden nooit ziek geworden van inentingen en zolang ze dat niet worden, blijf ik enten.
Afbeelding
A good dog never dies...

Ben je op zoek naar een gezellig en creatief PSP forum klik hier
Gebruikersavatar
gizmo
Zeer actief
Berichten: 3958
Lid geworden op: 21 jun 2007 01:45

Ongelezen bericht door gizmo »

Ik blijf ook enten
Er zijn ook mensen die nooit geent zijn en hebben polio gekregen
Waren ze geent was het niet gebeurd bah bah
Afbeelding
boxersien

Ongelezen bericht door boxersien »

Ik las dus in de Hart voor dieren ook een stukje over het feit dat de enting voor weil vaak niet meer helpt. Toch is boris voor de zekerheid ook geent.
Anna*

Ongelezen bericht door Anna* »

ranetje schreef:
Anna*Poncho schreef:Ik ent al een paar jaar geen Weil meer. Ze drinken hier wel uit allerlei sloten en plassen maar ze zijn beide gezond en ik neem het risico, dat volgens mij minimaal is.
http://www.hondenforum.nl/phpBB2/viewtopic.php?t=141326
Wat verschrikkelijk verdrietig :(:
Gebruikersavatar
M@scha
Zeer actief
Berichten: 40674
Lid geworden op: 19 nov 2003 11:25
Mijn ras(sen): Labraque
Aantal honden: 1
Locatie: Groesbeek

Ongelezen bericht door M@scha »

Caro. schreef:Ik ent ze ook ieder jaar tegen Weil (en Parvo trouwens ook).
Wij wonen rondom diverse plassen, veel ratten (Puchu heeft vorig jaar nog een rat opgegeten :N: ).
Ik neem ook geen risico en blijf enten, ondanks ook 'tegenstemmen'. Ze zijn beiden nooit ziek geworden van inentingen en zolang ze dat niet worden, blijf ik enten.
idem hier.

ik heb nu een nieuwe DA en heb de folder uitgeprint die hier op het forum staat over die nieuwe nobivacdinges.

gister met lola erheen geweest (alleen sam was nog geweest voor zijn operatie en entingen) en die folder laten zien: ja maar mevrouw dat doen we altijd. dus de kleine dame krijgt nu alles omdat u het vorig jaar vergeten was (ja meneer :N: ) en volgend jaar krijgt ze dan alleen de anderen :ok:
Afbeelding
Golden Stanley

Ongelezen bericht door Golden Stanley »

pablo schreef:Ik blijf ook enten
Er zijn ook mensen die nooit geent zijn en hebben polio gekregen
Waren ze geent was het niet gebeurd bah bah
Zo werkt het bij de Lepto vaccinatie dus niet.
Het is niet, mijn hond is gevaccineerd dus hij gaat het nooit krijgen. Elke hond loopt een reëel risico, gevaccineerd of niet. In het vaccin zitten maar 2 serovars waar het eventueel bescherming tegen kan bieden. Maar wie zegt dat mijn hond zo goed beschermd zal zijn? In het 'wild' lopen ze zowieso al tegen 5 andere zwaar ziekmakende soorten aan die niet in het vaccin zitten. En uit onderzoeken die bekend zijn en ik ga graag af op wat Schultz en Dodds de laatste 10 jaar hebben achterhaald, dat is dat de Lepto vaccinatie bij het overgrote deel van de honden gewoon niet aanslaat. En honden binnen 3 maanden na toediening van de ziekmakers alsnog ziek werden. De werking van het vaccin op zich is volgens Dodds zelfs maar 3-6 maanden. Als je je veilig voelt om wel te vaccineren, dan moet je dat doen. Maar het geeft geen garantie dat je hond er verschoond van blijft. :wink:

Ik ben van mening dat zeker weten de voeding van de honden en het dagelijks in aanraking komen met alle soorten bacteriën uit de natuur er voor zorgen dat ze genoeg weerstand hebben om niet gauw ziek te worden. Als je dan leest en geadviseerd hebt gekregen over natuurlijke immuniteit en wat je zelf er aan kan bijdragen, dan denk ik dat hier een grote kern van waarheid in zit. En ja, die gok neem ik...omdat de gok wel te vaccineren tegen Lepto ten koste kan gaan van mijn hond.
Gebruikersavatar
Miss_Liz
Zeer actief
Berichten: 2955
Lid geworden op: 04 feb 2008 17:08
Mijn ras(sen): Old English Bulldogs
Aantal honden: 2
Locatie: Kampen

Ongelezen bericht door Miss_Liz »

