Pagina 1 van 1
Doffe vacht...Farmfood?
Geplaatst: 10 mei 2008 14:14
door senna03
Mijn honden eten nu een paar maanden Farmfood afgewisseld met KVV. (KVV kregen ze toch al, maar met een andere brok erbij)
Ze glommen altijd erg mooi, maar de laatste tijd vind ik hun vachten erg dof. Zou dit door Farmfood kunnen komen? Er is verder niets veranderd in het leven van de honden, en ze hebben allemaal een doffe vacht. Ik ga als deze zak op is, toch maar op zoek naar een alternatief, misschien is Cavom een goede optie? (Ik wil toch een brok erbij blijven voeren).
Iemand een soortgelijke ervaring gehad misschien?
Geplaatst: 10 mei 2008 14:27
door hercujess
Zijn ze in de rui? Sommige honden kunnen eerst heel dof worden, voordat al het losse haar eruit is. Misschien even een ontwolbeurtje?
Bovendien gaan sommige honden eerst 'ontgiften', dus alle rommel moet er uit en dan duurt het voordat ze even weer goed in hun vachtje zitten. Ik zou nog even wachten met over stappen, tenzij ze ook aan de dunne zijn of de huid mee gaat doen.
Geplaatst: 10 mei 2008 14:31
door wendy71
Scheutje zalmolie door het eten doen.
Of wat vloeibaar schapen vet.

Geplaatst: 10 mei 2008 14:33
door hercujess
wendy71 schreef:Scheutje zalmolie door het eten doen.
Of wat vloeibaar schapen vet.

Goeie aanvulling!

Komen ze ook makkelijker door de rui.
Geplaatst: 10 mei 2008 15:20
door Myra
Toen ik ze hier op Farmfood overzette, heeft het ook even geduurd voordat de vacht weer optimaal was. Ze glanzen nu en hebben een mooie vacht

Geplaatst: 10 mei 2008 15:50
door senna03
Oke, dan ga ik voorlopig door met Farmfood! Wat ik ook wel prettig vind, want Senna vindt eindelijk een brok lekker! Kieskeurige straathond is het!
Ze zijn inderdaad ook in de rui, maar vooral Senna verhaart eigenlijk het hele jaar door. Ik geef ze de laatste paar dagen een scheutje zonnebloemolie over het voer, maar ik zal inderdaad weer eens schapenvet gaan halen. Vinden ze erg lekker!
Bedankt voor de tips!
Geplaatst: 11 mei 2008 21:30
door nathalie
Mijn honden staan nou bijna een maand of FF en waren een beetje in de rui. Toen ik begon met deze brok (en kvv erbij) gingen ze echt mega in de rui en de vachten zijn op het moment niet echt mooi! Maar ik heb het idee dat ze nu "beter" ruien als op de brokken die ze voorheen kregen! Wel meer haarverlies nu, maar misschien is het ook sneller over.
Geplaatst: 22 mei 2008 09:07
door senna03
Het gaat beter! De vachtjes beginnen weer te glimmen en het verharen wordt minder! Ik ben helemaal blij! Wilde ik even kwijt

Geplaatst: 22 mei 2008 11:22
door wendy71
senna03 schreef:Het gaat beter! De vachtjes beginnen weer te glimmen en het verharen wordt minder! Ik ben helemaal blij! Wilde ik even kwijt


Geplaatst: 23 mei 2008 10:46
door nathalie
Bij mijn honden is het ruien ook al weer ver over, en ze glimmen als nooit tevoren!