Pagina 1 van 6

Gedrag reu na castratie?

Geplaatst: 20 jun 2008 23:57
door ~Tine~
De zoveelste vraag over castratie denken jullie waarschijnlijk. Wel, hier komt ze toch.
Sem is mijn eerste reu (net twee jaar). Vroeger heb ik altijd teven gehad. Voor Sem kwam was mijn grootste twijfelpunt bij een reu: "als het maar geen oversekste hond wordt". Wel pech krijg je blijkbaar altijd als je het net niet wilt.

Thuis is Sem de perfecte hond, heel vrolijk, actief en fijn. Buitenshuis heb ik hem redelijk goed onder controle vind ik zelf (waarmee ik wil aangeven dat het volgens mij niets met opvoeding te maken heeft), maar zijn hormonen spelen echt enorm op.

Sem had als jonge hond enorm veel aandacht voor mij, werkte heel goed, leerde heel snel, fijn om mee om te gaan. Tot hij zijn eerste loopse teef rook.
Een teef die niet direct van zich afbijt, is verkracht op twee sec. tijd. Hij twijfelt vaak niet eens. Als hij een plasje van een teef geroken heeft, kan hij helemaal van de kaart zijn. Tijdens wandelingen waar hij tevengeurtjes ruikt en dus enorm veel afleiding heeft, lijkt hij zelf ook helemaal niet vrolijk te zijn.

Ik train momenteel agility in iemands achtertuin. De teefjes van deze vrouw plassen gewoon in die tuin en het is bijna onmogelijk om hier te trainen met Sem.

Hij is enorm gevoelig van karakter (zeker naar mij toe). Maar als hij een teef gezien heeft die hij "wil", dan kan ik op mijn kop gaan staan, hij luistert niets.
Ik doe graag groepswandelingen, maar met Sem is dat bijna niet mogelijk. Ik moet hem constant corrigeren. En ja, uiteindelijk rijdt hij dan meestal ook niet meer op de teef, maar loopt hij als een "geslagen hond" achter me.
Het is voor mij (en voor hem?) een enorm grote bron van ergernis, wat onze band natuurlijk niet ten goede komt. Soms heb ik het idee dat hij er zelf niet gelukkig mee is, tijdens wandelingen bv. Als hij tevengeurtjes ruikt, sloft hij maar wat rond. Ver van de vrolijke hond die thuis de ganse dag met zijn balletje in de tuin loopt. Hij kan zijn kop nergens bijhouden.

Al meer dan een jaar zit ik te denken over een eventuele castratie. Het is geen gemakkelijkheidsoplossing. Want uiteindelijk worden we er nu met momenten allebei niet blijer om.

Mijn grootste schrik is dat hij na de castratie in negatieve zin van karakter zou veranderen. Het is een pittig hondje, hij is redelijk fel en actief. En dat vind ik wel leuk aan hem. Ik wil absoluut niet dat hij een luie, ongeïnteresseerde schoothond wordt.

En dat is nu net eigenlijk een beetje mijn vraag naar jullie toe? Is jullie hond van karakter veranderd na de castratie? Positief en negatief?

Geplaatst: 21 jun 2008 09:52
door jacq1970
Mijn reu is helemaal niet verandert alleen het perse achter de teven aan moeten, de drang om overal temoeten ruiken als er loopse teven zijn, het ongedurige en niet willen eten en geen rust hebben dat is eruit.. en dat was juist d ebedoeling :ok:

Geplaatst: 21 jun 2008 10:44
door laeken
Oei, wat zonde :N: Hij is zo mooi nu :wink:

Geplaatst: 21 jun 2008 10:46
door Rosita Compagner
Eens met de voorganger. Ongeinteresseerd, lui en vadsig worden ze alleen als jij hem letterlijk dicht laat groeien. Dat doe je niet dus blijft het een leuke hond. Heel veel honden in de topsport zijn gecastreerd, vooral om focus- en concentratieredenen.