Ik las net even op teletekst van RTV-OOST dat er een politieman hier uit kampen er aan overleden is.
De man had het opgelopen tijdens hulpverlening in grou.
Daar was een speedboot op een binnenvaartsschip gebotst en er was een zoekactie gestart naar een man die overboot was gevallen.
Ook een brandweerman was besmet geraakt maar hij is weer hersteld.
Er is nu wel een onderzoek gaande in het water in grou.
Friendship isn't about who you have known the longest... It's about who came and never left your side.
Gebruikersavatar
Kaiou
Zeer actief
Berichten: 6455
Lid geworden op: 14 mar 2008 11:13
Mijn ras(sen): Barbet
Aantal honden: 1
Locatie: Rotterdam

Ongelezen bericht door Kaiou »

Zieke van Weil is voor mensen dus ook dodelijk wanneer het niet herkend wordt...... :eek:
Mijn hond wordt in ieder geval geënt, die duikt in elke plas en sloot die hij ziet. Geen 100% garantie weliswaar, maar toch.

http://nieuws.nl.msn.com/algemeen/artic ... id=8718710
Afbeelding
S@ndr@
Zeer actief
Berichten: 63931
Lid geworden op: 24 jul 2006 14:13

Ongelezen bericht door S@ndr@ »

weil is iets waar ik geheid tegen enten laat, ik heb gezien wat het met een hond doet als hij er ziek van wordt :jank: en het is verschrikkelijk, ik neem dat risico niet.

geef mijn honden wel altijd Thuja als ze geent zijn 9 14 dagen ofzo, gewoon om de rotzooi weer uit hun lijf te spoelen
jacq1970
Zeer actief
Berichten: 14721
Lid geworden op: 15 feb 2005 18:04
Aantal honden: 1
Locatie: Baasje Bowie
Contacteer:

Ongelezen bericht door jacq1970 »

Ik laat mijn honden elk jaar enten voor weil..de andere niet of 1x per 3 jaar maar weil elk jaar...ik ga het risicio niet nemen en je hoort de laatste tijd teveel weil besmettingen.
Afbeelding
Gebruikersavatar
yuki
Zeer actief
Berichten: 3909
Lid geworden op: 04 nov 2006 22:59

Ongelezen bericht door yuki »

Ik doe alleen nog Weil (en dit jaar nog kennelhoest) enten, ik neem dat risico dus niet, aangzien Weil enting gewoon maar kort werkt.
Weil is echt een verschrikkelijke ziekte en bij sterk vermoeden van Weil ben je volgens onze d.a. niet eens meer welkom in Utrecht, vanwege de besmettelijkheid?
Eventhough you're gone, we're still a team'.
(r.i.p. Yuki / Askiem Yoshi)

Esther
Gebruikersavatar
dorien83
Actief
Berichten: 192
Lid geworden op: 13 mei 2006 15:28
Locatie: hoorn

Ongelezen bericht door dorien83 »

ik heb op aanraden van mij da mijn hond al twee jaar niet geent.
en nou heeft ze een tieter ( weet niet hoe je het schrijft) bepaling gedaan. en ze heeft voldoende antistoffen voor parvo en de overige ziektes waar tegen ze geent wordt met zo'n cocktail en door enten worden die antistoffen echt niet meer of minder.
dus dan spuit je gif in het lichaam waar de hond niets mee doet.

voor de ziekte van weil kan dat dus allemaal niet alleen is enten ook geen oplossing grote kans dat ze daar ziek van wordt. en hopelijk kleine kans dat ze besmet raakt met de ziekte van weil.

maar het maakt me zeker onrustig.

zeker nu ze al een paar keer diaree heeft en opeens zie ik allemaal symptomen. terwijl ik hiervoor niks wist over de ziekte en er nooit echt iets over gehoord had.

misschien ga ik de da toch hier maar eens over bellen als ik het maar voor mijn gevoel.

maar eng is het zeker als je alles leest. bah
Gebruikersavatar
rose
Zeer actief
Berichten: 4789
Lid geworden op: 30 mar 2008 17:52
Mijn ras(sen): Labrador
Aantal honden: 2
Locatie: friesland

Ongelezen bericht door rose »

dorien83 schreef:ik heb op aanraden van mij da mijn hond al twee jaar niet geent.
en nou heeft ze een tieter ( weet niet hoe je het schrijft) bepaling gedaan. en ze heeft voldoende antistoffen voor parvo en de overige ziektes waar tegen ze geent wordt met zo'n cocktail en door enten worden die antistoffen echt niet meer of minder.
dus dan spuit je gif in het lichaam waar de hond niets mee doet.

voor de ziekte van weil kan dat dus allemaal niet alleen is enten ook geen oplossing grote kans dat ze daar ziek van wordt. en hopelijk kleine kans dat ze besmet raakt met de ziekte van weil.

maar het maakt me zeker onrustig.

zeker nu ze al een paar keer diaree heeft en opeens zie ik allemaal symptomen. terwijl ik hiervoor niks wist over de ziekte en er nooit echt iets over gehoord had.

