Pagina 1 van 1

Swiffer schoonmaakmiddelen gevaarlijk: waar of niet waar

Geplaatst: 29 mei 2008 13:59
door Kaiou
Via de mail krijg ik vandaag dit bericht (het is dus gelukkig niet mijn verhaal):

"Waarschuwing aan iedereen die huisdieren of kleine kinderen in huis heeft!!!
Ik las net een berichtje in de Hart voor dieren, daar staat het volgende: Ik ben net met mijn hond bij de dierenarts geweest voor zijn jaarlijkse inenting.Er is bij hem levercirrose geconstateerd. Hij is nog jong. En volgend de dierenarts is dit dier de zoveelste in enkele maanden waarbij dit ziektebeeld optreedt. Enkele weken geleden een Duitse Herder van 5 jaar. Hij kwam niet zonder toezicht buiten, en was ook nooit met gif in aanraking geweest. Het dier werd uit zijn lijden verlost er werd een autopsie gedaan. En de oorzaak? Het bleek Swiffer te zijn. Niet te geloven!
Het probleem is bij de fabrikant bekend, want bij de kleine lettertjes staat dat je de doekjes bij kinderen en huisdieren weg moet houden. Er zit een ijzerafbrekend middel in als dieren hun poten aflikken krijgen ze de troep binnen.Geef dit a.u.b. aan iedereen door die huisdieren of kleine kinderen heeft."

Dit is de reactie van Swiffer, op hun internetpagina te vinden:

We hebben vastgesteld dat valse geruchten over de veiligheid voor huisdieren van de vloeibare oplossing gebruikt in Swiffer Wet en Swiffer Wetjet via internet naar bezitters van huisdieren verspreid worden. We willen duidelijk maken dat de Swiffer producten volledig veilig zijn voor dieren.
De Swiffer Wet doekjes en de Swiffer Wetjet toestellen werden uitvoerig onderworpen aan testen om te verzekeren dat ze volledig veilig zijn voor dieren. De “American Society for the Prevention of Cruelty to Animals (ASPCA)” alsook verschillende onafhankelijke dierenartsen en experts hebben dit bevestigd. Daarnaast hebben we sinds 5 jaar de ervaring van zowat 40 miljoen gebruikers van deze producten in de wereld die de veiligheid ervan eveneens onderkennen.
Dit is duidelijk een nieuw voorbeeld van een internetgerucht dat onterechte bezorgdheid bij bezitters van huisdieren creëert. We wensen te benadrukken dat er geen enkele reden tot bezorgdheid is.

Nu gebruik ik zelf geen Swiffer producten, maar ben wel benieuwd en bezorgd of er toch enige waarheid in het eerste verhaal kan zitten :denken:

Wat de denken jullie?

Geplaatst: 29 mei 2008 14:05
door Remina
Er staat hier al een topic ergens over, weet zo gauw niet waar, maar dit is hartstikke onzin en al een oude HOAX

Geplaatst: 29 mei 2008 14:05
door tootjeko
Volgens mij heb ik laatst ergens gelezen dat het om een HOAX ging.
Een niet waar verhaal dus en al een hele oude, waart al vanaf 2004 rond.

Even nagezocht en hier is de link naar virusAlert
http://www.virusalert.nl/?show=hoax&id=212

Geplaatst: 29 mei 2008 14:06
door M@scha
ik gebruik schoonmaakmiddelen alleen waar mijn honden niet direct bijzijn. daarbij alleen soda, azijn en citronella.

swiffer gebruik ik maar alleen de droge doekjes en de duster die ook droog is.

ik denk dat elk schoonmaakmiddel niet heel gezond is als je in een kleine afgesloten ruimte je hond ermee gaat besproeien. verder zal het allemaal best meevallen

Geplaatst: 29 mei 2008 14:11
door Kaiou
Sorry, sorry, :19: geen idee dat e.e.a. al zou oud was (wist niet eens dat die Swifferdingen al zo lang bestaan :wink: ).

Geplaatst: 29 mei 2008 19:52
door shanty
Pff het stond deze maand zelfs in hondenleven

haha zij zouden zulke verhalen toch wel na gaan op de waarheid neem ik aan .

Ik gebruik het niet.