Geplaatst: 21 jun 2008 11:00
door laeken
Rosita Compagner schreef:Eens met de voorganger. Ongeinteresseerd, lui en vadsig worden ze alleen als jij hem letterlijk dicht laat groeien. Dat doe je niet dus blijft het een leuke hond. Heel veel honden in de topsport zijn gecastreerd, vooral om focus- en concentratieredenen.
In de IPO en knpv zijn reuen nooit gecastreerd op een uitzondering na die misschien om medische redenen gecastreerd is. Ik heb er nog nooit een gezien. Ze trainen met teven op het veld en die teven kunnen gewoon loops zijn. De honden zijn prima gefocust en het is juist de bedoeling dat ze onder alle omstandigheden laten zien dat ze onder appel staan en werken met hun baas. Volgens mij, maar ik kan het mis hebben is castratie in die sporten juist een beetje not done.

In welke topsport zijn heel veel honden om focus en concentratieredenen gecastreerd eigenlijk? Agillity? Doggydance? Obidience? Ik zou juist zeggen dat je dat niet zou doen om de hond zijn maximale kracht en lenigheid te laten houden op hoog niveau. :denken:

Geplaatst: 21 jun 2008 11:24
door Jacky
ook hier geen gedragsveranderingen, Odin is nog net zo fel als anders tegen andere reuen. Ik merk dus absoluut geen verschil.

Geplaatst: 21 jun 2008 12:05
door Flip
De hond van mijn ouders is op 10-jarige leeftijd gecastreerd, bij hem is totaal geen gedragsverandering te zien.

Hij is nooit heel erg geïnteresseerd geweest in teven, al dan niet loops, dus daar kan ik niets over zeggen.

Hij is nog steeds actief, speels en vrolijk, altijd in voor een lange wandeling.

Mijn ouders geven hem iets minder voer, tot nu toe is hij niet aangekomen.

Geplaatst: 21 jun 2008 12:42
door ~Tine~
Martijn schreef:Ik vind geslachtsdrift heel erg normaal voor een volwassen mannetjeszoogdier zonder wijfje.
Er zijn dan wel maatschappelijke regels die in in acht genomen moeten worden maar levenslang, onomkeerbaar medisch ingrijpen om maatschappelijke effecten te bereiken is wat mij betreft onethisch.
Ik vond dat ook heel normaal. Ik heb ook altijd hard geschreeuwd dat ik mijn reu nooit zou laten castreren. Dat het gewoon maar van de opvoeding zou afhangen. Het is ook niet voor niets dat het al anderhalf jaar bezig is zonder dat ik enige medische actie ondernomen heb.
Het idee alleen al dat ik hem zou laten castreren, daar draait mijn maag van om (zelfs nu nog).

Maar momenteel zijn we beiden niet gelukkig. Als hij een teef heeft geroken, blijft er niets meer over van de lieve, aanhankelijke, oplettende ventje dat ik ooit gekend heb.

Voor eventuele fokken moet ik het trouwens zeker niet doen, daar vind ik zijn karaker niet goed genoeg voor.

Geplaatst: 21 jun 2008 14:01
door ~Tine~
Martijn schreef: Ik vind castreren omdat je niet tegen voortplantingsgerelateerd gedrag kan echt gelijk staan aan een blaffende hond de stembanden laten verwijderen of een kat de nagels laten trekken.
Waarom neem je een beest in huis dat geheid gedrag gaat vertonen wat je niet aanstaat?
Neem lekker teven als je een hekel aan reuengedrag hebt. :19:

Maar goed, ieder voor zich hoor. Ik begrijp er alleen geen fluit van.
Het is echt zo 100% duidelijk dat je nooit zo'n reu gehad hebt. En dan begrijp ik ook volledig dat je zegt er geen fluit van te begrijpen... Dat zei ik vroeger nl. ook.

Nu, in ben hier niet om in discussie te gaan. Dus als er mensen nog ervaringen hebben?

