Pagina 1 van 1

helaas maar waar

Geplaatst: 30 mei 2008 13:24
door flamme
We hebben de uitslag binnen van Flamme haar HD en Ed foto´s. En Flamme heeft ED. We hadden het op de foto´s al gezien. Zag er echt niet goed uit. Conclusie, LPC met artrose in de 3e graad. Alleen links, dat wel.

HD was wel goed, HD A, botafwijking 0, voldoende aansluiting NBW 36.
Daar zal ze dus geen last van krijgen.

In overleg met de Orthopeed wordt ze nog neit geopereerd daar ze geen klachten lijkt te hebben en een operatie dan vaak meer kwaad doet dan goed. Fokken is dus van de baan maar dat boeit me niet zo eigenlijk. Ik hoop alleen dat we zo lang mogelijk tegen kunnen houden dat ze pijn krijgt!

Geplaatst: 30 mei 2008 19:07
door jacq1970
Hopelijk blijft ze lang pijnvrij!

Geplaatst: 30 mei 2008 20:13
door boxersien
Wat ontzettend vervelend! Toch wel jammer dat je fokplannen niet door kunnen gaan.
Mag ik vragen: is de kans nu groter dat de ED aan die poot veroorzaakt is door iets aan schade/verkeerde beweging na de geboorte dan dat de kans er is dat het een erfelijk gebrek is? Dit omdat het dus om één poot gaat. :wink:

Geplaatst: 31 mei 2008 15:34
door flamme
boxersien schreef:Wat ontzettend vervelend! Toch wel jammer dat je fokplannen niet door kunnen gaan.
Mag ik vragen: is de kans nu groter dat de ED aan die poot veroorzaakt is door iets aan schade/verkeerde beweging na de geboorte dan dat de kans er is dat het een erfelijk gebrek is? Dit omdat het dus om één poot gaat. :wink:
Ja da´s een goede vraag. de mogelijkheid is dat ze zowieso aanleg heeft maar dat het er dus links uit komt omdat ze lomp is en lomp heeft gespeeld. Dan zou er rechts dus niks gebeuren maar wil het niet zeggen dat ze daar niet kwetsbaarder is. Dan is het dus toch erfelijk al toont het maar aan 1 kant.
Eigenlijk hoeven saartjes niet gecontroleerd te worden. Maar ik ben toch blij dat we het wel hebben gedaan. Zowieso omdat we nu meer rekening kunne houden met Flamme, maar ook omdat ik nu in ieder geval geen risico´s neem met mijn hond.