misschien ga ik de da toch hier maar eens over bellen als ik het maar voor mijn gevoel.

maar eng is het zeker als je alles leest. bah
titer :mrgreen:
Gebruikersavatar
yuki
Zeer actief
Berichten: 3909
Lid geworden op: 04 nov 2006 22:59

Ongelezen bericht door yuki »

dorien83 schreef:ik heb op aanraden van mij da mijn hond al twee jaar niet geent.
en nou heeft ze een tieter ( weet niet hoe je het schrijft) bepaling gedaan. en ze heeft voldoende antistoffen voor parvo en de overige ziektes waar tegen ze geent wordt met zo'n cocktail en door enten worden die antistoffen echt niet meer of minder.
dus dan spuit je gif in het lichaam waar de hond niets mee doet.

voor de ziekte van weil kan dat dus allemaal niet alleen is enten ook geen oplossing grote kans dat ze daar ziek van wordt. en hopelijk kleine kans dat ze besmet raakt met de ziekte van weil.

maar het maakt me zeker onrustig.

zeker nu ze al een paar keer diaree heeft en opeens zie ik allemaal symptomen. terwijl ik hiervoor niks wist over de ziekte en er nooit echt iets over gehoord had.

misschien ga ik de da toch hier maar eens over bellen als ik het maar voor mijn gevoel.

maar eng is het zeker als je alles leest. bah
Waarom dan niet TOCH Weil wel enten? Ook prettig voor je eigen gemoedsrust :wink:
Ik heb het zelf ook pas in mei laten doen.
Eventhough you're gone, we're still a team'.
(r.i.p. Yuki / Askiem Yoshi)

Esther
Gebruikersavatar
rose
Zeer actief
Berichten: 4789
Lid geworden op: 30 mar 2008 17:52
Mijn ras(sen): Labrador
Aantal honden: 2
Locatie: friesland

Ongelezen bericht door rose »

ChantalBos schreef:Heel interresant, bedankt!
Dit vind ik ook een interresant artikel: http://users.poink.be/sativavoordieren/ ... content/f0
Ik ben een beetje traag, maar dit stukje vind ik ook interessant.
Ik ga het ook zeker navragen bij de homeopatische da.
Dank je wel, want ik heb een hond die zeker niet fit is en dan zijn de reguliere entingen best gevaarlijk. :ok:
Golden Stanley

Ongelezen bericht door Golden Stanley »

dorien83 schreef:ik heb op aanraden van mij da mijn hond al twee jaar niet geent.
en nou heeft ze een tieter ( weet niet hoe je het schrijft) bepaling gedaan. en ze heeft voldoende antistoffen voor parvo en de overige ziektes waar tegen ze geent wordt met zo'n cocktail en door enten worden die antistoffen echt niet meer of minder.
dus dan spuit je gif in het lichaam waar de hond niets mee doet.

voor de ziekte van weil kan dat dus allemaal niet alleen is enten ook geen oplossing grote kans dat ze daar ziek van wordt. en hopelijk kleine kans dat ze besmet raakt met de ziekte van weil.

maar het maakt me zeker onrustig.

zeker nu ze al een paar keer diaree heeft en opeens zie ik allemaal symptomen. terwijl ik hiervoor niks wist over de ziekte en er nooit echt iets over gehoord had.

misschien ga ik de da toch hier maar eens over bellen als ik het maar voor mijn gevoel.

maar eng is het zeker als je alles leest. bah
Als je hierover zo'n twijfel hebt, zou ik je aanraden contact op te nemen met Tannetje Koning, Den Hoek (praktijk Erik Laarakker) en Leida Visee van Chiron Zeist. Dat zijn echte dierenartsen die zich al jaren op het holistische vlak hebben toegelegd en veel ervaring hebben met (auto)immuunziektes en vaccinatieschade. Zij komen ook met hele andere visies op de proppen dan tot nog toe werd aangenomen. De laatste twee houden zich bezig met ontstoringen door nosodes, waarvan de laatste echt behandelt met Weil nosodes ter vervanging van de Weil enting. Heb ellenlange contacten met haar gehad en dit heeft geen bijwerkingen voor je hond. Contraversie vanuit de diergeneeskundige hoek is dat er geen wetenschappelijk bewijs is of nosodes iets doen of niet op het moment van risico. Maar feit blijft dat het met de enting zelf ook niet wetenschappelijk bewezen is. Kom maar weer op met termen als doorgeslagen en weet ik veel wat. Heb zelf een hond die goed beroerd wordt van een Weil enting. Ik laat me in elk geval goed informeren over de mogelijkheden en risico's. Een ongezonde hond mag niet gevaccineerd worden is het advies.
Plaats reactie

Terug naar “Medisch”