Geplaatst: 21 jun 2008 14:18
door ~Tine~
Inge O schreef:
Martijn schreef:
Nanna schreef: overigens is oversexed zijn volgens mij echt een exces, een afwijking die in de natuurlijk waarschijnlijk veel minder voorkomt, want als je je zo geobsedeerd en 'verstand-op-nul' gedraagt leidt dat vast niet tot een stabiel en gezond leventje.
Hij is ook verre van een stabiele hond. En dat heeft er volgens mij wel allemaal mee te maken. Als hij een tevengeurtje in zijn neus heeft, luistert hij niets. Waarop ik hem dan corrigeer door hem te gaan halen (wat moet ik? ik kan het toch niet gewoon negeren als hij andere mensen zit te irriteren). Maar eigenlijk kan Sem die correcties gewoon niet aan omdat hij veel te gevoelig is. Iets anders dan een correctie werkt gewoon niet, met lieve woordjes haal ik hem op zo'n moment echt niet bij me.
Hij is niet blij (tenzij hij thuis is, waar geen afleiding is), ik ben niet blij.

Als ik wist dat ik de vrolijke, leuke en blije Sem volledig terugkreeg na de castratie, zou ik er direct voor gaan... Ik heb gewoon schrik dat ik het mss nog erger maak.

Dat hij niet overweg kan met andere reuen, is het nog het minste van mijn zorgen...

Geplaatst: 21 jun 2008 14:18
door **yo**
Kan je niet eerst een chemische castratie proberen?

Geplaatst: 21 jun 2008 14:28
door ~Tine~
Inge O schreef:
**yo** schreef:Kan je niet eerst een chemische castratie proberen?
nee, want het effect hoeft helemaal niet vergelijkbaar te zijn.
~Tine~ schreef:Als ik wist dat ik de vrolijke, leuke en blije Sem volledig terugkreeg na de castratie, zou ik er direct voor gaan... Ik heb gewoon schrik dat ik het mss nog erger maak.
in welke zin nog erger?
Wel, dat hij helemaal ongeïnteresseerd en lusteloos wordt eigenlijk.
Het is een pittig en hevig hondje en dat vind ik zeker leuk aan hem, dat felle. En dat mag er ook echt wel in blijven.
Het is alleen die enorme seksuele drang die het allemaal wat verkl**t.

Geplaatst: 21 jun 2008 14:47
door ~Tine~
Inge O schreef:
~Tine~ schreef: Het is alleen die enorme seksuele drang die het allemaal wat verkl**t.
bedenk wel : dat woord hebben ze niet voor niks uitgevonden :mrgreen: .
Daar heb je wel een punt :mrgreen: .

Geplaatst: 21 jun 2008 14:57
door Gos
Onze Max is gecastreerd om een aantal redenen, en hij is niet echt dikker geworden (en zeker ook niet luier). Ik voer op het oog, dus hij kreeg na de castratie gewoon wat minder.

Wel heeft hij een duidelijke gedragsverandering ondergaan t.o.v. veel teven. Zijn überhitsige gedrag en weglopen/ontsnappen op de meest slinkse wijzen (met alle gevaren voor zijn eigen en andermans veiligheid vandien) verdween wel, maar hij kreeg daarna wel sociale problemen met teven. Wetend wat ik nu weet, zou ik het niet weer doen.
MARC_S schreef: In de IPO en knpv zijn reuen nooit gecastreerd op een uitzondering na die misschien om medische redenen gecastreerd is. Ik heb er nog nooit een gezien. Ze trainen met teven op het veld en die teven kunnen gewoon loops zijn. De honden zijn prima gefocust en het is juist de bedoeling dat ze onder alle omstandigheden laten zien dat ze onder appel staan en werken met hun baas. Volgens mij, maar ik kan het mis hebben is castratie in die sporten juist een beetje not done.
Het klopt wel dat de reuen vrijwel nooit gecatreerd worden (naar ik begrepen heb ook omdat het karakter kan veranderen), maar er zijn nog heel wat knpv-clubs waar loopse teven absoluut niet welkom zijn en waar het in het regelment staat dat je niet met een loopse teef mag komen.

