Ster topic:

Kijk je naar goedkopere alternatieven voor je hond nu alle de prijzen zo uit de bocht vliegen?
Ster topic! Klik hier om te reageren


Ben je nieuw en wil je een account maken? Klik hier!
Een (zeer) beknopte handleiding voor nieuwe leden vind je hier: Klik!
Het hondenforum team stelt zich hier voor: Klik!


Laatste wijziging 23-03-2022
Wil je deze forummededeling niet meer zien? klik dan rechtsboven in dit vak

helaas maar waar

Medische vragen en opmerkingen over de hond, zowel regulier als alternatief.
(Raadpleeg bij twijfelgevallen altijd uw dierenarts!)

Moderator: moderatorteam

flamme
Zeer actief
Berichten: 15273
Lid geworden op: 06 jul 2007 19:45
Mijn ras(sen): Saarlooswolfhond
Ierse Setter
Klein spaans mixje
Aantal honden: 3

helaas maar waar

Ongelezen bericht door flamme »

We hebben de uitslag binnen van Flamme haar HD en Ed foto´s. En Flamme heeft ED. We hadden het op de foto´s al gezien. Zag er echt niet goed uit. Conclusie, LPC met artrose in de 3e graad. Alleen links, dat wel.

HD was wel goed, HD A, botafwijking 0, voldoende aansluiting NBW 36.
Daar zal ze dus geen last van krijgen.

In overleg met de Orthopeed wordt ze nog neit geopereerd daar ze geen klachten lijkt te hebben en een operatie dan vaak meer kwaad doet dan goed. Fokken is dus van de baan maar dat boeit me niet zo eigenlijk. Ik hoop alleen dat we zo lang mogelijk tegen kunnen houden dat ze pijn krijgt!
jacq1970
Zeer actief
Berichten: 14721
Lid geworden op: 15 feb 2005 18:04
Aantal honden: 1
Locatie: Baasje Bowie
Contacteer:

Ongelezen bericht door jacq1970 »

Hopelijk blijft ze lang pijnvrij!
Afbeelding
boxersien

Ongelezen bericht door boxersien »

Wat ontzettend vervelend! Toch wel jammer dat je fokplannen niet door kunnen gaan.
Mag ik vragen: is de kans nu groter dat de ED aan die poot veroorzaakt is door iets aan schade/verkeerde beweging na de geboorte dan dat de kans er is dat het een erfelijk gebrek is? Dit omdat het dus om één poot gaat. :wink:
flamme
Zeer actief
Berichten: 15273
Lid geworden op: 06 jul 2007 19:45
Mijn ras(sen): Saarlooswolfhond
Ierse Setter
Klein spaans mixje
Aantal honden: 3

Ongelezen bericht door flamme »

boxersien schreef:Wat ontzettend vervelend! Toch wel jammer dat je fokplannen niet door kunnen gaan.
Mag ik vragen: is de kans nu groter dat de ED aan die poot veroorzaakt is door iets aan schade/verkeerde beweging na de geboorte dan dat de kans er is dat het een erfelijk gebrek is? Dit omdat het dus om één poot gaat. :wink:
Ja da´s een goede vraag. de mogelijkheid is dat ze zowieso aanleg heeft maar dat het er dus links uit komt omdat ze lomp is en lomp heeft gespeeld. Dan zou er rechts dus niks gebeuren maar wil het niet zeggen dat ze daar niet kwetsbaarder is. Dan is het dus toch erfelijk al toont het maar aan 1 kant.
Eigenlijk hoeven saartjes niet gecontroleerd te worden. Maar ik ben toch blij dat we het wel hebben gedaan. Zowieso omdat we nu meer rekening kunne houden met Flamme, maar ook omdat ik nu in ieder geval geen risico´s neem met mijn hond.
Plaats reactie

Terug naar “Medisch”