Geplaatst: 21 jun 2008 15:16
door monky555
monky is op 6 jarige leeftijd gecastreerd en hij is wel verandert :ok: hij was een hyper reu, erg onstabiel, moeilijk, druk, "stoer", heel moeilijk met mensen, oncontroleerbaar en flipte regelmatig de pan uit ook tegen mij :wink: toen heb ik hem eigenlijk vanwege zijn slechte poten en rug gecastreerd omdat hij een toontje in moest dimmen en waarom ik het niet eerder heb gedaan mag joost weten
monky is voor mij gewoon een heel stuk prettiger geworden in de omgang hij is natuurlijk nog steeds wel moeilijk maar een heel stuk makkelijker geworden en absoluut niet dik hij is perfect :pffff:
hij luisterd beter omdat hij nu gewoon meer aandacht heeft voor mij, hij was ook rijerig op teven dat heeft hij ook niet meer gedaan, en hij is verre van rustig hij is nog steeds druk maar niet meer zo vaak ongecontroleerd (dus makkelijker), in mijn ogen is hij dus eigenlijk stabieler geworden en ik ben hem daardoor ook wat beter gaan leren kennen :wink:
dus ik ben niet meer zo fel tegen castreren al zou ik het niet doen als er geen reden toe is maar als je zelf al een jaar twijfeld is er voor jou dus een goede reden en als het misschien stress weg zou kunnen halen een goeie reden :wink: ik ben er nu zelf wel achter dat stress echt niet leuk is tussen een hond en jezelf en een hond houden moet in mijn ogen zo leuk mogenlijk zijn voor mens en dier!

Geplaatst: 21 jun 2008 15:51
door Rosita Compagner
MARC_S schreef:
In de IPO en knpv zijn reuen nooit gecastreerd op een uitzondering na die misschien om medische redenen gecastreerd is. Ik heb er nog nooit een gezien. Ze trainen met teven op het veld en die teven kunnen gewoon loops zijn. De honden zijn prima gefocust en het is juist de bedoeling dat ze onder alle omstandigheden laten zien dat ze onder appel staan en werken met hun baas. Volgens mij, maar ik kan het mis hebben is castratie in die sporten juist een beetje not done.

In welke topsport zijn heel veel honden om focus en concentratieredenen gecastreerd eigenlijk? Agillity? Doggydance? Obidience? Ik zou juist zeggen dat je dat niet zou doen om de hond zijn maximale kracht en lenigheid te laten houden op hoog niveau. :denken:
Nee, in dat macho africhtingswereldje denk ik zo maar dat het not done is. Da's vast niet stoer om je hond zijn ballen af te nemen, 'hij mot maar luisteren' als het niet goedschiks kan dan maar kwaadschiks is daar meer het credo?

De andere sporten (obedience schrijf je) die je noemt zijn niet zo testosteron- maar meer prestatiegericht?

Geplaatst: 21 jun 2008 16:44
door Rosita Compagner
Inge O schreef:
Gos schreef:
MARC_S schreef: In de IPO en knpv zijn reuen nooit gecastreerd op een uitzondering na die misschien om medische redenen gecastreerd is. Ik heb er nog nooit een gezien. Ze trainen met teven op het veld en die teven kunnen gewoon loops zijn. De honden zijn prima gefocust en het is juist de bedoeling dat ze onder alle omstandigheden laten zien dat ze onder appel staan en werken met hun baas. Volgens mij, maar ik kan het mis hebben is castratie in die sporten juist een beetje not done.
Het klopt wel dat de reuen vrijwel nooit gecatreerd worden (naar ik begrepen heb ook omdat het karakter kan veranderen), maar er zijn nog heel wat knpv-clubs waar loopse teven absoluut niet welkom zijn en waar het in het regelment staat dat je niet met een loopse teef mag komen.
nee, maar daar passen ze weer een andere mouw aan : als ze een überhitsige hond hebben helpen ze hem regelmatig een handje, letterlijk dan :roll: .
ja echt? Nou ja, past wel in het wereldje waarschijnlijk. Ik opteer castratie ;-)

Geplaatst: 21 jun 2008 16:47
door Tamara.
Martijn schreef:Niet iedereen past zijn meningen aan aan wat het beste uitkomt. :wink:
Ahum! Ik noem een bench?
Martijn schreef: Ik ben niet sec tegen castratie maar het moet er wel om het voordeel voor de hond gaan. Of dan toch deels.
Als een hond bijna niets anders doet dan z'n pik achterna gaan en het niets anders is dan een 'obsessie' zie ik voor de hond én voor het baasje heel veel voordelen.

Geplaatst: 21 jun 2008 16:51
door laeken
Inge O schreef:
Gos schreef:
MARC_S schreef: In de IPO en knpv zijn reuen nooit gecastreerd op een uitzondering na die misschien om medische redenen gecastreerd is. Ik heb er nog nooit een gezien. Ze trainen met teven op het veld en die teven kunnen gewoon loops zijn. De honden zijn prima gefocust en het is juist de bedoeling dat ze onder alle omstandigheden laten zien dat ze onder appel staan en werken met hun baas. Volgens mij, maar ik kan het mis hebben is castratie in die sporten juist een beetje not done.
Het klopt wel dat de reuen vrijwel nooit gecatreerd worden (naar ik begrepen heb ook omdat het karakter kan veranderen), maar er zijn nog heel wat knpv-clubs waar loopse teven absoluut niet welkom zijn en waar het in het regelment staat dat je niet met een loopse teef mag komen.
nee, maar daar passen ze weer een andere mouw aan : als ze een überhitsige hond hebben helpen ze hem regelmatig een handje, letterlijk dan :roll: .
Nou sorry hoor, maar daar heb ik werkelijk nog nooit van gehoord. :19: Dat geloof ik eerlijk gezegd ook niet. :wink:

Geplaatst: 21 jun 2008 16:52
door Tamara.
Inge O schreef: als ze een überhitsige hond hebben helpen ze hem regelmatig een handje, letterlijk dan :roll: .

IEEEEEUW!!! :eek: :N: :kotz:

Geplaatst: 21 jun 2008 16:58
door laeken
Rosita Compagner schreef:
MARC_S schreef:
In de IPO en knpv zijn reuen nooit gecastreerd op een uitzondering na die misschien om medische redenen gecastreerd is. Ik heb er nog nooit een gezien. Ze trainen met teven op het veld en die teven kunnen gewoon loops zijn. De honden zijn prima gefocust en het is juist de bedoeling dat ze onder alle omstandigheden laten zien dat ze onder appel staan en werken met hun baas. Volgens mij, maar ik kan het mis hebben is castratie in die sporten juist een beetje not done.

In welke topsport zijn heel veel honden om focus en concentratieredenen gecastreerd eigenlijk? Agillity? Doggydance? Obidience? Ik zou juist zeggen dat je dat niet zou doen om de hond zijn maximale kracht en lenigheid te laten houden op hoog niveau. :denken:
Nee, in dat macho africhtingswereldje denk ik zo maar dat het not done is. Da's vast niet stoer om je hond zijn ballen af te nemen, 'hij mot maar luisteren' als het niet goedschiks kan dan maar kwaadschiks is daar meer het credo?

De andere sporten (obedience schrijf je) die je noemt zijn niet zo testosteron- maar meer prestatiegericht?
Misschien zijn de andere hondensporten wel in die mate vrouw gedomineerd dat er helemaal geen plaats is voor een reu. Laten ze teven nemen en laten dan de mannen die wel met een reu om kunnen gaan de reutjes geven. Is dat een idee? Dapper clickeren we ook niet bij een loopse teef weg en als we hem negeren is ze meteen gedekt. Soms is het misschien wel handig dat mensen wel weten hoe ze met een reu moeten omgaan als ze er een kopen. :ok:

Verder is lang niet iedereen daar van het kwaadschiks hoor. Alle reuen die ik gehad heb hadden hun ballen nog en ik snap eerlijk gezegd niet wat je met een reu moet als hij niet op teven mag reageren. :denken:

Als je hond niet stabiel is is castreren sowieso een beetje tricky, vooral als hij angstig is. Je ontwricht het dier volledig en welke kant dat opgaat is niet bepaald voorspelbaar.

Geen veranderingen maar alleen de gewenste vind ik persoonlijk een beetje onzin. De ene castreerd om rustiger te maken, ja het heeft enorm geholpen, verder helemaal geen effecten. De ander castreerd om aardiger te maken. Ja alleen dat effect, verder precies dezelfde hond. Zo zijn er tig redenen tot en met onzindelijk markeren aan toe. Altijd gaat datgene over zonder verder enige effecten. Dat geloof ik dus even niet zo als niemand het erg vindt. En tja, ik vind het ook erg jammer van hoe een hond eruit ziet, maar dat is persoonlijk. Ik vind de hond van de topicstartster prachtig en dus vind ik het zonde van die hond. :wink:

Geplaatst: 21 jun 2008 17:17
door Gos
MARC_S schreef:
Inge O schreef:
Gos schreef:
MARC_S schreef: In de IPO en knpv zijn reuen nooit gecastreerd op een uitzondering na die misschien om medische redenen gecastreerd is. Ik heb er nog nooit een gezien. Ze trainen met teven op het veld en die teven kunnen gewoon loops zijn. De honden zijn prima gefocust en het is juist de bedoeling dat ze onder alle omstandigheden laten zien dat ze onder appel staan en werken met hun baas. Volgens mij, maar ik kan het mis hebben is castratie in die sporten juist een beetje not done.
Het klopt wel dat de reuen vrijwel nooit gecatreerd worden (naar ik begrepen heb ook omdat het karakter kan veranderen), maar er zijn nog heel wat knpv-clubs waar loopse teven absoluut niet welkom zijn en waar het in het regelment staat dat je niet met een loopse teef mag komen.
nee, maar daar passen ze weer een andere mouw aan : als ze een überhitsige hond hebben helpen ze hem regelmatig een handje, letterlijk dan :roll: .
Nou sorry hoor, maar daar heb ik werkelijk nog nooit van gehoord. :19:
Ik ook niet :mrgreen:

Geplaatst: 21 jun 2008 17:17
door shanty
Mazzel is toen hij anderhalf half was gecastreerd. Hij was helemaal zich zelf niet meer voor hij gecastreerd werd hij kon niet meer lekker spelen en rennen hij was alleen nog maar gefocust op plasjes ruiken lebberen en teven opzoeken. Toen was voor mij de maat vol . Ik heb een afspraak gemaakt bij de da balletjes er af . 2 weken later kwam zijn speellust weer terug en nu is hij 2 en merk ik eigelijk niet dat zijn karakter verandert is in de slechte zin wel in de goede zin hij kan weer lekker spelen zonder perse te moeten kwijlen bij elk plasje. Hij luistert naar mijn idee ook beter omdat hij niet echt meer wordt afgeleid door alle heerlijke tevenplasjes .

Dus ik zou zeggen volg je gevoel als jij lekker met hem wil trainen en dat wordt belemmert omdat hij zijn koppie er niet bij kan houden ivm teven. Ja dan was voor mij de keuze snel gemaakt

SUc6 met het maken van je keuze

Geplaatst: 21 jun 2008 17:19
door blondie
MARC_S schreef:
Inge O schreef:
Gos schreef:
MARC_S schreef: In de IPO en knpv zijn reuen nooit gecastreerd op een uitzondering na die misschien om medische redenen gecastreerd is. Ik heb er nog nooit een gezien. Ze trainen met teven op het veld en die teven kunnen gewoon loops zijn. De honden zijn prima gefocust en het is juist de bedoeling dat ze onder alle omstandigheden laten zien dat ze onder appel staan en werken met hun baas. Volgens mij, maar ik kan het mis hebben is castratie in die sporten juist een beetje not done.
Het klopt wel dat de reuen vrijwel nooit gecatreerd worden (naar ik begrepen heb ook omdat het karakter kan veranderen), maar er zijn nog heel wat knpv-clubs waar loopse teven absoluut niet welkom zijn en waar het in het regelment staat dat je niet met een loopse teef mag komen.
nee, maar daar passen ze weer een andere mouw aan : als ze een überhitsige hond hebben helpen ze hem regelmatig een handje, letterlijk dan :roll: .
Nou sorry hoor, maar daar heb ik werkelijk nog nooit van gehoord. :19: Dat geloof ik eerlijk gezegd ook niet. :wink:
haha ik heb er wel eens van gehoord.. het handje helpen, maar niet binnen de sport :wink:
En ik train IPO, en geen van de reuen is gecastreerd, en ja er wordt ook met loopse teven getraind, zij gaan dan wel als laatste de training in of lopen als laatste examen, je loopt ook met meerdere reuen op het veld, de focus moet bij de baas zijn en blijven en daar train je op focus op de baas en de commando's, tuurlijk weten ze het als er een loopse teef is, je ziet ze kwijlen en je laat buiten het veld ook je hond uit waar ook zZij net heeft geplast.. maar appel is appel..

Rosita jij hebt wel een heel raar beeld van de africhtingsport.. ik wil geen macho chick zijn met een ongecastreerde reu, hij is niet gecastreerd omdat dat medisch niet noodzakelijk is, en hij is controleerbaar in de buurt van loopse teven.. ik moet het kat niet op de spek binden, maar zijn vriendinnetjes zijn niet geholpen en dus bij tijd en wijle loops.. zij vinden hem zeer leuk, wat niet bevordelijk is.. maar we houden het goed in de gaten en genoeg is genoeg, als het te erg is ontlopen we elkaar..
maar de plasjes liggen er haha, hij mag er best aaan snuffen hoor, maar toch maak ik uit wat er gebeurd gelukkig reageert hij daarop, ik kan me voorstellen als je je hond niet meer kan bereiken dat je met de handen in het haar zit..
dus voor de ts... als het echt de spuigaten uitloopt en hij niet te bereiken is.. en je vindt het gedrag zelf niet meer leuk dan ja zal ik een castratie overwegen, als hij het al uit ge.l heid doet.. is het geen dominantie ding? :N: het dominantie woord.. naar reuen toe wil hij die ook beklimmen? en teven als ze niet loops zijn?
In dat geval heeft castratie volgens mij geen of minder effect, karakter en gedrag zit dan al ingebakken..

Las nog iets van de ts, reuen gaat hij ook niet zo goed mee, hoe ga je daar dan mee om? Kun je hem dan wel bij je roepen om confrontatie voor te zijn?

Geplaatst: 21 jun 2008 18:06
door Jacky
Inge O schreef:
Gos schreef:
MARC_S schreef:
Inge O schreef: nee, maar daar passen ze weer een andere mouw aan : als ze een überhitsige hond hebben helpen ze hem regelmatig een handje, letterlijk dan :roll: .
Nou sorry hoor, maar daar heb ik werkelijk nog nooit van gehoord. :19:
Ik ook niet :mrgreen:
tja, kan best, maar ik dus wel - om bij de terminologie te blijven : uit de eerste hand dan nog wel. dat vertelde iemand op de laatste ipo-club waar ik trainde, een vrouw nog wel. niemand op de club leek dat vreemd te vinden, er werd gewoon openlijk over gebabbeld. twee reuen hadden ze, man en vrouw elk één en ze kregen geregeld een 'opknapbeurt' - zou de band tussen baas en hond versterken :19: .


:kotz:
vind het helemaal niks

Geplaatst: 21 jun 2008 18:06
door blondie
Inge O schreef:
Gos schreef:
MARC_S schreef:
Inge O schreef: nee, maar daar passen ze weer een andere mouw aan : als ze een überhitsige hond hebben helpen ze hem regelmatig een handje, letterlijk dan :roll: .
Nou sorry hoor, maar daar heb ik werkelijk nog nooit van gehoord. :19:
Ik ook niet :mrgreen:
tja, kan best, maar ik dus wel - om bij de terminologie te blijven : uit de eerste hand dan nog wel. dat vertelde iemand op de laatste ipo-club waar ik trainde, een vrouw nog wel. niemand op de club leek dat vreemd te vinden, er werd gewoon openlijk over gebabbeld. twee reuen hadden ze, man en vrouw elk één en ze kregen geregeld een 'opknapbeurt' - zou de band tussen baas en hond versterken :19: .
hahaha nou ik heb idd wel eens gehoord dat men de reu "aftrok"laten we het beestje maar bij het naampje noemen.. :wink:
Is dat dan wellicht dezelfde mevrouw als waar men het over had bij mijn club :denken: ik vind het onzin hoor.. een mensen man raakt opgewonden sexueel en moet zijn zaakje lozen, maar een hond wil dekken als een teef loops is, zo niet, denk ik niet dat ze hun p.k achterna lopen menselijk gezegd, geslachtsdrift ok, ge'lheid geloof ik niet in bij een hond

Geplaatst: 21 jun 2008 18:07
door Inge
Inge O schreef:
Gos schreef:
MARC_S schreef:
Inge O schreef: nee, maar daar passen ze weer een andere mouw aan : als ze een überhitsige hond hebben helpen ze hem regelmatig een handje, letterlijk dan :roll: .
Nou sorry hoor, maar daar heb ik werkelijk nog nooit van gehoord. :19:
Ik ook niet :mrgreen:
tja, kan best, maar ik dus wel - om bij de terminologie te blijven : uit de eerste hand dan nog wel. dat vertelde iemand op de laatste ipo-club waar ik trainde, een vrouw nog wel. niemand op de club leek dat vreemd te vinden, er werd gewoon openlijk over gebabbeld. twee reuen hadden ze, man en vrouw elk één en ze kregen geregeld een 'opknapbeurt' - zou de band tussen baas en hond versterken :19: .
Hmmm.....krijg er een beetje een nare smaak van in mijn mond als ik dit lees.
Ik ken het gelukkig niet binnen de africhting, het is volgens mij ook niet "normaal" in dat wereldje :19:

Geplaatst: 21 jun 2008 18:12
door blondie
haha heerlijk topic. .. een handje helpen :smile2:
sorry ik laat me gaan, maar ik zie vaak beelden voor me.. (ik ben een beelddenker) en het idee dat ik mijn hond een handje help... nee dank u... vind het ook absoluut menselijk gedacht dat een hond opgewonden word zodanig dat hij geholpen dient te worden.. :mrgreen:

Geplaatst: 21 jun 2008 18:16
door blondie
Inge O schreef:
blondie schreef:geslachtsdrift ok, ge'lheid geloof ik niet in bij een hond
wat is volgens jou dan het verschil?
Als er een loopse teef loopt en hij probeert daar contact mee te krijgen om te bestijgen is geslachtsdrift
geilheid is in mijn ogen een menselijk iets, willen sexen omdat je daar behoefte aan hebt
dat zie ik een hond niet snel doen :ok:

Geplaatst: 21 jun 2008 18:31
door blondie
Inge O schreef:
blondie schreef:
Inge O schreef:
blondie schreef:geslachtsdrift ok, ge'lheid geloof ik niet in bij een hond
wat is volgens jou dan het verschil?
Als er een loopse teef loopt en hij probeert daar contact mee te krijgen om te bestijgen is geslachtsdrift
geilheid is in mijn ogen een menselijk iets, willen sexen omdat je daar behoefte aan hebt
dat zie ik een hond niet snel doen :ok:
:denken: en waar valt volgens jou dan een reu onder die midden in de kamer staat te spuiten? of een hengst die zichzelf helpt klaarkomen door zijn penis op de buik te slaan?
Wil je me wat duidelijk maken?
ik heb zelf die gevallen nog niet meegemaakt, dus kan daar geen antwoord op geven.
vanwaar ik hoor dat een reu stond te spuiten was voor mij geval van weinig respect tot vrouw des huizes, ja die reu spoot de gang vol, was ook opdringerig naar vrouw des huizes..berijden, ed.. dan nog denk ik niet aan geilheid, meer aan gebrek aan respect voor een vrouwelijk baasje geen geilheid